forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Odliczenie krwi od podatku
Autor Wiadomość
Nietoperz 

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 17,220
Wysłany: 2008-03-22, 13:34   

Ja się dopiero zamierzam do tego zabrać i już sie boje mam nadziję,że nie będzie to jednak takie skomplikowane.

Agnieszka Rz. 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 22050
Wysłany: 2008-03-23, 08:24   

ja już się rozliczyłam, czekam teraz na zwrot...
Nietoperz napisał/a:
mam nadziję,że nie będzie to jednak takie skomplikowane.
dasz radę :]

Xeo 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 19,950
Wysłany: 2008-03-26, 11:45   

xlesiu napisał/a:
W PIT-36 139 lub 140 (jeśli małżonek)
Odliczanie od dochodu wykazane w części B załącznika PIT-0.
Oprócz kwoty trzeba wpisać "Informacje o obdarowanym i o darowiźnie"

heyka

a co za informacje trzeba wpisać? w PIT 0 d.1.1. 42?

pzdr.Xeo

Andzia 

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: ZHDK
Wysłany: 2008-03-26, 12:12   

Dane obdarowanego, czyli podmiotu wystawiającego zaświadczenie o przyjęciu darowizny w postaci krwi, np. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa :PP
Na pewno masz pełną nazwę na pieczątce ;)

Boldgrim
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-02, 15:58   

Witam wszystkich. Bardzo zaciekawił mnie ten temat, ponieważ od dłuższego czasu w naszej szkole mamy akcje honorowego oddawania krwi. narazie na moim koncie mam 900ml krewki :) . jakiś czas temu dowiedziałem sie, że można sobie to odliczyć od podatku, jednak jest problem ponieważ nie pracuje(najwyżej w czasie wakacji na umowe-zlecenie). Czy w takim wypadku moge sobie jakoś to odliczyć? w tym temacie była o tym mowa jednak są różne opinie.
Kasiek
' Ja nie zarabiam (studiuję), a moją krew od podatku odpisuje sobie moja mam. Mój ojciec nie żyje, więc ona ma prawo rozliczyć sie z jednym z dzieci (czyli ze mną), czyli ona odpisuje moja krew. Nie wiem jak to jest w przypadku kiedy masz i mamę i ojca (prawdopodobnie rozliczają się razem)'
Ja mam taką samą sytuacje, tzn ucze się, mój ojciec nie żyje. Czy w takim wypadku moja mama ma prawo rozliczyć sie ze mną i odpisac krew?
Pozdrawiam

Marciagd 

Ilość oddanej krwi: 10.35 l
Wysłany: 2008-04-02, 18:45   

elendil napisał/a:
Cytat:
Ja nie zarabiam (studiuję), a moją krew od podatku odpisuje sobie moja mam. Mój ojciec nie żyje, więc ona ma prawo rozliczyć sie z jednym z dzieci (czyli ze mną), czyli ona odpisuje moja krew. Nie wiem jak to jest w przypadku kiedy masz i mamę i ojca (prawdopodobnie rozliczają się razem)

W przypadku, gdy ktoś posiada obojga rodziców nie jest to możliwe.

no to chyba już odpowiedź padlo, tuż pod postem który przytoczyłeś - więcej nikt nic na ten temat się nie wypowiedział ;) chyba że może ktoś coś nowego odkrył.. póki co odp jest ;)

Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd, choćby o te dziesięć godzin stąd

nomadzior 

Ilość oddanej krwi: 19
Wysłany: 2008-05-10, 08:38   

Niph napisał/a:
ale ustawa jest dosc jasna pod wzgledem plytek, ludzie!
plytki pobierane sa metoda anafrezy, za zabieg anafrezy mamy 130zl, plytek w tym wypadku wogole nie przeliczamy na krew pełną (chyba ze ktos tak bardzo chce to prosze bardzo - jeden zabieg oddania plytek to tak jak za litr krwii, czyli 130zl)

Jeżeli oddajesz wraz z płytkami podwójną ilość osocza - 250 ml - to za cały zabieg będziesz mógł odpisać 172,5 zł ( 130 zł płytki i 42,5 zł osocze ). :D

AndrzejSz 

Ilość oddanej krwi: 114.970
Wysłany: 2008-05-12, 09:51   

nomadzior, nie wiem, skąd te wyliczenia? Na zaświaddczeniu do US, które otrzymałem z RCKiK było wyrażnie napisane to co napisał Niph. Wynika z tego, że nie ma znaczenia, ile osocza oddaliśmy ani czy oddaliśmy 1 czy 2 jedostki płytek. I nie należy kombinować!. Najlepiej weż zaświadczenie z RCKiK i tam powinno być wszysto wyjaśnione.

nomadzior 

Ilość oddanej krwi: 19
Wysłany: 2008-05-13, 10:30   

AndrzejSz napisał/a:
nomadzior, nie wiem, skąd te wyliczenia?

Z obwieszczenia które wisi w punkcie na nowogrodzkiej. W sumie oddajesz więcej preparatu , ta większa ilość odnotowana jest jest w legitymacji i systemie - jest to porostu większa darowizna :D . Wiec chyba dobrze,że nam dają więcej niż mniej do odpisu :D .

Martens 

Ilość oddanej krwi: 56,150
Wysłany: 2008-05-13, 10:42   

AndrzejSz napisał/a:
Najlepiej weż zaświadczenie z RCKiK i tam powinno być wszysto wyjaśnione.

Dokładnie tak - powinieneś mieć dokument, stwierdzający wartość darowizny - a jest nim w tym wypadku zaświadczenie właściwego rckik. Żadne obwieszczenia, plakaty i inne ulotki nie są podstawą do dokonywania obliczenia wysokości odliczenia.

sciana001 

Wysłany: 2012-05-18, 10:50   

witam, moj pierwszy post na forum, wiec milo mi was poznac.. dzis przyslali mi wezwanie do Us w celu korekty, i mam takie pytanie odnośnie rozliczenia, oddalem krew w poprzednim roku 5 razy ( ps jestem z siebie dumny ze az tyle) i wyszło ze kwotę do odliczenia mam 292.50zl, czyli od tej kwoty zwrotu podatku powinienem na konto dostac 52.65zl na konto?chodzi mi w przypadku gdy nie mam nic innego do odliczenia,, pytam gdyz w pracy wyszła dyskusja że jeden z znajomych rozpisał pit i wyszło mu żę zwrotu od podatku za krew dostał 100%, czyli 292.50zl, i tak przeszukałem Google i nie mogłem wpełni sie dowiedzieć, dziwne że tyle on dostał, wiec możecie mi powiedzieć kto ma racje? czy ja też powinienem sie rozliczyć aby dostać wzrotu pełną kwote? a z gory przepraszam jeśli podobne pytanie już było.. pozdrawiam i dziękuje

luzik 

Ilość oddanej krwi: ponad 35l
Wysłany: 2012-05-18, 11:04   

Na stronie Ministerstwa Finansów można pobrać formularz pit w postaci pdf.
Wpisz tam dane, a pdf sam policzy ile zwrotu Ci się należy.
Poproś o to samo kolegę i wtedy się dowiesz co kolega zrobił źle.

sciana001 

Wysłany: 2012-05-18, 11:09   

luzik napisał/a:
Na stronie Ministerstwa Finansów można pobrać formularz pit w postaci pdf.
Wpisz tam dane, a pdf sam policzy ile zwrotu Ci się należy.
Poproś o to samo kolegę i wtedy się dowiesz co kolega zrobił źle.

aha, czyli to on źle się rozliczył z tego wnioskuje!?
zrobiłem wszystko krok po kroku jak w necie i wyszło mi że dobrze ja się rozliczyłem, wiec kolega popełnił błąd, chyba że cos on zakabinował, i może się nie skapneli. pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez sciana001 2012-05-18, 11:34, w całości zmieniany 1 raz  

AndrzejSz 

Ilość oddanej krwi: 114.970
Wysłany: 2012-05-21, 08:01   

sciana001, kolega popełnił zapewne błąd odliczając kwotę od podatku a nie od dochodu. Jak w US sprawdzą PIT to mogą być problemy.

marcinb1 

Ilość oddanej krwi: 1350
Wysłany: 2015-11-16, 08:56   PIT

Witam, jestem osobą ucząca się, pity rozliczają rodzice i korzystają z ulgi na mnie. Czy jest możliwość żebym odliczył w jakikolwiek sposób ulgę za oddają krew?
Z góry dziękuję za odpowiedź :-)

Odpowiedz do tematu