forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Prywatne stacje krwiodawstwa !?

Jak byś miał wybór stacji krwiodawstwa to wybrałbyś ?
Państwową
70%
 70%  [ 21 ]
Prywatną
13%
 13%  [ 4 ]
nie wiem
16%
 16%  [ 5 ]
Głosowań: 30
Wszystkich Głosów: 30

Autor Wiadomość
casper
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-12, 22:56   

Krawiec napisał/a:
widzisz to czytaj ze zrozumienem moje posty gdzieś wcześniej napiusałem że stacje krwiodawstwa są jedynym miejscem gdzie jeszcze można spotkać tylko miłych lekarzy

a poza tym ja już mam doświadczenia z prywatną kliniką dosyć znaną (nie będę robił relkamy) i muszę powiedzieć że w niektórych sytuacjach było gorzej niz w państwowej służbie zdrowia

ja bylem raz milo nie bylo - bylo obojetnie ( w moim przypadku ) !

no coz placisz wymagasz wiec nie jest to spelnione nie placisz !

Monio 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 12650ml
Wysłany: 2006-08-12, 23:25   

casper napisał/a:
a bylem raz milo nie bylo - bylo obojetnie ( w moim przypadku ) !
ja tam się wcale nie dziwie że było obojętnie dla Ciebie... jeżeli wymaga się od ludzi sympatii i ciepła, samemu trzeba wyjśc z tym do ludzi...;]

lidka 
:)

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 29,35l
Wysłany: 2006-08-12, 23:36   

trafiła kosa na kamień :rotfl: jeśli panie widzą że ktos tak sobie olewająco do sprawy podchodzi to jestem za żeby było obojętnie.

casper
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-12, 23:42   

jak wchodzilem wtedy to mailem checi i bylem usmiechniety - mina mi sie zmienila jak wychodzilem:P

wrocic do tematu !

ktosiek 

Ilość oddanej krwi: 28080ml
Wysłany: 2006-08-13, 11:17   

casper napisał/a:
jestes w mniejszosci bo 90% ludzi wybralo by prywatne kliniki niz panstwowe szpitale tak samo byloby ze stacjami !

ciekawe stwierdzenie ale moze wyjasnisz na jakiej podstawie doszedles do takich wnioskow? Jakies badania przeprowadziles? Wg ankiety którą stworzyles tylko jedna osoba by wybrala prywatna stacje (podejzewam że to Twoj glos)

Ja osobiscie jesli chodzi o klinike to faktycnie wolalbym prywatną, ale stacji krwiodawstwa za nic nie zamienilbym z panstwowej...

[ Dodano: 2006-08-13, 11:24 ]
Poza tym w temacie o stacjach dializ napisałeś
casper napisał/a:
( jak wchodze do prywatnej instytucji to widze marmury , jak wchodze do panstwowej to widze gumoleon 20 letni - brakuje pieniedzy na wszystko )!!
Co prawda napisales to tam ale to raczej do tego tematu mi pasuje a teraz pomyśl dlaczego brakuje w państwowych stacjach/klinikach pieniędzy? hmmm zastanówmy się... może dlatego że w prywatnych to klienci płacą za to wszystko. A skąd prywatna stacja krwiodawstwa mialaby brać pieniądze na to? może jeszcze Honorowi Krwiodawcy mieliby im płacić za to że oddają w ich stacji krew? Zastanów sie troche nad tym co piszesz...

Krawiec 

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 9,5 l
Wysłany: 2006-08-13, 21:56   

casper sam się zakręcił w swoich poglądach

to pewnie początki schizofremii

podsumowanie moich wypowiedzi to to że:
1 w państwowych stacjach krwiodawstwa jest bezpiecznie (powiedział bym super bezpiecznie) w prywatnych nastawionych na zysk już by tak nie było przecież właściciel jakby coś sie stało nie odpowiadał by karnie a już napewno by się nie martwił że komuś coś się stało i to odepchneło by ludzi od krwiodawtwa (jedno zarażenie w prywatnej stacji (tak jak w prywatnej stacji dializ) spowodowało by znaczny ubytek liczby krwiodawców)

2 wielu krwiodawców nie chciało by żeby ktoś zarabiał na ich honorowym darze (a dawcy płatni mogli by nie być tak bezpieczni jak honorowi poza tym gdyby liczyli na zysk mogli by oddawać za często co źle odbiło by się na ich zdrowiu)

3 w państwoych stacjach krwiodawsto "nie jest wcale takie honorowe" każdy krwiodawca uzyskuje pełne wyniki badań i jeśli byłby chory od razu może dostać pomoc - wątpię aby w prywatnej stacj kogoś obchodziło przyszłe zdrowie krwiodawcy.

casper
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-14, 01:25   

ktosiek napisał/a:
Co prawda napisales to tam ale to raczej do tego tematu mi pasuje a teraz pomyśl dlaczego brakuje w państwowych stacjach/klinikach pieniędzy? hmmm zastanówmy się... może dlatego że w prywatnych to klienci płacą za to wszystko. A skąd prywatna stacja krwiodawstwa mialaby brać pieniądze na to? może jeszcze Honorowi Krwiodawcy mieliby im płacić za to że oddają w ich stacji krew? Zastanów sie troche nad tym co piszesz...

w panstwowej placa wszyscy sa skadki co miesiac !!

prywatna stacja sprzedawalby krew szpitalom i na tym by zarabiala !

Krawiec napisał/a:
casper sam się zakręcił w swoich poglądach

to pewnie początki schizofremii

podsumowanie moich wypowiedzi to to że:
1 w państwowych stacjach krwiodawstwa jest bezpiecznie (powiedział bym super bezpiecznie) w prywatnych nastawionych na zysk już by tak nie było przecież właściciel jakby coś sie stało nie odpowiadał by karnie a już napewno by się nie martwił że komuś coś się stało i to odepchneło by ludzi od krwiodawtwa (jedno zarażenie w prywatnej stacji (tak jak w prywatnej stacji dializ) spowodowało by znaczny ubytek liczby krwiodawców)

2 wielu krwiodawców nie chciało by żeby ktoś zarabiał na ich honorowym darze (a dawcy płatni mogli by nie być tak bezpieczni jak honorowi poza tym gdyby liczyli na zysk mogli by oddawać za często co źle odbiło by się na ich zdrowiu)

3 w państwoych stacjach krwiodawsto "nie jest wcale takie honorowe" każdy krwiodawca uzyskuje pełne wyniki badań i jeśli byłby chory od razu może dostać pomoc - wątpię aby w prywatnej stacj kogoś obchodziło przyszłe zdrowie krwiodawcy.

jeszcze obraz czlowieka - chamstwo sie szerzy :cool:

co za wniosek platny dawca bardziej niebezpieczny od honorowego :)

wiec do stomatologa panstwowego chodzisz bo ja wole prwatnego i wiekszosc tez !? :P
Ostatnio zmieniony przez casper 2006-08-14, 01:33, w całości zmieniany 4 razy  

ktosiek 

Ilość oddanej krwi: 28080ml
Wysłany: 2006-08-14, 02:11   

casper napisał/a:

w panstwowej placa wszyscy sa skadki co miesiac !!

prywatna stacja sprzedawalby krew szpitalom i na tym by zarabiala !

wiec automatycznie krew bylaby drozsza jezeli stacja mialaby prawidlowo funkcjonowac... a skladke na panstwowa i tak musisz placic...

Goalkeper
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-14, 08:25   

hejże hola !!! a jak by to wyglądało oddajesz krew za free a krwiodastwo by na tym zarobek robiło sprzedawając szpitalom. Co byśmy z tego mieli ?

nucekx
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-14, 08:48   

To ja też wtrące swoje dwa grosze. Swego czasu prywatne stacje krwiodawstawa powstały w USA.Niby były świetnym pomysłem ale dosłownie po kilku miesiącach okazały się wielkim bublem gdyż prywatne stacje były nastawione na zysk i krew była pobierana od przypadkowych ludzi i po jak najniższych kosztach (tzn. brak badań, niezachowywanie hiegieny).Pozyskiwano ją między innym od bezdomnych, meneli i więzniów itp. dając im w zamian pare dolarów,lub jak to było w kilku przypadkach butelki alkoholu, choć niby było to honorowe.Wiele przypadków było takich, że jedne osoby oddawały bardzo często krew- kilka razy na miesiąc.
Wtedy powrucono do honorowego krwiodwastwa i punktów należacych do szpitali, a nie prywatnych przedsiębiorców.

Krawiec 

Wysłany: 2006-08-14, 11:37   

czyli potwierdziło sie to na rzeczywistości co mówiłem prywatne stacje sa mniej bezpieczne od państwowych.....

no i co ty na to casperku gdzie się chamstwo szerzy

tylko ty maqsz inne poglądy niż wszyscy więc to chyba coś znaczy...

//edited by ktosiek
Ostatnio zmieniony przez ktosiek 2006-08-14, 13:06, w całości zmieniany 2 razy  

casper
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-14, 19:14   

Krawiec napisał/a:
czyli potwierdziło sie to na rzeczywistości co mówiłem prywatne stacje sa mniej bezpieczne od państwowych.....

no i co ty na to casperku gdzie się chamstwo szerzy

tylko ty maqsz inne poglądy niż wszyscy więc to chyba coś znaczy...

//edited by ktosiek

nie masz racji !

juz wiadomo przez jedna bezmyslna pielegniarke ktora uzywala kawalek rurki ( miala byc jednorzow ) wiele razy a potem plukala pod kranem ( koszt rurki mniej niz 1gr ! ) !!

czyli czlowiek zawiodl !

Krawiec 

Wysłany: 2006-08-14, 20:38   

casper ale w czym się mylę to co napisałeś oznacza tylko że w prywatnej stacji dializ była osoba nie w pełni przeszkolona w państwowej by sie to nie zdarzyło że by ktoś dopuścił do pracy taką osobę , a w prywatnej wiadomo cięcie po kosztach - pracowała pewnie osoba bez kwalifikacji

a tak a propo ktosiek widzę że działasz według zasad poprawności politycznej ja bym np się nie obraził gdyby ktoś nazwał mnie ..........tylko postarał bym mu się wszystko wytłumaczyć (chciałem wymusić na casprze aby powiedzial wszystko co myśli i nie owijał w bawełne),
no ale na przyszłość postaram się zastosować do twoich rad i przepraszam za offtopa

casper
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-14, 20:45   

Krawiec napisał/a:
casper ale w czym się mylę to co napisałeś oznacza tylko że w prywatnej stacji dializ była osoba nie w pełni przeszkolona w państwowej by sie to nie zdarzyło że by ktoś dopuścił do pracy taką osobę , a w prywatnej wiadomo cięcie po kosztach - pracowała pewnie osoba bez kwalifikacji

jaasne bo to malo pielegniarek z kwalifikacjami :)

Krawiec 

Wysłany: 2006-08-14, 21:23   

widocznie prywatna stacja nie zatrudniła żadnej bo chcieli jak najtaniej :cwaniak: :cwaniak: :cwaniak:

Odpowiedz do tematu