forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Sarnuś
2008-12-14, 14:11
Jestem dumny!
Autor Wiadomość
Nutaharion 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 18 050
Wysłany: 2014-01-03, 00:45   

Gratuluję! Miejmy nadzieję, że i ja dotrwam do takiej liczby :)

Marciagd 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 10.35 l
Wysłany: 2014-01-06, 11:58   

AndrzejSz, super!

Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd, choćby o te dziesięć godzin stąd

AnHeC 
wół bezobjawowy

Ilość oddanej krwi: 11 150
Wysłany: 2014-01-20, 19:30   

Nie wiedziałam gdzie pisać, ale że to hydepark, to wrzucę tutaj... Bo mnie dziki bulwers złapał i muszę się wyżyć.

Otóż moi rodzice to wielcy przeciwnicy krwiodawstwa (już wspominałam). Jeszcze gdy byłam w liceum zabronili mi oddawać krew, mówiąc, że to prowadzi do straszliwych powikłań zdrowotnych. Tak więc przez ostatnie kilka lat oddawałam krew cichcem. Dziś w końcu uznałam, że trochę czasu minęło i może warto coś na ten temat mruknąć rodzicielom. Tak nieśmiało. Że "czasem" mi się zdarza oddać.

I tak oto usłyszałam tekst stulecia (autor: mama): "Ale jak będziesz oddawać krew, to się roztyjesz!"

:szok:

Zatkało mnie.

Serio?! Mówimy o ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia, a moja mama straszy bajką o tyciu?! W szpitalu leżą ludzie, którzy umrą bez transfuzji, ale przecież to tylko marny detal wobec mitycznej perspektywy przybrania na wadze w wyniku upustów krwi! Cóż znaczy czyjeś zdrowie wobec mojej figury! :mur:

Pomijając chore priorytety życiowe ('zatkana' pozostanę raczej przez dłuższy czas)... jakie było źródło tej informacji? "Tak gdzieś słyszałam" :zdegustowany: Santa madonna! Poddaję się. Powoływanie się na lekarzy nie działa, bo przecież oni kłamią, bo dawców im potrzeba... Najlepsze źródło rzetelnej wiedzy to, jak wszyscy wiemy, legendy ludowe. Pokolenia spluwaczy przez lewe ramie nie mogą się przecież mylić! :wstyd:

Oddaję krew, oddawałam krew, i póki mam zdrowie i póki ludzie jej potrzebują, będę oddawać krew! Damn it! I po co się było odzywać? Tylko trochę żal, że takie oto poglądy panują w (poza tym jednym skrzywieniem bardzo fajnej) rodzinie... Ciekawe co by było jakbym się przyznała, że oddaję tak często, jak mogę? Pewnie zaraz by się okazało, że każdy odcisk na pięcie to powstał właśnie z powodu utraty zdrowia spowodowanej krwiodawstwem... :/

Dumna jestem tylko z mojego brata, który nieśmiało przekonuje się do tej (moim zdaniem wartościowej) inicjatywy. W obecności rodziców tematu chyba już nigdy więcej nie odważę się poruszyć. :(

Marciagd 

Ilość oddanej krwi: 10.35 l
Wysłany: 2014-01-20, 21:02   

AnHeC, tym bardziej możesz być z siebie, że po mimo takich sytuacji krew ciągle dzielnie oddajesz ;) my jako forumowa krwista rodzina na pewno jesteśmy dumni :bra:

Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd, choćby o te dziesięć godzin stąd

Allia 

Wysłany: 2014-01-21, 13:41   

Jako iż jest to Hydepark...
Może z tym tyciem, to chodziło o te czekolady :D

baldyman 

Ilość oddanej krwi: 73
Wysłany: 2014-01-26, 10:03   

:bra: :rotfl:

Angina 

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 4950ml
Wysłany: 2014-04-09, 18:18   

Allia napisał/a:
Jako iż jest to Hydepark...
Może z tym tyciem, to chodziło o te czekolady :D

Ale na to też jest antidotum, wystarczy podzielić się z rodziną :rotfl:
Moi rodzice wiedzą że oddaję i mówią że jestem odważna :hyhy: a do tego cała rodzina się upomina o długopisy ;) bo u mnie dają takie w kształcie strzykawek z "krwią". Beznadzejnie mi się nimi pisze ale wyglądają fajnie :cool:

Kretka 
Mały fobik

Grupa krwi: B Rh+
Wysłany: 2014-04-24, 18:21   Drugi raz, a jakby pierwszy

I ja się pochwalę, że jestem dumna z siebie- mój drugi raz zakończony sukcesem :)
Niestety prawie 4 lata po pierwszym :/ No cóż, psychika słaba i inne niespodzianki.
Tym razem będę twarda i po sesji odwiedzam rckik, musi się udać! Trzymajcie kciuki za 3 miesiące, co? ;)

W temacie rodzinnym... moi rodzicie też mnie zaskakują. Nie ma sprzeciwu, ale poparcia też jakoś brak. Przykładowe rozmowy:
Ja (radośnie): Otworzyli nowy budynek rckik w Raciborzu!
Tata: Lepiej się takimi miejscami nie interesować jak nie ma potrzeby.
Ja :zdziwko: : ... ale ja chcę oddać krew...
Oni: (cisza)
--------------
Ja (pełny optymizm): Idę jutro oddać krew i...
Tata: Co Cię tak nagle na tę krew wzięło?!

