forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
MORFOLOGIA - Pytania dotyczące wyników i badań.
Autor Wiadomość
Quba91 

Grupa krwi: A Rh-
Wysłany: 2011-04-10, 20:09   MORFOLOGIA - Pytania dotyczące wyników i badań.

Jakoś w grudniu 2010 byłem pierwszy raz oddać krew, po 2 tyg. przyszedłem odebrać wyniki badań i otrzymałem coś takiego:

Wynik badania HBsAg . . . . : Ujemny CO Ratio 0,39 (wartość >= 1 wynik +)
Wynik badania a-HIV . . . . : Dodatni CO Ratio 6,71 (wartość >= 1 wynik +)
Wynik badania a-HCV . . . . : Ujemny CO Ratio 0,07 (wartość >= 1 wynik +)
Wynik testu kiłowego . . . . : Ujemny CO Ratio 0,03 (wartość >= 1 wynik +)

Wynik RNA-HCV . . . . : nie wykryto
Wynik RNA-HIV . . . . : nie wykryto
Wynik DNA-HBV . . . .: nie wykryto

Wynik testu weryfikującego INNO-LIA ujemny

Na początku ok, lekarka mówiła że wprowadzili nowe badania itp. że to może nic takiego, ale im bliżej badania tym większe wątpliwości i pytanie: "czyli podejrzewają u mnie HIV ale dowiem się dopiero po powtórnym zbadaniu???", kolejne badanie w lipcu.

Dziękuje z góry na odpowiedzi. :)
Ostatnio zmieniony przez Marciagd 2015-04-11, 19:55, w całości zmieniany 4 razy  

lukee_cc 

Ilość oddanej krwi: 8650ml i koniec
Wysłany: 2011-04-11, 23:20   Re: Pytanie dotyczące badań (a-HIV)

Quba91 napisał/a:

Na początku ok, lekarka mówiła że wprowadzili nowe badania itp. że to może nic takiego, ale im bliżej badania tym większe wątpliwości i pytanie: "czyli podejrzewają u mnie HIV ale dowiem się dopiero po powtórnym zbadaniu???", kolejne badanie w lipcu.

Nie jesteś zakażony hiv. Twoje wyniki wskazują na wynik fałszywie reaktywny (dodatni) w teście przesiewowym anty-hiv (wyniki testów weryfikujących HIV RNA oraz INNO-LIA są ujemne). Dalsze badania służą do oceny czy będziesz mógł oddawać krew (można oddawać tylko przy ujemnych wynikach wszystkich testów, nawet jeżeli test przeglądowy jest fałszywie reaktywny i nie wynika z zakażania hiv ani z innych problemów ze zdrowiem). Na pociesznie, że nie jesteś jedyny (a prawdopodobieństwa potwierdzenia zakażenia w świetle przytoczonych statystyk u krwiodawców wynosi około 3%):
Cytat:
W okresie od maja 2003 do końca 2008 roku przeprowadzono badania 2 403 199 dawców w 5 858 667 donacjach. U 3 dawców wykryto zakażenie w okienku serologicznym. U 4685 dawców wykryto przeciwciała anty-HIV testem EIA. W badaniach weryfikacyjnych u 157 wykryto RNA HIV, przy czym u 8 spośród tych dawców wynik testu WB był wątpliwy, a dopiero w następnym badaniu, przeprowadzonym po 3-4 tygodniach, dodatni, u 146/157 wynik testu WB był dodatni. U pozostałych 4528 weryfikowanych dawców nie wykryto RNA HIV – u 1361 osób wynik WB był wątpliwy, a u pozostałych ujemny. 2606 dawców z tej grupy, weryfikowanych było 2 lub więcej razy i w żadnym badaniu nie wykryto RNA HIV.
źródło: fałszywie reaktywne
Na koniec witaj w klubie :)
Ostatnio zmieniony przez lukee_cc 2011-04-11, 23:42, w całości zmieniany 2 razy  

Sandman 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 7850
lekarz
Wysłany: 2011-04-12, 08:58   

lukee_cc napisał/a:
Dalsze badania służą do oceny czy będziesz mógł oddawać krew (można oddawać tylko przy ujemnych wynikach wszystkich testów, nawet jeżeli test przeglądowy jest fałszywie reaktywny i nie wynika z zakażania hiv ani z innych problemów ze zdrowiem).

Jeśli wynik będzie się utrzymywał możesz dostać bana na stałe.

Quba91 

Wysłany: 2011-04-12, 19:05   

Dzięki za odpowiedź :) jestem teraz spokojny tylko trochę głupio że mogę za to bana dostać :kwasny: praktycznie to nawet raz nie oddałem bo właśnie ten wynik który podałem był moim pierwszym razem ehhh... Nie zawsze można robić to co się chce :)
Jeszcze raz wielkie dzięki i również witam :zawstydzony:

anonim1984 

Grupa krwi: nie wiem
Wysłany: 2011-08-29, 23:19   

Jaki typ testu i ktorej generacji wykonuja w rckik ? Czy po 6 tygodniach od ryzykownego kontaktu nie wykryto hiv oddalem krew i nie wykryto wirusa kily ani hiv to mozna byc spokojny o wynik testu ? Czy w rckik stosuje sie metode Nat Rna anty hiv ktora wykrywa wirusa po 7 dniach juz ? tak wyczytalem ostatnio, ale wole spytac.

A gdzie zgubiłeś polskie znaki?
Ostatnio zmieniony przez Martens 2011-08-29, 23:21, w całości zmieniany 1 raz  

Sandman 

lekarz
Wysłany: 2011-08-29, 23:43   

anonim1984 napisał/a:
Czy po 6 tygodniach od ryzykownego kontaktu nie wykryto hiv oddalem krew i nie wykryto wirusa kily ani hiv to mozna byc spokojny o wynik testu ?

Tak.

anonim1984 napisał/a:
Czy w rckik stosuje sie metode Nat Rna anty hiv ktora wykrywa wirusa po 7 dniach juz ?

Tak.

Następnym razem używaj gum,oszczędzisz sobie stresu ;]

Goalkeper 
ZHDK II°, KHDK KLAsyki

Ilość oddanej krwi: 17100
Wysłany: 2011-08-30, 07:32   

Albo odmów sobie :) bo któregoś dnia będzie tak jak w kawale :P
Jedzie koleś, patrzy laska na okazje czeka, zatrzymał się, zabrał pannę i jadą. Przejeżdżają przez las, on ją łapie za kolano i pyta:
-No i co ? Ona: no i nic
jadą dalej łapie ją za udo i ponownie pyta i padła ta sama odpowiedź co wyżej. Więc zatrzymał się, obrócił pannę na masce, zapytał raz jeszcze "no i co ?" ona odpowiedziała "no i syf" :rotfl:

garfield 

Wysłany: 2011-12-02, 15:46   Anonimowo zapytaj lekarza o HIV i AIDS

Witam serdecznie,

współtworzę serwis o zdrowiu Pastylka.pl. W poniedziałek (5 grudnia) będziemy na naszym forum gościć lekarza, który zajmuje się tematyką HIV i AIDS i będzie odpowiadał na pytania z tej tematyki (pytania mogą być zadawane anonimowo). Gdyby ktoś z obecnych na tym forum chciał się czegoś dowiedzieć na temat HIV/AIDS od eksperta to zapraszam http://pastylka.pl/forum/...za-o-hiv-i-aids

Pozdrawiam

lukee_cc 

Wysłany: 2012-01-02, 22:24   

Sandman napisał/a:
Jeśli wynik będzie się utrzymywał możesz dostać bana na stałe.

No właśnie, ostatnio się dowiedziałem, że mnie to spotkało.
Co ciekawe jako przyczyny utrzymującego nieswoistego wyniku reaktywnego testu przeglądowego podali "nieprawidłowości w białkach osocza". Konkretnej przyczyny tego stanu nie znaleźli. Jako możliwe przyczyny podali: przebyte infekcje, procesy reumatyczne bądź inne choroby. Czyli w zasadzie może to być wszytko :) Ktoś spotkał się z czymś takim?

