forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Andzia
2013-03-10, 13:34
Jak wyróżnić krwiodawcę

Co ty na to ?
Jestem za
75%
 75%  [ 88 ]
Słaby pomysł
13%
 13%  [ 16 ]
Nie mam zdania
11%
 11%  [ 13 ]
Głosowań: 117
Wszystkich Głosów: 117

Autor Wiadomość
saniu 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 22.700
Wysłany: 2006-11-06, 21:28   

Tak się zastanawiam i myślę że np. nieśmiertelnik z danymi i grupą krwi i zgodą na pobranie narządów chętnie bym nosiła, ale co komu po koszulce ( wywalone pieniądze, lepiej jak pieniądze sponsorzy przeznaczą na lepszejsze czekoladki bo tych co zazwyczaj dostaję nawet jeść mi się nie chce )

[ Dodano: 2006-11-06, 21:45 ]
".....wyróżnienie KRWIODAWCY (czytaj :"DOBREGO CZŁOWIEKA ")..... "
A skąd pewność, że oddający krew są dobrymi ludźmi??? – myślę, że nie ma to nic ze sobą wspólnego. Ludzie oddają krew, ale wolą myśleć, że dla potrzebującego dziecka a nie alkoholika znęcającego się nad rodziną, który wpadł pod tramwaj. Dobry człowiek to taki, który zainteresuje się leżącym człowiekiem w rowie (nie tylko trąci nogą, aby sprawdzić czy żyje), ale pomyśli, że nikt by nie chciał, aby jego ojciec nawet największy menel -skończył w taki sposób i wybije 986

jaszczurkowa 
GREEN Team :)

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: ZHDK :)
Wysłany: 2006-11-06, 21:49   

saniu napisał/a:
Tak się zastanawiam i myślę że np. nieśmiertelnik z danymi i grupą krwi i zgodą na pobranie narządów chętnie bym nosiła, ale co komu po koszulce ( wywalone pieniądze, lepiej jak pieniądze sponsorzy przeznaczą na lepszejsze czekoladki bo tych co zazwyczaj dostaję nawet jeść mi się nie chce )

Tylko nieśmiertelnik jest tylko gadżetem, na który lekarz z pogotowia nawet nie spojrzy..
Koszulka jest bardziej widoczna. Ludzie przechodzący obok mnie na ulicy nie będą raczej ślepić co ja mam na szyi..

A u mnie czekoladki są rewelacyjne! :super:
Jeśli Ty nie chcesz jeść swoich - na pewno masz jakieś przedszkole po drodze - możesz oddać :)

saniu 

Ilość oddanej krwi: 22.700
Wysłany: 2006-11-06, 22:24   

W życiu nie paradowałabym w takiej koszulce poza domem, ostatnia rzecz jakiej potrzebuję to zwracanie na siebie uwagi !! ! Wydaje mi się, że namawianie ludzi nie wiele da, to i tak każdego indywidualna sprawa. Jedynie osoby które chcą oddać krew a nie są zdecydowani bo mają jakieś obawy i pytania bez odpowiedzi – trzeba informować i opowiedzieć o swoich doświadczeniach aby pomóc podjąć im decyzję.
A co do gadżetów – gdyby lekarze byli o ich istnieniu poinformowani na pewno braliby je pod uwagę. Nie tylko lekarze – to tak jak obroża znalezionego, czy potrąconego psa – pomaga w poinformowaniu właściciela, w naszym przypadku rodziny. Nie zawsze mamy przy sobie torebeczkę z dokumentami, a na szyi lub nadgarstku można nosić informacyjną biżuterię zawsze (chyba, że stracimy akurat głowę lub rękę

piotr-m 

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 6300
Wysłany: 2006-11-07, 11:09   

dla mnie wyróżnieniem było by przyznanie odznaki...
Odznaki są przyznawane,ale z tego co wiem to trzeba samemu o nie prosić,latać gdzieś itp.
Wyróżnieniem było by to gdyby oni sami zaprosili i wręczyli taką odznakę...

Martens 

Ilość oddanej krwi: 56,150
Wysłany: 2006-11-07, 11:50   

piotr-m napisał/a:
dla mnie wyróżnieniem było by przyznanie odznaki...
Odznaki są przyznawane,ale z tego co wiem to trzeba samemu o nie prosić,latać gdzieś itp.

Aby tak było, musiałby istnieć centralny system informacji o krwiodawcach - nie chodzi mi tu o system stricte medyczny, raczej statystyczny. Ale gwoli ścisłości muszę dodać, że personel w rckik w Warszawie (przynajmniej w moim wypadku) sam liczył i pilnował, by po osiągnięciu kolejnych progów wysyłać do PCK stosowny wniosek.

kola67 

Ilość oddanej krwi: Bardzo dużo
Wysłany: 2006-11-07, 12:29   

piotr-m napisał/a:

W momi przypadku tak jest. W PCK organzujemy spotkanie z uroczystą kolacją podczas której zostają wręczone odznaczenia dla ZHDK wszystkich stopni.

