forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Leki dla krwiodawców
Autor Wiadomość
postregiment 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 14,4 l
Wysłany: 2010-11-14, 20:53   

Moment moment bo już nie rozumiem.
Z linka http://bil.aptek.pl/servlet/pacjent/fupraw wywnioskować mogę, że mogę w takim razie buderhin dostać za 0zl, a zyrtec za 4zł z kawałkiem?

makaronpl 

Ilość oddanej krwi: 3150ml
Wysłany: 2010-11-22, 16:05   

a Mam pytanie jest gdzieś twarda Lista tych leków tzn. pełen wykaz leków refundowanych i w ile %

M@rcin 

Grupa krwi: AB Rh-
Ilość oddanej krwi: 19,994L
RCKiK Bydgoszcz
Wysłany: 2010-11-22, 19:46   

Zobacz to http://www.mz.gov.pl/wwwm...my=26&ma=014226 Niestety tam nie ma dokładnych cen. Dlatego chyba najlepiej znaleźć lek na liście i wtedy sprawdzić cenę na http://bil.aptek.pl

postregiment 

Ilość oddanej krwi: 14,4 l
Wysłany: 2010-11-22, 21:27   

zrobiłem mały rekonesans w aptece i bardzo dużo leków dla ZHDK jest o wiele tańsza lub o wiele tańsza:) wystarczy, że lekarz na recepcie wpisze ZK lub ZHDK + numer legitymacji i załatwione:)

a ceny leków z http://www.bil.aptek.pl/servlet/pacjent/fupraw są jak najbardziej prawdziwe :)
fajno ogólnie rzecz biorąc, że państwo jakoś docenia nas krwiodawców ;)

Ad@m 

Ilość oddanej krwi: 6,25 l
Wysłany: 2011-02-14, 17:45   

Witam.
Lekarze są na prawdę dziwni.
Poprosiłem o 3 leki. Nos-spe forte, na piasek w nerkach, Ketonal forte na ból kolana, spowodowany zerwanym więzadłem i allertec, bo się wiosna zbliża. Po pół godzinie przeglądania karty łaskawie wypisała mi receptę na no-spę, gdyż wyczytała, że sama mi ją zapisywała, oraz na ketonal. Allertecu, którego 7 tabletek można kupić bez recepty, już nie, gdyż stwierdziła, że skoro ostatni wpis o alergii jest z 2006 roku, to już mi ta alergia minęła. Mówiłem że nie było recept, bo leki kupowałem bez recepty, to powiedziała, żebym kupił bez recepty.
Insynuowała że chcę leki dla całej rodziny i chcę okraść NFZ.
Tak po za tym, w jaki sposób alergia na pyłki topoli może przejść ?
Nie jest tak, że jeśli dany lek można kupić w mniejszym opakowaniu bez recepty, to lekarz musi wypisać receptę, a nie odsyłać do apteki ?
Ostatnio zmieniony przez Ad@m 2011-02-14, 17:46, w całości zmieniany 1 raz  

Gryf 
starszy maruder sztabowy

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 45.450
Wysłany: 2011-02-16, 11:03   

Ad@m, odnoszę wrażenie, że jak na faceta, który ledwo przekroczył 6 litrów (tak wynika z twojego profilu), to postawę masz szczególnie roszczeniową. "Bo mi się należy!"
Skoro nałogowo kupujesz Allertec bez recepty (czyli leczysz się na własną rękę), to po co poszedłeś teraz w tej sprawie do lekarza... i to w dodatku, jak rozumiem, internisty? Zacznij leczyć się u alergologa, to otrzymasz leki stosowne do dolegliwości.
I odpowiednio - jeśli masz chore nerki (piasek), powinieneś leczyć się u urologa, a nie łykać po prostu środki rozkurczowe.

Co do uczulenia - tak, może minąć samo (podobnie jak może się z czasem samoistnie zaostrzyć lub złagodnieć). Rodzaj alergii i substancji uczulającej (kurz, pyłki roślinne, lekarstwa, pokarmy) nie ma tu znaczenia.

Na temat zachowania (kultury) lekarza, u którego byłeś rozmyślnie się nie wypowiadam.

Sandman 

Ilość oddanej krwi: 7850
lekarz
Wysłany: 2011-02-16, 13:40   

Gryf napisał/a:

Skoro nałogowo kupujesz Allertec bez recepty (czyli leczysz się na własną rękę), to po co poszedłeś teraz w tej sprawie do lekarza... i to w dodatku, jak rozumiem, internisty? Zacznij leczyć się u alergologa, to otrzymasz leki stosowne do dolegliwości.

