forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Andzia
2013-03-10, 13:34
Jak wyróżnić krwiodawcę

Co ty na to ?
Jestem za
75%
 75%  [ 88 ]
Słaby pomysł
13%
 13%  [ 16 ]
Nie mam zdania
11%
 11%  [ 13 ]
Głosowań: 117
Wszystkich Głosów: 117

Autor Wiadomość
glizda 
zielona maruda :)

Grupa krwi: AB Rh+
Ilość oddanej krwi: 6,41
Wysłany: 2007-01-10, 18:41   

Killer_44 napisał/a:
Ja krew oddaje bezinteresownie...no, jedynie koszulke sobie zafundowalem, bo mi sie spodobala. Moze naklejki na samochod z napisem: "Jestem krewniakiem"? Czy "Ratuje zycie oddajac krew. A ty?" A nagroda dla nas mogl by byc jakis zlot, czy spotkanie.
Powiedzmy raz do roku w wakacje/ferie? Mi osobiscie wystarcza usmiech pani doktor i pielegniarki w punkcie poboru i zwykle"dziekuje"

Zgadzam się z Tobą! Przecież nie robimy tego dla wyróżnień! Tylko dla ludzi, którzy tego potrzebują!

Ostatnio zmieniony przez glizda 2007-01-10, 18:42, w całości zmieniany 1 raz  

Monikagdynia 
Wredna pasQda

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 7.65 L
Wysłany: 2007-01-10, 20:14   

Dla mnie wyróznieniem, jest dla mnie moja duma po wyjsciu z Centrum Krwiodawstwa, i wystarcza mi to :) wiec nie uwazam, aby jakies odznaczenia były potrzebne. Nie robimy tego aby wszyscy widzieli jacy jestesmy dobroczynni, tylko po to aby pomoc :)

skorup
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-11, 00:19   

samo to że chcą moją krew sprawia że czuję się wyróżniony :P

stachu_44 
BAN - anemia

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 20 l
Wysłany: 2007-01-26, 17:07   

Monikagdynia napisał/a:
Dla mnie wyróznieniem, jest dla mnie moja duma po wyjsciu z Centrum Krwiodawstwa

W sumie ja też jestem zadowolony z siebie, gdy wychodzę po oddaniu.

beatka:)
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-30, 18:49   

Monikagdynia napisał/a:
Dla mnie wyróznieniem, jest dla mnie moja duma po wyjsciu z Centrum Krwiodawstwa, i wystarcza mi to :) wiec nie uwazam, aby jakies odznaczenia były potrzebne. Nie robimy tego aby wszyscy widzieli jacy jestesmy dobroczynni, tylko po to aby pomoc :)

Zgadzam się w 100%. Nic dodać, nic ująć.

liwuś 

Ilość oddanej krwi: 2,7 l
Wysłany: 2007-01-30, 19:15   

Ja uwazam ze gdybysmy mieli jakies odznaki tymsamym promowalibysmy idee honorwego krwiodawstwa.
Nie chodzi tu o to zeby sie wywyzszac ze jest sie dobroczynca i oddaje sie krew!
Tylko o to ze jak ktos zobaczy "ten symbol=odznake" moze go to nakloni zeby oddac krew albo pomysli "O! ja tez tak moge".
To by byla jedna ze sposobow promowania honorowego krwiodawstwa i zachecania ludzi do oddawania krwii.
Pozdr

Monikagdynia 
Wredna pasQda

Ilość oddanej krwi: 7.65 L
Wysłany: 2007-01-30, 19:44   

HK promowane jest dosc głośno, chociazby jechałam w sobote pociagiem i zobaczyłam w jednej z zakupionych gazet artykuł o potrzebie krwi w szpitalach, oraz bardzo szerokie zachecanie do oddawania krwi.

liwuś napisał/a:
moze go to nakloni zeby oddac krew albo pomysli "O! ja tez tak moge".

No własnie, jak juz pisałam, gdyby ktos chciał oddac krew, nie musiał by tego robic, patrzac sie na odznaki.

zachęcac do oddawania trzeba bezinteresownie, a nie dlatego, ze sa z tego jakies "zyski" ...

