forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Darmowe przejazdy komunikacją miejską
Autor Wiadomość
krewniaksanta 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 13.83l
Wysłany: 2015-04-01, 08:40   Darmowe przejazdy komunikacją miejską

Witam,

czy po oddaniu 18 litrów krwi pełnej przez mężczyznę lub 15 litrów przez kobietę dostaje się kartę na przejazdy ważną w całym kraju czy w każdym kolejnym mieście trzeba wyrabiać ją oddzielnie? Czy taka ilość jest narzucona na cały kraj czy rada miejska w każdym mieście może sobie wydać własną decyzję?

coorp 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 23 litry
Wysłany: 2015-04-01, 09:06   

Dostajesz kartę która jest ważna w danym mieście. Ta karta jest ważna tylko wraz / za okazaniem "papierka" z miejscem zamieszkania. Nie jest możliwe abyś miała darmowe przejazdy na kilka miast.

krewniaksanta 

Wysłany: 2015-04-01, 10:10   

Czyli że co, że jak oddaje np w Bstoku i przez te lata poświęcenia oddam już 18 litrów to nie mam darmowych przejazdów w np w Wawce czy innej aglomeracji?
Ostatnio zmieniony przez Martens 2015-04-01, 14:48, w całości zmieniany 1 raz  

coorp 

Ilość oddanej krwi: 23 litry
Wysłany: 2015-04-01, 10:39   

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, bo nie chciałbym wprowadzić Ciebie w błąd ale rozumiem to tak, że masz darmowe przejazdy tam gdzie aktualnie mieszkasz. Jeżeli zmieniłabyś miejsce zamieszkania z B-stoku na W-wę to masz darmowe przejazdy w stolicy ale tracisz w stolicy Podlasia (bo nie możesz mieszkać w dwóch miejscach jednocześnie).

Skoro wałkujemy już ten wątek, to chciałbym spytać osoby mieszkające w Łodzi czy rzeczywiście prawdą jest, że tylko osoby oddające krew w Łódzkim oddziale mają prawo do przejazdów w tym mieście. Strasznie mnie to nurtuje, bo jako jedyne miasto ma taki zapis.

krewniaksanta 

Wysłany: 2015-04-01, 10:43   

No jeżeli to tak wszystko wygląda to to jest po prostu polskie czyli poje... bo jakoś nie widzę żeby zmieniając miejsce zamieszkania zmniejszył sobie już oddaną ilość krwi
Ostatnio zmieniony przez Martens 2015-04-01, 14:49, w całości zmieniany 1 raz  

M@rcin 

Grupa krwi: AB Rh-
Ilość oddanej krwi: 19,994L
RCKiK Bydgoszcz
Wysłany: 2015-04-01, 11:01   

krewniaksanta, wszystko zależy od przepisów. Cześć miast zastrzega, że trzeba mieć zameldowanie lub być zamieszkałym na terenie danego miasta. http://krwiodawcy.org/ulgi-w-komunikacji-miejskiej

krewniaksanta 

Wysłany: 2015-04-01, 11:29   

Takie coś powinno być stałe na cały kraj. ale nie tutaj heh. chore
Ostatnio zmieniony przez Martens 2015-04-01, 14:49, w całości zmieniany 1 raz  

dzemek 

Ilość oddanej krwi: ponad 20 l
Wysłany: 2015-04-01, 11:44   

Wszystko zależy od tego jakie dane miasto ma przepisy. W Warszawie - nie ma nic o tym, że trzeba być zameldowanym na terenie stolicy także wszyscy zasłużeni (18 l mężczyźni i 15 l kobiety) mają darmowe przejazdy (przynajmniej ja nic nie znalazłem takiego w przepisach ZTM). Czasem trzeba wyrobić sobie kartę miejską bądź jeździć z książeczką Zasłużonego + dokument ze zdjęciem.
Dobrze widać to w dziale Honorowe Krwiodastwo - temat Zniżki dla krwiodawców na komunikację miejską - miasta.
W Tychach i Katowicach w ogóle nie ma żadnych zniżek, jakoś się żyje bez tego :) Darmowe bilety nie są najistotniejszym czynnikiem i zachętą do oddawania krwi.

Martens 

Ilość oddanej krwi: 56,150
Wysłany: 2015-04-01, 14:48   

krewniaksanta napisał/a:
takie coś powinno być stałe na cały kraj. ale nie tutaj heh. chore

To nie jęcz tylko zrób coś w tym kierunku: zgłoś projekt ustawy, zawiąż inicjatywę obywatelską, przeprowadź działania lobbingowe.

To są decyzje rad gmin. Miła forma podziękowania hdk za wieloletnie (może raczej - wielorazowe) oddawanie krwi.

Nutaharion 

Ilość oddanej krwi: 18 050
Wysłany: 2015-04-01, 16:16   

coorp napisał/a:
Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, bo nie chciałbym wprowadzić Ciebie w błąd ale rozumiem to tak, że masz darmowe przejazdy tam gdzie aktualnie mieszkasz. Jeżeli zmieniłabyś miejsce zamieszkania z B-stoku na W-wę to masz darmowe przejazdy w stolicy ale tracisz w stolicy Podlasia (bo nie możesz mieszkać w dwóch miejscach jednocześnie).

