forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Dawcy szpiku kostnego
Autor Wiadomość
Maximus 
ZHDK

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 29 l
Wysłany: 2012-08-16, 14:06   

Hej
Wyobraźcie sobie, że ja zarejestrowałem się jakieś 10 lat temu.
Nigdy nikt nie zadzwonił i nie napisał :(
Pozdrawiam

Alinoe 
Alinoe

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 3150
Wysłany: 2012-08-16, 14:08   

Maximus napisał/a:
Hej
Wyobraźcie sobie, że ja zarejestrowałem się jakieś 10 lat temu.
Nigdy nikt nie zadzwonił i nie napisał :(
Pozdrawiam

Ciesz się :) znaczy że Twój bliźniak genetyczny jest zdrów jak ryba.

Niśka 
świeżynka :)

Ilość oddanej krwi: 3,15 l + 3,75 l KKP
Wysłany: 2012-08-19, 14:05   

kiler129 napisał/a:
Moja teza odnośnie braku pieniędzy wywodzi się z różnorakich zaczytanych opinie jakoby wszytkie problemy z przeciąganiem procedur właśnie z tego wynikały

A może jest tak, że budżet na dany rok przewiduje sfinansowanie tych 20 tysięcy badań. Kasa jest rozdzielana między ośrodki wykonujące badania i dzielona jest na transze. I po prostu - jeśli dana transza się skończyła, a dany ośrodek dostał dużo próbek, to musi kilka miesięcy zaczekać, aby dostać następną transzę.
W tym czasie próbki grzecznie czekają w lodówce. Ale jakoś nie chce mi się wierzyć w pełną przydatność takich biologicznych próbek po latach leżakowania w lodówce...
kiler129 napisał/a:
To co napisałeś o pracownikach też jest prawdopodobne

Wydaje mi się, że to jest najbardziej prawdopodobne. Skoro, jak piszą ludzie na forum Poltransplantu, często zdarza się sytuacja:

"- Oddałem próbki krwi kilka miesięcy temu. Nie dostałem żadnego potwierdzenia.
- Proszę do nas zadzwonić, my zawsze wysyłamy potwierdzenie.
Po jakimś czasie:
- Zadzwoniłem, dowiedziałem się, że jestem wpisany, hurra."

to znaczy, że wpisy do rejestru następują regularnie, tylko problem tkwi w zasadzie w wysyłaniu zaświadczeń. Może rzeczywiście, jak napisał Fotomis, brak na to kasy, bo kasa idzie na badania i przeszczepy?

A co do kwestii Poltransplant a DKMS: ja wybieram Poltransplant, bo... jest polski ;) Ufam, że działają oni sprawnie w kwestii dawstwa szpiku, mimo, że czasem wysyłanie zawiadomień nawala. Ufam też, że jeśli chodzi o szukanie dawcy dla danego chorego i badania dawcy już wybranego dla danego biorcy, stają na rzęsach i wszystko działa sprawnie.
Ostatnio zmieniony przez Niśka 2012-08-19, 14:09, w całości zmieniany 3 razy  

marek6 
:)

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 18296
Wysłany: 2012-08-19, 19:41   

a mam do Was pytanie: Czy jak zmieniłem numer telefonu to muszę ich o tym powiadamiać? Jeśli tak to chyba najlepiej by było przez e-maila, czy może zadzwonić do nich.
Bo jakoś na ten temat nigdzie nie znalazłem informacji.

Z góry dzięki za info :)

...

Allia 

Wysłany: 2012-08-19, 20:22   

marek6, jeśli jesteś zarejestrowany w DKMS to na stronie masz formularz do zmiany danych osobowych lub adres w FAQ po prawej.

marek6 
:)

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 18296
Wysłany: 2012-08-19, 20:37   

Allia dzięki wielkie znalazłem już :)

...
Ostatnio zmieniony przez marek6 2012-08-19, 20:45, w całości zmieniany 1 raz  

Smyq90 
Później coś tu napisze..

Ilość oddanej krwi: 2,25 l
Wysłany: 2012-08-19, 20:50   

W liście otrzymanym od DKMS jest napisane aby poinformować w razie zmiany numeru telefonu/ zmiany adresu itp. "W razie jakichkolwiek pytań dotyczących powyższych kwestii bardzo prosimy o kontakt z Fundacją pod numerem telefonu 22-331-01-47 lub mailowo na adres rejestracja@dkms.pl" Także zadzwonić/napisać napewno nie zaszkodzi ;)

kiler129 
Ratownik medyczny

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 19,13l
Gatunek: UFOk
Wysłany: 2012-08-20, 07:58   

@Niśka - z tymi potwierdzeniami może być też jeszce inny problem. Idą zwykłym listem który zwyczajnie ginie :)

Niśka 
świeżynka :)

Ilość oddanej krwi: 3,15 l + 3,75 l KKP
Wysłany: 2012-08-20, 09:57   

kiler129, tak by masowo ginęły?

DiDi 

Grupa krwi: AB Rh+
Ilość oddanej krwi: 13,95 L
Wysłany: 2012-10-22, 21:03   

Ja w bazie jestem od 2002 roku też nie było telefonu......jednak.....u mojej siostry w sierpniu wykryto ostrą białaczkę szpikową w najbliższą środę już jedziemy do kliniki do Gliwic robić badania na zgodność........mam nadzieję że jesteśmy bliźniaczkami genetycznymi.

Krawcowy 

Ilość oddanej krwi: 2,3 l
Wysłany: 2012-11-05, 23:27   

Chciałbym konkretną odpowiedź, gdzie warto się zarejestrować Poltransplant, DKMS? Jakie są między tymi jednostkami różnice? Czy w ogóle są różnice, prócz tego, kto dostaje kasę etc? Prosiłbym o wyczerpującą odpowiedź/źródło odpowiedzi

Sandman 

Ilość oddanej krwi: 7850
lekarz
Wysłany: 2012-11-06, 13:24   

DiDi napisał/a:
.u mojej siostry w sierpniu wykryto ostrą białaczkę szpikową w najbliższą środę już jedziemy do kliniki do Gliwic robić badania na zgodność........mam nadzieję że jesteśmy bliźniaczkami genetycznymi.

Przy okazji tej wypowiedzi napisze to i owo.

Cały problem z polskimi regulacjami polega na tym, że:
-rodziny badanej pod kątem bycia dawcą dla członka rodziny nie można wciągnąć do żadnego banku dawców - musieliby oni się zarejestrować i przejśc ponownie badania,
-jeśli członek rodziny osoby chorej jest zarejestrowany w banku to jest olbrzymi problem w wyciągnięciem tych danych w związku z tym trzeba badać ich układ HLA jeszcze raz.

Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku jest to po prostu marnowanie kasy, którą można spoożytkować na badanie większej liczby potencjalnych dawców.

DiDi mam nadzieję, że ktoś z Was pasuje i przeszczep jednak się odbędzie.

zaq 

Grupa krwi: 0 Rh-
Wysłany: 2012-12-09, 17:14   

Witam

Postanowiłem napisać jeden jedyny post, aby podzielić się z Wami pewnymi spostrzeżeniami. Otóż jestem niecałe dwa tygodnie po hemaferezie - oddałem szpik dla obcej mi osoby z zagranicy. Wszystko odbyło się bez problemów i facet będzie miał miejmy nadzieje udane święta. Nagle wśród rodziny i znajomych zaczęły padać słowa "bohater". Abyśmy mieli jasność Ja sam nie wierze w tzw. bezinteresowność, bo każdy robi coś w zamian. I chociażby to było lepsze samopoczucie, to już łechtamy swoje EGO i nie ma wg. mnie mowy o bezinteresowności. Ale do rzeczy...czy to, że oddałem szpik i w zamian dostałem "guzik" do spodni (czyt. medal) czyni mnie bohaterem? Mój kolega z pracy - honorowy dawca krwi, a więc min. 25 l oddanej krwi nie zasługuje na to miano? Czy nie zasługuje na miano bohatera osoba, która chociażby raz w życiu oddała krew? Skąd pewność, że te pierwsze czy ostatnie 400 ml krwi nie uratowało komuś życia? Ktoś kto oddał 25 l krwi wg mojego mniemania uratował więcej żyć, niż niejedna ustawa dot. pomocy socjalnej. Reasumując wszyscy jesteśmy ludźmi i tylko ludźmi, a liczy się wyłącznie pozytywne nastawienie niezależnie od sytuacji.
Trzymajcie się ludziska i obyście nigdy nie musieli oddawać szpiku, a jedynie krew.

DiDi 

Grupa krwi: AB Rh+
Ilość oddanej krwi: 13,95 L
Wysłany: 2013-04-11, 10:50   

Witam ponownie(długo mnie nie było ale to wina ogólnego zamieszania rodzinnego które nadal trwa)........Siostra już 8 dni po przeszczepie dawca znalazł się w PL na szczęście.......teraz czekamy na to by komórki macierzyste zrobiły swoje.....Trzymajcie kciuki. Proszę

Allia 

Wysłany: 2013-04-11, 18:15   

Sandman napisał/a:

Cały problem z polskimi regulacjami polega na tym, że:
-rodziny badanej pod kątem bycia dawcą dla członka rodziny nie można wciągnąć do żadnego banku dawców - musieliby oni się zarejestrować i przejśc ponownie badania,
-jeśli członek rodziny osoby chorej jest zarejestrowany w banku to jest olbrzymi problem w wyciągnięciem tych danych w związku z tym trzeba badać ich układ HLA jeszcze raz.

Pierwszy punkt jeszcze jako tako rozumiem, ale drugi już nie bardzo. Na czym ten problem polega? Dane nie są dostępne "fizycznie" czy trzeba płacić za ich wyciągnięcie z banku?

DiDi napisał/a:
Witam ponownie(długo mnie nie było ale to wina ogólnego zamieszania rodzinnego które nadal trwa)........Siostra już 8 dni po przeszczepie dawca znalazł się w PL na szczęście.......teraz czekamy na to by komórki macierzyste zrobiły swoje.....Trzymajcie kciuki. Proszę

DiDi, trzymamy! Powodzenia i dużo zdrowia dla siostry i całej Waszej rodziny :*

Odpowiedz do tematu