forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Andzia
2013-03-10, 13:28
Powazny PROBLEM prosze o pomoc
Autor Wiadomość
sajan 

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 1350ml
Wysłany: 2007-11-15, 20:47   Powazny PROBLEM prosze o pomoc

Witam serdecznie mam takie pytanie mianowicie moj bliski kolega oddawał 1wszy raz krew bylo to okolo 1 miesiaca temu. 2 dni temu przyszedł mu list polecony z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie na Ulicy Saskiej z tego co sie orjentuje jest to bank krwi i organów. W liscie proszą kumpla aby niezwłocznie stawił sie w tym centrum ! niechca podac przyczyny przez telefon ani tez niechca wysłać jakiej kolwiek informacji do naszego szpitala w Płocku. Kolega jest przerażony boi sie ze ma jakiegoś wirusa itp ;/ moje pytanie jest nastepujace miał ktos moze juz taki przypadek ze dostał takowy list ??? Pocieszam kumpla tym ze jesli to bank krwi to moze uznali ze ma jakaś żadka grupe i np potrzebuja jego krwi dla kogos Co otym myślicie ?? Pozdrawiam

Ryszard 

Ilość oddanej krwi: 3350ml+3000ml płytki
Wysłany: 2007-11-15, 21:21   

Najpewniej jednak chodzi o wyniki badań, coś nie "zmieściło się" w normie. Ale nie ma co wpadać w popłoch!! Po prostu pierwsze wyniki badań przed oddaniem krwi służą zweryfikowaniu czy można kogoś dopuścić do oddania krwi, a dopiero później krew jest poddawana dokładnym badaniom. Jeśli wtedy wyjdzie, że któryś parametr wykracza poza normę, to jako porządna instutucja RCKiK informuje listem poleconym, że trzeba się zgłosić do nich i ewentualnie powtórzyć badanie.
No cóż, zdarza się nawet w najlepszej rodzinie. Niech więc kolega się nie zamartwia, tylko wyjaśni tam o co chodzi i ewentualnie powtórzy badanie krwi.
Jeśli o mnie chodzi, to dostałem taki list właśnie z Saskiej. Powtórzyłem badanie krwi i za drugim razem było w porządku. Głowa do góry! Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Ryszard 2007-11-15, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  

Nietoperz 

Ilość oddanej krwi: 17,220
Wysłany: 2007-11-15, 21:41   

sajan, po pierwsze nie udziela się takich informacji przez telefon
Po drugie chodzi o wyniki badań jak napisa mój przedmówca i dla zdrowia Twego kolegi powinien zgosić, się na Saska.

mario72 
Carpe Diem

Ilość oddanej krwi: 3,15 l
Wysłany: 2007-11-19, 22:02   

sajan, takie rzeczy sie dzieją wszędzie.
Ja dostałem taki list w marcu po lutowej donacji. Okazało się, że badanie mające wykluczyć HIV wyszło ... powiedzmy na dwoje babka wróżyła.
Zrobiłem po 2 miesiącach kolejne badania i znowu nie do końca sie chyba specjalistom z Legnicy podobało. Miałem zrobić trzecie ale jakoś ostatnio nie mam po drodze do Stacji JG.
W pierwszej chwili gdy nie wiedziałem jescze o co chodzi zaniepokoiłem się, że toczy mnie jakiś koleś chodzący do tyłu ;) Paradoksalnie, kiedy dowiedziałem się że chodzi o HIV jakoś mi ulżyło. Sześć razy oddawałem krew i szystko było OK, wiodę tak ustabilizowane i bezpieczne (w tym sensie ]:->) życie, że jedyną drogą zarażenie była niestety stacja JG, ale to dla mnie nie do pomyślenia. Mam o panujących tam warunkach baaaardzo dobre zdanie.
Rozumiem obawy analityków, bo z kwią nie ma żartów. Powoli przyzwyczaiłem sie do myśli, że jestem "biernym krewniakiem". Wielka szkoda ale chyba muszę się z tym pogodzić ... a tak lubiłem te pyszne czekoladki :hurra: :padam:

Żyjcie jakby każdy dzień miał być Waszym ostatnim

noma 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 6300ml
Wysłany: 2007-11-20, 20:06   

Ja powtarzałam badania trzy razy i ostatnie wyniki były już ok :hurra:
Testy sa bardzo czułe.Rożne czynniki mogą wpłynąć na wynik. Żeby dopuścić do ponownego oddawania krwi, wszystkie wyniki muszą być w pełni jasne.

Gdyby miarą miłości było światło bijące od ludzi- świeciłabym jasniej niż słońce.

mario72 
Carpe Diem

Ilość oddanej krwi: 3,15 l
Wysłany: 2007-11-20, 20:36   

Zdaję sobie sprawę, że wszystkie wątpliwości niestety sa rozstrzygane na naszą niekorzyść - i dobrze.
Musze się zebrać w kupę i zrobić kolejne badania. Miejmy nadzieję, że mnie przywrócą :w00t: :bra: :padam:

Żyjcie jakby każdy dzień miał być Waszym ostatnim
Ostatnio zmieniony przez mario72 2007-11-20, 20:44, w całości zmieniany 1 raz  

Tycjan 
ZUUUUOOOO]:->

Grupa krwi: AB Rh-
Ilość oddanej krwi: 18,35l
Wysłany: 2007-11-21, 09:30   

poniewaz nikt nie pomoze wiecej niz zostalo napisane wyzej

;)
4. Admin nie obija sie – admin czuwa!
5. Admin nie rozmywa tematu – admin przypomina o innych waznych sprawach!
6. Admin nie obraza innych – admin dobitnie zwraca uwage!
7. Admin nie flooduje – admin ekspresywnie wyraza swoje mysli!
8. Admin nie wykloca sie – admin szkoli forumiakow!
9. Admin nie zaklada glupich tematow – admin sprawdza czujnosc forumiakow!
10.Jezeli admin nie ma racji patrz punkt 1!!!

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi