forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Oświadczenie woli, ICE i krew karta
Autor Wiadomość
Troll81 
BOINC@Poland

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 9,5
Wysłany: 2008-05-06, 16:59   Oświadczenie woli, ICE i krew karta

Aktualnie w portfelu noszę krewkartę, Oświadczenie woli (zgadzam się na pobranie organów) oraz kartkę ICE (numery telefonów osób bliskich). W telefonie też ma numery ICE.

Wszystko pięknie, tyle tylko że jakoś nie wyobrażam sobie ratownika który w czasie reanimacji (liczą się sekundy), przeszukuje mi kieszenie w poszukiwaniu dokumentów, portfela telefonu komórkowego. Pomijając już wątek czasowy to na miejscu wypadku jest zazwyczaj zbiegowisko ludzi, i ratownik nie będzie chciał ryzykować oskarżenia o próbe kradzieży (wszak czarne owce wszędzie się zdarzają).

Mam więc taki pomysł by zamiast 3 kart i telefonu komórkowego nosić bransoletkę (najlepiej odblaskową) z wytłoczonymi odpowiednimi danymi. Raz że łatwo takie coś znaleźć, a dwa że łatwiej zabrać ze sobą (ile razy zapomniałem komórki lub dokumentów to nie zliczę.
Pomóż nam wspomagać naukę, zwalczać Aids, Raka i modelować ludzkie białka, szukać odpowiedzi na pytania współczesnej fizyki. Wejdź na www.boincatpoland.org i przyłącz się do nas. Jesteśmy największym zespołem liczącym w kraju.

M@rcin 

Grupa krwi: AB Rh-
Ilość oddanej krwi: 19,994L
RCKiK Bydgoszcz
Wysłany: 2008-05-06, 17:05   

Troll81 napisał/a:
Mam więc taki pomysł by zamiast 3 kart i telefonu komórkowego nosić bransoletkę (najlepiej odblaskową) z wytłoczonymi odpowiednimi danymi. R

Ale skąd wtedy by ratownicy wiedzieli, że dane na bransoletce to nasze dane i czy są prawdziwe? Chodzi mi oczywiście o grupę krwi z KrewKarty.

Lesiu 
Ambasador

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: ZHDK III
Wysłany: 2008-05-06, 17:06   

Troll81 napisał/a:
nie wyobrażam sobie ratownika który w czasie reanimacji (liczą się sekundy), przeszukuje mi kieszenie w poszukiwaniu dokumentów, portfela telefonu komórkowego. Pomijając już wątek czasowy to na miejscu wypadku jest zazwyczaj zbiegowisko ludzi, i ratownik nie będzie chciał ryzykować oskarżenia o próbę kradzieży
Myślę że osoba ratująca w pierwszej kolejności zacznie reanimację, dopiero kiedy przywróci funkcję życiowe, albo już w karetce zostaną sprawdzone te dokumenty czy telefon. a w chwili kiedy masz jakąś chorobę, przy której nie możesz przyjmować jakiś leków czy coś to w takim przypadku powinno się to napisać na takiej opasce. moim zdaniem.

MASZ KLASĘ? Pomagaj razem z nami!!!
KREWNIACY CLUB TRÓJMIASTO

Troll81 
BOINC@Poland

Wysłany: 2008-05-06, 17:19   

xlesiu napisał/a:
Troll81 napisał/a:
Mam więc taki pomysł by zamiast 3 kart i telefonu komórkowego nosić bransoletkę (najlepiej odblaskową) z wytłoczonymi odpowiednimi danymi. R

Ale skąd wtedy by ratownicy wiedzieli, że dane na bransoletce to nasze dane i czy są prawdziwe? Chodzi mi oczywiście o grupę krwi z KrewKarty.

A skąd mają taką pewność jak mam krewkartę a nie mam dowodu osobistego?? Przecież w krewkarcie nie ma zdjęcia.

Fakt że ratownik najpierw ratuje a potem szuka. Ale myślę ze takie 3 w jednym ułatwiłoby nieco rzeczy. Bo noszenie 3 kart jest po prostu upierdliwe.
Pomóż nam wspomagać naukę, zwalczać Aids, Raka i modelować ludzkie białka, szukać odpowiedzi na pytania współczesnej fizyki. Wejdź na www.boincatpoland.org i przyłącz się do nas. Jesteśmy największym zespołem liczącym w kraju.

Lesiu 
Ambasador

Ilość oddanej krwi: ZHDK III
Wysłany: 2008-05-06, 17:28   

Troll81 napisał/a:
A skąd mają taką pewność jak mam krewkartę a nie mam dowodu osobistego??
KrewKarta bez dowodu tożsamości jest nic nie znaczącym kawałkiem plastiku.
A opaska też raczej nie będzie miała zdjęcia ;) ani pieczątki instytutu badającego grupę krwi itd.

