forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Tatuaż
Autor Wiadomość
bajkjo 

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 9,15 l
Wysłany: 2014-08-24, 23:23   

Cytat:
I przyjęli ją po 3 miesiącach?! Nie przyznała się czy jak to było?

Nie przyznała się w ankiecie, więc normalnie ją wzięli.

Ja byłam dokładnie po 6-ciu miesiącach i 1 dniu ;)

Cytat:
Można to pogodzić ;)
Krew możesz oddać po 8 tygodniach od ostatniej donacji, więc idziesz w styczniu, marcu, maju i lipcu (masz 4 donacje), w sierpniu robisz tatuaż, pół roku mija w lutym, idziesz w marcu, maju, lipcu, wrześniu, robisz następny tatuaż itd :P
Takie kombinowanie jak koń pod górkę ;)

Narazie następnego nie zamierzam robić, ale zapamiętam na przyszłość :D
Ostatnio zmieniony przez bajkjo 2014-08-24, 23:23, w całości zmieniany 1 raz  

mordka 

Grupa krwi: A Rh+
Wysłany: 2015-02-19, 10:22   tautaż a oddawanie krwi

Witam mam takie pytanie, podejrzewam że temat już był, ale czemu po zrobieniu tatuazu nie można oddawać krwi, jeżeli robisz to w studiu w którym nie raz jest bardziej sterylnie niz w szpitalu, to tak jakby po oddawaniu krwi trzeba czekać 6 miesiaecy bo mogło dojsć do zakażenia.

kiler129 
Ratownik medyczny

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 19,13l
Gatunek: UFOk
Wysłany: 2015-02-19, 12:36   

Tatuażysta nie reprezentuje profesji medyczne, w związku z czym nie można zagwarantować sterylności procedury w sensie prawnym. Studia tatuażu nie podlegają też żadnym kontrolom nakierowanym na sprawdzenie na ile sterylnie przeprowadzane są procedury. Dodatkowo tusze nie są certyfikowane jako sterylne.
W związku z tym faktem występuje karencja 6 miesięczna.

parneria88 

Wysłany: 2015-07-14, 11:09   

No niestety trzeba czekać te kilka miesięcy, też przez to przechodziłem. To pól roku jest chyba dlatego, że po takim czasie HIV już się na pewno ujawnia w wynikach, czy coś pokręciłem?

Aneta Bednarska 
nienazwana

Ilość oddanej krwi: 10 litrów
Wysłany: 2015-07-14, 13:33   

Generalnie bardziej chodzi o HCV i HBV (wirusy żółtaczki) ale o HIV również, chociaż HIV nie jest tak łatwo się zakazić w ten sposób. Te 6 miesięcy karencji to tzw okienko serologiczne. Dopiero po tym czasie, jeśli doszło do zakażenia (co baaardzo mało prawdopodobne choć możliwe), we krwi pojawią się przeciwciała, czyli wyjdą dodatnie wyniki testów na HCV lub HIV.

romeczek44 

Grupa krwi: nie wiem
Wysłany: 2015-08-05, 15:49   

Sam robiłem tatuaż i uważam że to dobrze zabezpieczenie z tym okresem kilku miesięcy. Nigdy nie chciałbym żeby moja krew zamiast pomóc zaszkodziła..
Jeżeli jesteś samotnym mężczyzną, który ma spore potrzeby seksualne, masturbatory www.secretplace.pl/306-masturbatory naprawdę nie wydają się złą opcją. Wszystko jest dla ludzi, a jakby nie patrzeć użytkowanie masturbatora nikogo nie krzywdzi.

Odpowiedz do tematu