Sandman 

lekarz
Wysłany: 2012-01-03, 18:22   

lukee_cc napisał/a:
Konkretnej przyczyny tego stanu nie znaleźli. Jako możliwe przyczyny podali: przebyte infekcje, procesy reumatyczne bądź inne choroby. Czyli w zasadzie może to być wszytko

Ano może być wszystko, bo nigdy nie wiadomo co dany test tak naprawde wyłapał jako przeciwciała.
Prościej jest z kiłą, bo tu można jeszcze coś strzelić (np. toczeń) i z dość sporym prawdopodobieństwem trafić.

lukee_cc 

Wysłany: 2012-01-03, 19:07   

Sandman napisał/a:

Ano może być wszystko, bo nigdy nie wiadomo co dany test tak naprawde wyłapał jako przeciwciała.

Jasne, tylko czy oni podczas testów kontrolnych (jednym po 8 miesiącach drugim po 2 latach po pierwszym reaktywnym wyniku) robili inne badania poza tymi skierowanymi w celu wykrycia zakażenia hiv. Czy "nieprawidłowości w białku osocza" zostały określone na podstawie tych testów czy zupełnie innego badania? Określone to jest dość nieprecyzyjne.
Aha jeszcze jedna sprawa czy utrzymujący się wynik reaktywny dyskwalifikuje mnie jako dawce szpiku kostnego?

Sandman 

lekarz
Wysłany: 2012-01-03, 20:25   

lukee_cc napisał/a:
Określone to jest dość nieprecyzyjne.

Określenie jest nieprecyzyjne, bo oprócz powtórzenia testu przesiewowego innych badań nie wykonano.

lukee_cc 

Wysłany: 2012-01-06, 20:42   

Sandman napisał/a:

Określenie jest nieprecyzyjne, bo oprócz powtórzenia testu przesiewowego innych badań nie wykonano.

Mam nadzieje, że nic poważnego mi nie znajdą, bo od tych 2 lat czuje się zdrowo :) Zobaczymy, tylko się zastanawiam jak pójdę do lekarza pierwszego kontaktu i pokaże wyniki testów od czego zacznie poszukiwania nieprawidłowości, jak to zostało określone w zawiadomieniu z RCKiK. Zresztą sugestia o wizycie też wynikała z tego pisma.

lukee_cc 

Wysłany: 2012-01-14, 14:56   

I odebrałem wyniki. reakcja nieswoista nadal się utrzymuje i (RNA HIV ujemny i niespodzianka LIA nieokreślony). Ciekawa sprawa. Po sprawdzeniu testu, znalazłem informacje producenta, że fałszywa reaktywność często występuje przez podwyższony poziom białka całkowitego we krwi (powyżej 9 dl/l).

Cnk 

Grupa krwi: B Rh+
Wysłany: 2012-02-06, 19:16   Pytanie :)

Witam wszystkich

Dzisiaj zdecydowałem się po niecałych dwóch latach oddać krew, wcześniej gdy jeszcze chodziłem do szkoły oddawałem krew regularnie nie ukrywam że po części aby mieć dzień wolny od szkoły nigdy nie było żadnych problemów, dzisiaj po pobraniu krwi z żyły okazało się że mam ciut za wysoką hemoglobinę trochę ponad 18 po ciuchu wiedziałem że tak będzie bo mało pije wody ostatnimi czasy jak wiadomo zima i się głównie pije ciepłe herbatki a to ponoć nie pomaga pani kazała mi przyjść za tydzień.

i pytanko czy mimo że nie oddałem krwi dzięki pobraniu próbki z żyły będą badać tą krew pod kątem wszystkich chorób tak jak by się to miało gdybym oddał całość czy po prostu próbka zostatnie zniszczona hm? czy jak np przyjdę za tydzień będę mógł poprosić o wyniki :) pozdrawiam i przepraszam z składnie zdań ale myślę że wiecie o co mi chodzi :)

Odpowiedz do tematu