forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy oddałbyś po śmierci swoje narządy do przeszczepu?

Czy oddałbyś po śmierci swoje narządy do przeszczepu?
TAK
95%
 95%  [ 240 ]
NIE
1%
 1%  [ 3 ]
NIE WIEM
3%
 3%  [ 8 ]
Głosowań: 251
Wszystkich Głosów: 251

Autor Wiadomość
PabloPCK 

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 30,0
Wysłany: 2008-08-14, 23:14   

Cytat:
Zgodnie z przepisami, jeżeli nie wniesiemy do rejestru zastrzeżeń, że nie chcemy zostać dawcami organów, lekarz ma formalne prawo pobrać nerki, serce, wątrobę do transplantacji.

zgadza sie tak mowi prawo.
jednak z doswiadczenia wiem, ze lekarz i tak pyta rodzine i nie robi nic wbrew jej woli.
taki stan rzeczy potwierdzili mi wszyscy lekarze z ktorymi swego czasu rozmawialem na ten temat.

fkit 
Tomuś

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 1800
Wysłany: 2008-08-15, 13:50   

Ale jaka jest tego przyczyna, skoro prawo jest po stronie lekarza i tak w razie czego wygrałby proces. Woli słuchać rodziny (nawet jeżeli zmarły miał oświadczenie) niż uratować życie oczekującym na przeszczep? :zdziwko:

dymek1005
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-15, 14:09   

Bo taki proces raczej krótko nie trwa a lekarze zapewne nie chcą się włóczyć po sądach i się denerwować. Zresztą jak się rozejdzie że pobrano narządy bez zgody rodziny to zaraz będzie wytykany na ulicy palcami będzie dla ludzi potworem itp ;] Po co mu to? Z drugiej strony lekarze biorą tez pod uwagę uczucia rodziny i nie chcą ich bardziej dołować po śmierci bliskich.

bencu 

Grupa krwi: B Rh-
Ilość oddanej krwi: 3650 ml
Wysłany: 2008-08-16, 15:23   

fkit napisał/a:
A dlaczego lekarze boją się procesów? Skoro zmarły zostawił kwitek, to pozwany lekarz bez problemu wygrałby taki proces:

A chciałbyś mieć kilka procesów w tygodniu? Pomimo tego że wygrana na 100% z pewnością nikomu nie uśmiecha się takie stresowanie i zajmowanie tygodnia.

fkit 
Tomuś

Ilość oddanej krwi: 1800
Wysłany: 2008-08-16, 16:28   

Aha, to lepiej dać komuś umrzeć, a organy do piachu niż męczyć się na rozprawach :szok:

Jak by się rozniosło, że 67 lekarz wygrał proces, to może by dotarło do rodzin...

M@rcin 

Grupa krwi: AB Rh-
Ilość oddanej krwi: 19,994L
RCKiK Bydgoszcz
Wysłany: 2008-08-16, 17:08   

Najlepiej fkit, "dotrzeć" za życia do rodziny. Wytłumaczyć im, że to jest Twoja wola, że po śmierci organy na nic Ci się nie przydadzą. Jeżeli wytłumaczysz im teraz nie będzie problemów później.
Wiesz kiedy ktoś bliski umiera to nie ma miejsca na tłumaczenie. Rodzina zmarłego jest w szoku i nie chce słyszeć o transplantacji. Uważam, że nie można ich za to winić, że się nie zgadzają. Przy utracie kochanej osoby nie myśli się o takich rzeczach. Dlatego uważam, że jedyny sposób to uświadomić swoich najbliższych o Twojej woli teraz, za życia.
Pozdrawiam!

Anna Rachel 
I Ty zoatań HDK

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 1350
Wysłany: 2008-08-16, 19:52   

Ja również nosze przy sobie oświadczenie woli oraz karte dawcy.Oczywiście,że oddam moje narządy i tkanki po mojej śmierci do przeszczepu,aby komuś innemu uratować życie i zdrowie.Pozdrawiam serdecznie!.

Andzia 

Ilość oddanej krwi: ZHDK
Wysłany: 2008-09-20, 20:59   

Jakby ktoś chciał fajną bransoletkę, to zespół Golden Life prowadzi fajną Akcję "Złote Życie", a tu można zamówić bransoletkę

Agga 

Ilość oddanej krwi: 1350ml
Wysłany: 2008-09-22, 14:39   

Jestem za oddaniem swoich organów do przeszczepu. Zresztą od kilku lat w portfelu nosze takie oświadczenie.

jaszczurkowa 
GREEN Team :)

Ilość oddanej krwi: ZHDK :)
Wysłany: 2008-09-22, 19:59   

Andzia napisał/a:
Jakby ktoś chciał fajną bransoletkę, to zespół Golden Life prowadzi fajną Akcję "Złote Życie", a tu można zamówić bransoletkę

Andzia jesteś może w jej posiadaniu? Pytam, bo podoba mi się, ale widzę na zdjęciu, że jest tam coś metalopodobnego.... Jeśli tam jest element metalowy czy jakikolwiek inny niż srebrny to niestety uczuleniowcy jej nie ponoszą... = ja jej nie będę mogła nosić :(

cart 

Grupa krwi: A Rh+
Wysłany: 2008-09-22, 23:33   

na drugim świecie i tak mi się moje organy nie przydadzą, a jeśli tu mogą komuś uratować życie to czemu nie?
Ostatnio zmieniony przez anita 2008-09-23, 09:40, w całości zmieniany 1 raz  

Andzia 

Ilość oddanej krwi: ZHDK
Wysłany: 2008-09-23, 08:07   

jaszczurkowa napisał/a:
Andzia jesteś może w jej posiadaniu?

Jeszcze nie, ale zamówiłam. Jak dotrze, to dam Ci znać co to za materiał

jaszczurkowa 
GREEN Team :)

Ilość oddanej krwi: ZHDK :)
Wysłany: 2008-09-23, 19:30   

Andzia napisał/a:
Jeszcze nie, ale zamówiłam. Jak dotrze, to dam Ci znać co to za materiał

Andzia, dziękuję bardzo - czekam :)

PabloPCK 

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 30,0
Wysłany: 2008-09-23, 19:48   

osobiście wole bransolete krewniaków.

Amelia_G
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-23, 20:56   

Moja rodzina wie, że chcę oddać swoje organy, a resztę należy spalić. Oświadczenia nie noszę, bo nie mam gdzie, nie noszę portfela, torebki itp, a kieszenie takie małe, karteczka szybko się zniszczy. Myślę, że wystarczy, że rodzina potwierdzi.

Tylko pytanie - ile maksymalnie czasu od śmierci może minąć by organy się nadawały do przeszczepu?
Ostatnio zmieniony przez Amelia_G 2008-09-23, 20:59, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu