forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z badaniami wirusologicznymi
Autor Wiadomość
Sandman 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 7850
lekarz
Wysłany: 2014-07-10, 03:07   Problemy z badaniami wirusologicznymi

Z racji tego, że tematów odnośnie dodatnich wyników HIV, HCV, kiły jest na forum od groma i trochę stworzyłem jeden temat, w którym będziecie mogli poruszać tego typu kwestie. Wszystkie nowe posty dotyczące tego zagadnienia będę przenosił do tego wątku.

Creative 

Grupa krwi: AB Rh+
Wysłany: 2014-07-12, 17:35   Wysoki negatywny wynik Rna HCV

Witam , chciałbym sie zapytać czy ktoś z was się spotkał z czymś takim , że wynik na anty-HCV wychodzi reaktyny 1,14 , wynik potwierdzający metodą WB nieokreślony , RNA-HCV ujemny . Data badania luty 2014.

kolejne badani :
data 28-03-2014

ALAT - 12,72 norma ( 10-49 )
AST - 22,09 norma ( 8,0 - 46 )
GGTT - 20,88 norma ( 8,00 - 70,00 )

data 28-03-2014 :

RNA HCV wynik 0,90 ujemny

data 23-05-2014

RNA HCV wynik 0,96 ujemny.

Ogólnie wynik negatywny , ale martwią mnie te wysokie wartości . Zamierzam zrobić kolejne badanie pod koniec lipca .
Ostatnio zmieniony przez Creative 2014-07-12, 17:50, w całości zmieniany 1 raz  

Sandman 

lekarz
Wysłany: 2014-07-13, 18:57   

S/Co rzędu 1,14 nie jest wysokim wynikiem - jest uznawany za dodatni/reaktywny to prawda, ale przy S/Co 1-2 szansa na wykrycie HCV wynosi około 2%.

Ujemny RNA HCV i nieokreślony test potwierdzenia (to WB czy RIBA?) świadczy o tym, że najprawdopodobniej nie jesteś zakażony HCV, ale przy nieokreślonym wyniku testu potwierdzenia konieczne jest powtórzenie badań za jakiś czas.

Creative 

Grupa krwi: AB Rh+
Wysłany: 2014-07-14, 12:26   

Dzięki za odpowiedz . Na 99% jestem pewny , że był to test potwierdzający Western Blot i był nieokreślony , a niżej pisało RNA HCV ujemny .Po prostu nie mogę znaleść kartkę z wynikami , ale będę szukał dalej .

Sandman 

lekarz
Wysłany: 2014-07-14, 15:45   

W WB bada się 4 antygeny wirusa (NS3, 4, 5 i antygen rdzenia) - wynik dodatni wymaga reakcji z co najmniej dwoma antygenami. Reakcja tylko z jednym to wynik nieokreślony/wątpliwy - ni pies ni wydra, trzeba powtórzyć po jakimś czasie.

To, że wszystkie wyniki HCV RNA są ujemne wskazuje na to, że wirusa w Twoim organizmie nie ma i nie dochodzi do jego replikacji.

Co do dodatnich testów serologicznych - testy łapią często nieswoiste przeciwciała skierowane przeciwko białkom drożdży. Jest to związane z tym, że komórki drożdży są wykorzystywane do uzyskiwania rekombinowanych antygenów HCV używanych w testach.

adik 

Grupa krwi: B Rh+
Wysłany: 2014-08-05, 10:22   

Witam, piszę do was bo niepokoję się wynikami. Dostałem z krwiodawstwa z Poznania informację, że mam powtórzyć badania za 6 miesięcy, a w celu informacji mam się zgłosić do działu laboratoryjnego. Pojechałem więc dowiedzieć się, co się kryje w wynikach. Okazało się, że mam podwyższony odczyn kiłowy, ale dokładniejsze badania wyszły w normie i odczyn TPHA jest ujemny. Kierownik działu laboratoryjnego uspokoił mnie, że wszystko jest dobrze, jeśli dokładniejsze badania pokazały, że są w normie a TPHA jest ujemny. Od chwili w której, się dowiedziałem o wynikach zaobserwowałem objawy kiły (nocne pocenie, ból głowy, a także mam mały guz w pachwinach). Zrobiłem prywatnie badania na vdrl hiv i hcv i tylko vdrl, wyszedł reaktywny ujemny. Co to znaczy? Proszę o jakieś wskazówki co robić dalej. Z góry dziękuje za odpowiedz i pomoc.
Pozdrawiam Adik ;)
Ostatnio zmieniony przez Martens 2014-08-07, 10:02, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu