forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
HCV w otoczeniu a dożywotnia dyskwalifikacja
Autor Wiadomość
jaśmina116 

Grupa krwi: A Rh+
Wysłany: 2015-07-28, 17:46   HCV w otoczeniu a dożywotnia dyskwalifikacja

Witajcie! Z góry przepraszam jeśli powtarzam temat, ale nie znalazłam jasnej odpowiedzi, a być może tutaj ktoś będzie potrafił mi pomóc.

Dowiedziałam się dziś przy rejestracji, że w maju zostałam dożywotnio "skreślona". Moje zdziwienie było bardzo duże, z racji, że ostatnio pojawiłam się w RCKiK w październiku ubiegłego roku i wszystko było ok, w końcu dopuszczono mnie do rozmowy z lekarzem.

Okazuje się, że nie mogę oddawać krwi, ponieważ mieszkam z mamą, u której wykryto HCV (to miało miejsce na początku roku, RCKiK otrzymało zawiadomienie z sanepidu w maju...). Jest to dla mnie zrozumiałe, choć szkoda, że mnie nikt o tej "dyskwalifikacji" nie poinformował. Czytałam też dużo na temat możliwości zarażenia i wiem, że takich sytuacji nie było, ale rozumiem ostrożność w tym względzie.

W przeciągu roku zamierzam zmienić miejsce zamieszkania, spytałam więc lekarza co wtedy. Najpierw powiedział, że po zmianie miejsca zamieszkania powinnam odczekać pół roku (zrozumiałe) i wtedy się zgłosić. Za chwilę dodał, że "jednak wymaga to jeszcze zrobienia badań i wcześniejszego odkręcenia w sanepidzie jeśli nie będę zarażona". Dopytując o jakie badania chodzi dowiedziałam się, że "nie normalne na obecność HCV z krwi, tylko molekularne, które są bardzo kosztowne". I tutaj pojawia się moje pytanie, gdyż lekarz nie dodał już nic więcej ponad "raczej dożywotnio będzie pani skreślona" - czy ktoś miał podobną sytuację i/lub wie o jakie badania chodzi? Czy wiecie może gdzie mogę dowiedzieć się więcej na ten temat?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

[ Dodano: 2015-07-28, 18:47 ]
PS. Później dowiedziałam się, że z tego samego powodu (HCV u mojej mamy) do oddania krwi nie dopuszczono również mojego chłopaka. Nie uprawiamy seksu, mieszka w odległości 80 km od mojej mamy i mnie. Gdy powiedział o tym lekarzowi usłyszał, że HCV można zarazić się przez ślinę i używanie wspólnych naczyń :szok: :szok:

Proszę pomóżcie co sądzić w tej sprawie, być może powinnam zweryfikować też swoją wiedzę na temat możliwości zarażenia...

Odpowiedz do tematu