forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Opłaty?
Autor Wiadomość
Retro_Style 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 0,9
Wysłany: 2009-02-06, 22:25   Opłaty?

Witam. Chciałbym zostać dawcą szpiku. Jestem z Wrocławia. Na stronie przeczytałem że jedyne miejsce gdzie można wykonać badania które umożliwią mi donacje to Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej (http://www.aite.wroclaw.pl/index.html). Na stronie jednak podany jest cennik który zwalił mnie z nóg. Dodam że jestem jeszcze młody, nie pracuje i nie zarabiam toteż licze się z każdą złotówką. Gdyby był na tym forum ktokolwiek kto się orientuje w temacie i byłby w stanie mnie odpowiednio poinstruować byłbym wdzięczny. W końcu chyba taki gest jak oddanie szpiku powinien być raczej doceniony a nie obciążać kosztami chętnego dawcę. Najlepiej napiszcie mi na gg 1155269 chociaż rzecz jasna forum również może być. Pozdrawiam wszystkich HDK ;)

M@rcin 

Grupa krwi: AB Rh-
Ilość oddanej krwi: 19,994L
RCKiK Bydgoszcz
Wysłany: 2009-02-06, 22:33   

Skontaktuj się z tym Centrum http://www.dctk.wroc.pl/kontakt.html

Nie wiem czy ten cennik dotyczy "bezpośrednio" dawców czy te badania nie są opłacane np przez "państwo" czy instytucje jak Poltransplant.

Lesiu 
Ambasador

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: ZHDK III
Wysłany: 2009-02-07, 11:17   

POLTRANSPLANT: (Wrocław)

Katedra i Klinika Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej
Akademii Medycznej we Wrocławiu
ul.R.Traugutta 57/59, 50-417 Wrocław
tel. 071 343 27 17, 370 02 62,

www.poltransplant.org.pl

MASZ KLASĘ? Pomagaj razem z nami!!!
KREWNIACY CLUB TRÓJMIASTO

rege86 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 24300 ml
Wysłany: 2009-02-09, 20:34   

Ja wysłałem zgłoszenie do poltransplantu i zadzwonili do mnie z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej, umówiłem się i nie płaciłem ani grosza na miejscu. Najlepiej zadzwoń i zapytaj. Do mnie dzwonili z numeru: +48-71-370 9000.

AdalbertMazurek 

Ilość oddanej krwi: 11250ml
Wysłany: 2009-02-10, 13:16   

A ja byłem na akcji zorganizowanej przez Fundację Krwinka http://www.krwinka.org/szpik.php - wszystko było za darmo, więc może i z nimi się skontaktować.
Z tego co się orientuję, państwo ma za mało kasy na finansowanie badań i wpisów do rejestrów szpiku kostnego, dlatego albo płaci się samemu, albo szuka się możliwości przez jakąś fundację.
BTW można zostać wpisanym do rejestrów szpiku kostnego, a dawcą nigdy nie być (bo nikomu akurat szpik ten nie podpasuje), bo szpiku się nie magazynuje.

stachu_44 
BAN - anemia

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 20 l
Wysłany: 2009-03-02, 00:23   

Ja długo nosiłem oświadczenie woli jako dawca szpiku na pocztę (około roku) aż zorganizowali u nas zorganizowaną akcję z krwiobusem i można było na miejscu złożyć OW i oddać krew pełną lub samą próbkę do badań. W ciągu 2 dni przybyło do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej 400 lub 800 dawców z całego miasta (nie pamiętam dokładnie).

morfina 

Ilość oddanej krwi: 1800 ml
Wysłany: 2009-06-02, 21:45   

Ja po prostu przy oddawaniu krwi w centrum krwiodawstwa wypelnilam formularz i pobrali oprócz krwi na badania i 450ml tej honorowo oddanej, krew do badania czynnikow na dawce szpiku.

staramy się pisać poprawnie, żeby moderatorzy nie musieli poprawiać ;)
Ostatnio zmieniony przez Andzia 2009-06-02, 22:06, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu