forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
[INFO] Zbiórka nakrętek
Autor Wiadomość
gumisia_m 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 4050 ml
Wysłany: 2008-05-06, 19:38   [INFO] Zbiórka nakrętek

Stowarzyszenie Dom - Rodzina - Człowiek z Żoliborza prowadzi akcję zbierania plastikowych nakrętek od butelek. Jeśli uzbierają 7 ton sponsor zafunduje Natalce ze Stalowej Woli, która cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, wózek inwalidzki. Na razie mają 3,5 tony - są na półmetku.; ) Jeśli ktoś chciałby im pomóc to bardzo Was zapraszam - możecie ogłosić to w Waszych szkołach lub miejscach pracy.
Mogę odebrać od Was nakrętki (tylko w Wawie) lub skierować Was do miejsca gdzie się je oddaje w Wawie lub w Stalowej Woli.

jaszczurkowa 
GREEN Team :)

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: ZHDK :)
Wysłany: 2008-05-06, 20:22   

gumisia_m napisał/a:
Jeśli uzbierają 7 ton sponsor zafunduje Natalce ze Stalowej Woli, która cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, wózek inwalidzki.

Warto zbierać. Ja kolekcjonuję nakrętki w domu i w pracy. I nie tylko ja - już na jeden wózek uzbieraliśmy! :hurra: :hyhy:

marbia1 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 13500
Wysłany: 2008-05-06, 20:48   

Witam, czy możecie napisać coś więcej o tej akcji ?

JustyGie 

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: :)
Wysłany: 2008-05-06, 20:55   

Ja też oddałam całą reklamówkę nakrętek już ;)
That after we're gone
The spirit carries on

Piszę poprawnie po polsku
.

AdAlbert 

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 34
Wysłany: 2008-05-06, 21:23   

ja mam już pół reklamówki i zbieram dalej

Marciagd 

Ilość oddanej krwi: 10.35 l
Wysłany: 2008-05-06, 21:58   

marbia1, zbierasz plastikowe nakrętki po wszystich butelkach, sokach i innych pastach i przesyłasz do fundacji i oni już wiedzą co z tym zrobić ;)

ja też zbieram te nakrętki, powoli sie siatka zapełniac będzie ;)

Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd, choćby o te dziesięć godzin stąd

chmurka 

Grupa krwi: B Rh-
Ilość oddanej krwi: 7x450
Wysłany: 2008-05-06, 23:14   

Tez zbieram już od jakiegoś czasu i rozgłaszam po ludziach coby też zbierali. A nakrętki to do Centrum Wolontariatu w Stalowej Woli z całego kraju i z zagranicy przychodzą :)
www.okruszek.org.pl

glizda 
zielona maruda :)

Grupa krwi: AB Rh+
Ilość oddanej krwi: 6,41
Wysłany: 2008-05-07, 15:15   

A co zrobić z uzbieranymi nakrętkami?! Gdzie wysłac? Można prosić jakiś adres?!

chmurka 

Wysłany: 2008-05-07, 15:46   

Ja mogę podać adres w Stalowej Woli. Tego w Wawie nie znam.

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu i Inicjatyw Obywatelskich
ul. Wojska Polskiego 5
37-450 Stalowa Wola

tel. (015) 842 09 40
fax: (015) 844 79 97
e-mail: wolontariatstw@op.pl
gg: 365 2001
www.okruszek.org.pl

kitza 

Wysłany: 2008-05-08, 08:37   

No to juz wiem po co to zbieram :)
Jakiś czas temu znajoma spytała czy moglibyśmy nie wyrzucać nakrętek tylko odkładać je dla niej. I tak sobie zbieramy już długi czas.
Skoro wiem o co chodzi będę mógł poprosić kilka innych osób o to samo :)

glizda 

Wysłany: 2008-05-08, 15:21   

Artykuł ze strony http://www.wstalowej.pl/news.php?id=103

„Zakręcona akcja”
Dodano dnia: 30.04.2008, przez: futerrr
Centrum Wolontariatu i Inicjatyw Obywatelskich w Stalowej Woli rozpoczęło akcję zbierania plastikowych nakrętek. W zbiórce, która trwa już od listopada zeszłego roku, nakrętki miały być zbierane wyłącznie w naszym województwie. Jednak za sprawą telewizji TVN 24 o nietypowej akcji „Nakrętka” dowiedziała się cała Polska, a także… cały świat.

