forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja a informacja
Autor Wiadomość
zuzanna9606 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 1350ml
Wysłany: 2015-11-24, 08:52   Rejestracja a informacja

Autorka została poproszona o poprawienie błędów.
Ostatnio zmieniony przez Martens 2015-11-24, 15:34, w całości zmieniany 1 raz  

kiler129 
Ratownik medyczny

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 19,13l
Gatunek: UFOk
Wysłany: 2015-11-24, 14:58   

Cześć!
Pierwsze co warto powiedzieć to, że szpiku nie pobiera się "na zapas". Po zrobieniu wstępnych badań potencjalny dawca trafia do rejestru i czeka na telefon ;)
Jeżeli rejestrowałaś się w RCKiKu to trafisz do bazy Poltransplant. Czas w którym badają oni próbki i wpisują do rejestru to nawet do roku czasu. W moim przypadku jednak zgubili próbki (?!) o czym pisałem trochę wcześniej w tym temacie. Ja w końcu dałem sobie z nimi spokój i zarejestrowałem się w DKMS. Istotne jest jednak aby nie rejestrować się w praktyce do drugiego miejsca gdy jeden nas zarejestruje - dane od obu firm trafiają i tak do głównego spisu.
W przypadku Poltransplant warto zadzwonić po ok. pół roku i dowiedzieć się czy jesteśmy w bazie (oni w przeciwieństwie do DKMS nie wysyłają o tym informacji listownie).
Ostatnio zmieniony przez Martens 2015-11-25, 17:17, w całości zmieniany 1 raz  

Sikor_RP 
dcceeK(-)Jk(a+b+)

Ilość oddanej krwi: 47,5 L
Wysłany: 2015-11-26, 13:08   

kiler129 napisał/a:
Cześć!
....
W przypadku Poltransplant warto zadzwonić po ok. pół roku i dowiedzieć się czy jesteśmy w bazie (oni w przeciwieństwie do DKMS nie wysyłają o tym informacji listownie).

Do mnie pismo z Poltransplantu z informacją o wpisaniu do bazy potencjalnych dawców dotarło po jakimś roku od od złożenia deklaracji w RCKiK.

Może jesteś osobą specjalnego traktowania.
Najpierw Ci próbkę zagubili, a potem do tej próbki dołączyli pismo.
Czyli, ujmując językiem linuksiarzy, poszło do /dev/null.
:P

kiler129 
Ratownik medyczny

Wysłany: 2015-11-26, 15:56   

O, to ciekawe - jak dzwoniłem do nich to sami powiedzieli mi, że "jak rejestrował się pan to jest pan obecny w bazie albo będzie - nie wysyłamy żadnych pism potwierdzających".

Mam wątpliwości co do tej instytucji jak widzę takie coś :P

Sikor_RP 
dcceeK(-)Jk(a+b+)

Ilość oddanej krwi: 47,5 L
Wysłany: 2015-11-29, 16:40   

kiler129 napisał/a:
O, to ciekawe - jak dzwoniłem do nich to sami powiedzieli mi, że "jak rejestrował się pan to jest pan obecny w bazie albo będzie - nie wysyłamy żadnych pism potwierdzających".

Mam wątpliwości co do tej instytucji jak widzę takie coś :P

No i miałeś rację. Wyszło mi jak w moskiewskiej Prawdzie:
Nie w Moskwie, a w Leningradzie, nie na Placu Czerwonym, a na Newskim Prospekcie i nie rozdawali Ład, tylko rowery kradli.
A tak poza tym, to się zgadza wszystko. :P

Pismo dostałem, a i owszem, ale nie z Poltransplantu, tylko z mojego RCKiK:

Niniejszym składam samokrytykę w związku z wprowadzeniem Towarzyszy Krewniaków w błąd.
Krewniacy wszystkich krajów łączcie się! :P

kiler129 
Ratownik medyczny

Wysłany: 2015-11-30, 03:55   

Białystok to ogólnie jakiś specjalny punkt chyba. Gdy na Saską dzwoniłem w sprawie właśnie mojej zaginionej próbki kazali mi się kontaktować z B-stokiem.
Ostatnio jak byłem w tamtym RCKiKu to zapytałem też o mój zapis i poinformowali mnie, że mają informację o moim wpisie do rejestru z DKMS i nieudanym wpisie z Poltransplantu (bez podanej przyczyny) :|

Podsumowując dla OP jeśli chce się dowiedzieć najszybciej to chyba najlepiej zapisać się przez DKMS :rotfl:
Ostatnio zmieniony przez kiler129 2015-11-30, 03:56, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu