forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Prywatne stacje krwiodawstwa !?

Jak byś miał wybór stacji krwiodawstwa to wybrałbyś ?
Państwową
70%
 70%  [ 21 ]
Prywatną
13%
 13%  [ 4 ]
nie wiem
16%
 16%  [ 5 ]
Głosowań: 30
Wszystkich Głosów: 30

Autor Wiadomość
casper
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-11, 20:40   

Krawiec napisał/a:
casper ale jakby stacja krwiodawstwa była prywatna to kogoś mogła by zarazić np. żółtaczką tak jak napisałeś w innym poście.

U prywatnych jest strasznę cięcie kosztów i wtedy może być niebezpiecznie dla zdrowia oddająych i biorących

A teraz coś do Ciebie dlaczego nie chceszpodjąć merytorycznej rozmowy jak mi nie odppowiesz na pytanie które zadfałem wcześniej albo zawsze będę już ciebie tylko obrażał tak jak ty innych (nie słuchasz argumentów innych i gdy są słuszne nic na nie nie odpowiadasz) :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly:

nikogo nie obrazalem :zly:

zaznaczone - bezpodstwane oskarzenie - co ja mam odpowiadac jak sekretarka na wszystko kto co pisze na forach !

90% spolecznestwa wybralo by prywatne kliniki jakby mogli (przeszkoda finanse ) !

w panstwowej opiece zdrowia czlowieka sie traktuje jak petenta w prywatnej klienta !
Ostatnio zmieniony przez casper 2006-08-11, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  

Krawiec 

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 9,5 l
Wysłany: 2006-08-11, 21:09   

[ Dodano: 2006-08-11, 21:10 ]
no więc dlaczego piszez w pierwszej kolejności że prywatna stacja dializ zaraża żółtaczką a w następnej kolejności proponujesz prywatne stacje krwiodawstwa

gdzie tu sens i logika

ODPOWIEDZ

ale znając ciebie to nie dostane odpowiedzi

poza tym nie wiem czy nie jesteś sektetarką i czym się w życiu zajmójesz ale ty założyłeś ten temat i powinnes odpowiadać na wszystke pytania

po prostu unikasz odpowiedzi gdy nic nie umiesz odpowiedzieć

Sam juz nie wiem czy twoim celem jest odstraszanie ludzi od krwiodawstwa czy poprostu kiedys chciałbyś na nich zarabiać

Jak uważasz że najważniejszy jest biznes to oddaj mi wszystkie swoje organy wewnętrzne ja postaram się je dobrze sprzedać (no może oprócz mózgu na to by się nikt nie połaszczył)

Poza tym stacje krwiodawstwa jak już wcześniej mówiłem są jedynym miejscem w służbie zdrowia gdzie wszyscy lekarze i pielęgniarki są mili
i znowu muszę przepraszać za offtopa :zawstydzony:
Ostatnio zmieniony przez Krawiec 2006-08-11, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  

casper
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-11, 21:27   

a kto Ci kaze laczyc te dwa tematy ! - kazdy jest na osobny temat !

Krawiec napisał/a:

poza tym nie wiem czy nie jesteś sektetarką i czym się w życiu zajmójesz ale ty założyłeś ten temat i powinnes odpowiadać na wszystke pytania

:szok: a co to omnie jet temat - dyskusja jest ogolna dla wszystkich !
pisz na temat a nie caly czas o mnie - jakims idolem jest czy co !

Nie jeden szpital by sie ucieszyl gdyby mogl kupowac krew taniej !
Ostatnio zmieniony przez casper 2006-08-11, 21:29, w całości zmieniany 1 raz  

Krawiec 

Wysłany: 2006-08-11, 21:43   

idolem możesz być ale w szpitalu psych......

wymyślasz coraz nowe głupie dowody ale nie chcesz podjąć dyskusji

Czy licy się żeby szpitale mogły taniej kupić czy ważne jest żeby pacjent był bezpieczny

Krew z prywatnej stacji mogła by być tańsza ale napewno nie lepiej zbadana

według informacji w Polsce jest badana o wiele lepiej niż w większości krajów europejskich.

