forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Darmowe przejazdy komunikacją miejską
Autor Wiadomość
kiler129 
Ratownik medyczny

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 19,13l
Gatunek: UFOk
Wysłany: 2016-10-19, 02:55   

To zależy od miasta - każde ma swój regulamin i lepiej go przeczytać dokładnie bo jak wiadomo urzędnicze absurdy bywają ciężkie do przeskoczenia. Przykładowo w Warszawie nie ma znaczenia - byłem zameldowany w swoim rodinnym mieście i tam tez mieszkałem, pracowałem w Warszawie a oddawałem w różnych miejscach - bilet dostaje każdy ;)

Martens 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 56,150
Wysłany: 2016-10-20, 20:56   

Podobnie jest w Gdańsku i Gdyni. Natomiast w Krakowie przez lata trzeba było mieszkać lub pracować (jak jest teraz, nie wiem). Uściślając podstawę prawną - zazwyczaj o bezpłatnych/ulgowych przejazdach decyduje rada miasta (gminy) w stosownej uchwale.

viater 
viater

Ilość oddanej krwi: >20 l
Wysłany: 2016-12-07, 00:09   

dzemek, kiler129, macie w tej kwestii najświeższe doświadczenia, więc może mi powiecie: Czy do wbicia darmowego biletu na WKM wystarczy przedstawić na Żelaznej książeczkę Honorowego Dawcy z wpisem o sumie oddanej krwi? Czy może potrzebne jest osobne zaświadczenie ze stacji, albo legitymacja ZHDK Ist?

dzemek 

Ilość oddanej krwi: ponad 20 l
Wysłany: 2016-12-07, 11:51   

viater, powiem Ci, że nie pamiętam teraz tego. Na pewno musiałem przedstawić książeczkę ZHDK z ilością oddanej krwi (18l), WKM i chyba wypełnić wniosek. Ale niczego nie jestem pewien. Może kiler coś więcej pamięta albo zadzwoń do ZTM czy jest potrzebne zaświadczenie o ilości oddanej krwi :)
Jak będziesz to załatwiał to poproś o darmowe wejściówki do metra jeżeli zdarzyłoby Ci się zapomnieć karty.
Ostatnio zmieniony przez dzemek 2016-12-07, 11:53, w całości zmieniany 2 razy  

kiler129 
Ratownik medyczny

Wysłany: 2016-12-07, 13:47   

@viater Jeśli nie masz WKM to musisz wypełnić wniosek - jeśli masz idziesz bezpośrednio na Żelazną i teoretycznie powinni to załatwić od ręki (o ile księżyc znajduje się w odpowiedniej fazie i akurat dostępna jest dana pani która może to zrobić, ale tego nikt nie wie :oczami: ). W przypadku Warszawy potrzebna jest legitymacja ZHDK lub HDK z odpowiednim wpisem na końcu - owy wpis do legitymacji HDK mogą zrobić w RCKiK.

Martens 

Wysłany: 2016-12-07, 20:34   

Nie zapomnij też o dokumencie tożsamości, nawet jeśli masz wpis w legitymacji hdk ze zdjęciem.

viater 
viater

Ilość oddanej krwi: >20 l
Wysłany: 2016-12-08, 19:30   

Dzięki za odpowiedzi. Planowałem swój 18 litr oddać w krwiobusie, stąd moje pytanie o potrzebne zaświadczenia. Finalnie jednak trafiłem na Saską.
A w ZTMie na Żelaznej faktycznie wystarczy przedstawić legitymację HDK (nie ZHDK) z wpisaną sumą oddanej krwi, no i oczywiście dokument ze zdjęciem.

kiler129 
Ratownik medyczny

Wysłany: 2016-12-27, 14:52   

W moik rodzinnym mieście - Siedlce - zaszły ciche zmiany. Teraz można jeździć za darmo od 18l a nie jak wcześniej od 20. Na stronie przewoźnika w oficjalnym regulaminie brak jest takiej informacji, gdyż regulamin na www został wrzucony w 2012 roku - http://mpk.siedlce.pl/ind...lety-z-ulga-100 (i na 100% nie był aktualizowany gdyż w dolnej części www jest jeszcze informują o 7mio i 22% stawce VAT ;) ).

W autobusach natomiast znajduje się (prawdopodobnie) najnowsza wersja, która mówi już o 18l. Jest jednak ważny haczyk - aby skorzystać z ulgi należy pobrać tzw. bilet zerowy u kierowcy autobusu lub wyrobić kartę miejska - bez tego ulga jest nieważna i jadąc bez biletu dostajemy mandat.

kopernik92 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 18000l
Wysłany: 2018-07-23, 21:07   

trochę odgrzebuję temat ale mam pytania co do kodowania karty miejskiej w Warszawie:
1. czy w dalszym ciągu wbicie uprawnień na kartę możliwe jest tylko na Żelaznej?
2. czy idąc tam muszę mieć w książeczce wpis potwierdzający 18 litrów pochodzący z RCK czy może być (tak jak jest w moim przypadku) wpis z PCK?

Martens 

Wysłany: 2018-07-31, 18:55   

1. czy w dalszym ciągu wbicie uprawnień na kartę możliwe jest tylko na Żelaznej?
2. czy idąc tam muszę mieć w książeczce wpis potwierdzający 18 litrów pochodzący z RCK czy może być (tak jak jest w moim przypadku) wpis z PCK?[/quote]
1. Tak.
2. Nie wiem, ale w odpowiedniej uchwale Rady Miasta napisano, że potwierdzeniem prawa do ulgi może być:
Cytat:
"Legitymacja o przyznaniu odznaki honorowej ,,Zasłużony Honorowy Dawca Krwi" lub odpowiedni wpis w legitymacji Honorowego Dawcy Krwi"
Skoro w uchwale nie sprecyzowano, kto ma ten wpis umieszczać, moim zdaniem można wnioskować, że nie ma znaczenia, czy uczyniło to rckik czy PCK. Z tym, że moje zdanie niewiele tu znaczy ;)
tu wrogów gołą garścią za gardło się dławi!...

Odpowiedz do tematu