forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Sarnuś
2008-12-14, 14:11
O tym, jak wykorzystać komputerki do pomagania ludziom

Czy byłbyś zainteresowany stworzeniem drużyny Krewniaków? Tylko poważne odpowiedzi...
Tak
56%
 56%  [ 17 ]
Nie
43%
 43%  [ 13 ]
Głosowań: 30
Wszystkich Głosów: 30

Autor Wiadomość
THGD89 

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 1350 ml
Wysłany: 2007-08-27, 19:35   O tym, jak wykorzystać komputerki do pomagania ludziom

Ostatnio pomyślałem, że możemy pomóc innym ludziom poprzez BOINC. :) Moglibyśmy założyć drużynę (np. Krewniacy BOINC@team). :bra:

Dla osób, które pierwszy raz słyszą o BOINC więcej informacji TUTAJ

Co o tym myślicie? :luka:

Kacper 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 22,00L
Wysłany: 2007-08-30, 18:45   

proponuje inaczej wykorzystac komputerek www.ipomoc.com mozna poklikac w polskie i zagraniczne banery

Danyeru 
Wredny PasQd

Ilość oddanej krwi: 27960ml i BAN
Wysłany: 2007-08-30, 23:26   

Kacper, klikanie w banery, a systemy nazwa@home, to dwie różne sprawy ;) :PP

Można przecież brać udział w programi i klikać w banery, jedno drugiego nie wyklucza :)

"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny."

Danyeru 
Wredny PasQd

Ilość oddanej krwi: 27960ml i BAN
Wysłany: 2008-12-04, 18:42   

troszeczke odgrzeje temat ;)

Czy ktos z Was sie w to bawi?
Konkretni interesuje mnie, czy ktos bierze udzial w SETI@home? Anyone? ;>

"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny."

fotomis 

Ilość oddanej krwi: ZHDK
Wysłany: 2008-12-04, 20:05   

W łapanie kosmitów to się nie bawię ale przez parę lat uczestniczyłem w sieci grid.org, a dokładniej w projekcie Cancer Research. Jeżeli ktoś miałby ochotę, by wykorzystany w znikomym stopniu procesor jego kompa przydał się do czegoś naprawdę użytecznego, to gorąco namawiam do wzięcia udziału w projekcie Uniwersytetu Stanforda o nazwie Folding@Home, wykorzystującym obliczenia rozproszone do modelowania białek.

Michał

tomk86 

Grupa krwi: B Rh-
Ilość oddanej krwi: 13,95 l
Wysłany: 2009-01-19, 18:22   

Ja również w łapanie kosmitów się nie bawię, ale od 2 lat mój komputer liczy prawie non-stop dla World Community Grid.
W zasadzie jest to kilka projektów skupionych w jednej grupie. Projekty z założenia mają przynieść wymierne korzyści ludzkości. :) Są naprawdę różne od szukania leków na AIDS, Wirus Zachodniego Nilu i podobne, przez modelowanie ludzkich białek po poszukiwanie najlepszych materiałów na organiczne fotoogniwa (solary). Obliczenia oparte są na platformie BOINC. Jest doskonały support na forum w jezyku angielskim i nie tylko. O sile projektu mogą świadczyć statystyki: 425'208 zarejestrowanych osób i 1'168'004 podłączonych komputerów.

Troll81 
BOINC@Poland

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 9,5
Wysłany: 2011-05-12, 14:54   Wspomaganie naukowców czyli wirtualne "krwiodawstwo&quo

Jestem zapalonym krwiodawcą ale staram się wspierać nie tylko tę dzedzinę honorowego dawania. Uczestniczę też w przedsięwzięciu zwanym BOINC, i chciałbym wam również zaprezentować tę formę wolontariatu.

BOINC to w wielkim skrócie forma wspiernia naukowców z całego świata wolną mocą obliczeniową swojego komputera. Generalnie rzecz ujmując podczas przegladania tego forum mój komputer pracuje w jakiś 3% swojej pełnej mocy. śmiało mógłbym komus "dać" kolejne 20% i nawet bym nie zauważył. Oczywiście kto by chciał moje 20%? nikt. Ale gdy takich ludzi jak ja jest jakieś kilkanaście milionów to juz tej wolnej mocy robi sie całkiem sporo. Naukowcy chętnie by z niej skorzystali szczególnie jeśli dostaliby ją za darmo. Takie cos nazywa się przetwarzeniem rozproszonym.

Przetwarzanie rozproszone (ang. Distributed Computing - DC)

Polega na podzieleniu danego zagadnienia obliczeniowego na wiele części a następnie wysłaniu ich do wielu niezależnych od siebie komputerów. Te po pobraniu pewnej porcji danych z serwera, wykonują zaprogramowane obliczenia, po czym przesyłają rezultaty swojej pracy z powrotem do serwera, gdzie są dostępne dla naukowców.

Przetwarzanie rozproszone stanowi tańszą alternatywę wobec budowania jednostek o wysokiej mocy obliczeniowej, takich jak klastry czy superkomputery. Niestety jego zastosowanie ogranicza się do tych problemów, które dają się podzielić.

Czy nie lepiej byłoby wykorzystać jeden, bardzo mocny komputer?

Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Przetwarzanie rozproszone pozwala uzyskać moc obliczeniową o wiele większą, niż najnowocześniejsze superkomputery i to przy dużo niższych kosztach. Z drugiej strony, nie każdy problem nadaje się do przetwarzania rozproszonego. Jednak wszędzie tam, gdzie udaje się zaprząc do pracy wiele komputerów, uzyskuje się nadspodziewanie dobre efekty.

Ale co to ma wspólnego ze mną?

Rozwój internetu pozwolił naukowcom zajmującym się przetwarzaniem rozproszonym na ciekawą "zagrywkę". W roku 1999 na Uniwersytecie Berkeley wystartował projekt SETI@home, wykorzystujący do przetwarzania rozproszonego komputery użytkowników internetu. Naukowcy zauważyli bowiem, że komputery w domach czy biurach, bardzo często nie są wykorzystywane w pełni swoich możliwości. Choć to wydaje się mało prawdopodobne, to jednak przeciętny komputer rzadko kiedy obciążony jest w 100%, a często jego praca sprowadza się do wyświetlania wygaszacza ekranu. Projektanci SETI@home stworzyli zatem wygaszacz ekranu, który każdy użytkownik internetu może zainstalować na swoim komputerze, by przetwarzać dane z radioteleskopu Arecibo. Projekt okazał się niebywałym sukcesem, pozwalając osiągnąć niesamowitą moc obliczeniową i gromadząc przez 5 lat ponad pięć milionów użytkowników z całego świata.

Czyli ja też mogę przetwarzać te dane?

Tak. Ale nie tylko te. Sukces projektu SETI@home pociągnął za sobą powstanie wielu innych projektów przetwarzania rozproszonego zajmujących się problemami tak różnymi jak poszukiwanie leku na AIDS, projektowanie sztucznego życia i poszukiwanie kolejnych liczb pierwszych.

BOINC jest skrótem od Berkeley Open Infrastructure for Network Computing, co można przełożyć na "Otwarta Infrastruktura Przetwarzania Rozproszonego uniwersytetu Berkeley". Jest to projekt mający na celu wykorzystanie wolnego czasu komputerów osobistych do obliczeń związanych z różnymi projektami badawczymi.

Przyłączenie się do BOINC umożliwia wzięcie udziału w rozwijaniu przedsięwzięć naukowych z całego świata i dołożenie własnej cegiełki w kształtowaniu przyszłości. Działające na tej platformie projekty naukowe mogą przyczynić się do np.:

* lepszego poznania natury wszechświata (LHC wspierający budowę akceleratora cząsteczek w CERN)
* wynalezienia leków na AIDS, raka (WCG)
* wynalezienia leków na wiele innych chorób (projekty białkowe - Rosetta, SIMAP, Predictor, TANPAKU)
* lepszego przewidywania zmian globalnego klimatu (CPDN, SAP)
* uzyskania dalszych dowodów na poprawność teorii względności (Einstein, LHC)
* rozwoju matematyki (ABC, RCN, Sztaki, PrimeGrid, Riesel Sieve)
* rozwoju chemii i nanotechnologii (QMC, Spinhenge, NanoHive)
i wiele wiele więcej...

Wiem że wśród krewniaków jest wiele osób które z chęcią przyłaczą sie do BOINC. Chciałbym więc was zaprosić do drużyny BOINC@Poland. Wystarczy wstukać naszą nazwę w wyszukiwarce by nas znaleźć.
Pomóż nam wspomagać naukę, zwalczać Aids, Raka i modelować ludzkie białka, szukać odpowiedzi na pytania współczesnej fizyki. Wejdź na www.boincatpoland.org i przyłącz się do nas. Jesteśmy największym zespołem liczącym w kraju.

Troll81 
BOINC@Poland

Wysłany: 2011-09-01, 09:52   

http://www.wykop.pl/link/...-mozemy-wiecej/

to jest filmik promujący obliczenia rozproszone na platformie BOINC. Gorąco proszę krewniaków o wykopanie tego znaleziska i o informowanie o tym innych ludzi. Idea BOINC jest bardzo bliska idei honorowego krwiodawstwa.

Do tego właśnie ruszył nowy projekt http://www.boincatpoland...._Community_Grid który szuka leku na Leiszmianiozę. To straszna choroba gnębiąca kraje takiej jak Indie czy Brazylia. Nie istnieje na nią szczepionka a leczenie jest trudne. Stosuje się kurację antybiotykową i leczenie związkami antymonu. Ale związki Antymonu są toksyczne. BOINC pozwala też współuczestniczyć w szukaniu leków na AIDS, Malarię, Denga, Nerwiaka płodowego, Stwardnienie rozsiane, Dystrofię mięśniową i wiele innych chorób które dręczą ludzkość. W zasadzie podczas codziennej pracy wykorzystujemy zaledwie ułamek mocy naszego komputera. Dlaczego by nie wykorzystać jego mocy w pełni?
Pomóż nam wspomagać naukę, zwalczać Aids, Raka i modelować ludzkie białka, szukać odpowiedzi na pytania współczesnej fizyki. Wejdź na www.boincatpoland.org i przyłącz się do nas. Jesteśmy największym zespołem liczącym w kraju.

Raymundo 

Ilość oddanej krwi: 10,97L
Wysłany: 2011-09-01, 11:05   

Pic na wodę, fotomontaż.

Troll81 
BOINC@Poland

Wysłany: 2011-09-01, 12:18   

A dlaczego tak twierdzisz?

oskarj 
ZHDK

Ilość oddanej krwi: 9900ml
Wysłany: 2011-11-15, 12:29   

W szczególności w pracy, ale też w domu, mam podpiętych kilka-kilkanaście projektów, więc dla mnie to rutyna. Boinc Manager, zarówno na windowsie jak i linuksie.

Troll81 
BOINC@Poland

Wysłany: 2011-11-15, 13:19   

unikałbym podpinania do BOINC komputera w pracy bez zgody przełożonego. moze to podpaść pod niezgodne z przeznaczeniem wykorzstanie mienia powierzonego. BOINC potrafi mocno obciażyć komputer a co za tym idzie podgrzac procesor. W komputerach ze słabym chłodzeniem a w szczgólnosci laptopach może to stanowić problem.

[ Dodano: 2011-11-15, 13:25 ]
Nic nie szkodzi na przeszkodzie by w społecznośći BOINC@Poland popularyzować krwiodwastwo.

http://www.boincatpoland....oddawanie-krwi/

Zapraszam też do wypowiedzi w tym wątku. Moze uda sie nakłonić coponiektórych do oddawania? Idea wolontariatu jest bardzo zbieżna z ideą przetwarzania rozproszonego i sądzę że wiele osób można by wciągnąć w akcję oddwania krwi :D

migawron 
BOINC@POLAND TEAM

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 8,1
Wysłany: 2011-11-15, 14:36   

Witam wszystkich, ja również pomagam zarówno w kwestii krwiodawstwa, jak i BOINCA, wkład w rozwój nauki to nie są żadne hocki-klocki :)

pozdrawiam

adim0828 
Crazy pirate's!

Grupa krwi: AB Rh-
Ilość oddanej krwi: 4l
Wysłany: 2011-11-18, 18:33   

Witam wszystkich! Ja akurat pomoc innym zacząłem od BOINC'a, dopiero tam kiedyś trafiłem na wątek o oddawaniu krwi. Chciałem już od dawna zostać donatorem (od ten strach przed igłą :oczami: ) , ale dopiero dzięki dopingowi kolegów z forum Boinc@Poland w końcu się zdecydowałem i... nie żałuję!

Odpowiedz do tematu