Czy lepsza była by krew ze stacji prywatnej czy państwoej

NAPEWNO PAŃSTWOWEJ
no to cześć zakompleksiony casperku :] :P

casper
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-11, 21:58   

sa procedury badania krwi wiec co to znaczy lepiej zbadana !

tu jak i tu bedzie wlasciwie zbadana i oznaczona !

ale interesujace jest czemu nie ma prywatnych stacji !
prawo tego zabrania chyba nie , malo oplacalne chyba nie , moze malo klientow :D

a moze w zapotrzebowaniu na tyle krwi byloby dobrze kupowac ja wtedy nie byloby zagrozenia zycia pacjentow i caly czas prosby o oddawnie ! !

Przejsc czesciowo z honorowego na system platny wtedy raczej nie brakowalo by krwi a stacje braly by taka jaka potrzebuja najbardziej !
Ostatnio zmieniony przez casper 2006-08-11, 22:00, w całości zmieniany 2 razy  

Krawiec 

Wysłany: 2006-08-11, 22:13   

tak ale jak już wcześniej sam napisałeś w prywatnych stacjach pierwszym celem byłby zysk wię procedury byłby napewno omijane

do tej pory nie słyszałem żeby od kieby na stacjach krwiodawstwa używa się narzędi jednorazowych nastąpiło jakieś zarażenie dawcy

są sprawy w których ponad zyskiem powinno się stawiać dobro innych
a poruszony już system odpłatności za krew skończył by się tym że zazwyczaj przychodzili by pijaczki żeby zarobić na winol
ludzi którzy teraz oddają honorowo napewno by się zniechęcili a przynajmniej większość

Dlatego uważam że państwowe stacje krwiodawstwa gwarantują rzecz najważniejszą jaką jest bezpieczeństwo dawcy i biorcy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

casper
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-11, 22:19   

tam byl problem bo nie bylo nadzoru kontrolujacego placowke !

nie wierze zeby szef im powiedzial nie uzywajcie rekawiczek a jedna szczykawke na 3 osoby !

Krawiec napisał/a:

a poruszony już system odpłatności za krew skończył by się tym że zazwyczaj przychodzili by pijaczki żeby zarobić na winol

czemu jak byla by to krew zdrowa to w czym problem przeciez nie chodzil by co dzien !

Krawiec 

Wysłany: 2006-08-11, 22:28   

nie chcę nic teraz mówić ale sam przyznałeś teraz żę temat w dziale krew o stacji dializ był założony przez ciebie aby zdenerwować innych

sam przyznajesz że wtedy kłamałeś mówiąc że skoro stacja dialiż zaraż to czy krwiodawcy mogą czuć się bezpiecznie pozwolę sobie zacytować w tamtym temacie twoją powyższą odpowiedż.

Tylko mi teraz powiedz KTO miałby nadzorować prywatną stacje krwiodawstwa

Nawet jeśli taka stacja nie jest zabroniona to trzeba by wprowadzic prawo na temat odpowiedzialności prywatnej stacji przed sądem za uchybienia jakie mogły by mieć miejsce

casper
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-11, 22:53   

Krawiec napisał/a:
nie chcę nic teraz mówić ale sam przyznałeś teraz żę temat w dziale krew o stacji dializ był założony przez ciebie aby zdenerwować innych

sam przyznajesz że wtedy kłamałeś mówiąc że skoro stacja dialiż zaraż to czy krwiodawcy mogą czuć się bezpiecznie pozwolę sobie zacytować w tamtym temacie twoją powyższą odpowiedż.

Tylko mi teraz powiedz KTO miałby nadzorować prywatną stacje krwiodawstwa

Nawet jeśli taka stacja nie jest zabroniona to trzeba by wprowadzic prawo na temat odpowiedzialności prywatnej stacji przed sądem za uchybienia jakie mogły by mieć miejsce

to Twoje slowa ja zalozylem temat ale nie poto zeby kogos denerwowac a co Cie tam denerwuje - chyba ja Cie denerwuje a nie temat ! - jak temat to pisz o temacie a nie caly czas o mnie !!!!!!!!!!!!!

nic nie kalamlem nie wmawiaj mi ! - tu krew i tam krew i tez jest zagrozenie !

nie rozumiesz, mi chodzilo o audyt wewnetrzny przeciez siedziba firmy byla gdzie indziej i nie kotrolowali ich ( przypadek dializ ) !!!
Ostatnio zmieniony przez casper 2006-08-11, 22:56, w całości zmieniany 2 razy  

