forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Donacja ciała
Autor Wiadomość
Anulka :)
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-17, 11:35   

Jeżyk, masz rację jeśli chodzi o rodzinę ;) bo rzeczywiście nas może nie obchodzić już co się z tym ciałem potem dzieje, w końcu skoro umarliśmy to na co nam :) ale rodzina... racja im nie jest wszystko jedno i rzeczywiście jest lżej po pogrzebie...potem jakoś wraca się do normalności...Co więcej odwiedza się grób ukochanej osoby, to daje takie poczucie jakby ta zmarła osoba nadal była.Człowiek jest bardzo emocjonalny. Gdy takie zwłoki trafiają na parę lat do Akademii, bliska rodzina przeżywa traumę...nie może pójść na grób :(

Już sama nie wiem co lepiej :/ wiadomo, że każdy woli żeby jego leczył wykwalifikowany lekarz :] ale trzeba przyznać że o wiele łatwiej się uczy gdy ma się przed sobą autentyczny model... to jak z kucharzem.... on przecież najwięcej uczy się z tego że widzi jak się robi potrawy na żywo, a nie wykuwa regułki z książek i uczy się na obrazkowej instrukcji obsługi

THGD89 

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 1350 ml
Wysłany: 2007-11-17, 12:36   

Jeżyk, czyli co? Mam odmówić donacji ciała, mam nie pomóc lekarzom w kształceniu się, mam wyrazić sprzeciw tylko dlatego, że moja rodzina tego chce? Tylko dlatego, żeby zorganizowali pogrzeb, który trwa godzinkę? To już moje zdanie się nie liczy? To jest tylko moje ciało i tylko ja decyduję co się z nim stanie. Wybacz, ale pożegnać to się można w domu (z resztą, ksiądz nam ostatnio tłumaczył, że jest temu przeciwny, bo człowieka tam już nie ma - więc z kim się żegnamy? Z ciałem?). Ja jestem jak najbardziej za. Poza tym po okresie "służenia" w AM człowiek jest pochowany w specjalnym miejscu i dzięki temu rodzinka może być dumna ;)

Truposz 
Ech... szkoda slow...

Wysłany: 2007-11-17, 13:33   

Jeżyk, dobrze powiedziane, zgadzam sie w 100%. To zjawisko obserwuje tu od dawna - choc uwazam, ze przewaznie jest to mlodzienczy idealizm niz realna chec [bo jak dotad niewiele osob chocby w tym watku zalatwilo z jakas uczelnia donacje ciala :P ]

pzdr!

Marciagd 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 10.35 l
Wysłany: 2007-11-17, 18:10   

THGD89, Jeżyk tylko swoje zdanie i poglądy przedstawił, a Ty i tak zrobisz jak chcesz... tylko, że oddanie krwi, a zgoda na oddanie swojego ciała do AM to różnica (jeśli chodzi o robienie czegoś wbrew woli rodziny)
a ja w sumie nie wiem jakie mam zdanie-co chciałabym aby się stało z moim ciałem...
Jeżyk napisał/a:
Na co uczelni ciało 'wybrakowane'? Nie lepiej przysłużyć się organami, niż być rekwizytem?

no to kiedyś się tutaj pytałam, czy można oddać 'kawałek siebie' (rękę, płuco, czy inne ucho) (to tak może brzydko brzmi, no ale w tym temacie czasem trzeba nasze ciało potraktować bardzo przedmiotowo) a reszta poddać kremacji... no i jak najbardziej można...
w ogóle te narządy które nadarzą się dla biorcy-to oddać, coś do AM, a resztę skremować i pochować...pomagamy, a i rodzina też ma cząstke nas dla siebie... takie rozwiązanie po środku, które i tak nie dla każdego może być dobrym pomysłem...

Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd, choćby o te dziesięć godzin stąd

[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-17, 21:53   

Marciagd, w ogóle te narządy które nadarzą się dla biorcy-to oddać, coś do AM, a resztę skremować i pochować...pomagamy, a i rodzina też ma cząstke nas dla siebie... takie rozwiązanie po środku

nawet nie wiedziałam, że i takie opcje istnieją ;) słuchajcie a nawet jeżeli trup miał chore narządy to może również oddać AM?
Ostatnio zmieniony przez Anulka :) 2007-11-17, 21:54, w całości zmieniany 1 raz  

Marciagd 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 10.35 l
Wysłany: 2007-11-17, 22:12   

Anulka :) napisał/a:
miał chore narządy to może również oddać AM?

w końcu na AM uczą się jak leczyć ;) ;) hyh

Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd, choćby o te dziesięć godzin stąd

[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-17, 22:14   

Marciagd, właśnie :cool: bo ogólnie ja chciałam np oddawać szpik, krew co tylko się da :rotfl: a po śmierci narządy :/ ale słyszałam, że ani tego ani tego nie mogę :| czuję się wybrakowana :P niepotrzebna :P

Foriss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-18, 12:13   

Anulka :) napisał/a:
ale słyszałam, że ani tego ani tego nie mogę

jak to ani tego ani tego? jak jesteś zdrowa to chyba nei powinno być problemu.....

[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-18, 15:09   

Foriss, no właśnie słyszałam, że jeżeli ktoś ma przewlekłą chorobę układu pokarmowego to absolutnie nie może :szok: także porażka, bo zawsze marzyło mi się honorowe oddawanie krwi :cool: no i nie tylko :cool: chciałam pójść w ślady mojego Dziadka który oddał już sporo krwi :) z czego jestem bardzo dumna :) a tu pyk i nie mogę :kwasny: :wsciekly:

księżniczka 
Izabela

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 10 litr
Wysłany: 2007-11-18, 15:26   

narzady oddac jak najberdziej ale cale cialo?.......nigdy. przeciez i tak lekarze sie ucza w prosektorium przy sekcjach zwlok. poco oddawac siebie ? tylko po to zeby mogli kroic ?

[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-18, 15:36   

księżniczka, no właśnie nie do końca tak jest :P nie znam się zbytni bo studentką medycyny nie jestem :P ale skoro Akademie apelują że potrzebują modeli to jednak na praktykach w prosektorium nie jest tak kolorowo jak piszesz :) widocznie potrzeba im ciał :P

jaszczurkowa 
GREEN Team :)

Ilość oddanej krwi: ZHDK :)
Wysłany: 2007-11-18, 20:53   

Cytat:
tylko po to zeby mogli kroic ?

to "tylko" kiedyś komuś może uratować życie :]

księżniczka 
Izabela

Ilość oddanej krwi: 10 litr
Wysłany: 2007-11-19, 09:45   

przez tyle lat lekarze uczyli sie wylacznie w prosektoriach i jakos sie nauczyli, przeciez kilka czy kilkanascie lat temu nikt swojego ciala nie oddawal.robcie jak chcecie ja mam swoje zdanie w tej kwesti

Danyeru 
Wredny PasQd

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 27960ml i BAN
Wysłany: 2007-11-19, 14:39   

księżniczka napisał/a:
przeciez kilka czy kilkanascie lat temu nikt swojego ciala nie oddawal.

Przeczytaj temat uważnie od początku. Te kilka czy kilkanascie lat temu, było takie prawo, że uczelniom medycznym, jako "świeże eksponaty" trafiały się ciała n.n.

"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny."

AdAlbert 

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 35
Wysłany: 2007-11-19, 16:42   

księżniczka, moja koleżanka studentka medycyny opowiadała jak uczyli się jeszcze nie dawno na takich właśnie ciałach zakonserwowanych w formalinie, jak twierdziła niektóre ciała miały po kilka lat

Odpowiedz do tematu