forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Dawcy szpiku kostnego
Autor Wiadomość
fotomis 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: ZHDK
Wysłany: 2011-10-17, 09:06   

kropkaaga napisał/a:
Mimo wszystko szkoda,że nie wysyłają kart ID,tak jak DKMS robi.

Też uważam, że z punktu widzenia socjotechniki/marketingu to błąd. Ludziska lubią się czuć docenieni i przywiązują dziwnie dużą wagę do takich gadżetów o groszowej wartości i podobnie oszałamiającej przydatności. :)

Michał

Urszula Ragucka 

Ilość oddanej krwi: 1900
Wysłany: 2011-10-18, 17:19   

kiler129 napisał/a:
SAJKO napisał/a:
hej, dostałam niedawno informację o zgodności z kimś kto potrzebuje szpiku :]

Tylko pogratulować :bra:
Ile czekałaś? :)

Myślę, że to wspaniałe mieć szansę podarować komuś najpierw nadzieję a potem życie, sama od kliku lat, jako potencjalny dawca zgłośzony w DKMS czekam na taką szanę, gratuluję i trzymam kciuki za Dawcę i Biorcę, oby wszystko poszło gładko i zakończyło się pełnym sukcesem
Ostatnio zmieniony przez Martens 2011-10-19, 08:51, w całości zmieniany 1 raz  

rychu76 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 5.5 l
Wysłany: 2011-12-03, 21:03   

Witam wczoraj otrzymałem telefon czekałem ponad 3 lata ,w przyszłym tygodniu mam badania myślę że wszystko będzie OK :hurra:

fotomis 

Wysłany: 2011-12-04, 11:35   

rychu76 napisał/a:
wczoraj otrzymałem telefon

Gratulacje. Mam nadzieję, że przydasz się choremu.. ;)

Z ciekawości, byłeś w bazie Poltransplantu czy DKMSu?

Michał

rychu76 

Ilość oddanej krwi: 5.5 l
Wysłany: 2011-12-06, 15:51   

Witam ponownie
Dzisiaj byłem na pobraniu próbek i mam pytanie jesli wszystko będzie w porządku to kiedy mogę dostać odpowiedż
co do pytania to jestem w bazie Poltransplantu .
poadrawiam

jaszczurkowa 
GREEN Team :)

Ilość oddanej krwi: ZHDK :)
Wysłany: 2011-12-07, 23:33   

rychu76 napisał/a:
jestem w bazie Poltransplantu

i ja tam... i też czekam na ten telefon... ech.... :niepewny:

krewniaksanta 

Ilość oddanej krwi: 13.83l
Wysłany: 2012-04-18, 15:11   

Witam,
z tego co widzę to moje wątpliwości się potwierdziły i nie wyjaśniły a jeszcze bardziej skomplikowały. Z tego co piszecie ludzie z DKMS'u dostają listy potwierdzające przyjęcie do bazy dawców a z Poltransplantu niektórzy otrzymali taką radość a inni wciąż czekają, tak jak i ja (moja rejestracja była już tak dawno 2 bądź 3 lata temu że pamiętam tylko że to był kwiecień) wciąż nie dostałem żadnego listu.
W piątek 20,04,2012 (ambulans pod galeria Alfa) i sobotę 21,04,2012 (ambulans na rynku miejskim) mam akcję MOTOSERCE i jak będę oddawał krew to planuję się zapytać jak to jest. Mam nadzieję że panie będą kompetentne i udzielą odpowiedzi.
Oczywiście serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w akcji, mimo że będę tylko jej uczestnikiem a nie organizatorem ;P
Pozdro

krewniaksanta 

Wysłany: 2012-04-21, 23:24   

no i po akcji motoserce, tak jak pisałem, spytałem się i pani doktor powiedziała że każdy powinien dostać list i doradziła mi bym w rckik wytłumaczyl sprawę, co i ja wam radzę.
powodzenia

kiler129 
Ratownik medyczny

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 19,13l
Gatunek: UFOk
Wysłany: 2012-04-21, 23:49   

Wiesz coś może po jakim czasie taki list powinno się otrzymać?

krewniaksanta 

Wysłany: 2012-04-21, 23:51   

lekarka powiedziała że to może dośc długo trwać ale jak powiedziałem że "zarejestrowałem" się 2 czy też może i nawet 3 lata temu to powiedziała żeby iść do rckik się zorientować oco chodzi

