forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
odpowiedzialność karna
Autor Wiadomość
gothlock 

Grupa krwi: AB Rh-
Wysłany: 2014-12-15, 12:31   odpowiedzialność karna

Witam!
Przeszukalem cały internet a pilnie potrzebuje odpowiedzi!
Bylem dzisiaj 1 raz oddać krew. Niestety nie wyszło że mnie nawet 220 ml pełnej krwi.
Mój problem polega na tym że w ostatnim czasie przypalilem jointa. W karcie mowa była tylko o narkotykach w formie zastrzyku. Po oddaniu po cichu panią poinformowalem o zaistnialym fakcie ale niby te woreczki idą do badań. Krewniacy czy ta sprawa moze doprowadzić do sądu, grzywny lub nawet zawiasów. Nie chcialem niczyjej krzywdy dlatego po cichu poinformowalem panią która pobierała mi krew. Niby ma to zostać między centrum a mną. Dodam że to centrum terenowe w Pile. Liczę na szybka odpowiedź bo się boję o przyszłość.
Pozdrawiam

Dexxx900 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 450 ml
Wysłany: 2014-12-15, 14:41   

Nie ma podstawy prawnej żeby ukarać Cię w jakikolwiek sposób, w Polsce zabronione jest jedynie posiadanie substancji zakazanych , pozytywny wynik badania na obecność narkotyku we krwi nie jest podstawą do wytoczenia procesu czy nawet wszczęcia postępowania. Ale jeśli chcesz być krwiodawcą to lepiej zrezygnuj z THC ...

Martens 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 56,150
Wysłany: 2014-12-15, 18:17   

gothlock, bez obaw - karnie nic Ci nie grozi. Natomiast w przyszłości informuj lekarza o takich faktach przed donacją, a nie pielęgniarkę po. Nie wiem, kiedy był ów "ostatni raz", nie wiem, ile czasu te substancje utrzymują się we krwi, ale lekarz pewnie to wie i na podstawie wywiadu dopuści Cię do donacji lub nie. To, że w ankiecie nie ma pytania o marihuanę/haszysz nie znaczy, że nie warto o tym wspomnieć podczas badania. Pamiętaj, że lekarza obowiązuje tajemnica zawodowa.

HaPe 

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 3,15
Wysłany: 2015-04-25, 12:25   

Ostatecznie takie osoby mogą po oddaniu zgłosić samodyskwalifikację.

Odpowiedz do tematu