forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Oddawanie krwi w Sobote
Autor Wiadomość
Hos 
Ambasador KC Rydułtowy

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 6300 ml
Wysłany: 2009-02-02, 11:45   

RCKiK Racibórz do którego należę pracuje od poniedziałku do piątku w tym w trzech oddziałach terenowych Rybniku, Jastrzębiu oraz Pszowie, ale żaden z oddziałów a nawet ten główny raciborski nie pracują w soboty. Ale za to chętnie zgadzają się na akcje wyjazdowe najczęściej w niedziele.

Nietoperz 

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 17,220
Wysłany: 2009-02-03, 17:34   

Tak jak pisała Szuwarek nie ma potrzeby umawiania jakieś konkretnej ilości osób na płytki kiedyś była jak Saska uparcie twierdziła, że na sobotę nie będzie dawców. Ale proponuje się uzbroić w cierpliwość gdyż zazwyczaj jest masa ludzi.

grevinne 
Credendo Vido

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 3,6
Wysłany: 2009-02-28, 11:27   

...u mnie w sobotę nieczynne, ale nie wiem, czy byłoby więcej osób, dużo osób w soboty też pracuje, a jak nie pracuje, to zamiast oddać krew, wolą z rana wyjechać gdzieś na weekend, myślę, że to zależy od osoby ;) ...moim zdaniem punkt krwiodawstwa nie tyle że powinien być otwarty w sobotę, ale mógłby być dłużej czynny w tygodniu, np. u mnie w czwartki jest od 13-17, a tak w resztę dni od 6:30 do 13...tak więc nawet ja, gdy chodziłam do szkoły, musiałam z rana jechać, jeśli chciałam jeszcze na lekcje się załapać ;) ...

Używanie przecinków i pisanie po polsku NIE BOLI!! JustyGie.

pluti 

Grupa krwi: AB Rh+
Wysłany: 2009-03-13, 23:25   

A czy stacja na Nowogrodzkiej w Wawie jest czynna w soboty?

Przemek_ 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 12*450
Wysłany: 2009-03-14, 11:30   

Ja oddaje w soboty we Wrocku,zawsze jakoś tak inaczej jest w sobotę.Człowiek się tak nie spieszy,można pogadać z innymi dawcami ;)

MC_NEO 

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 5,40L
Wysłany: 2009-03-14, 15:46   

Witam...

RCKiK Częstochowa: 7:30 - 14:00

Według mnie w sobote byłoby mało chętnych, w końcu w tygodniu mam wolny dzień w pracy :P To tak jakby mieć w roku nie 26 a 32 dni urlopu :rotfl: .

Pozdro...
MC_NEO

CKM WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA

grevinne 
Credendo Vido

Ilość oddanej krwi: 3,6
Wysłany: 2009-04-27, 15:54   

MC_NEO napisał/a:
Witam...

RCKiK Częstochowa: 7:30 - 14:00

Według mnie w sobote byłoby mało chętnych, w końcu w tygodniu mam wolny dzień w pracy :P To tak jakby mieć w roku nie 26 a 32 dni urlopu :rotfl: .

Pozdro...
MC_NEO

Myślę że dużo osób pracujących myśli inaczej, jeśli zależy im na oddawaniu krwi a wiedzą że w tygodniu nie mogą to taka sobota mogłaby być bardzo przydatna

Przemek_ a gdzie oddajesz krew we Wrocławiu? Ja chodzę na Waigla, nawet dziś byłam oddać krew i nikt nic nie wie o oddawaniu krwi w sobotę ^^

MAŁGORZATA 776 

Ilość oddanej krwi: 2.250l
Wysłany: 2009-04-30, 14:54   

Nina napisał/a:
jedym z wyjątków nie pracujących w sobotę, ani nawet w piątek jest punkt krwiodawstwa w Bartoszycach ;) ale może po części jest to spowodowane faktem, że bardzo mało osób oddaje krew u nas- za każdym razem jak tam się pojawiałam to nikogo nie było tzn. chętnych do oddania krwi :/

jak to, w Bartoszycach mało oddają krwi???????
wolne żarty,trzeba było dzisiaj tam przyjść z 50 osób było.
a jeśli chodzi o temat to w takich punktach tez ludzie pracują a nie roboty i w sobotę też chcą mieć wolne,a jak ktoś :D chce być dawcą to znajdzie czas.
ja dzisiaj oddałam 0,450l i poszłam normalnie do pracy i żyje.
-TRZEBA TYLKO CHCIEĆ-http://forum.krewniacy.com/images/smiles/biggrin.gif/bmi_orig_img/biggrin.gifhttp://forum.krewniacy.com/images/smiles/biggrin.gif

ZlosliwyLesio 

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: ZHDK :)
Wysłany: 2009-04-30, 16:35   

MAŁGORZATA 776 napisał/a:
a jak ktoś :D chce być dawcą to znajdzie czas.
ja dzisiaj oddałam 0,450l i poszłam normalnie do pracy i żyje.
-TRZEBA TYLKO CHCIEĆ-http://forum.krewniacy.com/images/smiles/biggrin.gif/bmi_orig_img/biggrin.gifhttp://forum.krewniacy.com/images/smiles/biggrin.gif

Nie byłabym taka szalenie pewna :) W Krakowie czasami czekam nawet i dwie godziny żeby wszystko załatwić, a mając i pracę i studia ciężko czasami wyszarpać ten czas w tygodniu. Nie widzę problemu z pójściem po donacji do pracy bądź na zajęcia, ale czasami siły wyższe nie chcą iść na rękę ;) No i po donacji robię się trochę senna, więc wolę to w sobotę załatwić niż w tygodniu prawie zaraz po tym jak wstanę. Przy czym rozumiem, że pielęgniarki też chcą odpocząć itd., ale jakoś szpitali na weekend i na noc nie zamykają? I mogliby chociaż od czasu do czasu zrobić dni otwarte w soboty, chętnych brakować nie będzie - zaręczam.

Nina 

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 3,15 l
Wysłany: 2009-05-01, 15:49   

MAŁGORZATA 776 napisał/a:
jak to, w Bartoszycach mało oddają krwi???????
wolne żarty,trzeba było dzisiaj tam przyjść z 50 osób było.
teraz to nie wiem ;) może i więcej ludzi oddaje. 2 lata temu tak jeszcze było, pytałam się pań tam pracujących o ilość osób przychodząćych oddać krew i same mówiły, że niezbyt wiele osób jest chętnych , więc nie wyssałam tego z palca, zresztą sama widziałam ile osób przychodziło

alasya 
Odznaka 1, 2 i 3 St. ZHDK

Ilość oddanej krwi: 16430 ml
Wysłany: 2009-05-01, 17:25   

szkoda ze w Wałbrzychu rckik jest nieczynne w soboty, bo teraz jak zaczne prace to chyba nie bede miala kiedy pojsc :(

Chosen 
Wicked Servant

Ilość oddanej krwi: 6,3 L
Wysłany: 2009-05-02, 16:25   

No ale można sobie wziąć wolne za oddawanie krwi ;) ;) ;)

Martens 

Ilość oddanej krwi: 56,150
Wysłany: 2009-05-03, 20:37   

Chosen napisał/a:
No ale można sobie wziąć wolne za oddawanie krwi ;) ;) ;)

Tylko, jeśli pracuje się na podstawie umowy o pracę. Przy innych umowach (zlecenie, o dzieło itp.) tego uprawnienia nie ma.

gienia 
Vilku

Ilość oddanej krwi: 24,45l
Wysłany: 2009-05-09, 13:20   

W Poznaniu niby w sobotę RCKiK pracuje, ale niestety "na pół gwizdka". Możliwość oddania tylko krwi pełnej :( , niestety też był dziś tylko jeden lekarz czego efektem były kolejki i brak miejsca zeby nawet usiąść :/

M@rcin 

Grupa krwi: AB Rh-
Ilość oddanej krwi: 19,994L
RCKiK Bydgoszcz
Wysłany: 2013-03-21, 20:19   

Następnym RCKiK który będzie otwarty w soboty będzie centrum w Olsztynie. Krew będzie można oddawać w godzinach od 9.00 do 13.00.
Informacje ze strony RCKiK Olsztyn http://www.rckikol.pl/docs/soboty.pdf

Odpowiedz do tematu