forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomocy prosze
Autor Wiadomość
wemisara 

Grupa krwi: 0 Rh+
Wysłany: 2014-11-28, 22:05   Pomocy prosze

Hej. Mam 18 lat i już wcześniej chciałam zapisać się do rejestru dawców szpiku ale wtedy postanowiłam że nie jestem gotowa. Nie wiem czy wierzycie w przeczucie ale ostatnio poczułam że ktoś czeka na mój szpik i pomyślałam że powinnam się zapisać, poczytałam i się nie boje. Niestety kiedy podzieliłam się tą decyzją z moją mamą i przyjaciółmi Ci zaczeli mnie przekonywać że to zły pomysł i siać panikę. Chciałabym ich przekonać do mojej decyzji ale nie wiem jak. Czy macie jakieś doświadczenie ze strachem u bliskich?

Martens 

Ilość oddanej krwi: 56,150
Wysłany: 2014-11-28, 22:41   

Albo jesteś dorosła, sama decydujesz za siebie, szanując odmienne zdanie rodziny i przyjaciół, albo jeszcze (mimo metryki) nie - i z decyzją musisz poczekać. Wybacz szczerość, ale tak to wygląda. A bliscy muszą jakoś ze swoim strachem żyć. Oddawanie szpiku to nie jest sport ekstremalny czy też rosyjska ruletka, więc bez przesady.

jacakam 

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 5850 ml
Wysłany: 2014-11-29, 19:50   Re: Pomocy prosze

wemisara napisał/a:
przyjaciółmi Ci zaczeli mnie przekonywać że to zły pomysł i siać panikę.

Nooo .... to takich przyjaciół to chyba lepiej stracić niz zyskać. Skoro dla nich już samo zarejestrowanie się to "problem" to wybacz ale raczej ludzie małego serca to muszą być. Proponuję Ci odnalezienie jakiejś historii o kimś kto uratował życie innej osobie tylko tym, że podzielił się swoim szpikiem. Tak jak zaznaczył przedmówca ;) to nie sport ekstremalny i nie trzeba się bać. A jak "przyjaciele" nie zrozumieją to możesz być pewna jednego - jak Ty będziesz potrzebować pomocy to na nich nie masz co liczyć - raczej przykre takie podejście. ja jestem już stary :hyhy: i nikt mi nie powie że "nie mogę" i nie martwię się tym co mówią inni. Jeśli to Ci pomoże to Twój dar niesienia pomocy może komuś uratować życie i jeżeli w naszym marnym życiu możemy uratować choć tylko jedną inną osobę to warto żyć tylko dla tej chwili. Ja długo dojrzewałem do decyzji czy oddać krew i tak jak pisałem żałuję tego bardzo .... (tego że czekałem aż tak długo oczywiście) bo wiem, że mimo wszystko i choćby na przekór wszystkim chcę móc komuś pomóc, więc bądź razem z nami ;)

Nutaharion 

Ilość oddanej krwi: 18 050
Wysłany: 2014-11-30, 12:24   Re: Pomocy prosze

wemisara napisał/a:
Hej. Mam 18 lat i już wcześniej chciałam zapisać się do rejestru dawców szpiku ale wtedy postanowiłam że nie jestem gotowa. Nie wiem czy wierzycie w przeczucie ale ostatnio poczułam że ktoś czeka na mój szpik i pomyślałam że powinnam się zapisać, poczytałam i się nie boje. Niestety kiedy podzieliłam się tą decyzją z moją mamą i przyjaciółmi Ci zaczeli mnie przekonywać że to zły pomysł i siać panikę. Chciałabym ich przekonać do mojej decyzji ale nie wiem jak. Czy macie jakieś doświadczenie ze strachem u bliskich?

Poczytaj sobie: http://www.dkms.pl/pl/historie-dawcow
Też miałem pewne wątpliwości i list od DKMS przeleżał chyba na półce z 2 miesiące zanim się zdecydowałem dokończyć rejestrację ale teraz mam już to za sobą. Ostatnio przyjechałem do domu i rozmawiałem na ten temat z moją mamą, była bardzo ciekawa tematu i pewnego dnia poszła sama na akcję zbierania dawców i po prostu wpisała się do rejestru. Ostatnio też brat wrócił z poznania i widziałem, że on również przywiózł sobie wypełnioną kartę z 28 listopada o wpisaniu do bazy.
Mój genetyczny bliźniak ma/Moi genetyczni bliźniacy mają się dobrze bo w bazie jestem już od około 3 lat i żadnego kontaktu (całe szczęście!). Nie czekam na telefon bo wolę żeby byli okej ale w razie problemów jestem gotowy do pomocy.
Od kilku lat oddaję krew/płytki w zależności od chęci współpracy mojego organizmu. To uczucie kiedy dzwoni się do Ciebie z OGROMNĄ prośbą o oddanie płytek bo ktoś właśnie choruje tak, że potrzebny jesteś akurat TY to jest piękne. Aż mi się chce czasem płakać ze szczęście jak po wszystkim słyszę, że uratowałem najprawdopodobniej komuś życie.

Nie chcę Ci grać w żaden sposób na uczuciach ale czasem po prostu warto zdać sobie sprawę, że życie obcej Ci osoby zależy właśnie od Ciebie :)

Adam P. 

Grupa krwi: AB Rh-
Ilość oddanej krwi: 1,8l
Wysłany: 2014-11-30, 20:54   

Czemu chcesz ich przekonywać? Kto się zapisuje, Ty czy oni?

andrzejpiszek 

Wysłany: 2014-12-04, 09:33   

to musi być prywatny wybór

Dexxx900 

Ilość oddanej krwi: 450 ml
Wysłany: 2014-12-10, 20:21   

Ja tam posiadam w głębokim poważaniu co tam sobie kto myśli, oddałem krew 2 tygodnie temu po raz pierwszy a dziś byłem podpisać deklarację i trafiłem bo bazy niespokrewnionych dawców szpiku, nikt z mojego otoczenia o tym nie wie bo kompletnie nie czuję potrzeby żeby się tym chwalić ale jeśli ktoś zapyta to tajemnicy robił z tego nie będę.
TWOJE CIAŁO I TWÓJ SZPIK rób z nim co uważasz :)

Pozdrawiam i ODWAGI ! :)

wemisara 

Wysłany: 2014-12-24, 01:57   Dziękuję bardzo

Wysłałam pakiet do DKMS. Będą musieli się z tym pogodzić a jak nie to trudno. Dziękuję bardzo za pomoc. Trzymajcie się wszyscy. ;)

Nutaharion 

Ilość oddanej krwi: 18 050
Wysłany: 2014-12-28, 23:51   Re: Dziękuję bardzo

wemisara napisał/a:
Wysłałam pakiet do DKMS. Będą musieli się z tym pogodzić a jak nie to trudno. Dziękuję bardzo za pomoc. Trzymajcie się wszyscy. ;)

:bra:

Odpowiedz do tematu