forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Kogo zachęcić do oddania krwi?
Autor Wiadomość
Anna_Maria 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 2250 ml
Wysłany: 2007-09-27, 21:18   Kogo zachęcić do oddania krwi?

Gadałam z kumpelą o zachęcaniu ludzi do zostania HDK. Ona uważa, że niektóre akcje poboru krwi odbywają sie w niewłaściwych miejscach, np na koncertach. Uważa, że w takich miejscach ludzie zażywają różne "wspomagacze", piją alkohol, mają nawet przypadkowe stosunki i ogólnie są w bardzo beztroskim nastroju. Z takiego powodu łatwiej o sytuację, że wśród chętnych na oddanie znajdą się osoby, które absolutnie nie powinny tego robić. Mowi, żebym zawsze się sto razy zastanowiła zanim zachęcę do oddania krwi byc może nieodpowiednią osobę i mam patrzeć na jakość, a nie ilość. A ja staram się namówić prawie każdego. :P Co myślicie na ten temat? Ma rację?
Ostatnio zmieniony przez Anna_Maria 2007-09-27, 21:21, w całości zmieniany 2 razy  

salsefia 
Krzaczor =)

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 7200 ml
Wysłany: 2007-09-27, 21:29   

ja myślę ze nie ma racji :) krew jest zawsze badana. a wiadomo, że im wiecej nas tym lepiej :)

wieczny zmarźlak :zimno:

Marciagd 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 10.35 l
Wysłany: 2007-09-27, 21:53   

to tak a'la woodstock i tamtejsza afera z oddawaniem krwi :PP hyh
salsefia napisał/a:
krew jest zawsze badana.

no jest badana, ale z drugiej strony po co wydawać kasę na badanie krwi osoby, która tej krwi nie powinna oddać, ze względu na swój tryb życia?
Anna_Maria napisał/a:
zawsze się sto razy zastanowiła zanim zachęcę do oddania krwi

ale to przecież nie jest namawianie obcych ludzi, tylko kogoś kogo sie mniej więcej zna i skoro jest naszym znajomych to chyba nie ćpa nałogowo itp.
chyba że tutaj główny nacisk jest kładziony na zachęcanie pod czas zbiórek 'ludzi z ulic'... to niby co innego mamy robić?
a nie każdy człowiek, który idzie na koncert jest 'złym' człowiekiem, świętoszki też się znajdują ^^ ^^ hyhy

Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd, choćby o te dziesięć godzin stąd

Iwona Olczak
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-28, 11:46   

Nawiawia się raczej osoby, które się zna i jest się pewnym, że będzie mogła oddać krew. :) A po co namawiać taką osobę, która dożywotnio nie może oddawać?

Paola 
krewka dziołcha

Grupa krwi: B Rh-
Ilość oddanej krwi: 3,90 l
Wysłany: 2007-09-28, 11:55   

Iwona Olczak napisał/a:
Nawiawia się raczej osoby, które się zna i jest się pewnym, że będzie mogła oddać krew. :) A po co namawiać taką osobę, która dożywotnio nie może oddawać?

nie zgodze sie ale takie moje prawo. znamy sie na tyle na ile sie sprawdzilismy prawda? wiec jesli nie sprobujesz, nie wiesz czy bedziesz oddawac. chociazby ze wzgledu na wyniki badan, uwarunkowania organizmu, jak reaguje na ubytek krwi itp.
ponadto ja namawiam kazdego zeby sprobowal. kazda dodatkowa donacja jest potrzebna. a przy okazji mozna sie przebadac, oznaczyc grupe krwi, co moze przydac sie w najmniej oczekiwanym momencie.
dlatego ja namawiam kazdego, ktoreprezentuje soba to cos, co sprawia ze rozmawiam z nim tak nie inaczej :P :P:P

Gość

Wysłany: 2007-09-28, 14:14   

Przy poborach krwi na koncertach i festiwalach pracownicy RCKiK są dużo bardziej czujni na zachowanie dawców. Jak wystąpi chociaż małe podejrzenie że wypił choć ciutkę alkoholu, lub używał jakiegoś "wspomagacza", to od razu to sprawdzają.

Więc, tak jak pisała Marcia:
Cytat:
nie każdy człowiek, który idzie na koncert jest 'złym' człowiekiem

Ja często bywam na koncertach/festynach/festiwalach i bywa że nic nie piję (a kierowcą nie jestem) i mógłbym oddać krew bez żadnego problemu.

conversion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-02, 23:56   

Zauważyłam, że uczniowie i studenci są bardzo chętni do oddawania krwi, zwłaszcza jak jest jakaś większa akcja w szkołach to lubią się popisywać :]
Nie chodzi już o te popisywanie, ale o tą krew...
Przyznam się szczerze, że ja też oddałam krew po raz pierwszy w szkole, a motywacja była taka, że dzień wolny w szkole, że czekolady, że ja mogę, bo jestem starsza (rocznikowo byłam starsza niż reszta klasy), na początku takie rzeczy mną kierowały, na szczęście zdążyłam dorosnąć ;) (pierwszy raz oddałam krew w 2005 roku).

Iwona Olczak, liczy się każda jednostka krwi, więc nawet jak ktoś odda tylko raz to na pewno nic się nie zmarnuje :)

Batman
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-22, 16:33   

Mam długie włosy. Słucham metalu, do niedawna miałem także swoją kapelę, czasem mam jakąś czaszkę na koszulce. Kim jestem dla Ciebie (obcy człowieku patrzący na mnie z boku i oceniający po pozorach)? Ćpunem? Narkomanem (inaczej). Złodziejem? Czy aby na 100% nie jestem nosicielem HIV? I zapewne biegam po dworcach z igłami i wymuszam od biednych ludzi pieniądze pod groźbą zarażenia ich? A może jestem pedofilem?
Nie, jestem zwykłym HDK, który oddał ponad 10 litrów krwi a do tego jestem ratownikiem medycznym. Oddałem krew na Przystanku Woodstock. Wiem jestem złym człowiekiem bo podobno każdy, kto oddał tam krew jest złym człowiekiem (tak powiedział w telewizji lekarz a dokładniej pani doktor). Może powinienem za to kogoś przeprosić? No way!!!! Jestem dumny z (prawie) wszystkiego co robię w życiu. Jestem dumny z moich długich włosów, jestem dumny, że oddałem krew na Woodstocku, jestem dumny, z tego, że słucham metalowej i gotyckiej muzyki.
I nic do tego Tobie - człowieku, który oceniasz po pozorach, człowieku, który nigdy nie oddałeś krwi a negujesz dawców, człowieku, który zazdrościsz innym tego, że ratują komuś życie praktycznie nie kiwając palcem (nie liczy się uciskanie piłki (pompowanie) ;) )

(P.S. Żeby było jasne - nie piję do nikogo z tego tematu :cool: )
Ostatnio zmieniony przez Batman 2007-10-22, 16:36, w całości zmieniany 1 raz  

Dawid 
Pharmaceae

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 5,85 l
Wysłany: 2007-10-24, 00:25   

Batman, zapomniałeś napisać, że dużo jeździsz na rowerze (pozdrowienia od daVe'a z rowerowego.org :] )
Co by nie robić OT, uważam, że powinniśmy zachęcać wszystkich do oddawania krwi. Ja przynajmniej tak robię. Oczywiście zawsze wyjaśniam, że nie wolno pić, brać leków itp. Zresztą uważam, że większość osób podchodzi do HDK bardzo poważnie i nie sądzę, aby ktoś celowo zatajał jakieś choroby, brane leki, alkohol itp. wiedząc, że w ten sposób może zaszkodzić innym. Przecież każdy z nas myśli (jedni więcej, drudzy mniej, ale jednak każdemu się zdarza)

elendil 
PZL

Grupa krwi: AB Rh-
Ilość oddanej krwi: Kropla
Wysłany: 2007-10-24, 21:58   

Moja kuzynka przyjechała do mnie ze swoim synkiem (mój chrześniak) i namówiłem ją na oddanie krwi. Dzisiaj oddała i wszystko było ok :)

Jezus jest Panem :D

www.ikona3sw.blogspot.com

npwbiz 

Ilość oddanej krwi: 2,700
Wysłany: 2007-11-21, 23:39   

Uważam, że nie powinno być czegoś takiego na woodstocku i innych tego typu "imprezach". Możecie mnie zlinczować za to co napisze, ale dla mnie to jedno wielkie siedlisko patologii. Nie mówie tu o wszystkich oczywiście.
Przykładem są praktyki oddawania krwi, aby potem alko mocniej w głowe dało. :mad:

elendil 
PZL

Ilość oddanej krwi: Kropla
Wysłany: 2007-11-22, 11:34   

npwbiz napisał/a:
Uważam, że nie powinno być czegoś takiego na woodstocku i innych tego typu "imprezach". Możecie mnie zlinczować za to co napisze, ale dla mnie to jedno wielkie siedlisko patologii. Nie mówie tu o wszystkich oczywiście.
Przykładem są praktyki oddawania krwi, aby potem alko mocniej w głowe dało. :mad:

Byłeś tam, żeby mówić, że to "jedno wielkie siedlisko patologii". Jest tam wiele narkomanów, ale jeździ też dużo normalnej młodzieży. A co z tego, że odda krew żeby lepiej się zrobić. Jego wybór, jeżeli jest zdrowy to czemu nie. Przypominam, że organizowany jest co roku także Przystanek Jezus, na którym ćpunów i wyznawców szatana raczej nie ma ;]

Zobacz to: http://www.krewniacy.pl/?...rticle&id=13935

Temat już był:
http://www.krewniacy.pl/f...c5615d5e516406b

Jezus jest Panem :D

www.ikona3sw.blogspot.com

Marciagd 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 10.35 l
Wysłany: 2007-11-22, 13:45   

npwbiz napisał/a:

to po oddaniu krwi w RCKiK nie mogą inni iść na imprezę i pić alko żeby lepiej wchodził? wszędzie mogą się zdarzyć takie i takie przypadki...
(ale Dawid ma racje. ten temat jest gdzie indziej...)

Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd, choćby o te dziesięć godzin stąd

npwbiz 

Ilość oddanej krwi: 2,700
Wysłany: 2007-11-22, 15:21   

elendil napisał/a:

Byłeś tam, żeby mówić, że to "jedno wielkie siedlisko patologii". Jest tam wiele narkomanów, ale jeździ też dużo normalnej młodzieży. A co z tego, że odda krew żeby lepiej się zrobić. Jego wybór, jeżeli jest zdrowy to czemu nie. Przypominam, że organizowany jest co roku także Przystanek Jezus, na którym ćpunów i wyznawców szatana raczej nie ma ;]

Nie byłem, ale znam osoby które tam były, w tym te normalne i te określone przeze mnie patologią. Z tymi drugimi miałem kontakt poza nim.

Co do twojego ostatniego zdania polemizowałbym, no ale jak uważasz. :)

Marciagd zależy co jest priorytetem. Mi chodziło o to, że ktoś idzie oddać krew po to aby szybciej wchodził alkohol. a uważam to za degeneracje. Mam gdzieś to, że ktoś strzeli sobie piwko po oddaniu krwi. Niech nie chańbi HDK aby się łatwiej nachlać.

OK w takim razie już tu nie poruszam tego tematu. :)
Ostatnio zmieniony przez npwbiz 2007-11-22, 15:26, w całości zmieniany 1 raz  

Tycjan 
ZUUUUOOOO]:->

Ilość oddanej krwi: 18,35l
Wysłany: 2007-11-22, 21:10   

npwbiz napisał/a:
Nie byłem, ale znam osoby które tam były, w tym te normalne i te określone przeze mnie patologią. Z tymi drugimi miałem kontakt poza nim.

przepraszam za offtop ale poprosze o definicje osoby normalnej.

npwbiz napisał/a:
Z tymi drugimi miałem kontakt poza nim.

skoro miales kontakt poza PW czy to znaczy ze sa na PW i tam oddaja? czy moze po prostu kazda jedna osoba skoro jedzie na PW "normalna" nie jest?

npwbiz napisał/a:
Marciagd zależy co jest priorytetem. Mi chodziło o to, że ktoś idzie oddać krew po to aby szybciej wchodził alkohol.

czyli jak rozumiem kazda jedna osoba na PW idzie oddac krew zeby sie "szybciej nawalic"? czyli jesli udalo mi sie namowic kilka znajomych osob na przyjazd do mnie i wieczorem wyjscie na jakias dyskoteke albo chociazby do baru oraz rano na wizyte w RCKiK to tak naprawde poszli do RCKiK zeby wieczorkiem latwiej sie upic?

npwbiz napisał/a:
Niech nie chańbi HDK aby się łatwiej nachlać.

prosze mnie zlinczowac, usunac konto na forum oraz zbanowac w RCKiK jako dawce poniewaz bardzo czesto po oddaniu chodze ze znajomymi na piwo...
Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina...
4. Admin nie obija sie – admin czuwa!
5. Admin nie rozmywa tematu – admin przypomina o innych waznych sprawach!
6. Admin nie obraza innych – admin dobitnie zwraca uwage!
7. Admin nie flooduje – admin ekspresywnie wyraza swoje mysli!
8. Admin nie wykloca sie – admin szkoli forumiakow!
9. Admin nie zaklada glupich tematow – admin sprawdza czujnosc forumiakow!
10.Jezeli admin nie ma racji patrz punkt 1!!!

Odpowiedz do tematu