Cała akcja polega na zbiórce zwykłych plastikowych nakrętek, które znajdują się w środkach spożywczych, przemysłowych i chemicznych. Zebrane nakrętki są sprzedawane firmie recyklingowej, a uzyskane w ten sposób pieniądze trafiają na szczytny cel.

Początkowo stalowowolskie Centrum Wolontariatu zbierało nakrętki dla 7-latka z Przeworska. Chłopiec cierpi na zanik mięśni. Od dawna marzył o elektrycznym wózku inwalidzkim, który ułatwiłby mu poruszanie się po domu, podwórku i w szkole.

Nauczycielka Kubusia, Pani Dorota Paszowska, postanowiła spełnić marzenie chłopca. Początkowo zbierała nakrętki w samym tylko Przeworsku. Jednak okazało się, że nakrętek musi być o wiele, wiele więcej, ponieważ jeden kilogram nakrętek kosztuje „złotówkę”. Do akcji postanowiło się więc przyłączyć Centrum Wolontariatu i Inicjatyw Obywatelskich w Stalowej Woli. Po trzech miesiącach udało się zebrać w sumie 5,5 tony nakrętek.

Informacja o akcji „Nakrętka” trafiła do lokalnych mediów i dość szybko zyskała popularność. Nakrętki zbierali wszyscy – maluchy w przedszkolach, młodzież w szkołach średnich i osoby starsze. Inicjatywą zainteresowały się także ogólnopolskie media: Radio TokFM, gazeta „Popcorn”, Gazeta Wyborcza, telewizja TVN24, Radio Rzeszów, Telewizja Rzeszów i Radio Bieszczady. Do akcji włączyła się także polonia amerykańska w Stanach Zjednoczonych, jak również polscy żołnierze stacjonujący w bazie Ghazni w Afganistanie, którzy pod koniec marca przysłali do stalowowolskiego Centrum Wolontariatu ponad 8 tysięcy nakrętek.

Początkowo pieniądze za sprzedane nakrętki miały być przeznaczone na zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego, ale pod koniec stycznia anonimowa rodzina przekazała bezpłatnie taki wózek Kubie. Pieniądze z zakrętek zostały więc wykorzystane na zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz sfinansowały chłopcu turnus rehabilitacyjny.

Od marca 2008 roku nakrętki są zbierane dla 33-letniej Agnieszki ze Stalowej Woli, która od urodzenia jest osobą niepełnosprawną. Porusza się na wózku inwalidzkim, stąd pieniądze uzyskane z akcji „Nakrętka” będą przeznaczone na przystosowanie mieszkania (w szczególności łazienki) do jej niepełnosprawności.

Poszukujemy również firm, które mogłyby przekazać potrzebne materiały na remont łazienki.

Agnieszce można także pomóc, wpłacając pieniądze na jej konto:
38 94 30 0006 00 22 72 50 2000 0002 z dopiskiem „Agnieszka Machul”.

Akcja „Nakrętka” potrwa do końca maja 2008 roku.

Nakrętki można przynosić oraz przesyłać na adres:
Centrum Wolontariatu i Inicjatyw Obywatelskich (budynek Świetlicy Socjoterapeutycznej „Tęcza”)
ul. Wojska Polskiego 5
37-450 Stalowa Wola

Nakrętki można przynosić w godzinach otwarcia Świetlicy:
Poniedziałek – piątek - od 8 do 18
Sobota - od 9 do 16

Niedawno do Centrum Wolontariatu i Inicjatyw Obywatelskich zgłosiła się wolontariuszka Monika Grądalska. Ma 31 lat, dwoje dzieci, które wychowuje sama. Jest po ośmiu bardzo poważnych operacjach chirurgicznych jelit przeprowadzonych w kraju i za granicą. Jej stan uległ nagle znacznemu pogorszeniu. Koszt operacji kształtuje się na poziomie ponad 25 tysięcy euro. Dotychczasowy przebieg choroby i koszty z nią związane spowodowały wyczerpanie środków finansowych całej rodziny. Pod patronatem Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu i Inicjatyw Obywatelskich będzie zbierała nakrętki. W ten sposób pieniądze uzyskane ze zbiórki zostaną przeznaczone na jej operację.

