forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
[INFO] Zbiórka nakrętek
Autor Wiadomość
flo 

Grupa krwi: nie wiem
Wysłany: 2010-07-26, 19:10   

No więc Pani Nietoperz, gdzie w Warszawie można przekazywać nakrętki?

gumisia_m 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 4050 ml
Wysłany: 2010-07-26, 21:23   

Nie wiem gdzie nietoperz oddaje, ale ja zawsze zawożę do tego Stowarzyszenia: http://www.dom-rodzina-czlowiek.org/aktual.php

Nietoperz 

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 17,220
Wysłany: 2010-07-27, 15:43   

flo, w moje ręce a na sto procent będzie dobrze.

corner 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 12700 ml
Wysłany: 2010-08-08, 10:33   

Czy ktoś mógłby mi dokładnie wyjaśnić co dzieje się ze zebranymi zakrętkami. Innymi słowy: jaki interes mają firmy, które w zamian za nakrętki fundują wózki? Nie wierzę, że robią to charytatywnie, a nakrętki faktycznie się do czegoś przydadzą. Czy ktoś na własne oczy widział taki wózek otrzymany za nakrętki?

Jak odniesiecie się do artykułu z atrapa.net: http://atrapa.net/legendy/zbiorkasmieci.htm?page=6

Faktycznie, widzę na stronie stowarzyszenia jakieś zdjęcie z przekazania wózka za nakrętki. Jednak nadal interesuje mnie mechanizm takiego działania. Jeśli jesteście pewni, że nakrętki to nie jest jakieś oszustwo, może warto wyprowadzić z błędu autora atrapa.net?

Dominika 

Wysłany: 2010-09-01, 21:01   

witam,
ciekawa jestem, czy ktoś obeznany z tematem ustosunkuje się do wypowiedzi cornera?
czekam na informacje, ponieważ na głośnej fali zbiórki, zbieramy, zbieramy, zbieramy, a teraz okazuje się, że nie bardzo są chętni i nie ma komu tych nakrętek oddać..
pozdrawiam!

drdick 

Ilość oddanej krwi: 14,500
Wysłany: 2010-09-09, 11:03   

Nie wiem do końca jak to jest z nakrętkami ale opowiem Wam, jak pod koniec lat 80-tych pewna firma zrobiła sobie gigantyczne badanie rynku kosztem naiwnych konsumentów.

Dokładnie nie pamiętam w którym to było roku ale to było w czasach, kiedy zalały nas towary spożywcze z zagranicy. Były głównie importowane z Niemiec ale pojawiały się też wyroby z odleglejszych państw.
Jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać małe mini-markety oferujące w/w towary. Ceny były przystępne na polską kieszeń, popyt ogromny - ludzie po pustych półkach za komuny, kupowali wszystko!

Wtedy (nie pamiętam już gdzie, może w TV?) pojawił się "konkurs". Polegał na tym, że konsument po wysłaniu kilku kodów kreskowych z zagranicznego produktu, miał brać udział w losowaniu jakiejś tam nagrody.
Ludziska się rzucili, masowo wysyłali kody kreskowe.
Finału dobrze nie pamiętam, nie wiem, czy było jakieś fikcyjne lub prawdziwe losowanie nagrody czy nie. Wiem tylko, że firma takim kosztem zrobiła sobie gigantyczne badanie rynku.

Mam nadzieję, że z tymi nakrętkami nie jest podobnie. Zbieram je i daję dzieciakom do szkoły. Co się z nimi dzieje dalej - nie wiem...

Ostatnio zmieniony przez anita 2010-09-12, 11:14, w całości zmieniany 1 raz  

krzysiekgryfice 

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 4500
Wysłany: 2010-09-30, 15:33   Odpowiedź na posty powyżej

Hej
Już spieszę z wyjaśnieniami Waszych wątpliwości.
A więc wygląda to tak:
- zbieramy zakrętki (to jest najważniejsze ! :D )
- zebrane zakrętki dostarczane są do firm recyklingowych
- firmy skupują je, a pieniądze przelewają na konto fundacji lub innego stowarzyszenia, które potem za zebrane pieniążki kupuje potrzebującemu dziecku wózek,
- firmy te potrzebują zakrętek, bo wytwarzają z nich np. rolki do kas fiskalnych

Ot i cała tajemnica :D
Nie ma w tym nic podejrzanego. Równie dobrze można byłoby zbierać makulaturę lub butelki, ale zakrętki są lekkie i zajmują mniej miejsca. No i są wszędzie dookoła nas.
Zbierając je, nie dość że pomagamy dzieciakom to jeszcze dbamy o środowisko poprzez zmniejszanie objętości śmieci.

