forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Dostałem pismo z prośbą o ponowne badanie krwi
Autor Wiadomość
pathfinder 

Grupa krwi: nie wiem
Wysłany: 2008-12-22, 11:27   Dostałem pismo z prośbą o ponowne badanie krwi

Witam

Krew oddawałem już trzykrotnie, ostatnim razem w listopadzie tego roku.

Dostałem dzisiaj pismo o następującej treści:

"Zawiadamiamy, że wyniki przeprowadzonych badań wskazują na konieczność ich powtórzenia. W związku z tym prosimy nie oddawać krwi do czasu przeprowadzenia dodatkowych badań specjalistycznych i zgłosić się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie lub Oddziału Terenowego Centrum w terminie lipiec 2009 w celu pobrania krwi do badań kontrolnych"

Przyznam że trochę mnie to zaniepokoiło. Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? O czym może świadczyć taki list?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Lesiu 
Ambasador

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: ZHDK III
Wysłany: 2008-12-22, 12:08   

O szczegóły musisz pytać w RCKiK. My tu na forum nie posiadamy wyników tych badań i nie wiemy o co dokładnie chodzi. Uspokoję Cię tylko, że jeśli byłaby to jakaś choroba, którą mógłbyś kogoś zarazić (np:. AIDS) od razu by Cię wezwali i o tym poinformowali. Wysoce prawdopodobne jest to, że mogłeś mieć zbyt wysoki współczynnik wątrobowy ALAT, co może świadczyć albo, że coś z twoją wątrobą jest nie tak, albo że dzień przed oddaniem zjadłeś za dużo tłustych potraw.

MASZ KLASĘ? Pomagaj razem z nami!!!
KREWNIACY CLUB TRÓJMIASTO

Monikagdynia 
Wredna pasQda

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 7.65 L
Wysłany: 2008-12-22, 13:24   

pathfinder, a ja myślę, że nie przedstawiłeś nam całej treści listu. Niedawno mój brat również dostał list z RCKiK o takiej treści. Do listu dołączone były wyniki i wyraźnie zaznaczone te, które były niepokojące.

Nikt na forum nie jest duchem świętym, aby powiedzieć Ci, co jest nie tak.

pathfinder 

Wysłany: 2008-12-22, 13:41   

Lesiu - dzięki, trochę mnie uspokoiłeś. Jak człowiek dostaje takie pismo to od razu najczarniejsze myśli przychodzą do głowy.

Monikagdynia - a ja myślę że się mylisz. Niby po co miałbym taić wyniki?? W kopercie była jedna kartka z treścią jw i nic więcej.

Zadzwoniłem też do tego Centrum i okazało się że na ponowne badanie mam się zgłosić nie do lipca (jak początkowo myślałem) ale dopiero w lipcu 2009 roku bo trzeba jakiś czas odczekać. Dostałem również informację że wyniki mogę w każdej chwili odebrać i że najprawdopodobniej chodzi o jakieś niezgodności (możliwe że z winy laboratorium). Mam nadzieję że to nic poważnego

pathfinder 

Wysłany: 2008-12-23, 21:47   

Byłem dzisiaj odebrać wyniki i na spotkaniu z panią doktor dowiedziałem się że badanie mojej krwi wykazało minimalne przekroczenie zawartości przeciwciał anty-HIV. Weryfikacja wyszła ujemna a ta podwyższona zawartość najprawdopodobniej była skutkiem nie najlepszego samopoczucia w okresie kiedy oddawałem krew

dziurawiec 

Wysłany: 2009-10-22, 15:53   

czesc dostalam dzis taki sam list z RCKIk z olsztynu, o tej samej tresci bez zadnych wynikow badan i termin na badania powtorkowe mam dopiero 29 marca do 6 kwietnia przeciez nie wytrzymam tyle czasu, niue mialam zalaczonych zadnych badan ani nic, orientujecie sie co moze byc? strasznie sie o to martwie ze moze cos mi jets i na cos chora jestem prosze pomozcie ja nie wytrzymam takiej nerwowki

Raymundo 

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 10,97L
Wysłany: 2009-10-22, 16:40   

no tak jak już było pisane wcześniej, najlepiej iść (ew. zadzwonić, choć przez telefon mogą nie chcieć podać takich informacji) do RCKiK, odebrać badania i się dowiedzieć o co chodzi.

barry8500 

Wysłany: 2012-11-14, 13:42   

Dziś dostałem identyczne pismo. Krew oddałem na ulicy Saskiej w Warszawie. Pani telefoniska powiedziała mi, że niczego się nie dowiem dopóki nie powtórzę badań. Termin wyznaczono na marzec 2013. To jest jakaś kpina. Z kim mam porozmawiać na miejscu skoro recepcja nie chce mi udzielić żadnych informacji? Do listu niczego nie załączono.
Ostatnio zmieniony przez barry8500 2012-11-14, 13:43, w całości zmieniany 1 raz  

kiler129 
Ratownik medyczny

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 19,13l
Gatunek: UFOk
Wysłany: 2012-11-14, 15:17   

Nie mogą udzielać informacji przez telefon - jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej musisz odwidzić lekarza w stacji.
Po okresie powtórnych badań wygląda to na podejrzenie choroby wirusowej które zazwyczaj okazuje się wynikiem fałszywie reaktywnym (nieswoista reakcja testu).

barry8500 

Wysłany: 2012-11-14, 15:34   

Pobiegłem tam i wszystko się wyjaśniło. Miałem sytuację podobną jak kolega wyżej, tylko nie były to przeciwciała HIV, a przeciwciała żółtaczki typu C. Samego wirusa jednak nie wykryto.

Jedna osoba w mojej rodzinie miała podobną sytuację kiedy wycinano jej wyrostek, okazało się, że jej organizm wytwarza mnóstwo przeciwciał, aż 6 lat po szczepieniu na żółtaczkę typu B. Lekarz stwierdził, że szczepionka nie powinna już wtedy działać. Na żółtaczkę typu C nie byłem szczepiony bo nie ma na nią szczepionki, ale może to ma jakiś związek i mam jakieś genetyczne skłonności do wytwarzania przeciwciał na wirusy z tej rodziny. Okaże się w marcu, mam nadzieje, że wirusa nie będzie :)
Ostatnio zmieniony przez barry8500 2012-11-14, 15:37, w całości zmieniany 3 razy  

kiler129 
Ratownik medyczny

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 19,13l
Gatunek: UFOk
Wysłany: 2012-11-14, 15:37   

Raczej nie, jest możliwe, że spotkałeś się z tą chorobą i organizm zareagował ale najpewniej po prostu testy zareagowały przesadnie - zbadają Cie w marcu i banicję cofną ;)

Żyj zdrów! :bra:

empebepl 

Wysłany: 2015-04-02, 17:11   

Witam. Miesiąc po oddaniu krwi również otrzymałem zawiadomienie, abym zjawił się i powtórzył badania w terminie tym i tym (co najmniej pół roku po donacji). Mimo, że wszystko zostało już tu wcześniej opowiedziane i wyjaśnione, to idąc do Centrum, w którym oddawałem krew, byłem pełen obaw. Lekarz powiedziała mi, że ludzie bardzo nerwowo reagują na tego typu wezwania. Potwierdzam, że nie ma się czego bać. Ujemny wynik testu może być spowodowany "nadwrażliwością" testu, wywołany pozostałościami przyjmowanych leków, czegoś w jedzeniu itp. Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu