forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Odliczenie krwi od podatku
Autor Wiadomość
Niph 

Grupa krwi: AB Rh+
Ilość oddanej krwi: 20+ L
Wysłany: 2008-01-07, 18:47   

ale ustawa jest dosc jasna pod wzgledem plytek, ludzie!
plytki pobierane sa metoda anafrezy, za zabieg anafrezy mamy 130zl, plytek w tym wypadku wogole nie przeliczamy na krew pełną (chyba ze ktos tak bardzo chce to prosze bardzo - jeden zabieg oddania plytek to tak jak za litr krwii, czyli 130zl)

Nietoperz 

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 17,220
Wysłany: 2008-01-09, 17:44   

Ja oddaje płytki i bez problemu dostałam zaświaczenie wiec nie ma jakiegos problemu.

Tereskaa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-15, 07:39   

Oddałam w 2007 roku 900 ml krwi pełnej - to moje pierwsze donacje. Czy mogę sobie odliczyć od podatku te 900 ml ? Czemu nie jestem facetem, miałabym już ponad litr :wsciekly:

Kacper 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 22,00L
Wysłany: 2008-01-15, 10:37   

Tereskaa, mozesz odliczyc, nie wazne czy pierwszy raz czy setny, wazne ze oddane..... a co do tego ze nie jestes facetem .... no coment

Tereskaa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-15, 13:18   

Oczywiście jestem bardzo zadowolona, że jestem kobitką a nie facetem, ale faceci mogą częściej krew oddawać, stąd to ubolewanie. Gdzieś czytałam, że "za każdy litr" można się rozliczyć a jak nie mam jeszcze pełnego litra to rozumiem z Twojego postu, że 900 ml też mogę odliczyć, czyli jak takie rozliczenie będzie wyglądało? Z góry dzięki za odpowiedź

AndrzejSz 

Ilość oddanej krwi: 114.020
Wysłany: 2008-01-15, 13:28   

Przeliczasz ilość oddanej krwi na ekwiwalent pieniężny /1l krwi = 130zł/ czyli w Twoim
wypadku: 0.9*130zł=117zł. Jeżeli ta kwota nie przekracza 6% Twojego rocznego
dochodu to odliczasz ją od dochodu w całości. W przeciwnym wypadku - tylko do
wysokości 6% rocznego dochodu. Proste?
Ostatnio zmieniony przez AndrzejSz 2008-01-15, 13:32, w całości zmieniany 1 raz  

Tereskaa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-15, 15:30   

Tak, dziękuję, teraz jest wszystko jasne. Pozdrawiam

Monikagdynia 
Wredna pasQda

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 7.65 L
Wysłany: 2008-01-17, 22:38   

Ja mam prośbę do osób, które siedzą w sprawie głębiej. Dzisiaj znajoma mojej mamy, z która pracuje i która wypełnia nam pity, powiedziała, że osoby, które są jeszcze na utrzymaniu rodziców (pracują, ale się też uczą), nie powinny odliczać krwi od podatku bo rodzice stracą wtedy jakąś ulge prorodzinna ??
Nie znam sie na tym, dlatego chciałabym, aby ktoś to jakoś wytłumaczył mi :) i cz rzeczywiście tak jest ...

Ostatnio zmieniony przez Monikagdynia 2008-01-17, 22:40, w całości zmieniany 1 raz  

corner 

Ilość oddanej krwi: 12700 ml
Wysłany: 2008-01-17, 23:05   

Mi mama mówiła, że jak wpadam w pierwszy próg podatkowy (czyli zaczynam płacić podatek i przysługuje mi ulga), to na mnie nie przysługuje jej ulga. A jeśli nie wpadnę w pierwszy próg podatkowy, to nie będę mógł odliczyć od podatki krwi (bo nie będę płacił podatku). Ale to co teraz piszę opiera się raczej na plotce, więc trzebaby to wyjaśnić. Może ktoś zadzwoni na infolinię podatkową? :D

npwbiz 

Ilość oddanej krwi: 2,700
Wysłany: 2008-01-17, 23:11   

Monikagdynia napisał/a:
Ja mam prośbę do osób, które siedzą w sprawie głębiej. Dzisiaj znajoma mojej mamy, z która pracuje i która wypełnia nam pity, powiedziała, że osoby, które są jeszcze na utrzymaniu rodziców (pracują, ale się też uczą), nie powinny odliczać krwi od podatku bo rodzice stracą wtedy jakąś ulge prorodzinna ??
Nie znam sie na tym, dlatego chciałabym, aby ktoś to jakoś wytłumaczył mi :) i cz rzeczywiście tak jest ...

Twoja matka może "odliczyć Cię" od podatku jeśli Twoje roczne przychody nie przekroczyły kwoty wolnej od podatku (3013,37 zł - roczny dochód niepowodujący obowiązku zapłaty podatku). Więc może nawet odliczyć w sytuacji w której Ty pracujesz, byleby nie została przekroczona ta kwota.
Odliczać można dziecko do 25 roku życia, które się uczy.

Danyeru 
Wredny PasQd

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 27960ml i BAN
Wysłany: 2008-01-17, 23:13   

Tak na chłopski rozum.

Jeżeli ktoś zarabia i płaci podatki, to z założenia (dla fiskusa) przestaje być na utrzymaniu rodziców, więc czy sobie odliczy, czy nie, to rodzice na dzieci/dziecko nic nie odliczą ;)

"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny."

Marciagd 

Ilość oddanej krwi: 10.35 l
Wysłany: 2008-01-17, 23:14   

jest określona kwota, którą dziecko może zarobić i odpisać sobie podatek od swoich dochodów + rodzice dostają pieniądze właśnie 'za dziecko' - dostają coś ponad 1000zł. Ta maksymalna kwota którą dziecko może zarobić to jest w okolicach 3000zł,(kwota nie do przekroczenia) już teraz nie pamiętam ile. Ja specjalnie przeliczałam swoje godziny pracy i wypłaty, żeby zmieścić się w tych 3000zł. Jeśli zarobi się mniej niż te w/w ~3000zł to dostaje się całkowity zwrot podatku. Więc skoro dostanie się całkowity zwrot podatku to już nie ma od czego odliczyć za krew. Ale skoro się zarobiło więcej niż w/w ~3000zł, to można krew odliczyć a rodzice i tak nic nie dostaną. Chyba że Monice chodziło o jeszcze jakiś inny zwrot, ale o niczym innym ja nie wiem już.

[ Dodano: 2008-01-17, 23:17 ]
nie no refleks to ja mam niesamowity, ale tak się namęczyłam pisząc posta to niech on sobie zostaje, bo jakieś info tam i tak jest :P

Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd, choćby o te dziesięć godzin stąd
Ostatnio zmieniony przez Marciagd 2008-01-17, 23:18, w całości zmieniany 1 raz  

Monikagdynia 
Wredna pasQda

Ilość oddanej krwi: 7.65 L
Wysłany: 2008-01-18, 21:23   

No dobra,m a ja jednak prosiłabym
Cytat:
Ja mam prośbę do osób, które siedzą w sprawie głębiej

:]

npwbiz 

Ilość oddanej krwi: 2,700
Wysłany: 2008-01-18, 22:51   

Monikagdynia napisał/a:
No dobra,m a ja jednak prosiłabym
Cytat:
Ja mam prośbę do osób, które siedzą w sprawie głębiej

:]

Więc czego oczekujesz? Przekazałem Ci to czego dowiedziałem się w szkole. I chyba wszystko już jest jasne w temacie, wiec o co chodzi. :P

Lesiu 
Ambasador

Ilość oddanej krwi: ZHDK III
Wysłany: 2008-01-21, 16:35   

http://gdynia.naszemiasto...nia/810072.html
http://www.e-gdynia.pl/in...id=11&where=747
:P

MASZ KLASĘ? Pomagaj razem z nami!!!
KREWNIACY CLUB TRÓJMIASTO

Odpowiedz do tematu