Ale to tylko moje skromne zdanie :)

liwuś 

Ilość oddanej krwi: 2,7 l
Wysłany: 2007-01-30, 20:02   

tez tak uwazam..ale na pewno takie odzaczenie by pomoglo niz zaszkodzilo :)

pawel 

Grupa krwi: AB Rh-
Ilość oddanej krwi: 22,2 l
Wysłany: 2007-01-31, 10:11   

liwuś napisał/a:
Ja uwazam ze gdybysmy mieli jakies odznaki tymsamym promowalibysmy idee honorwego krwiodawstwa.
Nie chodzi tu o to zeby sie wywyzszac ze jest sie dobroczynca i oddaje sie krew!

Przecież istnieją odznaki ZHDK i to od dobrych kilkudziesięciu lat. Niestety ich istnienie niespecjalnie pomaga w promocji honorowego krwiodawstwa, więc wprowadzanie nowych też pewnie da niewiele.

stachu_44 
BAN - anemia

Wysłany: 2007-02-01, 15:50   

pawel napisał/a:
Przecież istnieją odznaki ZHDK i to od dobrych kilkudziesięciu lat. Niestety ich istnienie niespecjalnie pomaga w promocji honorowego krwiodawstwa

Może niektórzy są leniwi i odstrasza ich ilość krwi jaką trzeba oddać, żeby dostać odznakę.

T-O-M-E-K
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-01, 18:45   

pawel napisał/a:
Przecież istnieją odznaki ZHDK i to od dobrych kilkudziesięciu lat. Niestety ich istnienie niespecjalnie pomaga w promocji honorowego krwiodawstwa, więc wprowadzanie nowych też pewnie da niewiele.

To nie chodzi o oznaki, a moze zwykle naklejki.. taka promocja odawania krwi...

pawel 

Wysłany: 2007-02-01, 20:55   

T-O-M-E-K napisał/a:
pawel napisał/a:

To nie chodzi o oznaki, a moze zwykle naklejki.. taka promocja odawania krwi...

Naklejki też już istnieją. Są rozklejane np. w autobusach komunikacji miejskiej w Warszawie. Przedstawiają usmiechnietą krople krwi na granatowym tle + napis honorowy dawca krwi PCK czy cos w tym stylu. Występują zreszta w kilku wariantach. Sam chyba nawet taką kiedys dostałem. Jak znajdę to wrzucę skan.

stachu_44 
BAN - anemia

Wysłany: 2007-02-02, 17:22   

Sam też widziałem takie naklejki, ich strzępy i resztki także. Co zostawisz w miejscu publicznym zaraz może być niszczone, mazane, zrywane itp. Aczkolwiek nie koniecznie. Plakatów wszelkiego rodzaju też się to tyczy.

T-O-M-E-K
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-02, 22:36   

pawel napisał/a:
Naklejki też już istnieją. Są rozklejane np. w autobusach komunikacji miejskiej w Warszawie. Przedstawiają usmiechnietą krople krwi na granatowym tle + napis honorowy dawca krwi PCK czy cos w tym stylu. Występują zreszta w kilku wariantach. Sam chyba nawet taką kiedys dostałem. Jak znajdę to wrzucę skan.

Ciesze sie ze cos takiego istnieje, ale jak sam piszesz cos gdzies jest, dlaczego nie sa ogólno dostępne, dlaczego nie mamy do nich dostepu i nie mozemy ich rozdawac, naklejac :zly: :zly:

pawel 

Wysłany: 2007-02-03, 11:22   

T-O-M-E-K napisał/a:
Ciesze sie ze cos takiego istnieje, ale jak sam piszesz cos gdzies jest, dlaczego nie sa ogólno dostępne, dlaczego nie mamy do nich dostepu i nie mozemy ich rozdawac, naklejac

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Gdybym miał zgadywać to stawiałbym na brak pieniędzy na ich produkcję. Możliwe też, że winny jest bezwład organizacyjny PCK.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi