forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Darmowe przejazdy komunikacją miejską
Autor Wiadomość
kiler129 
Ratownik medyczny

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 19,13l
Gatunek: UFOk
Wysłany: 2016-06-10, 02:05   

@kusz25: A kiedy twój bilet był kodowany? Możliwe, że tę zmianę wprowadzili niedawno. Nie wydaje mi się aby kiedykolwiek zdecydowali się na skracanie już wbitych biletów. Pomijam już, że byłoby to trudne infrastrukturalnie ;)

kusz25 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 20 680 ml
Wysłany: 2016-06-11, 02:34   

@kiler129: kodowałem właśnie 6 czerwca.
Nie chodziło mi o skracanie, raczej dopuszczałem możliwość istnienia bliżej nieokreślonego, hipotetycznego błędu, który powodowałby wyświetlanie takiej daty (2021) przy bilecie działającym działającym tylko rok ;)

Martens 

Ilość oddanej krwi: 56,150
Wysłany: 2016-06-11, 08:39   

kusz25, ja kodowałem dawno, bo w 2012, ale właśnie na pięć lat. Tłumaczono wtedy, że na tyle ocenia się przeciętną trwałość nośnika, czyli WKM.

kiler129 
Ratownik medyczny

Wysłany: 2016-06-12, 18:53   

@kusz25: Nie ma za bardzo takiej możliwości - dane mają sumę kontrolną i w przypadku błędnego odczytu zobaczyłbyś po prostu błąd :P U mnie podobnie jak u @Martens powiedziano, że na 5 lat ponieważ dłużej karta nie wytrzyma a po za tym to "system nie pozwala" :rotfl:

Widać zmienili zasady. Ktoś ma może znajomych w ZTM i mógłby się dowiedzieć o powód zmian? ;)

Martens 

Wysłany: 2016-06-15, 12:16   

Nie trzeba mieć znajomych, wystarczy napisać do ZTM. Oto odpowiedź:

Cytat:
(...) od dnia 04 marca 2016 r. uprawnienia dla osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów są wgrywane na 1 rok od daty zgłoszenia się do POP ZTM.
Uprawnienia wgrane przed wyżej wskazaną datą są ważne zgodnie z terminem ważności na karcie (okres 5 lat od dnia zgłoszenia) i nie jest wymagane ponowne zgłoszenie się do Zarządu Transportu Miejskiego. (...)

kiler129 
Ratownik medyczny

Wysłany: 2016-06-16, 05:58   

@Martens: To, że zmienili to wiemy (tutaj podziękowanie za oficjalne potwierdzenie), lecz do udzielenia odpowiedzi na pytanie "dlaczego" nie są skorzy.

Martens 

Wysłany: 2016-06-18, 00:39   

kiler129 napisał/a:
"dlaczego"

Tu rzeczywiście mogę tylko spekulować. Jakiś czas temu trzeba było potwierdzić posiadanie uprawnień na Żelaznej. Chodziło o wyeliminowanie dość znacznej liczby fałszerstw, zarówno biletów jak i uprawnień kodowanych na WKM (to wiem na pewno, pytałem wtedy). Wydaje mi się, że coroczne kodowanie uprawnień jest z tym właśnie związane.

dzemek 

Ilość oddanej krwi: ponad 20 l
Wysłany: 2016-06-19, 09:53   

Prowadzę korespondencję z ZTM w tej sprawie, interesuje mnie to, dlaczego Kilerowi wbili na te 4-5 lat (to wiem bo kodował bilet jeszcze przed tym zarządzeniem, które weszło w życie 4.03.2016 r. o którym pisał Martens). Mi wbili na rok (byłem pod koniec maja br.) a kusz, który był jakiś tydzień po mnie (6.06 br.) także miał bilet wbity na okres ok. 5 lat.

Kasiek 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 24300
Wysłany: 2016-06-27, 12:17   

W Bydgoszczy w ogóle nie trzeba mieć karty miejskiej. Za 5 zł w PCK wyrabia się "Bilet wolnej jazdy" i już. Teoretycznie trzeba mieć przy sobie legitymację ZHDK, a żaden kanar jeszcze ode mnie jej nie chciał, a jak jednego zapytałam o nią, to powiedział, że sam bilet wystarczy.

