forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobre i te gorsze stacje krwiodawstwa
Autor Wiadomość
kiler129 
Ratownik medyczny

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 19,13l
Gatunek: UFOk
Wysłany: 2015-03-04, 14:35   

A co teraz z osobami które były na wezwanie? :|
Zawsze było tak, że osoby które przychodziły po informacji telefonicznej były pisane na "CITO" i wchodziły po za kolejką.

Normlanie odczłowieczona fabryka się robi :/

pawell 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 20650 ml
Wysłany: 2015-03-04, 15:11   

Wszędzie numerki teraz robią, ale nie spodziewałem się, że dojdzie to do RCKiKów.
No cóż 17 marca sprawdzę jak to działa. :niepewny:

Martens 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 56,150
Wysłany: 2015-03-04, 18:25   

kiler129 napisał/a:
A co teraz z osobami które były na wezwanie?

Dobre pytanie. Sam lubię być wezwany, bo to zawsze bardzo skraca wizytę. Ale pomyślmy: obieg dokumentów jest zapewne ten sam. Zamiast lub obok nazwiska jest teraz numer, czyli w zasadzie nic się powinno zmienić, bo finalnie wywołuje żywa osoba, a nie automat, więc może określić dowolną kolejność. To tylko dywagacje, bo jeszcze nie testowałem nowego systemu.

kiler129 
Ratownik medyczny

Wysłany: 2015-03-04, 19:03   

Tyle, że oni często nie zapisują do kogo dzwonili i dopisują CITO dopiero gdy sie powie, że z wezwania. Chyba, że etap rejestracji został po staremu.

AnHeC 
wół bezobjawowy

Ilość oddanej krwi: 11 150
Wysłany: 2015-03-04, 19:22   

Martens napisał/a:
AnHeC, dzięki za uprzedzenie, wybieram się za jakiś tydzień, mam nadzieję, że do tego czasu sytuacja się unormuje. Czy dobrze kombinuję, że nie wywołuje się już po nazwisku, tylko po numerze?

Tak, teraz zautomatyzowany głos mówi numerek i do jakiej sali jest proszony. Człowiek przejmował mikrofon tylko jak im się coś podyrdało i wtedy wywoływali po nazwisku. Ale to był pierwszy dzień, więc pewnie będzie się przytrafiać rzadziej jak się ekipa do nowego systemu przyzwyczai.

Kiler, nie wiem co teraz będzie z osobami na wezwanie, bo nawet żeby podejść do rejestracji trzeba mieć numerek. Po donacji mówi się pielęgniarce czy zwolnienie będzie potrzebne, czy nie. Ona zaznacza w systemie i potem po zwolnienie też wywołują z numerka. Także de facto nie ma podchodzenia poza kolejką. Ale ludzie tam pracują, więc może da się to jakoś załatwić... Ankiety nadal sobie leżą i się je po prostu bierze. A że nie ma fizycznej kolejki to dość łatwo podejść i zamienić słowo.

Przy rejestracji są teraz otwarte trzy okienka, więc ten etap idzie sprawnie. Nawet jak osoby z wezwania będą musiały czekać normalnie ze wszystkimi, to i tak nie powinno trwać zbyt długo. Ja nigdy nie byłam z wezwania i z mojego doświadczenia wynika, że zawsze czekanie do rejestracji to był i tak najmniejszy problem ;)

Martens 

Ilość oddanej krwi: 56,150
Wysłany: 2015-03-04, 19:33   

AnHeC napisał/a:
Tak, teraz zautomatyzowany głos mówi numerek i do jakiej sali jest proszony.

Czyli jednak automat. Ale skoro człowiek może "przejąć stery" (czyli mikrofon) to dla wezwanych tli się iskierka nadziei.

AnHeC 
wół bezobjawowy

Ilość oddanej krwi: 11 150
Wysłany: 2015-03-04, 19:45   

Martens napisał/a:
Czyli jednak automat.

Nie do końca. Akurat weszłam na próbki jak jedna pielęgniarka drugiej tłumaczyła jak obsłużyć system. Oni zaznaczają w komputerze kogo proszą i wtedy automat wywołuje. Więc jeśli w systemie im się będzie wyświetlać, że z wezwania, to spokojnie mogą wywołać wcześniej. Jestem ciekawa jak to wyjdzie.

kiler129 
Ratownik medyczny

Wysłany: 2015-03-04, 22:38   

Największy problem z czekaniem jest zawsze na górze do separatora - tam się wezwanie najlepiej przydaje ;)
Poczekamy, zobaczymy jak to finalnie wyjdzie. Tak szczerze jednak Saska coraz mniej mi się podoba przez te ciągłe, coraz głupsze zmiany. Gdzieś jeszcze są separatory w Wawie (CZDz może)?

bajkjo 

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 9,15 l
Wysłany: 2015-03-05, 20:19   

Hej,
ja dziś się zdziwiłam, bo testowali u mnie sprzęt do bezinwazyjnego badania krwi... Nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest :zdziwko: W każdym razie pomiar niedokładny (u mnie hgb 12,8, a przy pomiarze normalnym, pobraniu próbki to 13,0)..

M@rcin 

Grupa krwi: AB Rh-
Ilość oddanej krwi: 19,994L
RCKiK Bydgoszcz
Wysłany: 2015-03-06, 11:35   

Info z RCKiK w Warszawie
Cytat:
Od dnia 04.03.2015 r. w RCKiK w Warszawie ul. Saska 63/75 został wdrożony profesjonalny system zarządzania ruchem klientów - system kolejkowy

Zadaniem systemu jest ustalenie kolejności obsługi każdego klienta w wybranej grupie spraw, a następnie zaproszenie go do odpowiedniego stanowiska poprzez wyświetlenie numeru na ekranach i nadanie komunikatu głosowego.

System kolejkowy funkcjonować będzie według następujących zasad:
1. Wchodząc do poczekalni RCKiK w Warszawie kandydaci na dawcę krwi pobierają bilet naciskając na urządzeniu drukującym przycisk odpowiadający wybranej grupie spraw:
R - rejestracja dawców krwi - wydrukowany zostanie bilet w dwóch egzemplarzach (jeden egzemplarz przekazuje się pracownikowi na stanowisku Rejestracji, a drugi towarzyszy dawcy podczas całego procesu oddania krwi)
W - odbiór wyników lub zaświadczeń do Urzędu Skarbowego
Z - zamówione wizyty (w najbliższym czasie będzie również możliwość zamówienia wizyty w RCKiK w Warszawie przez Internet)
2. Jedna sprawa przypisana jest do jednego biletu
3. Bilet zawiera literę i trzycyfrowy numer, który system kolejkowy wyświetla na ekranie przy przywołaniu do właściwego pokoju i stanowiska, datę i czas przybycia do RCKiK oraz liczbę osób oczekujących w tej samej sprawie.

Kandydat na dawcę krwi ma możliwość przejścia do poczekalni, gdzie oczekuje na swoją kolej. W pomieszczeniu tym zainstalowane są wyświetlacze główne pokazujące aktualnie wywoływane numery i przypisane im stanowiska. Ekrany te posiadają opcjonalną możliwość powiadomienia audio o każdej zmianie - zarówno za pomocą sygnału dźwiękowego, jak i nagranych komunikatów (zawierających np. numer biletu klienta i numer stanowiska, do którego powinien się zgłosić).

Kolejkomaty mają jeszcze jedną ważną zaletę, o której nie zawsze się wspomina. Mowa o ochronie danych osobowych. Tradycyjny system zarządzania kolejką opiera się na wywoływaniu dawców po nazwisku. Wprowadzenie numeracji pozwala na całkowitą rezygnację z tego typu praktyk. Dzięki temu dawca może zachować dyskrecję i uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z rozpowszechnianiem jego danych osobowych.

agata606 

Wysłany: 2015-03-09, 19:50   

No niestety system na Saskiej nie działa sprawnie. Kolejki są dłuższe, numerki nie idą zgodnie z kolejnością. Spędziłam prawie 4 godziny. Po 3 godz mojej obecności i czekania system padł....

pawell 

Ilość oddanej krwi: 20650 ml
Wysłany: 2015-03-17, 14:56   

Także średnio oceniam nowy system na Saskiej. Nie narzekam na szybkość dostania się do rejestracji i na próbki. Jednak do lekarza wszedłem dopiero po godzinie od wygenerowania numeru, a byłem 25 w kolejce.
Na górze wszystko OK, ale powrót do lekarza i znów czekanie około 20-30 minut na ciśnienie. Do tego zostałem wywołany po nazwisku, bo gdzieś zgubiono mój numer.
Tak więc najbardziej kuleje wizyta u lekarza. W tym punkcie potrzeba zmiany. :)

kiler129 
Ratownik medyczny

Wysłany: 2015-03-18, 09:54   

System na Saskiej to jakiś koszmar. Obecnie stoję wsród ludzi - wszyscy czekają i nic się po za rejestracją nie dzieje. Osoby wywoływane do 129 (na próbki) nie mają żadnej logicznej kolejności - chłopak który brał numerek gdy ja odchodziłem od rejestracji właśnie poszedł na próbki gdy ja ciagle stoję.
Pomijam już fakt, że i tak niektóre osoby które "znikły" z ekranu są wołane po nazwisku... czas chyba zmienić stację :|

Edit:
Ponad 2h na KP :oczami:
Co ciekawe na górze pustki, na dole 3 lekarzy.
Ostatnio zmieniony przez kiler129 2015-03-18, 12:22, w całości zmieniany 3 razy  

kopernik92 

Ilość oddanej krwi: 18000l
Wysłany: 2015-03-19, 01:02   

W poniedziałek poleciały kolejne płytki i też byłem zaskoczony nowym systemem. Nie wiem czy po prostu już się nauczyli obsługiwać ten cały wihajster czy to tylko moje subiektywne odczucie ale wydaje mi się, że było dość szybko. W porównaniu do moich poprzednich wizyt przynajmniej.

coorp 

Ilość oddanej krwi: 23 litry
Wysłany: 2015-03-19, 16:06   

kiler129 po prostu już tak ma, że a to musi ponarzekać albo zepsuć jakiś separator... :w00t: :) :padam:

Dziś oddałem kolejną porcję płytek na Saskiej i po raz pierwszy w donacyjnej historii nie zdążyłem wypić gorącej czekolady ani zjeść wafelka a już wzywali na ściąganie płytek. A gdy zszedłem po schodach to już czekała na mnie Pani doktor na mierzenie ciśnienia!. Nawet sekundy przestoju! Dla mnie rewelacja!

No i nowe czekolady są - TERRAVITA i GOPLANA:

Kiler129 - dziś w pokoju 129 (tam gdzie oddajemy próbki) jest tablica korkowa a na niej, wśród gąszczu karteczek wisi info co do badań krwi. Jak wół jest napisane:

Oddajemy krew:
- 12 godziny po ostatnim posiłku;
- jesteśmy wypoczęci i wyspani

Także, jeśli chcesz mieć zaczyn do polemiki z Panią w gabinecie 129, którą uskutecznialiśmy to simwuple ;) Tylko daj znaka jak wyjdziesz z tej batalii :P

Odpowiedz do tematu