Sunshine 

Grupa krwi: B Rh-
Wysłany: 2012-05-16, 11:54   

Witam wszystkich . W końcu ja również dorosłam do decyzji zarejestrowania się jako dawca szpiku :)
Zdecydowałam się też zalogować na tym forum, bo uważam, że dobrze mieć kontakt z osobami , które chcą pomagać innym z dobrego serca i bezinteresownie .
Pozdrawiam Was serdecznie ;)

Alinoe 
Alinoe

Ilość oddanej krwi: 3150
Wysłany: 2012-08-14, 12:54   

rychu76 napisał/a:
Witam ponownie
Dzisiaj byłem na pobraniu próbek i mam pytanie jesli wszystko będzie w porządku to kiedy mogę dostać odpowiedż
co do pytania to jestem w bazie Poltransplantu .
poadrawiam

@rychu76 z informacji jakie mi podawano to maksymalnie 3 miesiące ale ja dostałem swoją po 7 tygodniach (DKMS)

kiler129 
Ratownik medyczny

Wysłany: 2012-08-14, 15:09   

@krewniaksanta, problem w tym, że tam nic nie wiedzą. Ja niestety zapomniałem zadzwonić do Poltransplantu.

Pytanie kolejne: jeśli Poltransplant nie ma pieniędzy na badania to może warto zarejestrować sie DKMSie? Teoretycznie mówi się aby nie rejestrować się w dwóch bazach ale dlaczego w zasadzie - chyba chodzi tylko o nie podwajanie kosztów badań?

fotomis 

Wysłany: 2012-08-14, 21:10   

kiler129 napisał/a:
jeśli Poltransplant nie ma pieniędzy na badania...

A skąd to założenie?? Od klepnięcia "Programu Wieloletniego.. " nie ma większych problemów z kasą i rocznie robi się po ok. 20 tys. badań, czyli w jeden rok mniej więcej tyle, ile DKMS "uzbierał" w Polsce przez wszystkie lata swojej działalności. :D
Raczej podejrzewałbym, że właśnie za dużo pieniędzy poszło na badania, a za mało na rozwój infrastruktury informatyczno-biurokratycznej i chore na artretyzm żółwie, pracowicie wklepujące te wyniki do rejestru, po prostu się nie wyrabiają. :)

kiler129 napisał/a:
Teoretycznie mówi się aby nie rejestrować się w dwóch bazach ale dlaczego w zasadzie

Dlatego, że potem dochodzi do przepychanek który rejestr dostanie pieniądze za dawcę. ;)

Nawiasem mówiąc, z punktu widzenia przymusowego sponsora NFZ, byłoby korzystniej figurować w Poltransplancie i to z co najmniej dwu powodów:
- w przypadku pobrania szpiku Poltransplantowi płaci się ok. 2x mniej, niż DKMSowi (10-40 tys. PLN versus 10-15 tys. EUR), więc NFZowi zostanie więcej pieniędzy do zmarnowania na inne fanaberie
- na pobraniu zarobią polskie ośrodki, a nie niemieckie.

kiler129 napisał/a:
Ja niestety zapomniałem zadzwonić do Poltransplantu.

I źle bardzo. W RCKiKu czy innym punkcie krwiopijstwa raczej niewiele się dowiesz, bo ich rola to pobranie krwi i wysłanie próbki do jednego z ośrodków (klik!), które mają/będą miały kontrakt na wykonanie badań, zatem wydaje się, że jedynie uderzenie w Poltransplant daje jakie takie szanse powodzenia jeżeli ktoś nie może doczekać się "papirka" z potwierdzeniem wpisu do rejestru.

Michał

kiler129 
Ratownik medyczny

Wysłany: 2012-08-14, 21:37   

Moja teza odnośnie braku pieniędzy wywodzi się z różnorakich zaczytanych opinie jakoby wszytkie problemy z przeciąganiem procedur właśnie z tego wynikały :) Nie raz nawet na tym forum problem był w ten sposób tłumaczony. To co napisałeś o pracownikach też jest prawdopodobne ;)

Co do sprawy z NFZem to uwierz, nie szkoda mi ich. Jak przypomnę sobie jakie perypetie miałem z głupią skręconą nogą 2mc temu to jeszcze bardziej mam dość tego, że obywatele dbają o ten twór a on nic dla nich nie robi :mur:

Odpowiedz do tematu