forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Donacja ciała
Autor Wiadomość
Kalor 

Grupa krwi: 0 Rh-
Wysłany: 2007-06-30, 23:50   Donacja ciała

Hej,

wiem, ze ryzykuje tym tematem na tym forum, ale moim zdaniem jest najblizej tematyki.

Co sądzicie o donacji zwłok? Chodzi o przekazanie naszego ciała na rzecz Akademii Medycznych, po to, żeby młodzi adepci sztuki lekarskiej mieli na czym ćwiczyć. Sytuacja jest dosyć ciężka, bo jest bardzo mało osób, które to robią, a ćwiczeń na ciele nie zastąpią ćwiczenia na komputerze albo modelach.

Czy ktoś z was wie więcej na temat tego typu donacji? A może wie gdzie szukać tego typu infomacji?

Centrum Wolontariatu w Warszawie

ojciec projektu:
http://krwinek.ngo.kielce.pl

Paola 
krewka dziołcha

Grupa krwi: B Rh-
Ilość oddanej krwi: 3,90 l
Wysłany: 2007-06-30, 23:54   

Kalor, kolezanka, ktora studiuje na am mowila ze mozna zrobic na tej zasadzie, ze nosisz w portfelu karteczke ze zgoda na "uzycie" ciebie jako "rekwizytu" dla studentow. ale glowy sobie nie dam uciac ze tak wlasnie sie to zalatwia
a ta tez kolezanka mowila ze te ciala w prosektorium sa juz mocno wysluzone. i zykle sa to osoby nn, bo malo kto wie ze mozna sie na to zgodzic

Kalor 

Wysłany: 2007-07-01, 00:13   

O, widze ze nie tylko ja nie spie ;) I zdjecie jakies nowe masz Paola ;)

Wlasnie slyszalem, ze to za zycia sie podpisuje umowe z Akademia Medyczna i potem w ramach umowy po 3 latach funduja ci pogrzeb. Tylko "slyszalem" i nie jestem tego pewien.

Centrum Wolontariatu w Warszawie

ojciec projektu:
http://krwinek.ngo.kielce.pl

Paola 
krewka dziołcha

Wysłany: 2007-07-01, 00:28   

Kalor, popytam. chociaz mnie ta kwestia nie interesuje - wole byc rozczlonkowana, a i jestem wstydliwa. i sadze ze nawet wtedy bym byla :wstyd:

jaszczurkowa 
GREEN Team :)

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: ZHDK :)
Wysłany: 2007-07-01, 08:40   

Paola napisał/a:
wole byc rozczlonkowana, a i jestem wstydliwa. i sadze ze nawet wtedy bym byla :wstyd:

ja to samo.. niech zabiorą co chcą, ale tyle..
Kalor napisał/a:
za zycia sie podpisuje umowe z Akademia Medyczna i potem w ramach umowy po 3 latach funduja ci pogrzeb.

nie jestem pewna czy po 3 latach, ale wtedy za pogrzeb płaci Akademia :)
(ciekawe czy z orkiestrą dętą? :w00t: )

Paola 
krewka dziołcha

Wysłany: 2007-07-01, 20:51   

jaszczurkowa, ech my wstydliwe :P
pytalam osob studiujacych na am i taka odp jak na razie uzyskalam:
"z tego co wiem, to należyudać się do sekretariatu (bodajże) zakładu anatomii, i wypełnić oświadczenie. tyle słyszałam od asystenta"

Nietoperz 

Ilość oddanej krwi: 17,220
Wysłany: 2007-07-03, 16:52   

zastanawialam sie ,i chyba jestem za choc mam jeszcze pewne watpliwosci.

Kasiek 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 24750
Wysłany: 2007-07-03, 17:33   

Cóż... Ja mam nadzieję, że jeszcze troszkę sobie pożyję...
Moim marzeniem jakoś nie jest, żeby biedny studenci sobie na mnie ćwiczyli... :zdegustowany:

pawel 

Grupa krwi: AB Rh-
Ilość oddanej krwi: 22,2 l
Wysłany: 2007-07-04, 21:10   Re: Donacja ciała

Kalor napisał/a:

wiem, ze ryzykuje tym tematem na tym forum, ale moim zdaniem jest najblizej tematyki.

Co sądzicie o donacji zwłok? Chodzi o przekazanie naszego ciała na rzecz Akademii Medycznych, po to, żeby młodzi adepci sztuki lekarskiej mieli na czym ćwiczyć. Sytuacja jest dosyć ciężka, bo jest bardzo mało osób, które to robią, a ćwiczeń na ciele nie zastąpią ćwiczenia na komputerze albo modelach.

Czy wyrażając zgode trzeba zadeklarować jakis konkretny termin udostępnienia? :hyhy:

Chyba jednak wolałbym oddać organy na przeszczepy

Gość

Wysłany: 2007-07-04, 21:17   

pawel napisał/a:

Ale jak jakiś z Twoich organów nie będzie się nadawał na przeszczep to może lepiej go nie "wyrzucać".

Foriss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-04, 21:17   Re: Donacja ciała

pawel napisał/a:

Czy wyrażając zgode trzeba zadeklarować jakis konkretny termin udostępnienia? :hyhy:

chyba jedno nie wyklucza drugiego.... jeśli przydarzy Ci się wypadek i będzie taka możliwość organy zostaną wykorzystane do transplantacji..... no a jeśli zejdziesz z tego świata w sposób naturalny ciało wykorzysta akademia medyczna........

swoja drogą jestem jak najbardziej za transplantologia ale zostać eksponatem na AM jakoś mi się nie uśmiecha......