AdAlbert 

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 34
Wysłany: 2006-11-07, 12:41   

saniu napisał/a:
Wydaje mi się, że namawianie ludzi nie wiele da, to i tak każdego indywidualna sprawa. Jedynie osoby które chcą oddać krew a nie są zdecydowani bo mają jakieś obawy i pytania bez odpowiedzi – trzeba informować i opowiedzieć o swoich doświadczeniach aby pomóc podjąć im decyzję.

saniu, ale takie paradownie moze ich zachęcic do tego, jest naprawdę duzo ludzi, którzy chętnie by oddali ale jakos brakuje im motywacji, na tym forum bardzo czesto ludzie sie przyznają ze oddali pod wpływem reklamy krewniaków, która ich zmotywowała do oddania , wydaje mi sie ze tak samo bedzie działac koszulka, ja nosze opaskę na rece i w lato bardzo czesto ludzie pytają sie a co to jest a potem, jakie sa warunki oddaniam, zawsze jest szansa ze ktoś z nich potem sie zdecyduje

kozak-wow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-16, 20:39   Mam wielka prosbe!!! chodzi o opaski na rece!!

Szukam takich opasek na rece, takie gumowe kiedys modne!! Wiem ze dorzucaja taka opaske to koszulki ale jakos na koszulce mi nie zalezy! prosilbym bardzo gdyby ktos wiedzial gdzie moge dostac taka opaske z grupa krwi albo z czymkolwiek innym zwiazanym z idea oddawania krwi, o kontakt na moj e-mail! nie czesto odwiedzam forum i pewnie nie znajde mojej wiadomosci spowrotem i ewentualnej odpowiedz i dlatego prosze o kontakt na e-mail kozak-wow@wp.pl

Z gory dziekuje za odpowiedz i pomoc

Pozdrawiam

Eljot
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-16, 22:08   

Przepraszam że nie przeczytalem calego wątku w ktorym mogla sie pojawic odpowiedz na pytanie ktore bedzie za chwile... ;P
Chcial bym wiedzieć czy wśrod gadżetów dla krwiodawców można dostać takie małe naklejki z grupą krwi ktore mozna by nakleic na dowód osobisty?
Przed chwilą natkąłem sie na takie na Allegro za 1,50zł + przesyłka i sie zastanawiam czy są one także u nas... Mi osobiście taki gadżet sie bardzo podoba bo w razie wypadku, urazu czy innej wizyty w szpitalu nasza grupa krwi jest "wpisana" w naszym dowodzie osobistym razem z innymi podstawowymi danymi o nas. :)
Prosze o odpowiedź. ;]

Pozdrawiam serdecznie.

Danyeru 
Wredny PasQd

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 27960ml i BAN
Wysłany: 2006-11-16, 22:11   

Eljot, ja Ci odpowiem tylko tyle, że ta forma "wpisu" grupy krwi, nie ma uważania.
A w tym temacie teoretyzujemy i podajemy propozycje.

"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny."

ktosiek 

Ilość oddanej krwi: 15730ml
Wysłany: 2006-11-17, 09:20   

Eljot napisał/a:
Chcial bym wiedzieć czy wśrod gadżetów dla krwiodawców można dostać takie małe naklejki z grupą krwi ktore mozna by nakleic na dowód osobisty?
Nie Fundacja nie posiada takich naklejek

piotrek1205 

Ilość oddanej krwi: 8 litrów
Wysłany: 2007-01-05, 16:53   Re: Jak wyróżnić krwiodawcę

Twój pomysł jest bardzo dobry jestem za. Odznaki byłyby promowaniem idei krwiodastwa były by pokazaniem tego ze oddaję .Bo nie ukrywajmy honorowych dawców czyli nas nie widac a tak byli bysmy zauważeni . :hurra:

Shihan79 
Matsumi

Ilość oddanej krwi: 40 L
Wysłany: 2007-01-05, 20:09   

:wstyd:
Pytanie do akniety jest nie bardzo sformuowane, bo pytanie Jak wyroznic Krwiodawce, aodpowiedz w nakiecie jestem za.
A pytanie powinno moze Czy wyroznic Krwiodawcę?
Moze odpowiedz na pytanie jak to podac:
Koszulką
Czapką
Reklamą na samochodzie
Naklejką na plecaku
Naszywką na bluzie
To nie jest ze sie czepiam ale to moja skromna sugestia ;)

Gość

Wysłany: 2007-01-10, 10:41   

Ja krew oddaje bezinteresownie...no, jedynie koszulke sobie zafundowalem, bo mi sie spodobala. Moze naklejki na samochod z napisem: "Jestem krewniakiem"? Czy "Ratuje zycie oddajac krew. A ty?" A nagroda dla nas mogl by byc jakis zlot, czy spotkanie.
Powiedzmy raz do roku w wakacje/ferie? Mi osobiscie wystarcza usmiech pani doktor i pielegniarki w punkcie poboru i zwykle"dziekuje" :)

anita 

Wysłany: 2007-01-10, 16:33   

Killer_44 napisał/a:
Ja krew oddaje bezinteresownie...

.. ja również.. chyba nie trzeba nas specjalnie wyróżniać.. ;)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi