forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Odliczenie krwi od podatku
Autor Wiadomość
a_men
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-21, 19:51   

a ja mam pytanie w które pozycji się to wpisuje w picie

M@rcin 

Grupa krwi: AB Rh-
Ilość oddanej krwi: 19,994L
RCKiK Bydgoszcz
Wysłany: 2008-01-21, 20:18   PIT-0

a_men napisał/a:
a ja mam pytanie w które pozycji się to wpisuje w picie

PIT.pl napisał/a:
Ministerstwo Finansów przypomina, że od 2007 r. honorowi krwiodawcy mogą skorzystać z ulgi podatkowej, polegającej na odliczeniu od dochodu "wartości" oddanej krwi. Obecnie ekwiwalent pieniężny za 1 litr pobranej krwi wynosi 130 zł. Aby skorzystać z ulgi darowiznę krwi trzeba udokumentować dowodem, z którego wynika jej wartość. Odliczenia dokonuje się w zeznaniu PIT-37 lub PIT-36 i składanym załączniku PIT/0. Ulga przysługuje też podatnikom rozliczającym się ryczałtem w zeznaniu PIT-28.

W pit-0 wpisujesz w B okienko 13 (Darowizny, o których mowa w artykule w art.26 ust.1 pkt 9
ustawy
W pit-37 wpisujesz w D okienko 93 (Odliczenia od dochodu-wykazane w części B załącznika PIT-0)
(tak mi się wydaje :) )

Duzers
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-25, 14:00   

A dane obdarowanego ?

Ma ktoś może już zaświadczenie z Saskiej w Warszawie?

M@rcin 

Grupa krwi: AB Rh-
Ilość oddanej krwi: 19,994L
RCKiK Bydgoszcz
Wysłany: 2008-01-26, 17:54   

Duzers napisał/a:
A dane obdarowanego ?

część D. Informacja o przekazanych darowniznach oraz o obdarowanych.
(oczywiście w pit-0)

Martens 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 56,150
Wysłany: 2008-01-29, 20:57   

Duzers napisał/a:
A dane obdarowanego ?

Ma ktoś może już zaświadczenie z Saskiej w Warszawie?

Mam.

Można by się przyczepić, że nie ma wyrażonego wprost oświadczenia obdarowanego o przyjęciu darowizny, ale wynika ono z treści zaświadczenia.

Danymi obdarowanego są dane z pieczątki/nagłówka, czyli najczęściej właściwego rckik.

corner 

Ilość oddanej krwi: 12700 ml
Wysłany: 2008-02-01, 10:31   

A powiedzcie mi jedno: jeśli oddawałem w ciągu zeszłego roku w dwóch różnych RCKiK, to mam sobie wziąć oświadczenia od obu osobno? No bo w końcu obdarowałem dwa różne podmioty, nie?

Danyeru 
Wredny PasQd

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 27960ml i BAN
Wysłany: 2008-02-01, 10:33   

corner napisał/a:
A powiedzcie mi jedno: jeśli oddawałem w ciągu zeszłego roku w dwóch różnych RCKiK, to mam sobie wziąć oświadczenia od obu osobno? No bo w końcu obdarowałem dwa różne podmioty, nie?

Tak. Chyba było nawet gdzieś wspominane, że z każdego RCK bierzemy "papierek"

"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny."

Monikagdynia 
Wredna pasQda

Ilość oddanej krwi: 7.65 L
Wysłany: 2008-02-01, 10:52   

el_danielo1985 napisał/a:
Tak. Chyba było nawet gdzieś wspominane, że z każdego RCK bierzemy "papierek

No nie żartujcie sobie :/ Mam biegac do Gdyńskiego, Poznańskiego i Warszawakiego ERCEKa, żeby odliczy krew ?

KruQ 

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: >30 l
Wysłany: 2008-02-01, 12:34   

Monikagdynia napisał/a:
No nie żartujcie sobie :/ Mam biegac do Gdyńskiego, Poznańskiego i Warszawakiego ERCEKa, żeby odliczy krew ?

wg mnie. zdecydowanie tak. w końcu obdarowałaś każdą placówkę osobno, zatem każda z osobna wystawia zaświadczenie. jeśli kiedyś połączą się bazy danych wszystkich RCKów powinien zniknąć ten problem. RCKi łączcie się :)

Zyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz
Całe życie z wariatami

Martens 

Wysłany: 2008-02-01, 12:57   

Monikagdynia napisał/a:

A może zadzwoń i poproś o wysłanie pocztą? Nie mówię, że sie uda, ale spróbowac warto. A jak nie, to niech chociaż wydadzą to któremuś z warszawskich krewniaków - przyślemy Ci.

Monikagdynia 
Wredna pasQda

Ilość oddanej krwi: 7.65 L
Wysłany: 2008-02-01, 15:45   

Martens, tzn ja aktualnie jestem w Warszawie i nie kłopot, abym podjechała na Saską, ale z Poznaniem będzie większy. No chyba, że rzeczywiście przesłaliby poczta.

Szerszen 

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 13950
Wysłany: 2008-02-01, 19:46   

a kto wie ? gdzi eodebras rozliczenie kiedy oddawało sie krew w ambulansie za kazdym razem ? czy trzeba udac sie do siedzimy głownej RCKiK w Katowicach czy w moim oddziale dostane takie rozliczenie ?

gomes
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-04, 18:44   

Szerszen napisał/a:
a kto wie ? gdzi eodebras rozliczenie kiedy oddawało sie krew w ambulansie za kazdym razem ? czy trzeba udac sie do siedzimy głownej RCKiK w Katowicach czy w moim oddziale dostane takie rozliczenie ?

Hej :)
Co mi wiadomo to takie zaświadczenie można odebrać w punkcie gdzie się oddaje krew, a jeżeli ty oddawałeś w ambulansie to musisz się dowiedzieć z którego punktu był i tam się wybrać. Adres masz na pieczątce w książęce „Honorowego Dawcy Krwi”. Wybierz się tam a oni ci wystawią zaświadczenie.

xandrew 
xandrew

Ilość oddanej krwi: 30750
Wysłany: 2008-02-04, 20:34   

Odbierałem zaświadczenie z Kartuz, mieli już przygotowane druki, tylko wpisali dane;
Natomiast w Chojnicach pani powiedziała, że zaświadczeń o oddanej krwi wcale nie wystawiają, bo one są niepotrzebne; rozmawiały ze skarbówką i tak im tam powiedziano, że krwiodawca ma sie rozliczać na podstawie książeczki HDK, a gdyby Urząd Skarbowy zażądał od kogoś (co zdarza się bardzo rzadko) potwierdzenia odliczeń, to wtedy można wystąpić do stacji krwiodawstwa o zaświadczenie
co o tym sądzicie?

Martens 

Wysłany: 2008-02-04, 21:07   

xandrew napisał/a:
Natomiast w Chojnicach pani powiedziała, że zaświadczeń o oddanej krwi wcale nie wystawiają, bo one są niepotrzebne; rozmawiały ze skarbówką i tak im tam powiedziano, że krwiodawca ma sie rozliczać na podstawie książeczki HDK, a gdyby Urząd Skarbowy zażądał od kogoś (co zdarza się bardzo rzadko) potwierdzenia odliczeń, to wtedy można wystąpić do stacji krwiodawstwa o zaświadczenie
co o tym sądzicie?

Moim zdaniem, to jakieś nieporozumienie. Przepisy dość jasno określają formalności, jakie należy spełnić przy darowiźnie tego typu.

Odpowiedz do tematu