forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Mikołajkowa akcja zbiórki krwi.
Autor Wiadomość
Goalkeper 
ZHDK II°, KHDK KLAsyki

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 17100
Wysłany: 2011-10-07, 09:11   Mikołajkowa akcja zbiórki krwi.

Witam, ja w temacie chciałbym zorganizować taką akcję z kumplem. Coś bardziej na masową skalę z udziałem krwiobusu i połączyć to z charytatywnymi koncertami w jednym z lokalnych pubów (kolega ma układy z jakimiś zespołami więc problemu by nie było). Akcja rozpoczęła by się pod miejskim ratuszem i trwała by 10-16, osoby które oddałyby krew w zamian za to dostały by darmową wejściówkę na koncert no i oczywiście standardizk w postaci czekoladowego szaleństwa, reszta chętnych (nie krwiodawców) mogłaby pojawić się na koncercie uiszczając opłatę w wysokości 5zł. Chcielibyśmy również zorganizować zbiórkę, żywności, czegokolwiek i tak sobie pomyślałem, że można by postawić karton, pudło czy jakiś kosz z informacją, że jak ktoś z osób, dawców i nie dawców, chciałby się dorzucić do darów to mogłby oddać swój zestaw czekoladowy lub ewentualnie dorzucić coś od siebie. Wszystkie trofea zebrane w czasie całej akcji chcielibyśmy przekazać na jakiś dom dziecka czy innej podobnej placówce.

Czy ktoś już się w takie coś bawił ? Co trzeba zrobić tzn czy potrzebna jest jakaś biurokracja u prezydenta miasta na przeprowadzenie takiej imprezy ? Jeżeli ktoś już to przechodził to chętnie wysłuchałbym jego wskazówek na temat tego jak takie coś zorganizować.

Lesiu 
Ambasador

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: ZHDK III
Wysłany: 2011-10-10, 21:46   

Jeśli koncerty robisz w klubach, to nie potrzebujesz jakiegoś dodatkowego zezwolenia. Musisz mieć zezwolenie właściciela terenu na którym stawiasz ambulans (jak teren miejski - to zgoda Zarządu Dróg i Zieleni, czy odpowiedniego wydziału). Warto też poprosić o patronat honorowy prezydenta (opcjonalne).

MASZ KLASĘ? Pomagaj razem z nami!!!
KREWNIACY CLUB TRÓJMIASTO

Goalkeper 
ZHDK II°, KHDK KLAsyki

Wysłany: 2011-10-10, 21:51   

Lesiu napisał/a:
Warto też poprosić o patronat honorowy prezydenta

Dzięki za odpowiedź. No jego nie powinno zabraknąć, osobiście Pana nie dzierżę ale jakąś złotówkę mógłby dorzucić :)

Niśka 
świeżynka :)

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 3,15 l + 3,75 l KKP
Wysłany: 2011-10-11, 20:41   

Czegoś nie zrozumiałam.
Czy planujesz postawić krwiobus na placu i poza ogonkiem chętnych przed krwiobusem, niczego tam więcej nie będzie? Żadnej imprezy masowej? Tylko każdy dostanie wraz z czekoladami darmowy bilecik na koncert (czyli coś takiego, jak w RCKiK warszawskim rozdawali darmowe bilety do zoo, a teraz rozdają bilety na jakiś koncert)? Jeśli planujesz imprezę masową na placu, trzeba mieć zezwolenie.
I nie wiem, jak wygląda sytuacja ze zbiórką żywności. Czy nie trzeba mieć zezwolenia na taką zbiórkę (tak jak ma to miejsce w przypadku zbiórek pieniędzy)? Jeśli potrzeba, to problem jest mały, zakładasz mały jednorazowy komitecik non-profitowy i już. Tylko trzeba by już zacząć przepychać całą papierkologię.
Ostatnio zmieniony przez Niśka 2011-10-11, 20:42, w całości zmieniany 1 raz  

Goalkeper 
ZHDK II°, KHDK KLAsyki

Wysłany: 2011-10-12, 12:00   

Cytat:
Czy planujesz postawić krwiobus na placu i poza ogonkiem chętnych przed krwiobusem, niczego tam więcej nie będzie? Żadnej imprezy masowej?

Nie wiem czy jest sens robić coś oprócz samej zbiórki, z reguły takie akcje u nas kończą się fiaskiem, wszelkie akcje tego typu z krwiobusem organizowane w okresie wakacyjnym pod marketami kończyły się tak, że przez czas akcji godz. 9-16 krew oddało maksymalnie 15 osób. Druga sprawa jest taka, że akcja będzie w takich godzinach, gdzie ludzie pracują więc nawet jak zrobisz od rana do południa koncert to nikogo nie będzie prócz tych którzy oddali krew. Dlatego też, koncerty chcielibyśmy zrobić w godzinach wieczornych kiedy to większość społeczeństwa już skończy pracę. Akcję chcemy rozgłosić w mediach aby wiedzieli o niej nie tylko krwiodawcy. Na chwilę obecną akcja ma być nakręcona głównie przez naszych znajomych i znajomych znajomych. Więcej na temat tego co i jak będzie, będę wiedział dopiero 22 października, wtedy będę rozmawiał z kumplem o konkretach. Na chwilę obecną jest to tylko gdybanie.
Ostatnio zmieniony przez Goalkeper 2011-10-12, 12:11, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu