forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Oddawanie krwi w UK??
Autor Wiadomość
madmanelo 
Scisły umysł

Grupa krwi: AB Rh+
Ilość oddanej krwi: ok.12 l
Wysłany: 2007-11-26, 16:47   Oddawanie krwi w UK??

Cześć!
Siedze w tej cholernej Anglii już półroku i sie zastanawiam jak odświeżyć moje oddawanie krwii (ostatni raz 8 miesiecy temu w Polsce).Macie może "orient" jak to wygląda w UK!Wiem jestem na miejscu i moge spytać,ale nie mam pojecia gdzie sie udać,a pewnie nie jeden "honorowy/a" miał podobny problem.

Pozdrowionka :D

Danyeru 
Wredny PasQd

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 27960ml i BAN
Wysłany: 2007-11-26, 16:50   

o ile mi wiadomo, Szkocja jest w UK, zatem http://forum.krewniacy.pl/viewtopic.php?t=2599

"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny."

WojtekM
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-30, 13:21   Re: Oddawanie krwi w UK??

madmanelo napisał/a:

Siedze w tej cholernej Anglii

Heh, ja wróciłem do Polski po 2,5-letnim pobycie w UK. Chyba wiem co masz na myśli ;-)

Odważny jesteś skoro chcesz tam iść oddawać krew. Ja mam trochę marne zdanie na temat tamtej służby zdrowia. Byłem nieźle przeziębiony przez około 10 dni i miałem głęboki kaszel, który nie dawał mi spokoju całymi dniami. Zwolniłem się z pracy i poszedłem do lekarza. Pani doktor przypisała mi... paracetamol!

Dziękuję bardzo pomyślałem i kupiłem sobie w Tesco syrop na kaszel. Jakoś mi się udało wyleczyć naszymi polskimi sposobami (miód, czosnek, cebula, mleko etc. + ten syrop).

Jeśli to wszystko tam tak dziwnie działa to ja dziękuję ;-) Ale tak na poważnie to pewnie z oddawaniem krwi jest normalnie. Bo cóż tam można innego wykombinować? Więc powodzenia! Daj znać jak było.

Pozdro!
Ostatnio zmieniony przez WojtekM 2007-11-30, 13:23, w całości zmieniany 1 raz  

pawel 

Grupa krwi: AB Rh-
Ilość oddanej krwi: 22,2 l
Wysłany: 2007-11-30, 16:30   

Tu dowiesz się wszystkiego

National Blood Service
www.blood.co.uk

djago
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-18, 18:41   

Hej,
Ja oddawałem krew w Manchesterze.
Ogólnie: porażka
1. Ankieta na jakiejś kserówce (połowy tekstu nie widać, lekarz i tak wbija w to co napisane)
2. Wywiad lekarski (are you ok? fine)
3. Pobranie (sanitariusz nie miał rękawiczek - plus jest taki, że siedział nade mną i ciągle patrzył jak idzie)
4. Zapomnij o czekoladach, po wszystkim dostajesz kanapkę (coś jak gotowce z Tesco)
5. Zapomnij o wynikach badania krwi (this is to complicated and we have to many people here - dodam, że oprócz mnie były jeszcze dwie osoby).
Dwa tygodnie później przyszłą pocztą jakaś biała karta, ale nie próbowałem z niej korzystać. Nawet nie wiem co można z nią robić. W sumie to już mi niepotrzebna, bo wróciłem z Anglii i nie zamierzam tam się pojawić.
Ogólnie nie polecam

mid 

Grupa krwi: AB Rh+
Ilość oddanej krwi: 12,4 l
Wysłany: 2008-08-08, 22:58   

Witam!

Przebywam obecnie w Anglii (małe miasteczko w Kencie) i próbowałem kilka dni temu oddać krew. Pierwszy krok w tym celu stanowi wejście na stronę http://www.blood.co.uk/ zarejestrowanie się tam (nie mam pojęcie czy można oddać krew prosto "z ulicy"; być może w większych miastach). W formularzu podaje się swoje dane oraz godzinę na którą zamierza się przyjść z dokładnością do 15 minut. Po jakimś czasie dostaje się sms oraz list pocztowy z którym należy się udać na miejsce.

Tak też zrobiłem i we wskazanym dniu udałem się na miejsce. Procedura praktycznie nie różniła się od polskiej. Podobna ankieta, książeczka z informacjami na temat oddawania krwi z którymi trzeba się zapoznać. Lokal odpowiedni, czysto, higienicznie itd.

Krwi niestety nie oddałem, gdyż w Anglii krew można oddawać raz na 4 miesiące czego nie wiedziałem (lekarz był w szoku gdy mu powiedziałem, że w Polsce co 2!). Popełniłem błąd gdyż pokazałem facetowi polską książeczkę w której była data mojej ostatniej donacji 3 miesiące wcześniej. Spytałem czy nie mógł by przymknąć na to oka, miły koleś lecz się nie zgodził...

Tak więc nie wiem jak wygląda samo pobranie krwi i co jest po. Jednak nie poddam się i spróbuje oddać gdzie indziej i już nie pokażę książeczki, albo już "legalnie" spróbuję oddać we wrześniu ponieważ miną 4 miesiące. Nie wiem tylko czy zdążę. W październiku wracam, a tu gdzie mieszkam pobieranie krwi ma postać "akcji" raz na kilka tygodni ( w moim przypadku było to przy kościele).

Moim zdaniem oddawanie krwi w Anglii to nic strasznego (przynajmniej ja dobrze trafiłem, możliwe,że nie wszędzie tak jest, jak widać po powyższych postach), trzeba tylko chcieć. Możliwość zapisania się wcześniej na konkretną godzinę, smsy - fajna sprawa. Mam nadzieję, że uda mi się oddać krew do października i jeśli tak się stanie na pewno o tym napiszę.

Pozdrawiam :]

Ostatnio zmieniony przez mid 2008-08-08, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  

Ariel48 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 9450KP+593UKKP+460OS
Wysłany: 2011-10-15, 22:51   

Zabawię się w archeologa i odkopię ten temat. Obecnie mieszkam w Kirkcaldy i już spory czas nie oddawałem krwi (3 miesiące), co mnie bardzo smuci. Zwracam się do krwiodawców ze Szkocji i najlepiej z Kirkcaldy. Czy ktoś oddawał w Templehall Community Centre? Mój angielski nie jest perfekcyjny i nie znam jeszcze za bardzo okolicy, więc jakby ktoś był z tych okolic i mógłbym się z nim przejechać byłoby miło :)

Danyeru 
Wredny PasQd

Wysłany: 2011-10-16, 12:35   

Czy kolega Ariel48 przeczytał drugi post tego tematu, albo przejrzał tematy przyklejone? ;>
Krwiodawstwo w Szkocji

Ariel48 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 9450KP+593UKKP+460OS
Wysłany: 2011-10-16, 14:29   

Właśnie tego tematu szukałem przed napisaniem posta. Przed wyjazdem do Szkocji przeczytałem go bardzo wnikliwie. Wczoraj niestety za pomocą "szukajki" nie znalazłem go, bo wpisałem tylko słowo "Szkocja", a wcześniej znalazłem ten temat w Google. Oba tematy stare i raczej większość wypowiadających się w nich już na forum się nie loguje :( Można przenieść mojego posta do tematu o krwiodawstwie w Szkocji. Szczerze wątpię, że będzie jakikolwiek odzew na moje pytanie. Trzeba zaryzykować i na własną rękę się tam przejechać, bo nie wyobrażam sobie czekania z oddawaniem krwi aż do powrotu do Polski. To jest jak nałóg :D

Danyeru 
Wredny PasQd

Wysłany: 2011-10-16, 15:29   

Ariel48, pawcio.g dawno się nie logował, ale na gg bywa, a nr ma jawnie podany. ;)

Odpowiedz do tematu