Utero 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 20 l
Wysłany: 2006-08-11, 23:45   

Czytajac wasze posty nie wiem skad u Ciebie Krawiec taka niechec do prywatnych stacji i takie zaufanie do panstwowych. Skad przekonanie ze w panstwowych jest tak super a w innych to tylko burdel. To ze wyszlo teraz ze w prywatnej stacji dializ zarazano to nie znaczy ze jest tak wszedzie. Kontrole w takich stacjach to kwestia uregulowan prawnych ktorre pewnie istnieja bo przeciez dzialaja inne medyczne placowki prywatne i nie sa zawieszone w prozni. Zeby nie bylo, ja tez nie jestem koniecznie za prywatnymi stacjami skoro te ktore sa sie sprawdzja ale jesli ktos kiedys zechce otworzyc swoja i spelni wymagania to czemu nie.

Monio 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 12650ml
Wysłany: 2006-08-12, 00:00   

a ja chciałbym zwrócić uwagę na trochę inny problem...jeżeli doszłoby do konkurencji stacji prywatnych(powiedzmy!! tańsza i takiej samej jakości krew jak w państwowych) i państwowych to oczywiste że szpitale chcąc oszczędzić wybrałyby prywatne... tylko że jeżeli państwowe stacje nic nie zarabiają albo niewiele, nie mogłby zejśc z ceny zatem szybko zostałyby wyparte z rynku i po kolei upadły( to w Polsce norma zachowań firm prywatnych do państwowych) oczywiście pewnie doszłoby do wykupu przez prywatnych państwowych itd.. ale nie o to mi chodzi... kiedy zaostaliby tylko prywatni, mogłoby dojść do czegoś w rodzaju zmowy i utworzenia monopolu absolutnego i ceny na pewno nie byłyby już tak niskie... to może być zagrożeniem, lepiej żeby te placówki dla naszego dobra pozostały tylko i wyłącznie zależne od państwa i jego obywateli... - mam nadzieję, że zrozumiecie o co chodzi...po moim "jasnym" tłumaczeniu;]

DamianP
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-12, 09:44   

Moim zdaniem prywatne stacje to tylko mit, bo pewnie je ogranicza ustawa o honorowym dawstwie krwi, przez co monopol mają regionalne stacje krwiodawstwa, ale należy pamiętać że każda konkurencja jest zdrowa

Krawiec 

Wysłany: 2006-08-12, 21:59   

Utero moja niechęć do prywatnych stacji wynika z tego że pracuje w dużej państwowej firmie , która ma pozostać państwowa ze względu na bezpieczeństwo energetyczne kraju i tam zrozumiałem że coś co ma odpowiadać za bezpieczeństwo najlepiej jak pozostanie w rękach państwowych i będzie instytucją non-profit (nie przynoszącą dochodów) tak jak instytucja gdzie pracuje.

Jesten pewien że państwowe stacje lepiej zadbaja o bezpieczeństwo krwiodawców niż prywatne

casper nie rozśmieszaj mnie teraz audit (trudne słowo no nie ) wewnętrzny jest po to aby chronic firme przed ewentualnymi konsekwencjami prawnymi.

A jak niebyło by żadnej odpowiedzialności karnej (typu więzienie bo ze skutków finansowych prywatna stacja nic by sobie nie robiła) to audity wewnętrzne nic by nie zdziałały bo ich napewno by nawet nie było.

casper
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-12, 22:17   

Krawiec napisał/a:

Jesten pewien że państwowe stacje lepiej zadbaja o bezpieczeństwo krwiodawców niż prywatne

jestes w mniejszosci bo 90% ludzi wybralo by prywatne kliniki niz panstwowe szpitale tak samo byloby ze stacjami !

Krawiec 

Wysłany: 2006-08-12, 22:22   

widzisz to czytaj ze zrozumienem moje posty gdzieś wcześniej napiusałem że stacje krwiodawstwa są jedynym miejscem gdzie jeszcze można spotkać tylko miłych lekarzy

a poza tym ja już mam doświadczenia z prywatną kliniką dosyć znaną (nie będę robił relkamy) i muszę powiedzieć że w niektórych sytuacjach było gorzej niz w państwowej służbie zdrowia

Odpowiedz do tematu