forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Oddawanie krwi w Sobote
Autor Wiadomość
Anusia 

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 1470ml
Wysłany: 2007-08-26, 02:31   

eyes_only napisał/a:
Anusia, niektóre stacje są otwarte w soboty. Ze swojego podwórka powiem, że w soboty otwarte jest od niedawna RCKiK w Katowicach (i będzie tak otwarte również po wakacjach).
Poza tym zdecydowana większość RCKiKów prowadzi w weekendy akcje wyjazdowe. Wystarczy się w nich zorientować, możliwe, że jakaś bywa np. co miesiąc w Twoich okolicach.

Natomiast fakt - stacje otwarte w soboty baaardzo ułatwiają krwiodawcom życie i fajnieby było, gdyby stał się to standard.

W moim małym miasteczku jest tylko 1 stacja i akurat niestety w sobote nieczynna, ale musze się dowiedzieć o tych akcjach wyjazdowych, możę się załapie ...

księżniczka 
Izabela

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 10 litr
Wysłany: 2007-11-17, 07:39   

wiec jezeli ktos chce bardzo oddac akurat w sobote to zapraszam do WROCŁAWIA......

Marex 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 25 370
Wysłany: 2007-12-01, 14:25   

W warszawskim RCKiK na Saskiej można od trzech tygodni oddawać płytki także w soboty

klocek 

Ilość oddanej krwi: ok 14
Wysłany: 2007-12-01, 20:20   

Dziś oddawałem krew w RCKIK Wrocław - tłumy niezłe trzebabyło "troszkę" się naczekać - oby tak dalej :hurra:

Prawdopodobnie dożywotni ban :mur:

Krewniaku uśmiechnij się

grzegorzb
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-03, 18:21   

W Bydgoszczy otwarte jest centrum od 8:00 - 12:00

mariuszn 

Ilość oddanej krwi: 1350
Wysłany: 2008-04-26, 22:41   

W Szczecinie także jest otwarte, wiem bo dziś jest sobota i to właśnie dziś oddałem pierwszą jednostkę krwi. Uważam, też, że to dobrze, że punkty krwiodawstwa są czynne w soboty ( a gdie nie są to powinny). Osobiście w tygodniu jestem bardzo zalatany, myślę jak większość z ludzi, więc jedynym dniem, w którym mogę spokojnie iść oddać krew i niczego nie zawalić jest właśnie sobota. Pozdrawiam!

Chosen 
Wicked Servant

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 6,3 L
Wysłany: 2008-06-14, 17:24   

Kraków. Statystycznie w Rzeźni według pani pielęgniarki krew oddaje tutaj codziennie około 70 osób. Dziś w sobotę oddało około 20.

Być może kwestia tego, że tylko niektórzy wiedzieli, że tym razem będzie czynne :) Ale 20 osób więcej to 9 litrów. A, że każda kropelka się liczy... :D :D :D

dafipl 
dafipl

Ilość oddanej krwi: 20l
Wysłany: 2008-06-19, 10:56   

w Kościanie krew można oddawać w poniedziałek, czwartek i piątek w godz. 8-12
ale wole jechać do poznania mimo ze mam dalej a w Poznaniu w soboty jest czynne od 7 do 12 i można oddać tylko krew

krewniak_brh_mi 

Grupa krwi: B Rh-
Ilość oddanej krwi: 5400 ml
Wysłany: 2008-07-16, 12:18   oddawanie krwi w sobotę.

Oddawałem krew przez 3 lata w stacji krwiodawstwa w Hajnówce, za każdym razem kiedy tam byłem w dniu roboczym ( szkolnym) [ godz. otwarcia 8.00-12.00, BARDZO PRZESYMPATYCZNY PERSONEL, którego teraz mi brakuje] zawsze było min. 5 osób. Pani pielęgniarka mówiła,że nie ma takiego dnia w tyg. aby nie było kogoś ode mnie ze szkoły ( Zespół Szkół Leśnych ) Nie dziwię się, że moja była szkoła przez dwa lata zajmowała czołowe miejsca na Podlasiu, w kategorii szkół które oddały krwi. W maju Zespół Szkół Leśnych w Białowieży zajął II miejsce w Polsce w kategorii szkół. Co do oddawania krwi w Hajnówce w soboty, to tam stacja jest nieczynna. Natomiast teraz krew oddaje w Przasnyszu. Stacja jest czynna od 7.15 do 11.00. Co do sobót, to nie jestem pewien ale chyba stacja jest nieczynna.
Moje zdanie na temat pracy stacji w soboty: Wydaje mi się, że powinny być czynne. Jak już wspomniał jeden z forumowiczów: Każda kropla się liczy.

Witch 

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 8100
Wysłany: 2008-08-07, 08:26   

jestem zdania, że RCKiK powinno być otwarte chociaż w jedną sobotę miesiąca...

Tomasz1 
tomasz1

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 18000
Wysłany: 2008-08-28, 13:17   

Witam w Bydgoszzy RCKiK czynne jest od 7,30 do 13,45 w czwartki do 17,30

w soboty do 11 ale tylko dla stałych krwiodawców.

Sonia 
Zakochana :D

Wysłany: 2008-09-14, 12:55   

W Wałbrzychu również RCKiK nie jest otwarte w soboty :( Moim zdaniem to wielka szkoda. Zjeżdżam do domu tylko na weekendy, więc to by bardzo ułatwiło mi zadanie ( a wydaje mi się, że nie tylko mi...), a jestem już bardzo przyzwyczajona do Wałbrzycha :D Panie pielęgniarki i Pan lekarz są przemili!! :D :D :D
Tak jak już ktoś pisał wcześniej... Gdyby chociaż w jedną sobotę w miesiącu byłoby ono otwarte, to byłby git!!:D
Rozmawiasz tylko listami
Czujesz ich jedynie przy pomocy pocztowego kleju
Tylko dlatego, że mieszkają w innym kraju..."

KULT "Po co wolność"

Miki 
warszawiak

Ilość oddanej krwi: 18l
Wysłany: 2008-11-05, 15:42   

Marex napisał/a:
W warszawskim RCKiK na Saskiej można od trzech tygodni oddawać płytki także w soboty

jakaś potrzeba organizowania konkretnej liczby osób, umawiania się wcześniejszego?
coś czytałem, ale cholera nie mogę sobie przypomnieć :wstyd:

szuwar 

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: ok. 17l
Wysłany: 2008-11-06, 11:49   

Miki napisał/a:
jakaś potrzeba organizowania konkretnej liczby osób, umawiania się wcześniejszego?

nie ma potrzeby, normalnie można oddać płytki w godz. 7-12.

Magneta 

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 900 ml
Wysłany: 2009-02-01, 21:27   

W Łomży w weekendy RCKiK jest nieczynne. W resztę dni od 7 do 13, a w środy od 7 do 17.30, o ile pamięć mnie nie myli.

Odpowiedz do tematu