Zazwyczaj jest tak, że alergolog robi testy skórne i zapisuje leki. Pacjent dostaje kartkę, którą ma zanieść swojemu lekarzowi rodzinnemu. Wtedy leki wypisuje rodzinny, a pacjent co jakiś czas zgłasza sie na kontrolę do alergologa.

Biorąc pod uwagę, że ostatni wpis jest z 2006 roku nic dziwnego, że lekarka nie wypisała leku.

Ad@m napisał/a:

Nie jest tak, że jeśli dany lek można kupić w mniejszym opakowaniu bez recepty, to lekarz musi wypisać receptę, a nie odsyłać do apteki ?

nie musi.

Gryf napisał/a:

I odpowiednio - jeśli masz chore nerki (piasek), powinieneś leczyć się u urologa, a nie łykać po prostu środki rozkurczowe.

które działają jedynie objawowo i nie likwidują przyczyny.

Gryf napisał/a:
Rodzaj alergii i substancji uczulającej (kurz, pyłki roślinne, lekarstwa, pokarmy) nie ma tu znaczenia.

Rodzaj alergenu ma tu znaczenie.

Ad@m 

Ilość oddanej krwi: 6,25 l
Wysłany: 2011-02-16, 15:29   

Trochę nie jasno się wyraziłem. W cale nie traktuję tego "bo mi się należy". Po prostu zaczyna się wiosna, a wiadomo ile te leki kosztują.
Inny internista, wypisał mi allertec bez słowa, bo jak się sam wyraził, "Alergia na pyłki nie przechodzi". Jemu jako doktorowi medycyny, ufam bardziej. W karcie był dopisek "zalecam leczenie doraźne środkami odczulającymi" a recepty na zyrtec wypisywał mi alergolog w innej przychodni, więc wpisu do karty być nie mogło.
I to nie ja byłem nie miły, tylko Pani internistka, która ma w karcie wpisy od alergologa a insynuowała że chcę wyłudzić leki dla całej rodziny. Mnie to obraża, bo strasznie nie lubię, jak ktoś nazywa mnie bezpodstawnie złodziejem.
Środki rozkurczowe, są zapisane w karcie że mam brać doraźnie w czasie nasilenia objawów. Nie leczę się u urologa a u nefrologa i wpis od nefrologa, również jest w karcie.

Wybaczcie za nieporozumienia, nie jestem aż tak głupi, żeby ćpać leki bez opamiętania. Po prostu nie jestem w stanie zrozumieć tego, że 2 lekarzy ma zupełnie odrębne zdania na jeden temat. Ostatnie zdanie usłyszałem w aptece od technika farmacji więc przepraszam za zamieszanie, zostałem wprowadzony w błąd.
Tamten post, był faktycznie zagmatwany i nie jasny. Miałem kiepski dzień, nic mi nie wyszło, nawet oddanie krwi.
Czemu poszedłem do internisty ? Bo do alergologa jest roczna kolejka, a nie chce korzystać z ZHDK, bo to by było mało uczciwe. Nie oddaję krwi po to, aby mieć jakieś uprawnienia.
Ostatnio zmieniony przez Ad@m 2011-02-16, 15:32, w całości zmieniany 2 razy  

RobertSz1981 

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 14,400cm3
Wysłany: 2011-04-05, 13:21   

Koledzy i kolezanki czy coś się zmieniło w przepisach dotyczących refundowanych leków wzmacniających/preparatów witaminowych dla ZHDK?
W zeszłym roku lekarz wypisal mi falvit. Dziś gdy wypisał mi to samo w aptece stwierdzono, że żadne z leków wzmacniających nie jest już refundowany przez NFZ.

Czyżby NFZ szukał kolejnych oszczędności?

kender 
ciut wiedźma

Ilość oddanej krwi: ok 10 l
Wysłany: 2011-09-13, 23:16   

O falvicie było pisane na początku tego wątku - druga i trzecia strona, z tego, co wiem, nie zmieniło się nic. Z preparatów ułatwiających regeneracją po donacji został chyba tylko ascofer i hemofer, ale są to preparaty żelaza a nie witaminy. Pozostałe są tańsze na takiej zasadzie, o jakiej pisałam na początku wątku - płaci się różnicę pomiędzy ceną preparatu a limitem wyznaczonym przez ministerstwo. Jeśli cena jest niższa niż ten limit, to się nie płaci.

iGLO 

Grupa krwi: AB Rh+
Ilość oddanej krwi: 18,00L
Wysłany: 2012-01-16, 21:30   

Czy ktoś orientuje się czy są teraz refundowane jakiekolwiek preparaty żelaza?

W rozporządzeniu ministra zdrowia z 3.02.2010 roku (http://isap.sejm.gov.pl/D...00230119&type=2) wymienione są: Ascofer, Ferro-Gradumet, Hemofer prolongatum

Sprawdzając na stronie http://bil.aptek.pl/servlet/bil/ref_start żaden z wyżej wymienionych preparatów nie jest refundowany.

Rozporządzenie ministra zdrowia z 3.02.2010 nadal jest ważne czy teraz krwiodawcy nie mają darmowych preparatów żelaza (lub nawet dopłaty)?

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez iGLO 2012-01-16, 21:38, w całości zmieniany 2 razy  

freta666 

Grupa krwi: A Rh-
Wysłany: 2012-01-17, 19:54   

Dołączam się do pytania.
Pogubiłam się z tym strasznie.
Byłam w aptece z receptą na furaginum, hemofer i ibuprofen- Pani była też zagubiona i powiedziała, że chyba tylko ibuprofen został, ale nie wydaje mi się to możliwe... Czy ktoś ma jakiś wiarygodny spis lub mógłby wypisać najpopularniejsze leki?

Kacper 

Ilość oddanej krwi: 22,00L
Wysłany: 2012-01-18, 15:48   

iGLO napisał/a:
Sprawdzając na stronie http://bil.aptek.pl/servlet/bil/ref_start żaden z wyżej wymienionych preparatów nie jest refundowany.

Nigdy tutaj te leki się nie pojawiały jako refundowane...

Wydaje mi się, że nadal są - aczkolwiek trzeba by było zapoznać się z nową ustawą/rozporządzeniem czy następiła zmiana refundacji czy też nie...

Sandman 

Ilość oddanej krwi: 7850
lekarz
Wysłany: 2012-01-18, 16:00   

Żelaza z tego co widziałem na liście nie ma. Ibuprofen i furagina jeszcze się ostała. Sek w tym, że jesli lekarz wypisze preparat nierefundowany to płaci się 100%.

iGLO 

Grupa krwi: AB Rh+
Ilość oddanej krwi: 18,00L
Wysłany: 2012-01-20, 22:40   

Uzyskałem dziś informacje od lekarza pierwszego kontaktu że na liście leków refundowanch nie ma wyszczególnionych darmowych preparatów żelaza, witaminy b... dla krwiodawców.

http://prawo.legeo.pl/pra...icznych/#art:42
Link [akty wykonawcze] pod Art. 43 pkt 4

Nadal działa!: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 3 lutego 2010 r. w sprawie wykazu leków dla świadczeniobiorcy posiadającego tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi” lub „Zasłużonego Dawcy Przeszczepu”
Wszsytkie leki z tego rozporządzenia sa darmowe.

Dostałem dziś recepte na dwa opakowania "Hemofer prolongatum" (opakowanie 30 tabletek) i bez problemu ją zrealizowałem.

Zgodnie z rozporządzeniem tylko Hemofer prolongatum jest za darmo, w aptekach sa trzy preparaty Hemofer prolongatum , Hemofer F prolongatum , Hemofer. Jeśli zabraknie na recepcie słowa "prolongatum" albo bedzie o "F" więcej to nie dostaniemy tego preparatu za 0 zł.

freta666 napisał/a:
Dołączam się do pytania.
Pogubiłam się z tym strasznie.
Byłam w aptece z receptą na furaginum, hemofer i ibuprofen- Pani była też zagubiona i powiedziała, że chyba tylko ibuprofen został, ale nie wydaje mi się to możliwe... Czy ktoś ma jakiś wiarygodny spis lub mógłby wypisać najpopularniejsze leki?

Tu można posprawdzać Twoje leki: http://bil.aptek.pl/servlet/pacjent/fupraw
Co do furaginum to jest za darmo Furaginum 50mg 30szt ale produkownae przez firme Teva. Sprawdzajac w aptece doz.pl nie ma tam takich tabletek, sa innych firm, Polfa, Adamed, a tych nie dostaniemy za darmo. O hemofer pisałem wyżej. Ibuprofen jest darmowy produkowany przez Aflofarm w opakowaniu 200mg 60 tabl. (6 blist.po 10 szt.) podejrzewam że jeśli lekarz wypisze na recepcie Ibuprofen 400mg 20 szt. chociaż są produkowane przez Aflofarm to nie dostaniemy ich za 0 zł.

Np. Ospamox refundowany w 100% jest w wersji 1g, 16 tabletek, w innych wersjach 0,5g 0,75g trzeba zrobić mała dopłate ~1zł

Wychodzi na to że liczy sie dokładna nazwa, kto produkuje, dawka i ilosc sztuk. Żeby dostać coś w minimalnej cenie lub zamiennik trzeba przekopać najpierw poł internetu...
Ostatnio zmieniony przez iGLO 2012-01-20, 23:16, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu