forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Andzia
2013-03-10, 13:36
bilet wolnej jazdy a karta miejska (v ELS)
Autor Wiadomość
ganz 

Grupa krwi: B Rh-
Ilość oddanej krwi: 32,0 l
Wysłany: 2007-10-19, 17:48   bilet wolnej jazdy a karta miejska (v ELS)

Ponieważ nie dokopałem się do niezamkniętego tematu do którego mógłbym się podpiąć zakładam nowy. A pytanie czysto praktyczne z serii "zawracanie głowy sprawami drugorzędnymi". Skierowane głównie do starych wyjadaczy. Otrzymywany "bilet wolnej jazdy" o ile mnie oczy nie mylą, ma postać zalaminowanego kartonika wielkości legitymacji hdk (przynajmniej w Krakowie). Natomiast zaczęła funkcjonować tzw. Krakowska karta miejska, na którą można wczytać informację o bilecie okresowym. Czy można "przenieść" na nią ten kartonowy bilet wolnej jazdy??? A może jakiś student próbował go przenieść na ELS ??? Myślę że zagadnienie dotyczy nie tylko Krakowa, więc może ktoś coś...?

Martens 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 56,150
Wysłany: 2007-10-19, 18:34   

Skoro zagadnienie nie tylko dotyczy Krakowa, opowiem Ci, jak jest w Warszawie. Otóż od dawna mamy Warszawską Kartę Miejską, na którą wgrywa się bilety okresowe. Nie można natomiast wgrać na nią uprawnienia do przejazdów bezpłatnych z tyt. zhdk, więc dalej musimy nosić przy sobie książeczki hdk z wstemplowanym poświadczeniem od oddaniu odpowiedniej ilości krwi.

artiga 
Krakow pozdrawia

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: +,-,25L
Wysłany: 2007-10-19, 19:39   

w Krakowie obecnie obowiązują tylko legitymacje wydane przez PCK

AdAlbert 

Ilość oddanej krwi: 34
Wysłany: 2007-10-19, 20:20   

artiga napisał/a:
w Krakowie obecnie obowiązują tylko legitymacje wydane przez PCK

myślałem ze trzeba z trzeba iść z odpowiednim zaświadczeniem z PCK do MPK po specjalny bilet wolnej jazdy ???

a co do Karty miejskiej pewnie wystarczyło by wgrać odpowiednią informację o darmowych biletach na kartę, tylko pytanie brzmi czy karta jest imienna ( nie mam jeszcze więc nie wiem) bo jeżeli nie to da rady ponieważ mógłby z niej korzystać ktoś inny

corner 

Ilość oddanej krwi: 12700 ml
Wysłany: 2007-10-19, 21:22   

AdAlbert napisał/a:
myślałem ze trzeba z trzeba iść z odpowiednim zaświadczeniem z PCK do MPK po specjalny bilet wolnej jazdy ???

Dokładnie tak jest. Bilet wydawany jest na podstawie legitymacji.
AdAlbert napisał/a:
a co do Karty miejskiej pewnie wystarczyło by wgrać odpowiednią informację o darmowych biletach na kartę, tylko pytanie brzmi czy karta jest imienna ( nie mam jeszcze więc nie wiem) bo jeżeli nie to da rady ponieważ mógłby z niej korzystać ktoś inny

Chyba tutaj tkwi problem: Krakowska Karta Miejska jest kartą na okaziciela, i w związku z tym można wgrywać na nią tylko bilety na okaziciela. Uprawnienie do darmowych przejazdów nie jest na okaziciela, bo jest związane z konkretną osobą :) .
Trzebaby się jeszcze zastanowić nad ELS... No ale moja legitymacja i tak jest zablokowana i nie umożliwia wgrania KKM.

Martens 

Wysłany: 2007-10-20, 08:57   

corner napisał/a:
Chyba tutaj tkwi problem: Krakowska Karta Miejska jest kartą na okaziciela, i w związku z tym można wgrywać na nią tylko bilety na okaziciela. Uprawnienie do darmowych przejazdów nie jest na okaziciela, bo jest związane z konkretną osobą :) .

Jak to? Zrobili Wam karty miejskie tylko na okaziciela?!

Aha i jeszcze warszawskie uzupełnienie - oczywiście "niemożliwość" wgrania odpowiedniego "kontraktu" (tak to określają) na WKM wynika wyłącznie z faktu, że nie ma odpowiednich uregulowań prawnych, bo technicznie jest to jak najbardziej możliwe - taką informację uzyskałem w Zarządzie Transportu Miejskiego.
Ostatnio zmieniony przez Martens 2007-10-20, 08:58, w całości zmieniany 1 raz  

corner 

Ilość oddanej krwi: 12700 ml
Wysłany: 2007-10-20, 17:14   

Martens napisał/a:
Jak to? Zrobili Wam karty miejskie tylko na okaziciela?!

Oj, właśnie sprawdziłem i faktycznie - karta jest imienna. Nie wiem skąd wytrzasnąłem swoją teorię - może od kogoś słyszałem. W takim razie wycofuję się i przepraszam, jeśli wprowadziłem kogoś w błąd. Strona Krakowskiej Karty Miejskiej jest tu: www.kkm.krakow.pl, ale strona jest stara i nie zaktualizowana.

artiga 
Krakow pozdrawia

Wysłany: 2007-10-21, 10:32   

AdAlbert napisał/a:

nie tak jest, w listopadzie składa się zdjęcie w PCK i to kluby HDK wyrabiają odpowiednią legitymację uprawniająca do bezpłatnych przejazdów. Jak będzie w tym roku - tego jeszcze nie wiem (za tydzień wybieram się do klubu- złożyć zdjęcie po nowy bilecik wolnej jazdy)

Martens 

Wysłany: 2007-10-21, 17:47   

artiga napisał/a:
AdAlbert napisał/a:

nie tak jest, w listopadzie składa się zdjęcie w PCK i to kluby HDK wyrabiają odpowiednią legitymację uprawniająca do bezpłatnych przejazdów. Jak będzie w tym roku - tego jeszcze nie wiem (za tydzień wybieram się do klubu- złożyć zdjęcie po nowy bilecik wolnej jazdy)

A tak z ciekawości - jak ktoś nie jest członkiem żadnego klubu hdk?

artiga 
Krakow pozdrawia

Wysłany: 2007-10-21, 19:37   

to zgłasza się do zarządu miejskiego PCK w Krakowie, przy ul. Studenckiej i tam składa zdjęcie i odbiera bilecik.
Cytat:
Roczny bilet imienny wydany przez Gminę Miejską Kraków na podstawie zweryfikowanej listy przez Zarząd Miejski PCK, http://www.ztp-krakow.pl/bilety,ulgi.html

ganz 

Wysłany: 2007-10-24, 22:14   

artiga napisał/a:
w listopadzie składa się zdjęcie w PCK i to kluby HDK wyrabiają odpowiednią legitymację uprawniająca do bezpłatnych przejazdów
czyli jeśli przekroczę 18 powiedzmy w lutym to muszę czekać na formalności aż do listopada? W sumie mój klub przyznaje odznaczenia raz do roku w styczniu więc pewnie poczekam jeszcze rok.
artiga napisał/a:
Jak będzie w tym roku - tego jeszcze nie wiem (za tydzień wybieram się do klubu- złożyć zdjęcie po nowy bilecik wolnej jazdy)
Artiga zapytaj czy można wklepać bilet na karte miejską.

artiga 
Krakow pozdrawia

Wysłany: 2007-10-25, 07:06   

jeśli w lutym dostaniesz ZHDK I stopnia to w lutym dostaniesz zaświadczenie z którym udasz się na brożka i tam wyrobią bilecik. po przekroczeniu 18 l bierzesz zaświadczenie ze stacji krwiodawstwa i zanosisz do klubu (ew na studencka i dostaniesz po tygodniu)

[ Dodano: 2007-11-05, 21:15 ]
i sprawdzone, biletu dla Krwiodawców nie można wpisać na KKM, tylko osobne legitymacje

ganz 

Wysłany: 2007-11-22, 11:47   

Artiga dzięki za informacje. Tylko szkoda że się nie da, zawsze to trochę plastiku mniej w portfelu.

anita 

Grupa krwi: A Rh+
Wysłany: 2007-11-22, 14:10   

ganz, chyba wszystko wyjaśnione :)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi