forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Wpis z innego rejonu
Autor Wiadomość
PeaceGuard 

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 12,15 l
Wysłany: 2017-08-05, 15:02   Wpis z innego rejonu

Hej,

Czy jeśli zdarzyło mi się w przeszłości oddawać krew w innej jurysdykcji, to jestem w stanie uzyskać jakoś zaległy wpis do książeczki zdalnie (obecnie mieszkam w Warszawie), bez potrzeby wizyty w innym województwie?

Z góry dzięki za info.

kiler129 
Ratownik medyczny

Ilość oddanej krwi: 19,13l
Gatunek: UFOk
Wysłany: 2017-08-05, 22:26   

Czyli zapomniałeś o swojej książeczce oddając w innej stacji? Generalnie mnie poprosili o wysłanie listem książeczki :kwasny:

Probos 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 8550
Wysłany: 2017-08-07, 19:38   

A czy wszystkie donacje nie widnieją w jednej, wspólnej bazie komputerowej?

kiler129 
Ratownik medyczny

Wysłany: 2017-08-08, 04:18   

Probos Dobrze by było... ale nie jest :hyhy: O ile nic się nie zmieniło, od kiedy po raz ostatni oddawałem, to jedynie niektóre stacje wymieniają informacje i to też szczątkowo. Przykładowo gdy będąc zarejestrowanym w Warszawskim RCKiKu chciałem oddać w B-stoku potraktowano mnie jako zupełnie nowego dawcę - w komputerze pustka ;) WCKiK miał 3 ostatnie donacje ALE już bez wyników badań.

vader 

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 11.65l
Wysłany: 2017-08-09, 13:22   

Tylko informacja o "banach" jest ogólnodostępna w całej Polsce. Przy samych donacjach niestety już nie.

I pewnie za szybko się to nie zmieni.
Ostatnio zmieniony przez vader 2017-08-09, 13:23, w całości zmieniany 1 raz  

kiler129 
Ratownik medyczny

Wysłany: 2017-08-13, 21:36   

@vader: Jesteś pewny? W B-stoku nie mieli o mnie NIC - mogłem równie dobrze przyjść tydzień po donacji w Warszawie i został bym przyjęty. Chyba, że to co mówisz dotyczy karencji za np. chorobę czy wykluczenie z powodu pozytywnych badań wirusologicznych a nie zwykłej karencji nadawnej po donacji, aby nie oddać drugi raz za szybko.

vader 

Ilość oddanej krwi: 11.65l
Wysłany: 2017-08-14, 08:54   

Tak, @kiler129. Chodzi mi o "ban", który wpiszą do systemu. Kiedyś miałem podniesiony mocno jeden z parametrów we krwi. Powiedziałem lekarzowi i wpisał mi półroczną karencję. Po paru latach, jak zacząłem oddawać w Krakowie (inne województwo), to od razu dostałem pytanie o ten ban.

A same donacje, to jak napisałeś. Mogłbyś oddać w Wawie krew, a na drugi dzień jechać do Krakowa zrobić to samo. Nie posiadają takiej informacji. (Oczywiście biorąc pod uwagę własne zdrowie i po prostu kłamstwo, nie zalecam tego typu praktyk).

tuldor88 

Ilość oddanej krwi: 6,1 L
Wysłany: 2017-08-20, 22:09   

To dosyć oczywiste vaderze - w końcu musi się te pół litra zregenerować i nawet jeśli starcza na to kilka dni a przerwa trwa dużo dłużej to i tak nie ma co zbytnio obciążać organizmu (dlaczego napisałem o pół litra? bo teoretycznie oddajemy 0,45 ale nie wlicza się w to przecież próbek jakie po donacji też do kilku fiolek 'zlewamy').

Swoja drogą skoro już jesteś w temacie systemów obyty - jak myślisz, RCKiK i WCKiK będą miały wspólną bazę jeśli oba znajdują się w tej samej miejscowości?
Gdy patrzę w kalendarz widzę, że kolejna donacja będzie u mnie możliwa dopiero 28.08 a 25 zaczynam dwutygodniowy urlop i chciałbym tego dnia skoczyć oddać 'kaszankę' przed wyjazdem.

kiler129 
Ratownik medyczny

Wysłany: 2017-08-20, 22:12   

@tuldor88 W warszawie WCKiK i RCKiK mają osobne bazy, ale mają dostęp do 3 ostatnich donacji.

PeaceGuard 

Ilość oddanej krwi: 12,15 l
Wysłany: 2017-08-21, 10:40   

Nie tyle zapomniałem książeczki, co mając ją przy sobie zapomniałem dać do wpisu. Ale na jedno wychodzi.
Jeśli chodzi o bana, to dysponują chyba tylko info o nim, ale bez szczegółów. Dlatego dopytują o niego, bo nie wiedzą z czego wynikł..
A jeśli chodzi o inne przekazywanie danych, to kojarzę że raz byłem oddać krew po około 3,5 tygodnia w innym województwie, dopiero potem się zorientowałem, że nawet nie minęły pełne cztery, a problemów nie robili, więc nie mają wspólnej bazy oddań.

Jednak chodzi mi o to, czy nie da się przykładowo w Warszawie wspomnieć o tym zaległym wpisie, a któraś z Pań zadzwoniłaby i spytała "Słuchaj Bożenka, sprawdź mi wpisy dla dawcy o takim imieniu i nazwisku" i voila? Czy raczej nie można na to liczyć?

kiler129 
Ratownik medyczny

Wysłany: 2017-08-22, 02:56   

@PeaceGuard: książeczka jest w zasadzie tylko dla nas, bardziej taki relikt. Ja raz pytałem o to dla koleżanki i dostałem odpowiedź, że muszę wysłać książeczkę do danej stacji i wtedy mogą mi zrobić wpis (lub przy okazji będąc tam poprosić).

dzemek 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: ponad 20 l
Wysłany: 2017-09-01, 10:37   

Zawsze oddawałem pod Katowice, dwa razy zdarzyło mi się pojechać do Rybnika (podlega pod Racibórz). Przez jakiś czas paniom w rejestracji drukowały się karty, tytułem było coś w stylu "Informacja o dawcy zarejestrowanym w innym RCKiK". Chciaałem ostatnio oddać w krwiobusie należącym pod Racibórz- pani poinformowała mnie, że nie mogą mi zrobić morfologii i musiałbym zgłosić się do stacji w Raciborzu. Więc wybrałem Katowice ;)

Odpowiedz do tematu