MASZ KLASĘ? Pomagaj razem z nami!!!
KREWNIACY CLUB TRÓJMIASTO

Troll81 
BOINC@Poland

Wysłany: 2008-05-06, 17:57   

Pozostaje poszukać opaski na te dokumenty.Eh...

jaszczurkowa 
GREEN Team :)

Ilość oddanej krwi: ZHDK :)
Wysłany: 2008-05-06, 19:50   

Troll81 napisał/a:
Mam więc taki pomysł by zamiast 3 kart i telefonu komórkowego nosić bransoletkę (najlepiej odblaskową) z wytłoczonymi odpowiednimi danymi. Raz że łatwo takie coś znaleźć, a dwa że łatwiej zabrać ze sobą

Pomysł pomysłem...
Ja tylko jeszcze dodam, że nie każdy może sobie pozwolić na noszenie odblaskowych bransoletek... Czy nawet tych krewniackich z grupą krwi.. :kwasny:
Po prostu niektóre stanowiska pracy mają swoje wady.. Nie wyskoczę z taką bransoletką na chudym nadgarstku przy szefie... Byłoby to niestosowne.
I nawet jeśli szef popiera to wszystko, no to c'est la vie.. :oczami:

anita 

Wysłany: 2008-05-06, 21:55   

Troll81, a ratownicy - wiem z doświadczenia - zawsze pracują zespołami, parami, rotami..

Nietoperz 

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 17,220
Wysłany: 2008-05-07, 10:42   

Trolu masz racje żaden z medyków, którzy kiedykolwiek będzie ci udzielała pomocy nie będzie przeszukiwał Twoich kieszenie w poszukiwaniu jakichkolwiek dokumentów żeby nie trącić czasu. Sama mam podobne oświadczenie w portfelu i raczej traktuje je jako dodatki niż jako informacje dla medyków. A co do opaski to chyba jeszcze gorsy pomysł a co jak się ktoś zamieni albo znajdzie i je po prostu założy. Podejrzewam, że żaden medyk nie będzie jej traktował za poważnie. A ludzkie życie jest jedno i tak łatwo je strącić wie nie warto ryzykować

Troll81 
BOINC@Poland

Wysłany: 2008-05-08, 09:50   

NIetoperzu - to po co w takim razie karta ICE oświadczenie i krewkarta. Co nam to daje jeśli "można znaleźć/zamienić się". Założenie jest takie że na wszystkich tych dokumentach są twoje dane a dodatkowo potwierdzasz to dowodem osobistym.

BlackSunny 
anonimowa anglistka

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 9000ml
Wysłany: 2008-05-09, 09:23   

hmm.. moj byly chlopaka mial na niesmiertelniku wybite jak sie nazaywwa, nr kom jego mamy i zdanie ze jest epileptykiem... moze to jest dobry pomysl?

Marciagd 

Ilość oddanej krwi: 10.35 l
Wysłany: 2008-05-09, 09:40   

BlackSunny napisał/a:
mial na niesmiertelniku wybite jak sie nazaywwa, nr kom jego mamy i zdanie ze jest epileptykiem...
ja mam nieśmiertelniki ze swoimi danymi i z grupą krwi również, ale nie traktuję tego jako informacja dla kogoś np. ratowników...

Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd, choćby o te dziesięć godzin stąd

Kapo 
pchor.

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 18L+
Wysłany: 2008-05-10, 00:49   

Ja mam zamiar sobie zafundować nieśmiertelnik...ale to raczej ze specyfiki moich studiów niż tego jak mogło by pomóc hipotetycznym ratownikom...bo jak przyszło by co do czego to zlali by to i tak bo co to za gwarancja... :oczami:
Ale grupę sobie wygraweruje (nie wybije bo dogtag nie jest patriotyczny :ng: ) bo tak jest przyjęte ze na nieśmiertelniku jest... :hyhy:

Kapo stał się zielonym...

:serce: wielokropki...

Mikołaj 

Ilość oddanej krwi: 6300 ml
Wysłany: 2008-05-20, 21:41   

Czytam Wasze wypowiedzi i zastanawiam się nad idealnym sposobem - szybkim i skutecznym. Ja mam krew kartę i dowód osobisty, ale nie zawsze mam je przy sobie.
A gdzie mogę zdobyć oświadczenie woli na temat oddawania narządów po śmierci ?? Czy mam napisać to na zwykłej kartce ??
;)

Marciagd 

Ilość oddanej krwi: 10.35 l
Wysłany: 2008-05-20, 21:47   

np. wydrukować http://www.przeszczep.pl/...ie_woli_www.pdf

Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd, choćby o te dziesięć godzin stąd

Odpowiedz do tematu