Martens 

Wysłany: 2016-06-29, 17:25   

Kasiek, w Warszawie też nie musisz mieć karty. To jedynie alternatywa dla wożenia ze sobą legitymacji i dowodu tożsamości.

dzemek 

Ilość oddanej krwi: ponad 20 l
Wysłany: 2016-06-30, 20:18   

W ZTM dalej trwa zabawa w kotka i myszkę.
Dostałem kolejnego e-maila
Cytat:
Szanowny Panie,

Odnośnie przypadku Pana kolegi (pozwoliłem sobie tak nazwać użytkowników kiler129 oraz kusz25 - przyp. dzemek) mogła zaistnieć sytuacja, iż było to przekodowanie z poprzedniej karty i w związku z tym nastąpiło zakodowanie uprawnień do bezpłatnych przejazdów zgodnie z terminem ważności z poprzedniej karty.

Zarząd Transportu Miejskiego nie jest jednak w stanie rzeczowo odnieść się do sprawy nie posiadając numeru Warszawskiej Karty Miejskiej Pana kolegi.

Pisałem o tym, że kusz25 po raz pierwszy kodował bilet na WKM z powodu nabytych uprawnień za krew ale widać mnie nie zrozumiano. Odpuszczam dalsze wyjaśnianie sprawy :P

Gawron 

Ilość oddanej krwi: ~17 dm3
Wysłany: 2016-07-21, 18:28   

Oni się chyba nie chcą przyznać do własnego błędu, że programowali karty dla ZHDK z taką długą ważnością. Nie tak dawno temu po sieci krążyły zrzuty danych z karty miejskiej (związane to było z analizą sposobu zapisu danych na kartach) w każdym razie wyczytać z tego można było, że np. przepustki na stację metra dla SOM/policji/obsługi technicznej są ważne rok od skasowania. Bilety pracownicze ZTM,MZA, TW, MW, SKM, bilety dla rodzin wielodzietnych oraz dla osób niepełnosprawnych też mają ważność rok od skasowania. Jedynym "biletem" mającym dłuższą ważność bo aż 3 lata był "bilet" serwisowy pokazujący wersję kasownika. Wniosek z tego taki, że uszczelnili system przy okazji implementacji e-hologramów. I teraz wszyscy mają po równo.

fotomis 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: ZHDK
Wysłany: 2016-08-11, 11:18   Łódź - zmiana przepisów taryfowych

A propos bezpłatnych przejazdów...

W Łodzi jakieś 2 m-ce temu zliberalizowano progi uprawniające do darmochy. Teraz wystarczy mieć standardowe 15/18 litrów w zależności od płci. W przypadku kontroli należy okazać zaświadczenie o ilości oddanej krwi wydane przez dowolna stację krwiodawstwa (wpis w legitymacji HDK albo legitymacja ZHDK nie wystarczy!) oraz dowód tożsamości. Przypomnę, że poprzednio wymagali 22 litrów i honorowali tylko świstki z łódzkiego RCKiKu, więc jest jakiś postęp - niewielki, ale zawsze. :)

MPK Łódź, przepisy taryfowe, §4 pkt.18
http://mpk.lodz.pl/showarticle.action?article=7273

Michał

M@rcin 

Grupa krwi: AB Rh-
Ilość oddanej krwi: 19,994L
RCKiK Bydgoszcz
Wysłany: 2016-08-25, 12:42   

ZTM Warszawa: Nowe grupy pasażerów zyskają dziś prawo do bezpłatnej jazdy komunikacją miejską, wśród nich dawcy narządów do przeszczepów.
http://warszawa.wyborcza....w-narzadow.html

bajkjo 

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 9,15 l
Wysłany: 2016-10-18, 22:09   Re: Łódź - zmiana przepisów taryfowych

fotomis napisał/a:
Przypomnę, że poprzednio wymagali 22 litrów i honorowali tylko świstki z łódzkiego RCKiKu, więc jest jakiś postęp - niewielki, ale zawsze. :)

o właśnie, ja się zawsze zastanawiałam jak to jest. Jak uzbieram te wymagane litry, oddając krew zawsze w jednym centrum krwiodawstwa (z mojego miasta), a potem przeprowadzę się do innego miasta, to na podstawie litrów z mojego centrum mogę się ubiegać o darmowe przejazdy w innym mieście?:D

Odpowiedz do tematu