forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z powodu zbyt częstego oddawania krwi
Autor Wiadomość
covert 

Grupa krwi: AB Rh+
Ilość oddanej krwi: 4,5l
Wysłany: 2010-02-06, 22:34   

Siema,
Bylem w centrum w piątek i się zorientowała, powiedziała mi ze nie przejdzie takie coś i w ogóle ostro mi pojechała ;p osocza tez nie dało rady. No ale raz mi się już udało oddać po miesiącu jak sie nie kapła. Zależy mi na pieczątkach bo juz tylko pare i bede mieć III stopień. :P Dzieki za info chociaż i tak nie odpowiedzieliście na główne pytanie czy coś grozi jak sie chodzi częściej oddawać niz mozna. POZDRO

Sandman 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 7850
lekarz
Wysłany: 2010-02-06, 22:58   

covert napisał/a:

Bylem w centrum w piątek i się zorientowała, powiedziała mi ze nie przejdzie takie coś i w ogóle ostro mi pojechała ;p osocza tez nie dało rady.

zapisz się na kółko aktorskie - będziesz mógł odgniatać tyłek w POZecie i naciągać rodzinnego na zwolnienia symulując chorobę ;]

Janioł 

Grupa krwi: B Rh-
Ilość oddanej krwi: 5,85 l
Wysłany: 2010-02-06, 23:10   

covert napisał/a:
Zależy mi na pieczątkach bo juz tylko pare i bede mieć III stopień.
:mur: czyli rozumiem że ja powinnam pobiec już w przyszłym tygodniu bo mi 50 ml brakuje :kwasny: Załamałam się... Tutaj chyba chodzi o Twoje zdrowie jako dawcy i o jak najlepszą krew dla biorcy a nie o pieczątki...
Ostatnio zmieniony przez Janioł 2010-02-06, 23:11, w całości zmieniany 1 raz  

corner 

Ilość oddanej krwi: 12700 ml
Wysłany: 2010-02-07, 11:17   

Wierzyć mi się nie chce, gdy czytam ostatnie posty. Ale w sumie mnie nic nie zdziwi. Już kilka razy w Internecie czytałem "porady", że jeśli boisz się, że zaraziłeś się HIV, to idź oddać krew i ci za darmo zbadają. Ludzie są niewyedukowani i zwyczajnie głupi.

Nietoperz 

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 17,220
Wysłany: 2010-02-07, 14:30   

covert, weź duży rozbieg i z całej siły walnij głową w ścianę może Ci komóreczki wpadną na właściwe miejsce. Mi brakuje niewiele do kolejnego stopnia i w Warszawie można oddawać odrębnie i legalnie na dwie książeczki a jak się pojedzie do następnego punktu ta mamy jeszcze więcej możliwości. Chyba zacznę też oddawać krew podczas wyjazdów służbowych. W sumie trzeba korzystać jeśli można. A co sobie będę żałować zawsze więcej pieczątek. Tylko jak ja potem przedstawię na Mokotowskiej żeby mi nadali kolejny stopień??? Myślę, że mogłabym tego nie przeżyć :nosze: :rżnie: :martwy: :rip: Tylko po co? Czy to jakiś wyścig? Czy trzeba zdobywać medale? Jedyny wyścig jaki się tu liczy to ludzkie życie i zdrowie. I to zarówno dawcy jak i biorcy. A Ty co dojedziesz do stopni i przestaniesz oddawać krew? A gdzie systematyczność?Mam nadzieje, że zostaniesz skutecznie zablokowany przez pracowników punktu pobrań !!!!!!!!!! A z za częstym oddawaniem krwi wiąże się cała masa problemów zdrowotnych od anemii która ma różne formy począwszy przez zmiany mózgowe aż do śmierci.
Ostatnio zmieniony przez Nietoperz 2010-02-07, 14:31, w całości zmieniany 1 raz  

ZlosliwyLesio 

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: ZHDK :)
Wysłany: 2010-02-07, 15:57   

Wierzyć się nie chce. To prowokacja czy rzeczywiście są tacy idioci, którzy się kierują zwolnieniami i pieczątkami?

Chyba trzeba się zacząć składać na centralny system krwiodawstwa, żeby takie historie się skończyły. Z przyjemnością oddałabym na to mój 1% podatku.

marx4 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 30L
Wysłany: 2010-02-08, 22:25   

ZlosliwyLesio napisał/a:
Wierzyć się nie chce. To prowokacja czy rzeczywiście są tacy idioci, którzy się kierują zwolnieniami i pieczątkami?

są są sam takiego spotkałem oddaje co 1 miesiąc, nie napisze jak to robi tylko dlatego aby nikogo nie instruować

ZlosliwyLesio napisał/a:
Chyba trzeba się zacząć składać na centralny system krwiodawstwa, żeby takie historie się skończyły.

to było by rozwiązanie

Iwona Olczak
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-09, 19:02   

Dobrze jest przypilnować takiego "delikwenta", który łamie zasady ogólnie przyjęte, by częściej oddać krew i go po prostu odesłac i kazać przyjść, kiedy jest zachowany odpowiedni odstęp

Ziomalek 

Ilość oddanej krwi: 6300 ml
Wysłany: 2010-02-09, 19:20   

Iwona Olczak napisał/a:
Dobrze jest przypilnować takiego "delikwenta", który łamie zasady ogólnie przyjęte, by częściej oddać krew i go po prostu odesłac i kazać przyjść, kiedy jest zachowany odpowiedni odstęp

Trzeba go na stałe zdyskwalifikować. Kto wie czy nie olewa sobie także innych zasad z ankiety. Może nawet o nich nie informuje

covert 

Grupa krwi: AB Rh+
Ilość oddanej krwi: 4,5l
Wysłany: 2010-02-09, 20:22   

A może najlepiej by było żeby tacy ludzie jak ja za kare się pochorowali i poumierali??

Ludzie jak myślicie czemu zadałem takie pytanie na forum?
Czasem idę oddać krew po pracy i nie biorę wolnego, jak wydaje mi się ze za często i by nie wyglądało dobrze przed pracodawcą. Nie chciałem wzbudzić takiego poruszenia na forum. Raz oddałem częściej krew niż co 8 tyg. przeczytajcie moje posty. W pieszym poście pisze że wiem ze to przesada i że będę oddawać tak jak się powinno !!!!!

ulasalog 
będę żołnierzem

Grupa krwi: B Rh-
Ilość oddanej krwi: za mało
SIOSTRA ADMINA
Wysłany: 2010-02-10, 01:55   

Owszem, a zaraz potem, że może jeszcze raz w kwietniu, żeby potem znowu równo z kolegami oddawać. Teraz raz, potem kiedyś znów raz, a potem sie rozwinie na notorycznie. Sorry, ale nie dziwię się, że Cię zjechano...
Może co innego miałeś na myśli, ale wydźwięk posta był raczej lekkomyślny i sugerujący, że interesują Cię wyłącznie przywileje. Ale może to tylko ja tak zrozumiałam, nie wiem, może ja jestem tylko głupia, zwykła polonistka z prowincji, która się nie zna...

Sandman 

Ilość oddanej krwi: 7850
lekarz
Wysłany: 2010-02-10, 05:31   

covert napisał/a:
przeczytajcie moje posty.

Ależ czytamy:
covert napisał/a:
Zależy mi na pieczątkach bo juz tylko pare i bede mieć III stopień. :P

Cytat:
a teraz mam zamiar iść jutro bo potrzebuje zwolnienie z pracy będzie to odstęp 2,5tyg. i myślę ze w centrum się nie zorientują ze za często chodzę (ostatnio się nie zorientowali).

i jeszcze się dziwisz, że Cie ludzie zjechali ;]

Martens 

Ilość oddanej krwi: 56,150
Wysłany: 2010-02-10, 12:32   

covert napisał/a:
mam zamiar iść jutro bo potrzebuje zwolnienie z pracy będzie to odstęp 2,5tyg. i myślę ze w centrum się nie zorientują ze za często chodzę (ostatnio się nie zorientowali)

Na razie jesteś zwykłym oszustem
covert napisał/a:
Wiem ze to lekka przesada

w dodatku cynicznym
covert napisał/a:
Czy zakład pracy może poprosić o wykaz mojego oddawania?? (przecież zwolnienie było od doktora, czyli jak coś mógłbym się zapierać że oddałem a nie ale tylko rejestracje zanotowali.

i, jak wynika z wypowiedzi, nie zamierzasz przestać oszukiwać.

Za moment możesz zostać także przestępcą - jeśli twoja krew komuś zaszkodzi a okaże się, że świadomie oddałeś ją niezgodnie z regułami.

Jesteś żałosnym drobnym krętaczem. Mam nadzieję i szczerze ci tego życzę, że te machlojki, małe może i w twoim pojęciu nieszkodliwe, wyjdą jak najszybciej na jaw.
tu wrogów gołą garścią za gardło się dławi!...

corner 

Ilość oddanej krwi: 12700 ml
Wysłany: 2010-02-10, 12:57   

No właśnie: po integracji systemów (co mam nadzieję za niedługo nastąpi), wszystkie przekręty będzie widać jak na dłoni. Co wtedy może grozić takiemu krwiodawcy? Jakaś dyskwalifikacja albo odpowiedzialność karna? Przecież na każdej ankiecie poświadcza się podpisem, że zna się dozwoloną częstotliwość przeprowadzania takich zabiegów.

Juli 
Cała ja ^^

Ilość oddanej krwi: 2,25 l
Wysłany: 2010-02-10, 13:17   

Hmmm... Ja w trakcie pracy wyskoczyłam do RCKiK - do ambulansu, który stanął na placu koło mojego miejsca pracy, żeby oddać krew. I do pracy wróciłam, bo co to za problem? Nawet jak do szkoły chodziłam to nigdy się nie zwalniałam z lekcji, bo "oddałam krew". Rozumiem, różnie bywa, bo ludziom może być słabo po oddaniu ale bez przesady. Co miesiąc chodzić i nikt się nie zorientował? Aż mnie to dziwi. Gdybym ja mogła oddawać częściej krew niż 4 razy w roku - z miłą chęcią bym to robiła. Tylko dlatego, że komuś może to uratować życie. Moim zdaniem i nie obrażając Cię tutaj covert tacy ludzie jak Ty nie powinni oddawać krwi, skoro robią to tylko i wyłącznie ze względu na wolne w pracy.

Odpowiedz do tematu