Skoro wałkujemy już ten wątek, to chciałbym spytać osoby mieszkające w Łodzi czy rzeczywiście prawdą jest, że tylko osoby oddające krew w Łódzkim oddziale mają prawo do przejazdów w tym mieście. Strasznie mnie to nurtuje, bo jako jedyne miasto ma taki zapis.

Mylisz się.

Przepisy w sprawie biletów komunikacji miejskiej prawie wszędzie są inne, w jednych jest zniżka 100% w innych 50%, w jednych jako mieszkaniec każdego miasta możesz jeździć za darmo a w drugim mieście musisz być zameldowany bo w przeciwnym wypadku zniżka się nie należy.

JAk wygląda sprawa zniżek w danym mieście możesz dowiedzieć się z:
https://krwiodawcy.org/ulgi-w-komunikacji-miejskiej
Po prostu klikasz na interesujące Cię województwo a aplikacja sama niżej pokaże miasta w których krwiodawcy mogą na coś liczyć i zasady przejazdu dla ZHDK.

dzemek 

Wysłany: 2016-05-30, 16:26   

Co do wbijania biletu na Warszawską Kartę Miejską o której pisał kiler na stronie 163 tego tematu po oddaniu 18 l krwi - obecnie kodują bilet na tej karcie na rok czasu, tylko w punkcie na ul. Żelaznej.
Mi się to trochę nie opłaca co roku jeździć i kodować bilet, chyba wolę jeździć z książeczką, najbardziej rozchodziło się o bezpłątne wejściówki do metra, które można zdobyć w punktach ZTM (na żadnej ze stacji metra na której byłem nie znalazłem żadnych dyspenserów z darmowymi wejściówkami).
Na taki darmowy bilet można jeździć w 1 i 2 strefie warszawskiej a także Kolejami Mazowieckimi w granicach obowiązywania strefy ZTM - czyli Sulejówek, Pruszków Legionowo, Otwock itd. to graniczne stacje.
Ostatnio zmieniony przez dzemek 2016-05-30, 16:29, w całości zmieniany 1 raz  

kiler129 
Ratownik medyczny

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 19,13l
Gatunek: UFOk
Wysłany: 2016-05-31, 02:38   

Ja tylko dopowiem do KM aby ktoś się nie zdziwił bo jest pewien kruczek! W przypadku jazdy pociągiem który nie zatrzymuje się na granicy strefy 2giej należy kupić bilet do granicy strefy pierwszej.
Przykład: jeśli jedziemy pociągiem z Siedlec do Warszawy, który zatrzymuje się w Mińsku a później na wschodniej, to należy kupić bilet Siedlce -> Wa-wa Wola Grzybowska a nie Siedlce -> Sulejówek Miłosna.

W tym kierunku jest to jedna stacja, lecz i tak gdyby nie to, że jeździłem pociągiem 10x w tygodniu na tej trasie to prawdopodobnie bym raz zarwał mandat.

A oto oryginalna podstawa prawna, która w swoim zapisie jest iście czytelna: :rotfl:
Cytat:

Ponadto informujemy, że od 1 stycznia 2015 r. nastąpi zmiana zasad korzystania z pociągów przyspieszonych Kolei Mazowieckich na podstawie biletów ZTM honorowanych w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”. Zgodnie z nowymi zasadami przejazd pociągiem KM od ostatniej stacji (przystanku osobowego) w obszarze „Wspólnego Biletu ZTM-KM-WKD”, na której – według rozkładu jazdy – pociąg się zatrzymuje, możliwy jest w przypadku gdy przystanek ten znajduje się:
1) w 2 strefie biletowej – wyłącznie pod warunkiem zakupu odpowiedniego biletu KM obowiązującego od tego przystanku;
2) w 1 strefie biletowej – wyłącznie pod warunkiem zakupu odpowiedniego biletu KM obowiązującego od ostatniego przystanku w 1 strefie (nawet jeśli pociąg według rozkładu jazdy się na nim nie zatrzymuje).
Powyższe zasady obowiązują analogicznie w przypadku przejazdów w kierunku Obszaru objętego "Wspólnym Biletem ZTM-KM-WKD".

kusz25 

Ilość oddanej krwi: 20 680 ml
Wysłany: 2016-06-07, 14:54   

dzemek napisał/a:
obecnie kodują bilet na tej karcie na rok czasu

mógłbyś napisać, co wyświetla kasownik po przyłożeniu karty miejskiej?
wczoraj zakodowałem swój bilet i po sprawdzeniu ze zdziwieniem ujrzałem to:

Ostatnio zmieniony przez kusz25 2016-06-07, 14:54, w całości zmieniany 1 raz  

dzemek 

Wysłany: 2016-06-07, 18:54   

Nie pamiętam dokładnie dnia ale było napisane: Ważny do 27-05-2017. Na pewno przyszły rok. To sam już nie wiem, jak ja byłem w punkcie ZTM to krwiodawcy mający warszawskie książeczki też byli informowani, że na rok mają zakodowany bilet.
Ostatnio zmieniony przez dzemek 2016-06-07, 18:55, w całości zmieniany 1 raz  

kusz25 

Ilość oddanej krwi: 20 680 ml
Wysłany: 2016-06-08, 07:41   

Ciekawe, też zawsze słyszałem o roku. Dam znać w czerwcu 2017 czy bilet dalej działa ;)

Odpowiedz do tematu