Polecam stronę www.zakretki.info
Znajdziecie tam informacje o akcji zbierania zakrętek, jak też znajdziecie kontakt do koordynatorów regionalnych, w przypadku gdy macie zebrane zakrętki i chcecie je oddać.
Można też samemu zostać koordyantorem i pomagać potrzebującym!

W razie pytań proszę pisać: szczecin@zakretki.info
Pzdr
Ostatnio zmieniony przez Danyeru 2010-10-01, 10:55, w całości zmieniany 1 raz  

dorotan 

Grupa krwi: AB Rh+
Wysłany: 2011-01-21, 09:58   

UWAGA
Nie wyrzucaj nakrętek!!!
BO MY prowadzimy ich zbiórkę.
Naszym głównym celem jest zebranie jak największej ilości nakrętek, które potem oddamy do firmy recyklingowej. Ta z kolei wpłaci środki na konto fundacji „SŁONECZKO”, by zebrane pieniądze przeznaczyć na leczenie i rehabilitację Adriana.

Zbieramy wszystkie plastikowe nakrętki ( po sokach, napojach, środkach chemicznych, przemysłowych). Jeśli ktoś chciałby nam pomóc to bardzo Was zapraszam - możecie ogłosić to w Waszych szkołach lub miejscach pracy, lub zamieszkania
Kontakt direk@poczta.onet.pl
Ostatnio zmieniony przez Andzia 2011-01-21, 14:44, w całości zmieniany 1 raz  

Nietoperz 

Wysłany: 2011-01-22, 19:51   

http://www.facebook.com/p...175997759103593

W sprawie nakrętek w Warszawie

Kochani!

Aby efektywniej zbierać nakrętki na wózek inwalidzki bądź protezy dla potrzebujących i z powodu braku lokalu, w którym te nakrętki moglibyśmy składować, wpadliśmy na pomysł aby zrobić petycję dzięki, której w Centrum Warszawy (przy metrze Centrum) postawiony zostanie kontener na plastikowe nakrętki. Taki wyznaczyliśmy sobie cel, który zamierzamy zrealizować- dla siebie i dla Was!

Planujemy zebrać 20 000 podpisów także bądźcie z Nami:)

WNIOSKODAWCY:

- Paweł Anioł
- Milena Powierża
- Sandra Misiewicz
- Aneta Gęborys

Mamy nadzieję, że przyłączycie się do akcji i pomożecie zbierać Nam podpisy (petycje będziemy wysyłać na podane przez Was adresy- w wiadomości prywatnych).

Ruszamy 1.02.2011 r. !

Twój jeden podpis = uśmiech potrzebującego !

www.dobreserca.blog.pl
Ostatnio zmieniony przez Nietoperz 2011-01-22, 19:52, w całości zmieniany 1 raz  

ewik 

Wysłany: 2011-01-24, 07:51   

Organizuję zbiórkę plastikowych nakrętek dla mojego przyjaciela Michała,który choruje od 6 lat na raka podstawy czaszki i ostrą białaczkę szpikową .
Jeżeli ktoś mógłby przyłączyć się do akcji to bardzo proszę o kontakt.
Najlepiej by to były osoby z Łodzi ,bądż okolic ,bo łatwiej jest potem to odebrać .

aniar 

Ilość oddanej krwi: 2250 ml.
Wysłany: 2011-05-04, 18:29   

czy to jest aktualne cały rok ?
narazie zbieram korki dla znajomej ale nie byłoby problemu żeby zbierać dalej :rotfl:

Nietoperz 

Wysłany: 2011-05-05, 00:45   

aniar, ja bardzo chetnie przygarne wszelkie koreczki, przez cały rok;-).Pozdrawiam

Mariusz-rumia 

Ilość oddanej krwi: 13 000Ml
Wysłany: 2011-05-10, 21:59   

Ja osobiscie cały czas zbieram nakretki w pracy (gastronomia wiec jest ich wiecej niz domowe zbieranie), i moj młodszy brat je zanosi do szkody (ostatnio mial najwiecej z całej szkody :D ).
Jezeli ktos pilnie potrzebuje i jest z trójmiasta to chetnie pomoge :)

sylbor 

Grupa krwi: A Rh-
Wysłany: 2011-06-23, 08:02   

szukam osoby która potrzebuje nakrętek, mam już nazbierane dwa worki 120 litrowe i chętnie oddam osobie potrzebującej i w miarę możliwości pomogę w dalszej zbiórce, osoby zainteresowane proszę o kontakt na e-maila (syl_87@o2.pl), najlepiej osoby z Siedlec i okolic ok.100km, najdalej warszawa ,ponieważ dalej to już będzie utrudniony dowóz

atorodia 

Wysłany: 2011-06-29, 20:16   

Witam,
Jestem z Warszawy i mam jedną całkiem sporą torbę nakrętek i chętnie się jej pozbędę, gdzie mogłabym ją zanieść ?

Odpowiedz do tematu