forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobre i te gorsze stacje krwiodawstwa
Autor Wiadomość
kiler129 
Ratownik medyczny

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 19,13l
Gatunek: UFOk
Wysłany: 2015-03-19, 20:50   

Oj tam ponarzekać od razu :P

A co do 129 to bardzo chętnie zacznę polemikę :]
Tak co by dodać kuriozum do tej sytuacji zacytuję tylko stronę RCKiK Warszawa Saska:
Cytat:

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ODDANIA KRWI?
KANDYDAT NA DAWCĘ KRWI LUB DAWCA KRWI POWINIEN:

(...)
* spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem)
Ostatnio zmieniony przez Martens 2015-03-20, 19:33, w całości zmieniany 1 raz  

coorp 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 23 litry
Wysłany: 2015-03-19, 20:54   

Kilerku, ale my mówimy o BADANIU KRWI - morfologii i biochemii.

Gawron 

Ilość oddanej krwi: ~17 dm3
Wysłany: 2015-03-19, 22:04   

Miałem okazję dziś sprawdzić ten system.
Wrażenia mieszane.
Zostaliśmy sprowadzeni do roli petentów z numerkami :/
numerek rxxx do pokoju 129, numerek rxxx do gabinetu lekarskiego, numerek rxxx do separatora. Wcześniej było jakoś bardziej ludzko.

Generalnie nie jest źle puki system działa, ale czy był sens wydawać jakiekolwiek pieniądze na ten system skoro wszystko od tylu lat działało sprawnie?
Zamiast rozmawiać w poczekalni wszyscy zerkali tylko na swój numerek i na tele ekran.

Na osłodę przynajmniej teraz są terravity :) Mleczna terravita moja ulubiona od przynajmniej 2 lat. Jak by tak jeszcze zamiast tej białej była biało czarna czyli biało-kawowa...

coorp o której godzinie byłeś?

coorp 

Wysłany: 2015-03-19, 22:15   

Byłem numer 003 :)

Wiesz, zostało to wprowadzone dlatego iż trzeba było się dostosować do ustawy o ochronie danych osobowych, stąd to całe zamieszanie.

Osobiście wolę być numerkiem niźli być wywoływanym po nazwisku. Plus tez jest taki, że nie ma tłoku w korytarzu. Wszyscy sobie kulturalnie w poczekalni zerkają na ekranik i jest gites :)

kiler129 
Ratownik medyczny

Ilość oddanej krwi: 19,13l
Gatunek: UFOk
Wysłany: 2015-03-19, 22:25   

@coorp: Co nie zmienia faktu, że zawsze biorę morfologię i mało kiedy jestem na czczo (a wyniki normalne).

Moim zdaniem przez ten system zrobiła się taka odczłowieczona fabryka :zalamany:

coorp 

Wysłany: 2015-03-19, 23:07   

Zjedz snickersa :)

Gawron 

Ilość oddanej krwi: ~17 dm3
Wysłany: 2015-03-19, 23:13   

coorp napisał/a:
Byłem numer 003 :)

Wiesz, zostało to wprowadzone dlatego iż trzeba było się dostosować do ustawy o ochronie danych osobowych, stąd to całe zamieszanie.

Osobiście wolę być numerkiem niźli być wywoływanym po nazwisku. Plus tez jest taki, że nie ma tłoku w korytarzu. Wszyscy sobie kulturalnie w poczekalni zerkają na ekranik i jest gites :)

To musiałeś być o 7 rano, ja o 8 już miałem numer dwudziesty któryś.
...dane osobowe ;) W dzisiejszych czasach ludzie przez internet całemu światu ujawniają tyle danych że mogło by to spokojnie wystarczyć do założenia im teczki :D

Sandman 

Ilość oddanej krwi: 7850
lekarz
Wysłany: 2015-03-28, 21:01   

Czepiacie się ^_^
W Bstoku od dawna jest system numerkowy (numerek to 2 ostatnie cyfry donacji pomijając zera). Numerek wyświetla się na wyświetlaczach nad gabinetem pobrań i gabinetem lekarskim. Wszystko idzie sprawnie, każdy wie kiedy ma wejść i tak dalej.

Cytat:
Co nie zmienia faktu, że zawsze biorę morfologię i mało kiedy jestem na czczo (a wyniki normalne).

W przypadku morfologii bycie/nie bycie na czczo nie ma aż takiego znaczenia - to nie AST/ALT czy lipidy.

Kretka 
Mały fobik

Grupa krwi: B Rh+
Wysłany: 2015-03-30, 10:06   

Dalej nie rozumiem. Wszędzie mówią, że przed przyjściem na oddanie krwi trzeba zjeść. Wszyscy mamy morfologię raz w roku i na nią też siłą rzeczy przychodzimy po posiłku.
coorp napisał/a:

W Waszej stacji te badania dla krwiodawców są robione wszystkim? Rutynowo? Za darmo? Dlaczego?
U nas na badania owszem na czczo, ale normalnie prywatnie (za pieniądze) i nie przy okazji donacji.
W skrócie: oddajesz - jesz, badasz - nie jesz i tego się nie łączy. Więc jak jest u Was?

coorp 

Wysłany: 2015-03-30, 13:51   

Kretka napisał/a:

coorp napisał/a:

W Waszej stacji te badania dla krwiodawców są robione wszystkim? Rutynowo? Za darmo? Dlaczego??

Kretka, na Saskiej przysługuje Ci raz w roku darmowe, podstawowe badanie krwi. Przed oddaniem próbki mówisz, że chcesz takowe i Pani pobiera dodatkową próbkę. Za tydzień odbierasz wyniki. Dostajesz wyniki: ALAT, ASPAT, glukozy, ALB, CHOLEST, HDL-D, TRIGLY oraz LDL-CHOL.

Jeżeli chodzi o to mityczne "na czczo" to ja juz sam nie wiem. Przepisy swoje,
Panie w gabinecie swoje. Wzajemnie się to wyklucza. Ja nie mam ochoty na walkę i udowadnianie racji. Przychodzę zawsze na czczo, przed donacją płytek zjadam ustawowego wafelka i zalewam żołądek ciepłą czekoladą. Nigdy mi się nie zakręciło nawet w głowie. Ale zdaję sobie, ze to kwestia osobnicza (mam 190 cm i 95 kg).

kein 

Ilość oddanej krwi: 12600ml
Wysłany: 2015-03-31, 07:52   

Badanie morfologiczne w centrach jest robione także po śniadaniu, czemu? Tak jest i koniec :)

Ja na oddanie krwi też przychodzę zwykle na czco z powodu tego, że śniadania jadam o innej porze niż idę oddać krew. U mnie w Tczewie[oddział z Gdańska] jest obowiązek przyjścia po śniadaniu. Mimo, że zbliżam się do dwudziestej donacji to mi też ani razu się nie zakręciło w głowie i zaliczam się do tej skrajnej dolnej granicy wagi/wzrostu, bo mam 60kg/168cm.

dzemek 

Ilość oddanej krwi: ponad 20 l
Wysłany: 2015-03-31, 10:03   

Znowu zaczynamy ten temat ;)
Na stronie facebookowej RCKiK Katowice ukazał się taki plakat
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10348187_10153227619309797_2571044208282624839_n.png?oh=d4cbb3837b9f1f1cb9eba400ea0994c0&oe=559E9084&__gda__=1438222587_3086f9e93a31b4774cde2aa52eb3b63a

coorp 

Wysłany: 2015-03-31, 12:07   

dzemek

11. A potem tłumaczymy się Pani przy separatorze dlaczego płytki są takie "tłuste" :) :) :)

Nutaharion 

Ilość oddanej krwi: 18 050
Wysłany: 2015-03-31, 12:20   

coorp napisał/a:
dzemek

11. A potem tłumaczymy się Pani przy separatorze dlaczego płytki są takie "tłuste" :) :) :)

Płytki nie staną się tłuste po śniadaniu tylko po kolacji i obiedzie dnia wcześniejszego.

dzemek 

Ilość oddanej krwi: ponad 20 l
Wysłany: 2015-04-01, 11:18   

Przecież nie trzeba jeść golonki na obiad, wędliny z majonezem na śniadanie ;) Ja tam zawsze optuję za tym aby coś zjeść, zawsze lekarz mnie pyta czy było śniadanie. Nie wyobrażam sobie oddania krwi czy płytek bez zjedzenia czegoś wcześniej (może nie bezpośrednio przed ale sam wafelek czy sok mi nie wystarczy). Ale o tym już rozmawialiśmy ;)

Odpowiedz do tematu