forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Andzia
2008-12-13, 22:07
Zanim oddasz krew sprawdź czy jej rzeczywiście brakuje!
Autor Wiadomość
KamilCh 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 7200 [ml]
Wysłany: 2012-12-06, 19:01   

W RCKiK we Wrocku do odwołania nie pobierają grup z dodatnim Rh, prócz grupy A.
Nie wiem czy dobry temat, jak nie to sorry.

zjadarka 

Grupa krwi: AB Rh+
Ilość oddanej krwi: 11.85 l
Wysłany: 2013-01-12, 19:53   

Nie wierzę, że krew wylewa się do ścieków jeżeli jest jej nadmiar. RCKiK-i zarabiają ze sprzedaży krwi, a pieniędzy się nie wyrzuca. Z resztą krew można przechowywać do 42 dni, a zamrożoną nawet przez 10 lat. Nadwyżki można używać do celów farmakologicznych, albo do przeróżnych badań. Ostatnio nawet w Warszawie pobierano dodatkową probówkę krwi (oczywiście za zgodą dawcy) na badania do Akademii Medycznej. A już tak zupełnie z innej strony - byłoby to całkowicie nielogiczne żeby angażować personel, zużywać sprzęt i marnować nasz czas tylko po to, żeby zaraz jak dawca znajdzie się po drugiej stronie drzwi - wylać jego krew do ścieku. Myślę, że ludzie którzy zarządzają takimi placówkami mają na tyle oleju w głowie i przyzwoitości by wywiesić karteczkę na drzwiach, albo napisać na stronie internetowej, że takiej i takiej krwi nie pobierają do odwołania.

Ciekawy jestem, skąd autor wątku miał takie dane. Widzę, że został usunięty, szkoda - pewnie nigdy się nie dowiem, skąd takie pomysły w głowie mu się rodziły :)
Ostatnio zmieniony przez zjadarka 2013-01-12, 19:54, w całości zmieniany 1 raz  

dzemek 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: ponad 20 l
Wysłany: 2017-04-19, 11:57   

W Katowicach wszystkie "kropelki" zapełnione na czerwono :)

Probos 

Ilość oddanej krwi: 8550
Wysłany: 2017-08-07, 19:35   

W Krakowie zupełnie odwrotnie. Nawet po wejściu na stronę RCKiK pojawia się komunikat o brakach. :(

maro85 

Ilość oddanej krwi: 2,43 l
Wysłany: 2017-09-06, 11:32   

Tak sobie od kilku dni wchodzę na stronę z zapasami krwi w poszczególnych regionach i trochę zdziwiła mnie jedna rzecz. Mianowicie jednego dnia jest info, że stan zapasów jest wysoki w danym RCKiK, a następnego dnia spadek do pilnie potrzebna i to od razu dla kilku różnych grup krwi w danym RCKiK. Myślałem, że jeśli stan zapasów jest wysoki, to znaczy, że przynajmniej na tydzień albo dwa nie powinno danej krwi brakować, no i że najpierw będzie spadek do stanu średniego, a nie od razu z dnia na dzień z wysokiego zapasu na pilnie potrzebna :zdziwko: . To jak to jest z tymi zapasami?

M@rcin 

Grupa krwi: AB Rh-
Ilość oddanej krwi: 19,994L
RCKiK Bydgoszcz
Wysłany: 2017-09-12, 16:32   

Ja kiedyś się pobawiłem i przez 3 dni sprawdzałem stany w centrum w Raciborzu https://krwiodawcy.org/zmiany-stanow-magazynowych-poszczegolnych-grup-krwi . Dlaczego tam? Gdyż napisał do mnie informatyk właśnie z tego centrum informując, że wprowadzili oni ciekawostkę w postaci automatycznego systemu nadzorującego aktualny stan zapasów. Aktualizuje się on co 15 minut. Rzeczywiście w niektórych grupach widać było skoki ale nie wiem z czego wynikały. Głównie jednak widać, że zmiany zachodziły po godz. 9:00. Może wtedy wydaje się szpitalom zapasy krwi na zaplanowane operacje.

Odpowiedz do tematu