forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Oddanie krwi a dzień wolnego
Autor Wiadomość
YaPaE 

Grupa krwi: A Rh+
Wysłany: 2014-07-31, 13:07   Oddanie krwi a dzień wolnego

Witam chciałbym 1 raz oddać krew, kiedyś około 7 lat wstecz w szkole jeszcze chciałem oddać ale lekarz na badaniu mi nie pozwolił ( mam drobną wade serca) teraz też bym chciał oddać czuje sie dobrze ale nie wiem jak badanie wyjdzie. Problem polega na tym że pracuje tylko rano i dzien wcześniej musze zgłosić ze ide oddać krew i nie ma problemu. Problem powstanie jesli pójde i nie oddam krwi, a zwolnienia w tej sytuacji nie dostane? bo wrócic do pracy juz nie mam po co o tej godzinie , robie od 6 rano.
Czy jeśli nie oddam krwi i nie mam innej możliwości wrócic do pracy moge dostać zwolnienie z tego dnia. Nie chciał bym brać wolnego na telefon.
Dziękuje i pozdrawiam

Pauotron 
Pozdro Techno.

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 9450 ml
Wysłany: 2014-07-31, 13:17   

Za czasów technikum jak nawet dla towarzystwa chodziłem to dostawałem zwolnienie od którejś do którejś konkretnej godziny, może się uda na cały dzień dostać jeśli ładnie poprosisz :P

kein 

Ilość oddanej krwi: 12600ml
Wysłany: 2014-07-31, 14:17   

W Gdańsku dostaje się na czas pobytu w centrum, a u mnie w mieście na cały dzień.
Więc co stacja to inny obyczaj ;)

W najgorszym wypadku będziesz musiał wrócić do pracy, a nieobecność będzie usprawiedliwiona.

YaPaE 

Wysłany: 2014-08-01, 02:38   

dzięki, pójde w przyszłym tyg w piątek i sie przekonam :)
Swoją drogą napisze ciekawą wiadomośc z mojej stacji, siostra chodzi rególarnie oddawać krew. I pierwszy raz prócz lichych 10 czekolad. Dostała tymbarka 1l, Tiger 2szt i snicersa.
Chyba jakaś promocja lub niezła zachęta bo wakacje krwi mało :)

kiler129 
Ratownik medyczny

Ilość oddanej krwi: 19,13l
Gatunek: UFOk
Wysłany: 2014-08-01, 17:56   

Wszystko regulują przepisy - w przypadku donacji jest zwolnienie na cały dzień, w przypadku odroczenia zwolnienie na czas pobytu w stacji.
W Warszawie obowiązuje obecnie limit 3h zwolnienia w przypadku odroczenia.

Aneta Bednarska 
nienazwana

Ilość oddanej krwi: 10 litrów
Wysłany: 2015-05-11, 12:25   

W mojej stacji w Grójcu wydawane jest zaświadczenie na dzień wolnego bez względu na to czy dało się pobrać krew, czy, co czasem mi się zdarza, za niska hemoglobina wykluczyła z donacji. Zawsze jest to cały dzień. Jak wcześniej oddawałam w Skwierzynie to też tak było. Ale wiem, że czasem zdarza się w innych stacjach, że jeśli dawca nie może w tym dniu oddać krwi to np dostaje zwolnienie na 4 godziny :( .

oligarcha 

Wysłany: 2015-05-13, 13:21   

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak jest ze spożywaniem alkoholu bądź ćwiczeniami fizycznymi, po oddawaniu krwi. Chcę teraz w piątek oddać krew, a w sobotę mamy mały bieg(14 km) który zazwyczaj kończył się piciem. Wolę zapobiegać niż potem cierpieć, dlatego pytam zawczasu ;)

kiler129 
Ratownik medyczny

Ilość oddanej krwi: 19,13l
Gatunek: UFOk
Wysłany: 2015-05-13, 23:58   

Jeżeli uzupełnisz płyny nie powinno być większych problemów. Twoja wydajność podczas biegu może być jednak nieznacznie niższa.

kein 

Ilość oddanej krwi: 12600ml
Wysłany: 2015-05-14, 18:21   

Z piciem alkoholu po oddaniu nie jest aż tak źle. Często spożywałem alkohol w dniu donacji i zawsze było ok. Nie zalewałem się aż tak bardzo, ale nie czułem się inaczej np. po 3 piwkach ;)

A jeżeli chodzi o bieganie... to z tym gorzej, bo sam uprawiam sporty i często zdarzało mi się, że byłem bliski zasłabnięcia. Raz po przejechaniu bardzo szybkim tempem rowerem około 5km w dniu oddania krwi, straciłem równowagę ;)

bestak29 

Wysłany: 2015-08-24, 12:26   

Mnie się raz zdarzyło zasłabnięcie gdy w dzień oddawania krwi pomagałem przy rozbiórce starej murowanej szopy. Za duży wysiłek fizyczny i uderzyła mnie nagła niemoc ;)

Odpowiedz do tematu