Nakrętki można przesyłać oraz przynosić na adres:
ul. Metalowców 9/23, 37-450 Stalowa Wola,
tel. (015) 642 73 09

Można je także wpłacać na konto:

Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
Bank Pekso S.A. I Oddział Wrocław
Nr 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839
Z dopiskiem darowizna na cele ochrony zdrowia „Monwik”

Podobne akcje prowadzą są także przez:

Stowarzyszenie Sympatyków Szkoły Podstawowej Nr 2
ul. Lwowska 11
37-200 Przeworsk
www.stowarzyszeniesp2.republika.pl,
e-mail: sekretariatszkolanr2@poczta.onet.pl
Gdzie koordynatorem akcji jest pani Dorota Paszkowska.

Nakrętki będą zbierane dla Krzysia Ślusarczyka, który mieszka w Aleksandrowicach pod Krakowem. Krzyś urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową (rozczep kręgosłupa). Za zebrane nakrętki zostanie zakupiony specjalistyczny wózek inwalidzki.

Stowarzyszenie Klub Wolontariusza zbiera nakrętki dla Kamila Kowalewicza. Od 6 lat, wskutek wypadku, Kamil ma porażenie czterokończynowe (porusza się na wózku inwalidzkim). Mieszka na czwartym piętrze bez windy. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek będą przeznaczone na przystosowanie mieszkania, a także schodów do niepełnosprawności chłopca.
e-mail: klubwolontariusza@o2.pl
Olsztyn ZGOK ul. Towarowa 43D

Wrocław - EKO CYKL ul. B.Krzywoustego 82-86 (teren hurtowni SYDO)

Ciechocinek - EKO CIECH ul.Wojska Polskiego 33

Stowarzyszenie Dom-Rodzina-Człowiek z Warszawy
ul. Wybrzeże Gdyńskie 1 lub ul. Potocja 1
Koordynatorem akcji jest pani Zofia Korzeniecka-Podrucka (tel.694 961 846 )

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące akcji „Nakrętka” można uzyskać także pod numerem Centrum Wolontariatu i Inicjatyw Obywatelskich: (015) 842 09 40

Aneta Chodorowska

Dostałam informację, że Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu i Inicjatyw Obywatelskich w Stalowej Woli zbiera nakrętki do końca maja, ale później pod ich patronatem bedzie je zbierać 33 latka ze Stalowej Woli na sfinansowanie swojej operacji

Ostatnio zmieniony przez chmurka 2008-05-09, 15:18, w całości zmieniany 1 raz  

chmurka 

Wysłany: 2008-05-09, 15:18   

Do artykułu wklejonego tu wkradł się błąd. Został już poprawiony. Chodzi o nazwisko osoby.

"Agnieszce można także pomóc, wpłacając pieniądze na jej konto:
38 94 30 0006 00 22 72 50 2000 0002 z dopiskiem „Agnieszka Machu”. "

Powinno być Agnieszka Machul
www.okruszek.org.pl

sunny86 

Ilość oddanej krwi: 1800 ml
Wysłany: 2008-05-11, 19:02   

A gdzie można znaleźć informacje o takiej akcji ale w Poznaniu? Bardzo chętnie namówie znajomych do zbierania nakrętek tylko nie wiem gdzie je później dostarczyć. Pozdrawiam :)

glizda 

Wysłany: 2008-05-12, 12:06   

sunny86, ja wysyłam nakrętki do Stalowej Woli :) Pocztą bo osobiście raczej nie dałabym rady... :)

chmurka 

Wysłany: 2008-05-12, 14:14   

sunny86 Z informacji od pani Anety wynika, że można wysyłać na te adresy podane w artykule (patrz wcześniej) albo bezpośrednio do Stalowej. Minusem jest, że Centrum Wolontariatu nie zwraca kosztów przesyłki.

Chyba,że ktoś z Twoich znajomych przypadkiem by jechał do Stalowej. Wtedy wystarczy dać znać do CW kiedy nakrętki przyjadą.

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu i Inicjatyw Obywatelskich
ul. Wojska Polskiego 5
37-450 Stalowa Wola

tel. (015) 842 09 40
fax: (015) 844 79 97
e-mail: wolontariatstw@op.pl
gg: 365 2001
www.okruszek.org.pl

Odpowiedz do tematu