forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Dawca narządu z tatuażem.....
Autor Wiadomość
grevinne 
Credendo Vido

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 3,6
Wysłany: 2009-02-25, 13:03   

JustyGie napisał/a:
grevinne, ryba na samochodach to często symbol, który znaczy zupełnie coś innego. Jak wiadomo ryba była i jest symbolem pierwszych chrześcijan. Stąd rybki na samochodach, na przykład księży. A oświadczenie woli, o którym wspominasz, poczytaj dokładnie, tam też jest napisane POKOLENIE JP II, i w tym sensie rybka również odnosi się do chrześcijan.

...yyy ale ja nie widziałam z tym symbolekm księży XD nawet mój wujek ma taką rybe XD...no a poza tym dałam linka że nawet tu na krewniakach gdzie mozna oswiadczenie wydrukować jest znak rybyy więc nie wierze ze ten symbol nie ma nic wspolnego z normalnymi ludzmi procz chrzescijan :] ...zreszta z tego co mi wiadomo o "prawdziwych" chrzescijaninach to oni nawet do lekarza nie powinni chodzic bo w koncu uwazaja ze co bog stworzył bóg zabierze ;) ...także sorry ale Twój komentarz odnosnie ksiezy i chrzescijan mnie nie przekonal i nadal utrzymuje zdanie ze to jest symbol osob ktore chca oddac narzady ;) ...

monisia85 

Grupa krwi: A Rh+
Wysłany: 2009-02-25, 13:53   

grevinne, każdy ma prawo do swojego zdania ale...
ryba jest znakiem chrześcijan czy Ci się to podoba, czy nie. Może Twój wujek o tym nie wie? Pytałaś dlaczego ma ten symbol na samochodzie?
Co do linku i oświadczenia zauważyłaś jak nazywa się to oświadczenie? Ściągnęłam je specjalnie. Plik karta_katolicy.pdf przypadek? Napis na oświadczeniu: "Radosnego dawcę miłuje Bóg". Nadal twierdzisz, że ryba nie jest znakiem chrześcijan?
Słyszałaś o polach Lednickich na których odbywają się spotkania młodych? Może mi się wydaje, ale ja tam widziałam wielką rybę jako symbol. Przypadek? Nie wydaje mi się.
Chcesz to zrób sobie tatuaż z rybą tylko nie wmawiaj nikomu, że jest to symbol transplantacji bo wprowadzisz kogoś w błąd.

Ziomalek 

Ilość oddanej krwi: 6300 ml
Wysłany: 2009-02-25, 16:08   

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ichthys

http://bydgoszcz.naszemia...nia/264663.html

"Logo świadomego ofiarowania swoich narządów po śmierci ze znakiem nieskończoności i sercem powinno być powszechnie znane. A tak nie jest."

http://www.pomorska.pl/ap...LAW01/329131936

"Wytatuowany znak nieskończoności, z jednym bokiem w kształcie serca na lewym ramieniu na wysokości barku to znak rozpoznawczy akcji "Bądź świadomym dawcą narządów"."

grevinne 
Credendo Vido

Wysłany: 2009-02-26, 11:41   

monisia85 napisał/a:
grevinne, każdy ma prawo do swojego zdania ale...
ryba jest znakiem chrześcijan czy Ci się to podoba, czy nie. Może Twój wujek o tym nie wie? Pytałaś dlaczego ma ten symbol na samochodzie?
Co do linku i oświadczenia zauważyłaś jak nazywa się to oświadczenie? Ściągnęłam je specjalnie. Plik karta_katolicy.pdf przypadek? Napis na oświadczeniu: "Radosnego dawcę miłuje Bóg". Nadal twierdzisz, że ryba nie jest znakiem chrześcijan?
Słyszałaś o polach Lednickich na których odbywają się spotkania młodych? Może mi się wydaje, ale ja tam widziałam wielką rybę jako symbol. Przypadek? Nie wydaje mi się.
Chcesz to zrób sobie tatuaż z rybą tylko nie wmawiaj nikomu, że jest to symbol transplantacji bo wprowadzisz kogoś w błąd.

...ale ja nie mam nic przeciwko własnemu zdaniu ;) sama zadając tu pierwsze pytanie (włączajac sie do dyskusji) podkreslilam ze ta ryba jest również znakiem chrzescijanstwa....być może ten sam znak jest używany przy osobach które chcą oddać organy, bo jest jakos powiązany z bogiem, miłością, dobrocią...nie wiem czym jeszcze i tak jest ;) ja tylko stwierdzam fakt i daje dowody że nawet na oswiadczeniu woli jest ten znak (linka podalam w komentarzu ktoryms z powyzszych)...nie wiem czy nie rozumiecie tego o co mi chodzi czy na upartego sie bronicie ze jednak może być to ze sobą jakoś powiązane typu: bog=smierc=chec pomocy blizniemu...ja tlko podaje konkrety i wrecz pokazuje ze takie cos jest zwiazane ale nie wiem jakby nikt tego nie zauwazal i nadal przystaje przy jednym ;) a skoro daje dowod ktory nawet jest zawarty na stronie KREWNIAKÓW to chyba jednak w tym co mówiie jest jakaś racja...nie sądzisz? ;) ...nie upierałabym się przy tym gdybym wiedziała że nie ma w tym krzty prawdy, także wejdz na strone krewniaków i przejrzyj sobie Oświadczenia Woli...sama zobaczysz ze na jednym jest znak ryby ;) ...i podkreslam ze w zadnym wypadku nie chce nikomu narzucac swojej racji, bo rozumiem ze kazdy ma wlasne zdanie i go broni, ale no ja pokazuje wyrazne dowody wiec moznaby je chociaz wziac pod uwage, sprawdzic...

