forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Lesiu
2009-11-09, 22:00
Oddawanie ze wskazaniem
Autor Wiadomość
Martens 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 56,150
Wysłany: 2010-05-19, 07:27   

dzemek napisał/a:
Stało się, nie jestem zwolennikiem takiego oddawania krwi ale koleżanka poprosiła mnie o oddanie krwi dla jej 4-miesięcznego kuzyna. Zawsze to jakieś wyrzuty sumienia, że on przejdzie wyżej na początek kolejki a za nim kolejni potrzebujący. Nie dali mi żadnego papierka, powiedzieli że sami wszystko prześlą do odpowiedniego szpitala.

Przejdzie wyżej, bo jego rodzina umiała się zmobilizować i pozyskać dawcę. Takie jest życie. Pozostaje mieć nadzieję, że również bliscy przy tej okazji pofatygowali się do rckik, i że nie będzie to ich jedyna wizyta.
tu wrogów gołą garścią za gardło się dławi!...

matin 

Ilość oddanej krwi: 1800 ml
Wysłany: 2010-05-19, 18:49   

dzemek, bardzo dobrze zrobiłeś! - jeżeli mogę zaopiniować :)
czasami trudniej pomóc komuś najbliżej ale naprawde warto :)

Groszeeeek 

Ilość oddanej krwi: 6300KP/600os/2300TF
Wysłany: 2010-05-31, 14:20   Oddaje na kogoś

Witam
Oddaje krew już po raz 3 na "kogoś" zawsze dostaje taka kartkę na której jest nazwisko danej osoby, moje dane, ile mililitrów czego oddaje itp. (główna kartka którą się nosi od pokoju do pokoju)
oddaje ja wtedy kiedy pobieram czekolady i soczek a chciałbym mieć tą kartkę jako dowód że na tę osobę oddałem krew - pokazać że oddałem ;< a jak pytałem Panią która zabiera ten dowód oddania krwi na daną osobę czy "mogę zabrać tę kartkę" to dostałem odpowiedz "ja się z tego rozliczam i nie!"

i jak to dostać jakiś dowód że oddałem krew na osobe o danych danych ;d

Andzia 

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: ZHDK
Wysłany: 2010-05-31, 14:51   

Generalnie w rejestracji powinieneś poprosić o zaświadczenie oddania krwi dla danej osoby. Nie słyszałam, żeby kiedykolwiek były z tym jakieś problemy :niepewny:

Janioł 

Grupa krwi: B Rh-
Ilość oddanej krwi: 5,85 l
Wysłany: 2010-05-31, 15:09   

Jeśli oddaję dla kogoś u siebie w Pabianicach i ten ktoś leży w szpitalu w Łodzi lub okolicach to nie dostaję tego zaświadczenia do ręki, bo Panie z punktu przesyłają informację do konkretnego szpitala same :)

Vins 

Wysłany: 2010-08-11, 00:54   Kilka pytań o imienne oddawanie krwi

Witam wszystkich.

Mam kilka pytań, zdaje się, że nie jestem zbyt doświadczony w tego typu sytuacjach, dlatego też proszę o wyrozumiałość. Miesiąc temu miałem mieć operację mojego kolana, niestety okazało się, że w szpitalu nie ma dla mnie krwii - jedna dawka takowej jest potrzebna na wypadek gdy pacjent podczas operacji straci jej zbyt dużo. Niedługo wracam do szpitala, jednakże nie mam gwarancji, że sytuacja nie powtórzy się. Jeden z moich znajomych już oddał na mnie krew (ale ma inną grupę), a zatem będę posiadał stosowny papier. Obawiam się jednak, że jeśli w szpitalu nie będą znowu fizycznie posiadali krwii mojej grupy, operacja kolejny raz nie dojdzie do skutku. I w tym miejscu kieruję pytania do uposażonych w stosowną wiedzę. Czy mój ojciec, który posiada taką samą grupę krwii, może oddać bezpośrednio dla mnie krew? Czy żebym dostał krew od innego dawcy wystarczy, że ów dawca będzie posiadał taką samą grupę krwii? Chodzi mo to, że o zgodności krwii decydują jeszcze inne antygeny i nie mam pewności czy jeśli ktoś o grupie krwii 0 Rh+ odda dla mnie krew, ja w 100% będę mógł być jej biorcą. Czy jest istotne to, że tylko jedna osoba oddała imiennie na mnie krew - czy korzystniej byłoby przedstawić więcej takich zaświadczeń od innych osób?

Marciagd 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 10.35 l
Wysłany: 2010-08-11, 22:31   

Vins napisał/a:
Czy mój ojciec, który posiada taką samą grupę krwii, może oddać bezpośrednio dla mnie krew?
tak
Vins napisał/a:
Czy jest istotne to, że tylko jedna osoba oddała imiennie na mnie krew - czy korzystniej byłoby przedstawić więcej takich zaświadczeń od innych osób?
tak, korzystniej by było posiadać więcej zaświadczeń :)

Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd, choćby o te dziesięć godzin stąd

bonus44 

Wysłany: 2010-09-15, 11:01   przesunięte z: [A Rh+] Potrzebna Krew dla mojej Mamy

rozumiem. w takim razie prosze o małą podpowiedz co mam zrobić/powiedziec w punkcie krwiodawstwa?? Szczerze mowiac oddaje juz 2 lata krew i dla nikogo konkretnego wiec nie wiem jak to sie odbywa.a ode mnie z krakowa bedzie ok 4-5 litrow krwi:) pozdrawiam i zdrówka dla Mamy! :)

edit Marcia: proszę pisać poprawnie, z polskimi znakami i dużymi literami
Ostatnio zmieniony przez fotomis 2010-09-18, 09:22, w całości zmieniany 2 razy  

pyska 

Ilość oddanej krwi: 5950 ml
Wysłany: 2010-09-17, 13:54   

bonus44 napisał/a:
rozumiem. w takim razie prosze o małą podpowiedz co mam zrobić/powiedziec w punkcie krwiodawstwa?? Szczerze mowiac oddaje juz 2 lata krew i dla nikogo konkretnego wiec nie wiem jak to sie odbywa.a ode mnie z krakowa bedzie ok 4-5 litrow krwi:) pozdrawiam i zdrówka dla Mamy! :)

edit Marcia: proszę pisać poprawnie, z polskimi znakami i dużymi literami

Hej,
najlepiej przy rejestracji powiedzieć że chcesz dla kogoś oddać krew i Ci powiedzą czy już chcą dane tej osoby (imię, nazwisko, nazwa szpitala i oddział na którym dana osoba przebywa) czy dopiero po oddaniu.

Pozdrawiam
Agnieszka

Gemmini 

Ilość oddanej krwi: Mało
Wysłany: 2010-09-18, 19:07   Re: przesunięte z: [A Rh+] Potrzebna Krew dla mojej Mamy

bonus44 napisał/a:

W Kraku po oddaniu idziesz do okienka i prosisz o zaświadczenie o oddaniu dla konkretnej osoby. Wtedy pani prosi o dane i wystawia zaświadczenie.

nbdz 

Grupa krwi: nie wiem
Wysłany: 2010-10-18, 13:34   oddanie krwi dla konkretnej osoby

Witam

mam pytanie, jak oddałem dla konkretnej osoby krew, to dostaje jakąś karteczkę z informacją że oddałem krew dla kogoś? Bo właśnie oddałem krew, pelęgniarce mówiłem że oddaje dla konkretnej osoby, wpisała dane tej osoby do komputera, ale żadnej karteczki mi nie dała, ale koleżanka mi piszę że jakaś kartka z informacją jest potrzebna.

Z góry dziękuje za odpowiedź

AndrzejSz 

Ilość oddanej krwi: 112.070
Wysłany: 2010-10-18, 14:17   

Potrzebne jest zaświadczenie o ilości oddanej krwi /lub jej składników/ dla konkretnej osoby leżącej na oddziale podanego szpitala.

nbdz 

Wysłany: 2010-10-18, 14:24   

a jak czegoś takiego nie dostałem to jest możliwość uzyskania tego?

AndrzejSz 

Ilość oddanej krwi: 112.070
Wysłany: 2010-10-18, 14:33   

Warto iść i spróbować, powinni wydać bez problemu tym bardziej, że zaznaczyłeś iż oddajesz dla chorego.

nbdz 

Wysłany: 2010-10-18, 14:39   

Jak oddawanie krwi było organizowane w jakiejś szkole, to w centrum krwiodawstwa pójść się zapytać?

Odpowiedz do tematu