forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Omdlenia
Autor Wiadomość
Sandman 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 7850
lekarz
Wysłany: 2014-11-18, 19:54   

kubuś, masz 8 tygodni na obmyślenie planu działania, więc spokojnie :)

kubuś 

Grupa krwi: nie wiem
Wysłany: 2014-11-19, 18:14   

Plan już jest :)
wyspać się dobrze zjeść dobre śniadanie i wypić dużo wody
i musi być OK

jacakam 

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 9450 ml
Wysłany: 2014-11-19, 18:56   

OOoooo no to mamy taki sam plan :D :bra:

kubuś 

Wysłany: 2014-11-19, 23:32   

;) i fajnie
dam znać o efektach

Coldphate 

Grupa krwi: A Rh-
Wysłany: 2014-11-23, 19:23   

Ja dziś zemdlalem pod koniec. Nigdy mi się to nie zdarzyło. Oddaje krew od 11 lat nie zawsze regularnie.

Przy 400 ml. Ucisk w okolicach serca, rozmazany wzrok. Obudziłem się po jakiejś chwili, cały zespół autobusu nade mną. Ja oczywiście niewiem kto to i ci tu robię. Po chwili wróciłem do siebie. Posiedziałem jeszcze chwile, wstałem, ubieram się i znowu odplynalem.

Teraz jest 19 i jeszcze trochę jestem "zmulony" oraz mam lekkie mdłości.

Szczerze mówiąc, pierwszy raz trochę się boje o następna wizytę.
Ostatnio zmieniony przez Coldphate 2014-11-23, 19:24, w całości zmieniany 1 raz  

Marciagd 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 10.35 l
Wysłany: 2014-11-23, 21:53   

Coldphate, coś musi wisieć w powietrzu. Ja nie zemdlałam, ale również wczoraj bardzo źle się czułam po donacji :/ ehhh...

Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd, choćby o te dziesięć godzin stąd

kiler129 
Ratownik medyczny

Ilość oddanej krwi: 19,13l
Gatunek: UFOk
Wysłany: 2014-11-23, 22:01   

Obecne zmiany pogody nie służą dużej ilości sił niestety :zdegustowany:
Krótkie dni, szarobure poranki, ogólnie człowiek jakiś taki zmęczony chodzi. Ja oddając w środę też byłem na granicy omdlenia, prawdę mówiąc w sumie z oddawania niewiele pamiętam.

AnHeC 
wół bezobjawowy

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 11 150
Wysłany: 2014-11-23, 22:14   

O kurde, aż się boję co będzie jak wrócę do Polski i spróbuję oddać... Jeszcze nie mdlałam i nie chcę tego zmieniać. Może nie będę ryzykować płytek tylko na KP pójdę.
Ostatnio zmieniony przez AnHeC 2014-11-23, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  

kiler129 
Ratownik medyczny

Wysłany: 2014-11-23, 23:29   

No ja właśnie ostatnio KP oddawałem. Prawdę mówiąc na płytkach dużo mniejsza szansa odlecieć niż na pełnej ;)

Nie martw się, każdemu się w końcu zdarzy :]

lepus 

Wysłany: 2014-11-26, 21:18   

Witam wszystkich! Ja dzisiaj chciałem oddać pierwszy raz krew. Ale omdlałem już przy pobieraniu próbki. A dokładnie 2 minuty po tym. I niestety pani doktor mnie nie zakwalifikowała a w dodatku wyzwała jak śmiałem zemdleć jak mam ciśnienie ponad 120/80 i 15Hb. Pielęgniarka mówiła jej że to napewno na tle nerwowym. Ale i to nie pomogło i dostałem dyskwalifikacje na 3 tygodnie. Spróbuję jeszcze raz jak się już wtedy nie uda to zrezygnuje.

kiler129 
Ratownik medyczny

Wysłany: 2014-11-27, 11:06   

Witaj na forum lepus.
Ja bym osobiście się nie przejmował. Nie możesz podchodzić do tego na zasadzie "jak mi się następnym razem nie uda to rezygnuję", bo masz bardzo dużą szansę, że znowu zemdlejesz. Będziesz się tylko niepotrzebnie stresował - spróbuj na spokojnie iść, zdarza się każdemu.
A co do lekarza to jeśli nie jest zbyt przyjemna zawsze możesz pojechać do innej stacji ;) Ja z powodu personelu oddaję w stacji 100km dalej :P

lepus 

Wysłany: 2014-11-29, 17:03   

Dzięki za dobre słowo :) Spróbuję w styczniu, a jak nie wyjdzie to latem jak brakuje krwi. A ogólnie pielęgniarki były bardzo miłe jedynie lekarka była bardzo nie przyjemna. Na szczęście ja nawet gdyby chciałem zmienić BUS na stacje to miałbym bliżej bo nie całe 100km w 2 strony i 3 miejsca. A spróbuję też trochę przybrać na wadze, bo ważę tylko o 55kg.

aneczka1889 

Ilość oddanej krwi: 6300
Wysłany: 2014-12-04, 13:22   

Ja wczoraj miałam kiepski dzień, bo pierwszy raz od dwóch czy trzech lat, kiedy oddaję krew nie czułam sie tak słabo i bliska omdlenia po oddaniu krwi, bo zakręciło mi się w głowie i miałam mroczki przed oczami oraz było mi gorąco. Podejrzewam że to było przez pielęgniarkę, która źle się wkuła, bo mnie z początku pobierania krwi bolała ręka, dodatku wystąpiły problemy w postaci złego pobierania krwi, bo wolno mi pobierało mimo ze ściskałam piłeczkę. To inna pielęgniarka przyszła i mi nałożyła opaskę do ciśnieniomierza, poprawiła przepływ krwi i zaczęło o wiele szybciej lecieć, aż po 2 min było 450 ml. Dwie minuty po zakończeniu donacji zaczęłam czuć słabo i kręcić w głowie. Po 10 min znowu zaczęłam się tak samo czuć jak za pierwszym razem. Po godzinie, kiedy wyszłam ze stacji było już całkiem dobrze i dzięki Bogu wróciłam do domu. Ciśnienie krwi przed oddawaniem było w sam raz. Proszę o opinie w tej sprawie. Dziękuje z góry za opinie. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Martens 2014-12-10, 15:35, w całości zmieniany 3 razy  

jacakam 

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 9450 ml
Wysłany: 2014-12-17, 12:02   

Dziś był mój drugi raz. Pierwszy był z małymi niedogodnościami. Ten jednak był OK. Na początku jednak poczułem się dziwnie i przestraszyłem się - aż miła pani pielęgniarka spytała "przerywamy ??" - ale zdążyłem powiedzieć "a tylko Pani spróbuj :D " i dotarłem do końca, bez żadnych przeszkód. Jednak jak się człowiek zestresuje to w niczym to nie pomaga.
Stanowczo stwierdzam, że to jest stanowczo najlepszy krwawy sport jaki znam i uprawiam ;)

Odpowiedz do tematu