...ah i dodam że nie chodziło mi o wmawiane czy mówienie ze RYBA TO JEST ZNAK TRANSPLANTACJI...po prostu się nie orientowałam i zaczelam pytac bo no drukujac oswiadczenie mialam mozliwoc wydrukowac oswiadczenie z ta ryba wiec sie zaciekawilam, ponadto czesto widze u ludzi na samochodach (u ksiezy szczerze to nigdy, byc moze mam jakas lewą parafie ;) )...takze chcialam sie dowiedziec czy ma to jakies powiazania o ktorych wspomnialam w poprzedniej czesci wypowiedzi zawartej wyzej...tyle ;) ...

monisia85 

Wysłany: 2009-02-26, 12:07   

grevinne, nie wiem jak jeszcze Cię przekonać.
Pokazujesz wyraźne dowody a nam nie chce się ich sprawdzić ? Napisałam przecież, że sprawdziłam. Oświadczenie to nazywa się karta_katolicy. Napis pod znakiem ryby odnosi się do Boga. Jakoś bardziej przemawia do mnie, że jest to oświadczenie woli dla katolików a nie do tego, że ryba jest symbolem o jakim mówisz.
Może nie zauważyłaś ale Ziomalek, podał link a także cytat z niego mówiący o tym jaki jest znak "świadomego dawcy narządów" :
Cytat:
Wytatuowany znak nieskończoności, z jednym bokiem w kształcie serca na lewym ramieniu na wysokości barku to znak rozpoznawczy akcji "Bądź świadomym dawcą narządów".

Akcja trwa od 2000 r. Wciąż zgłaszają się osoby, które chcą dołączyć do grona tych, którzy mają znak nieskończoności na ramieniu.

- Przyjeżdżają ludzie z różnych miast, nieraz odległych, aby w naszym salonie wytatuować sobie symbol akcji. Byliśmy jednym z pierwszych salonów w kraju, który tatuował znak za darmo - opowiada Tomasz Wronecki, właściciel inowrocławskiego salonu tatuażu.

- Kiedyś przyjechała rodzina i znajomi dziewczyny, która oczekiwała na serce. Wszyscy zrobili tatuaż. Dzięki takim osobom szabse na znalezienie dawcy rośnie - dodaje.

Mimo że polskie prawo czyni każdego potencjalnym dawcą, to nie jest tak do końca. Można bowiem wysłać swój sprzeciw (niewyrażenie zgody na dawstwo) do Centralnego Rejestru Sprzeciwów. Również najbliższa rodzina może wyrazić ten sprzeciw, jednak już po naszej śmierci.

- Znak na lewym ramieniu to dobry sposób na wyrażenie swojej woli. Są różne opaski czy wizytówki, które świadczą o zgodzie na transplantację naszych organów, jednak nie zawsze je nosimy. Tatuaż to dobra alternatywa. Pamiętajmy, że z takiego akcesu woli nie będzie się można wycofać - podsumowuje Tomasz Wronecki.

za http://www.pomorska.pl/ap...LAW01/329131936
Nie mam więcej nic do dodania. ;)

grevinne 
Credendo Vido

Wysłany: 2009-02-26, 13:24   

...monisia właśnie o to mi chodzi...o powiązanie...tylko tego się chciałam dowiedzieć, a każdy mi tu z całą rozpawką o katolikach zaczął co mnie w ogóle nie interesuje bo sama katoliczka nie jestem, chodziło mi wyłącznie o powiązanie z bogiem ;) ...czyli mozna uznać że jeśli ktoś posiada rybe np. na samochodzie to jest chętny na oddanie też narządów, przynajmniej katolik katolika...być może źle zformuowałam swoje pytanie przez co powstało takie zamieszanie...
Ostatnio zmieniony przez jaszczurkowa 2009-02-26, 18:38, w całości zmieniany 1 raz  

Andzia 

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: ZHDK
Wysłany: 2009-02-26, 13:51   

grevinne napisał/a:
czyli mozna uznać że jeśli ktoś posiada rybe np. na samochodzie to jest chętny na oddanie też narządów

No właśnie nie można. Osoby, które montują sobie rybę na samochodach demonstrują swój katolicyzm, co nie jest jednoznaczne z gotowością oddania swoich narządów.
Poza tym jak Ziomalek napisał:
Ziomalek napisał/a:
"Wytatuowany znak nieskończoności, z jednym bokiem w kształcie serca na lewym ramieniu na wysokości barku to znak rozpoznawczy akcji "Bądź świadomym dawcą narządów"."

grevinne 
Credendo Vido

Wysłany: 2009-02-26, 15:00   

...oki dzięki za info ;) ...

