forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Ból żeber z lewej strony
Autor Wiadomość
krewniaczka92 
:)

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 9x450ml=4050ml
Wysłany: 2011-01-16, 21:13   Ból żeber z lewej strony

Witam.. Od 4 dni niemiłosiernie bolą mnie plecy z lewej strony na wysokości żeber i na granicy ostatniego. Pierwszego dnia nasilał się przy wdechu, teraz też ale nie w takim stopniu. Jeżeli skręcam tułowiem ból czuje także z boku. Kontuzja uraz chyba nie wchodzą w gre. Zaczęło mnie boleć z Nienacka w szkole. Żadnego gwałtownego ruchu nie wykonałam. Nie wiem czy ma tu coś to do rzeczy ale napisze. Od lat mam stwierdzone chorobę scheuermana, skoliozę, lordozę, guzki Schmorlla( nie wiem czy te nazwy dobrze popisałam) i wiele innych. Miałam chodzić na kontrole co rok ale niestety zaniedbałam nie byłam 3 lata. Teraz zaczynam się obwiniać. Miewam niejednokrotnie bóle stawów. W dzieciństwie miałam podejrzani młodzieńczego zapalenia stawów. Przebyłam boleriozę która jak lekarz stwierdził odbiła mi się na stawach. Przyjmowałam przez te ostatnie dni ketonal ostatnio Aglan. Smarowałam się jakoś babciną maścią. Nic nie pomaga.Zawsze jak mnie przewiało lub jak miałam podobne objawy to po tych lekach przechodziło. Co to może być. Czy ktoś z was miał podobne schorzenia. Czy mogło dojść do samoistnego pęknięcia żebra jak mnie znajoma nastraszyła? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Sorka że tu pisze ale może tu ktoś pomoże

Raymundo 

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 10,97L
Wysłany: 2011-01-16, 21:43   

Z żebrami kojarzą mi się tylko neuralgia międzyżebrowa i zapalenie mięśni międzyżebrowych. Ale niezależnie od tego co mogłoby to być powinnaś pójść do lekarza bo nikt przez internet Cię nie zbada.

Sandman 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 7850
lekarz
Wysłany: 2011-01-19, 18:24   

krewniaczka92 napisał/a:
Nie wiem czy ma tu coś to do rzeczy ale napisze. Od lat mam stwierdzone chorobę scheuermana, skoliozę, lordozę, guzki Schmorlla( nie wiem czy te nazwy dobrze popisałam) i wiele innych.

Schmorla.
Swoją drogą ma to do rzeczy bardzo wiele, bo zapewne to Scheuermann wywołuje te bóle.

krewniaczka92 napisał/a:
Miałam chodzić na kontrole co rok ale niestety zaniedbałam nie byłam 3 lata. Teraz zaczynam się obwiniać.

Ekhem.
Biorąc pod uwagę, że ta konkretna choroba jest:
a) nieuleczalna,
b) prowadzi do nieodwracalnych, deformujących zmian szkieletu,
obwinianie się jest na miejscu ;]

Odpowiedz do tematu