Dawid 
Pharmaceae

Ilość oddanej krwi: 5,85 l
Wysłany: 2007-07-05, 11:17   

Kontrowersyjny temat...
Jestem studentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, więc wydaje mi się, że warto abym się wypowiedział w tym temacie... Nie da się ukryć, że ciała w prosektorium są w strasznym stanie... Są to tak jak już wcześniej napisano osoby nn, ale co ważne ciała mają po kilkanaście (i więcej...) lat :kwasny: . Jakiś czas temu zmieniło się prawo i dzisiaj nie można brać ciał nawet nn bez ich zgody. Z tego powodu jak mówiła mi pewna pani doktor ona nie pamięta, kiedy ostatnio dostano "nowe" zwłoki. Owszem, ponoć dzwoni sporo młodych osób, ale z pytaniem czy można sprzedać swoje zwłoki, a to wiadomo jest niemożliwe (tak jak handel jakimikolwiek szczątkami ludzkimi) Jak się pewnie domyślacie za darmo jest niewielu chętnych...
Sam zastanawiałem się co bym zrobił. Wiem, że aby lepiej pojąć anatomię człowieka zajęcia w prosektorium są niezbędne. Co innego dotknąć nerwu kulszowego a co innego obejrzeć jakiś obrazek a atlasie anatomicznym... To samo tyczy się całego organizmu a tak zachwalane np. czaszki wykonane z plastiku są delikatnie mówiąc do bani...
Mimo wszystko tak jak większość z Was chyba jednak nie oddałbym swojego ciała dla celów AM... Co innego przeszczepu, ale robić z siebie muzeum?! Wydaje mi się, że z człowiekiem musi być coś nie tak ( :zakrecony: ) aby zgodził się na taki krok. Mówię to mimo, że wiem jak bardzo potrzebne są zwłoki...

seahorse_green 

Grupa krwi: B Rh+
Wysłany: 2007-07-06, 10:52   

Znalazłam ciekawy artykuł :) Polecam poczytać w wolnej chwili :)

http://kobieta.gazeta.pl/...68,4076040.html

pozdrawiam,

seahorse_green

szowa 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 900 ml
Wysłany: 2007-08-10, 02:17   

nie nie i jeszcze raz nie albo w sumie lepsze to niz testy na zwierzetach w imie nie wiem czego, bandyci.. widziałam artykuł jak robią badania na myszach, zeby miec leki dla ludzi, straaaaszne !!!

Ska-P - Animales de Laboratorio, na youtube mozna znalesc polecam o wiwisekcji ale to taka dygresja mała

[ Dodano: 2007-08-10, 03:24 ]
Dawid napisał/a:
Kontrowersyjny temat...
Jestem studentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, więc wydaje mi się, że warto abym się wypowiedział w tym temacie... Nie da się ukryć, że ciała w prosektorium są w strasznym stanie... Są to tak jak już wcześniej napisano osoby nn, ale co ważne ciała mają po kilkanaście (i więcej...) lat :kwasny: . Jakiś czas temu zmieniło się prawo i dzisiaj nie można brać ciał nawet nn bez ich zgody. Z tego powodu jak mówiła mi pewna pani doktor ona nie pamięta, kiedy ostatnio dostano "nowe" zwłoki. Owszem, ponoć dzwoni sporo młodych osób, ale z pytaniem czy można sprzedać swoje zwłoki, a to wiadomo jest niemożliwe (tak jak handel jakimikolwiek szczątkami ludzkimi) Jak się pewnie domyślacie za darmo jest niewielu chętnych...
Sam zastanawiałem się co bym zrobił. Wiem, że aby lepiej pojąć anatomię człowieka zajęcia w prosektorium są niezbędne. Co innego dotknąć nerwu kulszowego a co innego obejrzeć jakiś obrazek a atlasie anatomicznym... To samo tyczy się całego organizmu a tak zachwalane np. czaszki wykonane z plastiku są delikatnie mówiąc do bani...
Mimo wszystko tak jak większość z Was chyba jednak nie oddałbym swojego ciała dla celów AM... Co innego przeszczepu, ale robić z siebie muzeum?! Wydaje mi się, że z człowiekiem musi być coś nie tak ( :zakrecony: ) aby zgodził się na taki krok. Mówię to mimo, że wiem jak bardzo potrzebne są zwłoki...

jak mowisz tak spokojnie "zwłoki, ciała w prosektorium" to az ciarki mnie przechodza na ciele, przeciez Ty mowisz o ludziach, tyle ze niezywych..ale to takie bez uczuciowe

Marciagd 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 10.35 l
Wysłany: 2007-08-10, 09:21   

szowa napisał/a:
jak mowisz tak spokojnie "zwłoki, ciała w prosektorium" to az ciarki mnie przechodza na ciele, przeciez Ty mowisz o ludziach, tyle ze niezywych..ale to takie bez uczuciowe

a jak ma inaczej ma mówić? przecież uczy się na tych ciałach itd. są to poprostu materiały do ćwiczeń, może brutalnie brzmi, ale tak jest i tyle :) ehh...

Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd, choćby o te dziesięć godzin stąd

Odpowiedz do tematu