forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
"Pies ogrodnika" ??
Autor Wiadomość
luzik 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: ponad 35l
Wysłany: 2011-05-25, 23:57   "Pies ogrodnika" ??

Witam moi drodzy.
Od ładnych kilkunastu lat honorowo oddaje krew, zapisałem się do fundacji DKMS "Wspólnie Przeciw Białaczce" i jestem na liście potencjalnych dawców, zawsze kiedy jest okazja wspieram akcje charytatywne.
Oczywiście robię to wszytko honorowo jak większość z Was i nie oczekuje nic w zamian.
Jednak czasami przychodzi taki dzień, że przydaje się i nam pomoc innych ludzi.
Czasami są to rzeczy bardzo trywialne.
I właśnie dzisiaj o taką rzecz poprosiłem.
Nie potrzebuje niczyjej nerki, krwi, pieniędzy - nic konkretnego.
Poprosiłem na forum jedynie o głos w konkursie w którym udało mi się trafić do etapu, gdzie można dostać nagrodę.
Jedyne co trzeba było zrobić to kliknąć na link i wybrać moje hasło.
Zanim się jednak obejrzałem, wątek zniknął bez żadnych informacji na temat przyczyn.
Pytanie czy umieszczając taki watek na forum w dziale Hyde Park - popełniłem jakąś zbrodnię?
A może to syndrom częstego u Polaków "psa ogrodnika"?
Nie pozwolić komuś aby coś zyskał, skoro ja nie mam z tego nic?
Powinienem czuć się winny, ze poprosiłem o głosy ze środowiska, w którym się często obracam i dzięki którym mógł bym tym razem ja coś dostać? - drobną nagrodę materialną?
Pewnie marny ze mnie Polak, bo tego nie rozumiem.
I jak się tu później dziwić, że tak ciężko namówić innych do oddawania krwi nie oczekując nic w zamian, skoro na tym forum są osoby które drażni, że ktoś mógł by coś dostać gratis.
.. ciekawe kiedy ten post wykasują?
Przepraszam, że pisze w tym tonie ale bardzo się rozczarowałem reakcja moderatora.
Rzadko o coś proszę...

Ratownikkrk 
Krew ratuje życie

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 14.850ml
Wysłany: 2011-05-26, 02:24   

Witaj luzik

Ja oddałem głos na twoją pozycję, ale widzę po wynikach że szanse są marne ale kciuki trzymać będę i życzę wygranej. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Ratownikkrk 2011-05-26, 02:27, w całości zmieniany 1 raz  

luzik 

Wysłany: 2011-05-26, 02:43   

Dzięki, nie ważna jest wygrana, liczy się zabawa i to czy potrafimy się organizować.
Następną akcją może być np. zbieranie zabawek dla domów dziecka.

Ale proszę nie piszcie tutaj na temat konkursu, bo moderator wykasuje watek, a mnie zbanuje - tamten watek to przeszłość, a w tym chodziło mi o dyskusję na temat niezrozumiałych praktyk moderatora.

Nawet, jeżeli nie miałem racji, to słowo wyjaśnienia chyba mi się należało?

Danyeru 
Wredny PasQd

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 27960ml i BAN
Wysłany: 2011-05-26, 08:55   

Proszę, nie rób z siebie męczennika.
Nie wiem, dlaczego nie dostałeś powiadomienia o powodzie przesunięcia tematu - gdyż takowy wypełniłem. Niezgodność z regulaminem forum.

A co do zorganizowanych akcji, ot bardzo chętnie pomagamy w zbieraniu materiałów do różnych prac (vide. ankiety do magisterek czy licencjatów), czy właśnie akcje typu wspomniane wyżej zbieranie zabawek.
Jednakże pomoc charytatywna, czy społeczna to nie to samo, co nabijanie sobie głosów w konkursie rzeczowym.

"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny."

luzik 

Wysłany: 2011-05-26, 09:37   

Danyeru napisał/a:
Proszę, nie rób z siebie męczennika.
Nie wiem, dlaczego nie dostałeś powiadomienia o powodzie przesunięcia tematu - gdyż takowy wypełniłem. Niezgodność z regulaminem forum.

A co do zorganizowanych akcji, ot bardzo chętnie pomagamy w zbieraniu materiałów do różnych prac (vide. ankiety do magisterek czy licencjatów), czy właśnie akcje typu wspomniane wyżej zbieranie zabawek.
Jednakże pomoc charytatywna, czy społeczna to nie to samo, co nabijanie sobie głosów w konkursie rzeczowym.

Powiadomienie o usunięciu tematu dostałem, ale bez podania przyczyny.(bo nikt jej nie podał)
Który to punkt złamałem?
Nie chciał bym łamać zasad forum w przyszłości, wydawało mi się, że Hyde Park pozwala na swobodę wypowiedzi, jest moderowany w drastycznych przypadkach i dlatego poprzedni post umieściłem właśnie w tym miejscu.
Co złego jest w tym, że poprosiłem szanowne grono o pomoc w głosowaniu, przecież nie miałem ukrytych intencji - wyjaśniłem jaki jest cel zbierania głosów i każdy sam mógł podjąć decyzję czy pomoże.
Czy watek był niepoprawny politycznie, bo ktoś mógł coś dostać i nie byłeś to Ty?

A co do akcji charytatywnych, to nawet się zastanawiałem komu można by tą kamerę po przetestowaniu oddać? (nigdy nie miałem kamery, wiec chętnie bym się ją pobawił)
Ale przecież "nie będziemy dzielić skóry na żyjącym niedźwiedziu.."
Ostatnio zmieniony przez luzik 2011-05-26, 10:10, w całości zmieniany 1 raz  

Danyeru 
Wredny PasQd

Ilość oddanej krwi: 27960ml i BAN
Wysłany: 2011-05-26, 11:13   

Dział II, poddział III, punkt 8, podpunkt i.

"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny."

fotomis 

Ilość oddanej krwi: ZHDK
Wysłany: 2011-05-26, 11:42   

Nawiasem mówiąc, powyższy punkt regulaminu dotyczy również podpisów użytkowników, więc sugerowałbym, by kolega luzik niezwłocznie pozbył się ze swego podpisu reklamowego linku do komercyjnego konkursu równie komercyjnego banku.

Michał

Raymundo 

Ilość oddanej krwi: 10,97L
Wysłany: 2011-05-26, 13:44   

Pozwolę sobie wyrazić moje poparcie decyzji władz :) W konkursach nie chodzi o to kto ma więcej znajomych i kto roześle więcej spamu z prośbą o głosowanie.
I tak jak wyże wspomniano, bardzo chętnie pomagamy przez oddawanie krwi ze wskazaniem, propagowanie HDK, wypełnianie ankiet do różnych prac. Ale konkurs mbanku niema nic z tym, że jesteś krwiodawcą i potencjalnym dawcą szpiku wspólnego.

Marciagd 

Ilość oddanej krwi: 10.35 l
Wysłany: 2011-05-26, 16:11   

A ja dodam jeszcze, że po za złamaniem regulaminu wyglądało to tak, że zarejestrowałeś się na tym forum tylko po to, żeby podesłać linka do konkursu. Nie zainteresował Cię żaden wątek krewniacki i nie ma w sumie pewności, że jesteś z 'naszego środowiska'. [luźna uwaga, a nie zarzucanie kłamstwa... stwierdzam tylko]. Skoro już tak wymieniasz wszystko dokładnie co gdzie i jak ;) Inaczej wygląda jak ktoś jest z nami od kilku lat na forum i nagle prosi o jakąś pomoc - znamy się często osobiście i np. prywatne wysyłanie takich próśb nie razi ;)

Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd, choćby o te dziesięć godzin stąd

luzik 

Wysłany: 2011-05-26, 18:02   

Marciagd napisał/a:
A ja dodam jeszcze, że po za złamaniem regulaminu wyglądało to tak, że zarejestrowałeś się na tym forum tylko po to, żeby podesłać linka do konkursu. Nie zainteresował Cię żaden wątek krewniacki i nie ma w sumie pewności, że jesteś z 'naszego środowiska'. [luźna uwaga, a nie zarzucanie kłamstwa... stwierdzam tylko]. Skoro już tak wymieniasz wszystko dokładnie co gdzie i jak ;) Inaczej wygląda jak ktoś jest z nami od kilku lat na forum i nagle prosi o jakąś pomoc - znamy się często osobiście i np. prywatne wysyłanie takich próśb nie razi ;)

Witam
Forum było przenoszone i faktycznie po zmianach mnie tutaj nie było.
Jeżeli zarzucasz mi oszustwo, napisz na PW, a podam Ci moje pełne dane osobowe, ze zdjęciami, skanami dokumentów numerem w rejestrze dawców i co jeszcze sobie zapragniesz.

Nie zależało mi na samej nagrodzie, ale na zmobilizowaniu jak największej ilości osób wokół jakiejś akcji.
Myślałem, że kto jak kto, ale ludzie, którzy działają dla innych nie oczekując nic w zamian, to zrozumieją?
Następnie można by założyć wątek z propozycjami do jakiej instytucji charytatywnej miała by trafic kamera.
Chciałem tez sprawdzić polska mentalnośc.
Mój dobry kolega strwierdził, że w Polsce panuje mentalność "psa ogrodnika", ja chciałem go przekonać, ze sie myli.
Niestety nie uda mi się i wyjdzie, ze miał rację.
Co do regulaminu - przepraszam, nie doczytałem i byłem przekonany, że Hyde Park jest jedynym miejscem, gdzie mogę jednak umieścić swojego posta.

Jest regulamin, jest paragraf - dostosowałem się

Raymundo napisał/a:
..W konkursach nie chodzi o to kto ma więcej znajomych i kto roześle więcej spamu z prośbą o głosowanie.
I tak jak wyże wspomniano, bardzo chętnie pomagamy przez oddawanie krwi ze wskazaniem, propagowanie HDK, wypełnianie ankiet do różnych prac. Ale konkurs mbanku niema nic z tym, że jesteś krwiodawcą i potencjalnym dawcą szpiku wspólnego.

widzisz.. pogogluj trochę, a się przekonasz, jak bardzo się mylisz.

Gdybym uważał, że konkurs ma coś wspólnego z krwiodawstwem, to umieścił bym go w jakimś wątku tematycznym.
Idea krwiodawstwa nie ma też nic wspólnego z ilością czekolad i sportem, a jednak takie i tym podobne wątki funkcjonują.
"Nie samym chlebem człowiek żyje" i czasami można, a czasami nawet trzeba porozmawiać i podziałać także w innych tematach.
Ostatnio zmieniony przez luzik 2011-05-26, 18:13, w całości zmieniany 2 razy  

Marciagd 

Ilość oddanej krwi: 10.35 l
Wysłany: 2011-05-26, 18:56   

luzik napisał/a:
Jeżeli zarzucasz mi oszustwo
zaznaczyłam, że nie zarzucam Ci kłamstwa - właśnie by uniknąć takiego stwierdzenia z Twojej strony. Nie czuje potrzeby, byś mi coś udowadniał.

luzik napisał/a:
Mój dobry kolega strwierdził, że w Polsce panuje mentalność "psa ogrodnika", ja chciałem go przekonać, ze sie myli.
Niestety nie uda mi się i wyjdzie, ze miał rację.
To przeciwnie niż moi znajomi, którzy pomagają tym, co biorą udział w konkursach. Obecnie tak popularne FiB ma mase konkursów/ankiet itd. gdzie bardzo dobrze można zauważyć jak ludzie nawzajem sobie pomagają. Baa, nawet podsyłają innym konkursy (gdy np. do wygrania jest jakaś wejściówka w mieście danej osoby zamieszkania). Ale może to tylko ja żyję w jakimś dziwnym świecie z dziwnymi znajomymi.

Ps. po mimo, że temat został założony z pewnym rodzajem żalu, to zawsze może wywinąć się z tego ciekawa rozmowa.
Ps.2. Poinformowaliśmy Cię, że post został usunięty, bo złamałeś regulamin - dostosowałeś się do odpowiednich paragrafów, więc ok. Reszta wypowiedzi/stwierdzeń nie polega na uderzaniu w Ciebie i negowaniu wszystkiego ;) ot - luźna rozmowa, niedotycząca już w/w tematu :)

Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd, choćby o te dziesięć godzin stąd

luzik 

Wysłany: 2011-05-26, 19:08   

Marciagd napisał/a:

Ps. po mimo, że temat został założony z pewnym rodzajem żalu, to zawsze może wywinąć się z tego ciekawa rozmowa.
Ps.2. Poinformowaliśmy Cię, że post został usunięty, bo złamałeś regulamin - dostosowałeś się do odpowiednich paragrafów, więc ok. Reszta wypowiedzi/stwierdzeń nie polega na uderzaniu w Ciebie i negowaniu wszystkiego ;) ot - luźna rozmowa, niedotycząca już w/w tematu :)

Trochę było mi przykro, że odebraliście mnie negatywnie, ale Twój post poprawił mi humor - dziękuję :)

luzik 

Wysłany: 2011-05-28, 13:56   

Aby podsumować temat na wesoło przypomnę stary kawał:

Dante podróżuje po piekle w towarzystwie oprowadzającego go szatana. Wchodzą do jednej sali: na środku stoi kocioł, dookoła oddziały diabłów, co chwila jakaś głowa wynurza się z kotła i jakiś diabeł biegnie wsadzić ją z powrotem. Dante pyta:
- Kto się smaży w tym kotle?
- Tutaj smażą sie Amerykanie. Strasznie dużo przy nich roboty, ile razy jeden chce uciec reszta próbuje mu pomagać.
Przechodzą do kolejnej sali. Na środku stoi kocioł, którego pilnuje tylko jeden szatan oparty o widły i pykający fajkę. Gdy jakaś postać wynurza się z kotła, szatan mówi "Nie wolno" i postać znów się chowa.
- A kto tutaj odbywa karę?
- Tutaj są Niemcy, jak im powiesz, że nie wolno to nie wolno i koniec.
Przechodzą do trzeciej sali. Nie ma żadnych strażników, tylko sam kocioł z którego raz po raz wynurz sie jakaś głowa ale zaraz znika z powrotem.
- A kto w takim razie jest tutaj?
- A widzisz- mówi szatan- tutaj są Polacy, wspaniali ludzie! Ile razy któryś próbuje uciec, reszta ściąga go na dół. Strażnicy nie są wiec potrzebni bo Polacy pilnują sie sami.

matin 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 1800 ml
Wysłany: 2011-05-30, 00:02   nie rób scen!

uważam luzik, że powinieneś przeprosić
pojechałeś tzw prawdami społecznymi, a okazalo sie że nie miałeś racji - i tu już zabrakło Ci popularnych okresleń na Twoje zachowanie?!
BTW proponuję zmianę nick, bo @luzik nie jest spójne ;)

z pozdrowieniami,
absolwentka AE / FiB

luzik 

Wysłany: 2011-05-30, 10:48   Re: nie rób scen!

matin napisał/a:
uważam luzik, że powinieneś przeprosić
pojechałeś tzw prawdami społecznymi, a okazalo sie że nie miałeś racji - i tu już zabrakło Ci popularnych okresleń na Twoje zachowanie?!
BTW proponuję zmianę nick, bo @luzik nie jest spójne ;)

z pozdrowieniami,
absolwentka AE / FiB

przeprosiłem:
luzik napisał/a:

Co do regulaminu - przepraszam, nie doczytałem i byłem przekonany, że Hyde Park jest jedynym miejscem, gdzie mogę jednak umieścić swojego posta.

Jest regulamin, jest paragraf - dostosowałem się

Co do reszty Twojej wypowiedzi zapraszam na PW, chętnie podyskutuje.
Na forum powiedziałem już chyba wszytko.

Odpowiedz do tematu