Dziwi mnie to, bo właśnie dzięki rozmowom z nimi już od dziecka bardzo chciałam oddawać krew i oni o tym wiedzą. Jakby nie było, wiem, że mam w nich wsparcie. I bagaż mi Tata na dworzec przywiózł, i kontrola telefoniczna stanu świadomości bez zarzutu. Nawet na pytanie moich siostrzenic "Skąd te czekolady?" Mama odpowiedziała "Ciocia oddała krew." :zawstydzony:

Co do nakłaniania. Święta- dobra okazja do spróbowania. Rezultat:
Siostra 2: "Do niczego mnie nie namówisz!"
Brat- kilka razy próbował i niczego nie udało się z niego wycisnąć
Siostra 1- chyba się zainteresowała, może coś z tego będzie, ale z nią trzeba ostrożnie.

Pozdrowienia dla wszystkich :)

Angina 

Ilość oddanej krwi: 4950ml
Wysłany: 2014-04-24, 18:39   

Ja nikogo nie próbuję namawiać ;) rozmawiam o krwi tylko z małą ekipą moich znajomych którzy oddają ;) Niestety ostatnio nici ze wspólnego oddawania bo kilka osób dostało bany a z innymi terminy kiedy możemy oddać mi się nie pokrywają :zalamany:
Miałam plany żeby iść dzisiaj ale niestety kaszel mnie nie opuszcza :/
Ostatnio zmieniony przez Angina 2014-04-24, 18:40, w całości zmieniany 1 raz  

HannahKathleen 

Ilość oddanej krwi: 820ml
Wysłany: 2014-10-07, 20:09   

Ja się przekonałam już jako mała dziewczynka, że chcę oddawać. Jakiś film oglądałam, w którym babka poszła odwiedzić kogoś w szpitalu, i akurat miała potrzebną mu grupę krwi, mogła oddać na miejscu.

Rok temu mój przyjaciel chory na białaczkę potrzebował krwi, tylko 0-, bo sam taką ma, a w banku nie było. Ponieważ była możliwość, że ja taką mam, to moja mama, pomimo moich 17 lat, zadzwoniła do centrum, i dowiedziała się od dyrektora, że w wyjątkowych przypadkach poniżej 18 można, o ile doktor pozwoli. Mama wzięła mnie i pojechałyśmy do RCKiK, ale to była sobota, dyrektora nie było, a doktor się nie zgodził. Na szczęście znalazł się wtedy dla mojego przyjaciela inny dawca.

Moje pierwsze oddawanie po 18stce nie wyszło, bo się okazało, że mam anemię, za niską hemoglobinę - łykałam żelazu przez następny miesiąc, ale dyskwalifikację miałam do połowy lipca, a wtedy już wyjechałam za granicę i wróciłam we wrześniu.

No i udało mi się w zeszły wtorek oddać krew. Bardzo się z tego cieszę. :)
Czekoladą podzieliłam się z rodzinką.

Moja mama nie może oddawać krwi, ma 0+, a chciała, przy okazji tej całej akcji z naszym przyjacielem, ale ma żylaki i nie może.

Wiem, że moja siostra, która teraz ma 17, najpóźniej w styczniu przekłuje uszy, żeby do osiemnastki w czerwcu móc oddać.
Jak to sobie żartujemy: Po osiemnastce wypijesz pół litra, czy oddasz pół litra?
Najmłodsza siostra (15 lat) też zamierza oddawać, ale trochę jej nie pasuje, że to boli.
Ale właśnie dyskutowałyśmy z pierwszą, że lepiej, żeby pobolało pół dnia i żeby kogoś uratować, niż nie... :)

Bracia na razie opinii chyba nie mają, bo młodzi (13 i 9), ale czekolada smakowała. :)

------
Dziwna ilość krwi oddanej wynika z zasłabnięcia podczas drugiej donacji i jej przerwania na 370 mililitrów... :P

Nutaharion 

Ilość oddanej krwi: 18 050
Wysłany: 2014-10-15, 20:06   

Gratuluję :hurra: Powodzenia jako krwiodawczyni! :)

czazar 

Wysłany: 2014-10-23, 13:21   

brawo oddajcie krew całą rodziną :D

jacakam 

Ilość oddanej krwi: 5850 ml
Wysłany: 2014-10-23, 19:03   

Ja walczę żeby żonę przekonać ... jest ciężko ;) ale pozdrawiam i podziwiam BRAWO :bra:

Sikor_RP 
dcceeK(-)Jk(a+b+)

Ilość oddanej krwi: 48,95 L
Wysłany: 2014-11-07, 14:46   

Uprzejmie donoszę wszem i wobec, że odebrałem dzisiaj takie oto odznaczenie:

oraz stosowną do odznaczenia legitymację.

Teraz to to już tylko pozostaje mi dążyć do zdobycia miana Zbawcy Narodu, czy jak to tam było. :P

llama 

Ilość oddanej krwi: ~8 l
Wysłany: 2014-11-07, 17:28   

Sikor_RP, Gratulacje :hurra: :bra: :padam:

Odpowiedz do tematu