forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Sarnuś
2008-12-14, 14:11
Tak trudno namowic by inni oddali krew:(:(
Autor Wiadomość
Nutaharion 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 18 050
Wysłany: 2013-01-22, 10:12   

Ja RCKiK odwiedzam ledwo po otwarciu (coś około 7:10) i o tej porze ciężko mi wziąć kogoś z sobą ;-/ Wszyscy smacznie śpią kiedy ja jestem w autobusie.
Dodatkowo oddaję płytki więc wątpię, że ktoś będzie czekał na mnie dodatkowe 30 minut po oddaniu swojej pełnej.

bajkjo 

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 9,15 l
Wysłany: 2013-02-06, 21:54   

AniaJ napisał/a:
Marciagd napisał/a:
Cytat:

Ja zawsze piszę u siebie na facebooku apel. Piszę, że jestem doświadczonym krwiodawcą, odpowiem na wszelkie pytania a i jak będzie trzeba - to potrzymam za rękę ;)

Zazwyczaj udaje się zwerbować kogoś. Zazwyczaj jest to osoba niezdecydowana, która już wcześniej o tym myślała, ale nie chciała iść pierwszy raz bez towarzystwa.
całkiem sprytne postępowanie :) chwali się

Ja właśnie w taki sposób zwerbowałam dwie nowe osoby, Właśnie takie niezdecydowane. Wybieramy się razem w poniedziałek w przyszłym tygodniu :)

O, ja na to nie wpadłam. Też tak zacznę robić :D

dzemek 

Ilość oddanej krwi: ponad 20 l
Wysłany: 2013-02-15, 00:43   

Moja dziewczyna bardzo pragnie oddać krew, niestety jej zawrotna waga poniżej minimum na to nie pozwala :]

miszael 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 14,4 l
Wysłany: 2013-02-24, 21:28   

Mnie do tej pory też nie udało się nikogo namówić. Pomijam osoby, które nie mogą z przyczyn czasowych, bo np. pracują w godzinach otwarcia punktów, a ze zwolnieniem z pracy u "prywaciarzy" wiadomo jak jest.
Ci zaś, którzy by mogli, najczęściej mają obawy przed komplikacjami zdrowotnymi, szczególnie nadciśnieniem. Prawie zawszę, gdy wspominam, że jestem krwiodawcą, ktoś pyta: "a nie boisz się nadciśnienia?", albo pada ostrzegawcze stwierdzenie: "ale wiesz, że teraz będziesz już musiał cały czas oddawać".
No ręce opadają. Ten mit o nadciśnieniu wgryzł się ludziom w psychikę jak grzyb w ścianę. Ciężko go zwalczyć. Właściwie żadne argumenty nie trafiają.

kopernik92 

Ilość oddanej krwi: 18000l
Wysłany: 2013-02-24, 22:16   

A ja już 3 lub 4 osoby namówiłem, co prawda nie oddają regularnie, co dwa miesiące ale po przypomnieniu chętnie to robią. Nie weszło im jeszcze w krew, że tak powiem :)

AniaJ 

Ilość oddanej krwi: 900ml
Wysłany: 2013-02-25, 08:52   

To na mnie kiedyś szwagier wsiadł, że mam nie oddawać krwi bo od tego się tyje i można się "hifem" zarazić. Aż żal, bo On, co oddawać nie będzie ma grupę krwi 0- a ja, co mi się chce A+. Niesprawiedliwe :zalamany:
Ostatnio zmieniony przez Martens 2013-02-25, 11:21, w całości zmieniany 1 raz  

kiler129 
Ratownik medyczny

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 19,13l
Gatunek: UFOk
Wysłany: 2013-02-25, 14:40   

@AniaJ - nie ma się co dziwić, mitomania jest wprost gigantyycznaaa w temacie krwiodawstwa.
Ja z kolei pracuję nad kumplem ... raz poszedł namówiony i cholera mu chyba przy morfologii żyłę capneli na wylot. Teraz gada, że skoro taka igła zrobiła siniaka wielkiego to co będzie na normlanym pobieraniu ehh

miszael 

Wysłany: 2013-02-25, 15:03   

AniaJ napisał/a:
mam nie oddawać krwi bo od tego się tyje

A to dobre. Tego jeszcze nie słyszałem. :rotfl:

AniaJ, widzę u ciebie kompleks na tle tego, że masz częstą, a przy tym mało uniwersalną grupę krwi. To nie jest tak, że dawcy z najczęściej występującą w populacji grupą krwi są mniej potrzebni, niż ci uniwersalni z grupą 0-. Wyobraź sobie, że nagle osoby z A+ zaczęły masowo przestawać oddawać krew (bo niby mniej potrzebna) i zaczęło brakować tej krwi. To by była katastrofa. Niewielkie i tak rezerwy 0- zaraz by się wyczerpały i wtedy by dopiero był problem.
Tak więc nie wmawiaj sobie, że twoja grupa krwi jest mniej potrzebna. Tak naprawdę nie ma niepotrzebnych grup krwi. Każda kropla jest na wagę złota.

Pozdrawiam wszystkich A z plusikiem. ;)

Nutaharion 

Ilość oddanej krwi: 18 050
Wysłany: 2013-02-25, 15:26   

AniaJ napisał/a:
To na mnie kiedyś szwagier wsiadł, że mam nie oddawać krwi bo od tego się tyje

Prędzej powiedziałbym, że chudnie. Przecież zrzucamy ok. 4500 kcal w ~10 minut :-) Dieta cud! :D

miszael 

Wysłany: 2013-02-25, 15:40   

Nutaharion napisał/a:
Przecież zrzucamy ok. 4500 kcal w ~10 minut

Aż tyle kosztuje nasz organizm wyprodukowanie 0,5 l krwi?

Allia 

Wysłany: 2013-02-25, 17:00   

Skądś się ten ekwiwalent kaloryczny wziął ;)

ewelinalucy 

Grupa krwi: AB Rh+
Wysłany: 2013-02-25, 22:27   

Mi tylko raz się udało, właściwie bez żadnego przekonywania, bo spotkałąm się z koleżanką tuż przed oddaniem krwi i ona przy okazji też z ciekawośći oddała po raz pierwszy.

Jak niedawno oddawałąm krew, to słyszałam głównie reakcje znajomych: "ja bym oddał, ale nie lubię igieł/przy widoku krwi mdleję/ZA TO W TURCJI DOSTAJE SIĘ TYLKO SOK I CIASTKO, A NA UKRAINIE DAJĄ PIENIĄDZE (!)." Ciekawe, że wśród moich współlokatorów, ktorzy tak się igieł boją, każdy ma mnieszych lub większych rozmiarów tatuaż... Co do mdlenia, to mi na 3 donacje, pierwszą przerwano po 300 ml, bo nie wytrzymałam, a przy ostatniej może po minucie zemdlałam - i jeszcze się nigdy nie zniechęciłam.

O pieniądzach szkoda gadać... ciekawe, czy komuś w potrzebie byłoby miło usłyszeć od dawcy "tak, ale najpierw zapłać mi za krew..."

wiśnia 
Podziel się życiem

Ilość oddanej krwi: 8.030 ml
Wysłany: 2013-02-27, 12:12   

Do reakcji ludzi dołączę jeszcze: oddałbym, ale komuś z rodziny, gdyby potrzebował......
...ŻYCIE JEST DAREM... JEST DAREM, KTÓRYM TRZEBA SIĘ DZIELIĆ !PODZIELIŁAM SIĘ SOBĄ...__________________________Od 28.08.2007r. jestem Honorowym KrwiodawcąOd 30.08.2010r. jestem potencjalnym Dawcą Szpiku Fundacji DKMS Polska Wspólnie Przeciw Białaczce http://www.dkms.pl

kopernik92 

Ilość oddanej krwi: 18000l
Wysłany: 2013-02-27, 12:16   

W takich sytuacjach to trzeba chyba mówić: Módl się żebyś Ty ani nikt z Twojej rodziny nie potrzebował krwi bo zebranie jej dla kogoś bliskiego to ciągłe proszenie obcych o ten dar.

Tyle przecież apeli się przewija i przez forum i przez facebooka.

AniaJ 

Ilość oddanej krwi: 900ml
Wysłany: 2013-02-27, 14:41   

miszael napisał/a:
AniaJ napisał/a:
mam nie oddawać krwi bo od tego się tyje

A to dobre. Tego jeszcze nie słyszałem. :rotfl:

AniaJ, widzę u ciebie kompleks na tle tego, że masz częstą, a przy tym mało uniwersalną grupę krwi. To nie jest tak, że dawcy z najczęściej występującą w populacji grupą krwi są mniej potrzebni, niż ci uniwersalni z grupą 0-. Wyobraź sobie, że nagle osoby z A+ zaczęły masowo przestawać oddawać krew (bo niby mniej potrzebna) i zaczęło brakować tej krwi. To by była katastrofa. Niewielkie i tak rezerwy 0- zaraz by się wyczerpały i wtedy by dopiero był problem.
Tak więc nie wmawiaj sobie, że twoja grupa krwi jest mniej potrzebna. Tak naprawdę nie ma niepotrzebnych grup krwi. Każda kropla jest na wagę złota.

Pozdrawiam wszystkich A z plusikiem. ;)

Bez przesady, kompleks to za dużo powiedziane. Mam świadomość, że dla mnie to lepiej, że mam taką a nie inną grupę krwi, choćby dlatego, że wtedy, gdy pilnie była potrzebna krew dla mnie to znalazła się natychmiast i nikt nie prosił rodziny o poszukiwanie krwi dla mnie. Ale denerwuje mnie to, że ktoś, kto ma tak cenną grupę krwi nie chce się tym darem podzielić. Tak normalnie, po ludzku mnie to wkurza.

Odpowiedz do tematu