forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Sarnuś
2008-12-14, 14:11
Papierosy a oddawanie krwi...
Autor Wiadomość
Goalkeper 
ZHDK II°, KHDK KLAsyki

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 17100
Wysłany: 2011-08-23, 19:29   

Niśka napisał/a:
W tramwaju można poznać też inne "aromatyczne" osoby. Ludzie, myjcie się, to naprawdę niewiele kosztuje....

:rotfl: ale swoją drogą nie każdemu się uda, nawet jak się umyją to nie pomaga. I szczerze powiem, wole smród papierocha niż przepoconego robola czy osoby z lekką wonią porannego moczu lub kału a tacy też się zdarzają.

Niśka napisał/a:
(na całe szczęście, w Wawie pod wiatami nie wolno palić)

Odnośnie palenia pod wiatami (nie tylko w Wawie jest zakaz - martwy zakaz) to jeszcze nie widziałem za swojej kadencji, żeby ktoś pod nimi palił. Ja osobiście odchodziłem na jakieś 10m od przystanku i miałem wypinkę na wszystkich :) A żeby nie smrodzić petem, idąc go wyrzucić do kosza to przed tym wykruszałem resztę jeszcze palącego się tytoniu na podłogę i szedłem do kosza z samym ustnikiem i kawałkiem bibułki.

Niśka napisał/a:
Z drugiej strony - skoro mają na tyle siły, żeby iść po wódkę, to może są już zdrowi?

Nie na darmo się mówi, że facet które nie pije to chory facet :) A, że szedł po wódkę to faktycznie musiał być zdrowy.

Sandman napisał/a:
Zresztą na terenie szpitala się nie pali. Koniec kropka.

Trzeba było być na imieniny Stanisława w kaliskim szpitalu :) Nie dość, że z okna pokoju personelu wystawały łapy z papierochami to w dodatku personel jakiś taki wesoły z maślanymi oczami. W takim stopniu, że próbowali mi wmówić, że takiego pacjenta jak ja w tym dniu nie było na prześwietleniu, ta sama pani radiolog, które 2h wcześniej to zdjęcie robiła. :) Tak wiem, wiem, zaraz się chór odezwie, że mogłem zgłosić :) ręka, rękę myje i będzie cisza. Tak jak zgłosiłem do NFZ, do rzecznika praw pacjenta, do Izby Lekarskiej jak zostałem potraktowany ze skręconym stawem skokowym. Dyrcio się wyparł i łgał, że wszystko było wykonane jak Pan Bóg przykazał.

Niśka napisał/a:
Chodzi o dym, którym trują się niepalący. A po co się mają truć? Już i tak dostatecznie truje ich powietrze miejskie, woda miejska, jedzenie i chemia kosmetyczna - jeszcze mają się truć dymem papierosowym? I to nie z własnej woli, bo oni palenia nie wybrali?

Jak ktoś truje kogoś papierochami wbrew jego woli to wielkie halo robicie, ale jak zaznaczyłaś ktoś wdycha powietrze czy spożywa wodę miejską wbrew własnej woli (nikt nikogo nie zmusza) to awantury nie ma ? Typowe podejście Polaka, Ty nie możesz mi tego robić ale oni tak :) I tak źle i tak nie dobrze :) Z dwojga złego lepiej truć się mniej niż bardziej :) I jaką to robi różnicę ?

Sandman 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 7850
lekarz
Wysłany: 2011-08-23, 20:20   

Niśka, mnie najbardziej rozwalały sceny sprzed dziecięcego szpitala klinicznego - .tłum rodziców z papierosami, często obok nich stoi dziecko, wdycha ten dym i nieziemsko kaszle.

Niśka napisał/a:
Ludzie, myjcie się, to naprawdę niewiele kosztuje....

Ostatnio na praktykach zauważyliśmy pewną zmianę - polski naród zmienił dzień cotygodniowej rytualnej kąpieli; z pewnością nie jest to sobota ;]

Cytat:
Z dwojga złego lepiej truć się mniej niż bardziej

A ponieważ dym tytoniowy truje bardziej lepiej go po prostu nie wdychać ;]

Niśka 
świeżynka :)

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 3,15 l + 3,75 l KKP
Wysłany: 2011-08-24, 14:10   

Goalkeper napisał/a:
Jak ktoś truje kogoś papierochami wbrew jego woli to wielkie halo robicie, ale jak zaznaczyłaś ktoś wdycha powietrze czy spożywa wodę miejską wbrew własnej woli (nikt nikogo nie zmusza) to awantury nie ma ?

Każdy z nas sie do tego dokłada, więc każdy może miec pretensje do siebie - albo nie wiadomo do kogo, bo nie wiadomo, kto zawinił.
A tutaj wiadomo, kto jest winnym. I bynajmniej, nie jest to niepalący. Btw. nie chodzi tez o zanieczyszczenie powietrza dymem papierosowym rozcieńczone, bo palacz stał 20 metrów dalej - chodzi o dym wdmuchiwany praktycznie bezposrednio w twarz.

Goalkeper 
ZHDK II°, KHDK KLAsyki

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 17100
Wysłany: 2011-08-24, 16:58   

Cytat:
Każdy z nas sie do tego dokłada, więc każdy może miec pretensje do siebie - albo nie wiadomo do kogo, bo nie wiadomo, kto zawinił.

Jak nie wiadomo co lub o kogo chodzi :) to chodzi o pieniądze :D

Niśka napisał/a:
chodzi o dym wdmuchiwany praktycznie bezposrednio w twarz.

No bez przesady, ja przynajmniej taki bezczelny nie byłem, nawet jak ktoś przechodził to trzymałem parę w gębie a fajkę trzymałem tak aby była jak najdalej od mijającego mnie obiektu.

Niśka 
świeżynka :)

Ilość oddanej krwi: 3,15 l + 3,75 l KKP
Wysłany: 2011-08-24, 19:23   

Goalkeper napisał/a:
No bez przesady, ja przynajmniej taki bezczelny nie byłem, nawet jak ktoś przechodził to trzymałem parę w gębie a fajkę trzymałem tak aby była jak najdalej od mijającego mnie obiektu.

Wielu palaczy nie dba o to, aby osoby przechodzące obok nie wdychały ich dymu.

AnitaGARREL 

Grupa krwi: B Rh+
Wysłany: 2011-12-04, 17:42   I JA *****

Niśka napisał/a:
chodzi o dym wdmuchiwany praktycznie bezposrednio w twarz.

JA TEŻ !! :bra: ♥♥♥♥♥
Ostatnio zmieniony przez AnitaGARREL 2011-12-04, 17:43, w całości zmieniany 1 raz  

Edyta34 

Ilość oddanej krwi: ok.1000 ml
Wysłany: 2012-01-11, 19:49   

Ja też się dziwię jak można palić przed donacją. Też palę czasami ale nigdy przed oddaniem krwi.

TomekPopek21 

Grupa krwi: B Rh+
Wysłany: 2012-10-25, 15:36   

Najlepszy jest smród osoby która pali już 40 lat - zapach ma we krwi. Inaczej śmierdzi osoba która pali a inaczej osoba która nasiąkła tytoniem od osób palących.

paulina95429 

Grupa krwi: nie wiem
Wysłany: 2013-12-03, 01:44   

Najlepiej, aby osoba oddająca krew nie była osobą palącą. To ma wpływ na krew, tj. na cały organizm.

andromeda91 

Grupa krwi: nie wiem
Wysłany: 2013-12-13, 18:52   

Ja nie palę i nigdy nie paliłam, ba, nawet do głowy by mi nie przyszło, żeby palić przed oddaniem krwi. Wiem niestety, że są takie osoby. Mój znajomy palił i oddawał krew w niedługim odstępie czasu,ale na szczescie potem postanowił rzucic palenie :)
Ostatnio zmieniony przez Andzia 2013-12-13, 20:25, w całości zmieniany 1 raz  

adelajda80 
uczę śię

Grupa krwi: B Rh-
Wysłany: 2014-10-07, 17:27   

No nie łączy się to, jednak nie słyszałam by był jakiś zakaz z tym związany. To tak jak z jedzeniem i wynikami krwi.
Ostatnio zmieniony przez adelajda80 2014-10-07, 17:28, w całości zmieniany 1 raz  

rhpluskasia 

Wysłany: 2015-09-11, 09:47   

ja slyszalam ze powinno sie przez dobe nie palić jakos, a tak to nie ma wiekszego wplywu na krew... ale oczywiscie lepiej jest w ogole nie palic :P

bloodyala 

Grupa krwi: AB Rh+
Wysłany: 2015-09-15, 08:44   

ja tez swego czasu slyszalam ze jest zakaz... aczkolwiek chyba za dużo ludzi pali zeby po prostu wykluczyc z oddawania tych ktorzy siegają po papierosy

Odpowiedz do tematu