Nietoperz 

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 17,220
Wysłany: 2009-02-26, 22:05   

Ja powiem po raz kolejny, że takie znaki bransoletki z grupą krwi i tym podobne znaki znaczki nie są żadnym wyznacznikiem. A co do ryby na samochodzie to nie tylko katolicy kiedyś na neurologii mięliśmy chorą z rybka na samochodzie, która nie miała nic wspólnego z katolicyzmem

grevinne 
Credendo Vido

Wysłany: 2009-02-26, 22:15   

Nietoperz napisał/a:
Ja powiem po raz kolejny, że takie znaki bransoletki z grupą krwi i tym podobne znaki znaczki nie są żadnym wyznacznikiem. A co do ryby na samochodzie to nie tylko katolicy kiedyś na neurologii mięliśmy chorą z rybka na samochodzie, która nie miała nic wspólnego z katolicyzmem

...to może ona była w takim błędzie jak ja i myślała że ma to coś wspólnego z transplantacją XD...albo może kupiła używany samochód z taką naklejką i nie rzutowało jej że takowa jest i co oznacza ;) ...ale chyba nie ma co się zastanawiać, następnym razem lepiej zapytać i tyle ;) ...chyba najprostszy sposób by dowiedzieć się dlaczego tak a nie inaczej ;) ...

Nietoperz 

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 17,220
Wysłany: 2009-02-26, 22:19   

grevinne, masz racje bo to tak ,że ktoś coś usłyszał i dalej podaje nie sprawdzając.

grevinne 
Credendo Vido

Wysłany: 2009-02-26, 22:43   

...mam nadzieje że ludzie zaczną myśleć i sprawdzać takie rzeczy, ja wolałam znaleźć jakieś info i wyszło że tu trafiłam, w sumie ciesze sie że trafiłam na to forum :) ....

wisla333 

Wysłany: 2009-05-11, 22:04   

Chcę trochę napisać o naklejce z symbolem RYBY:
NIE są to na pewno jehowi, zielonoświątkowcy, czy symbol jakiejś konkretnej religii czy sekty...Jest to symbol osób wierzących (w naszym kraju głównie katolików). Osoby te powinni przestrzegać przepisów drogowych i być kulturalni na drodze! Kolejnym fałszywym mitem jest to że osoba mająca tę naklejkę to rybak, czy wędkarz- jest to kolejna bujda choć nie zabronimy wędkarzowi naklejać jego hobby na własny samochód...Historie mówiące o tym e są to osoby zgadzające się na przeszczep to kompletne bajki 8 latków~! Przecież żaden lekarz nie pobierze od Ciebie organów patrząc na jakąś naklejkę...Napewno potrzebna jest zgoda rodziny i jakiś inny dokument! (a nie jakaś naklejka!)
Zauważcie ze taką naklejkę może nakleić sobie każdy...więc mit o "dawcy narzadów" jest kompletnie niewiarygodny!
Apropo to tą naklejkę często mają księża, osoby zwiazane ze swoją wiara i normalni wierzący! Nie jest to żadna sekta czy bożek w którego trzeba wieżyć! (bo wtedy w co wieży kierowca TIR-a, kiedy ma na całej kabinie naklejkę z gołą babą?)
Ostatnio zmieniony przez jaszczurkowa 2009-05-11, 22:14, w całości zmieniany 1 raz  

jaszczurkowa 
GREEN Team :)

Ilość oddanej krwi: ZHDK :)
Wysłany: 2009-05-11, 22:17   

wisla333 napisał/a:
potrzebna jest zgoda rodziny i jakiś inny dokument!

Oczywiście, że nie jest potrzebna jeśli tylko mam oświadczenie woli - rodzina powinna to uszanować i tak naprawdę transplantolog nie musi protestów rodziny wtedy słuchać, bo to MOJA wola! :PP

Poza tym cały czas mylimy symbol transplantacji - czyli znak nieskończoności zakończony z jednej strony sercem z symbolem-rybką chrześcijańską podobno :] :w00t: :zakrecony:

Benita 

Wysłany: 2009-09-29, 20:10   

Witam,

Mam propozycję dot. tego tatuażu. Może przy jego tworzeniu tatuować także datę utworzenia? Nie musiałaby być duża, mogłaby mieścić się wewnątrz symbolu.
Może to rozwiało by wątpliwości przy ewentualnym przeszczepie, czy dana osoba może być dawcą (bo upłynął stosowny czas) czy nie.

Odpowiedz do tematu